Všechny pejskařky sem 🙂

michaelazim
29. led 2013

Ahojda, rozhodla jsem se opět nastartovat téma, kde si můžeme všechny maminky pejskařky vyměňovat názory, rady, slasti a strasti 🙂

m_d
31. led 2013

@buldok americkej? Jůůů, moc bychom ho chtěli, ale do malýho bytu nic moc 😀 třeba časem až bude domeček, já bych chtěla mít doma američana, angličana i francouze...jo a taky sním o bostonským teriérovi 🙂)))

buldok
31. led 2013

@m_d Právě že amík je do bytu nejvíc v pohodě pes. Je to lenoch jako hrom. Největší záliba = spánek. A dokáže prochrápat opravdu celý den. Navíc je to plemeno těžce závislé na páníčkovi, takže na zahradě by podle mne dost trpěl. Stačí mu vycházky a občas vzít suk, nebo hadru a jít se s ním ven přetahovat. Oni jsou ufuňenci, rychle se zadejchají, takže na běhání apod. stejně nejsou, nemají výdrž. Kdyby byl na zahradě stejně odpadne někam pod strom a prochrápe tam den.... 😀 😝 😀

chroustinka
31. led 2013

@m_d taky jsem donedavna meli orijen, tedka jim to manzel zmenil kdybych si tak vzpomela na co 🙂

buldok
31. led 2013

@m_d PS: Máš ho tady na fotkách na první stránce 🙂

m_d
31. led 2013

@buldok no já to myslela tak, že dva psy do bytu fakt ne 😀 nedala bych psa nikdy na zahradu 🙂)) náš pes je gaučák 🙂)) a všichni takoví byli 🙂 chtěla jsem s Dexíkem zkoušet agility, ale nějak ho nejde "vychovat" 😀 prostě buldok 😀

buldok
31. led 2013

@chroustinka Nejlepší granule jsou Pro Pac. Jsem o tom maximálně přesvědčená z vlastní zkušenosti. Krmím tím a už bych to nikdy nezměnila!

m_d
31. led 2013

@chroustinka joo 😀 to znám, taky jsem tu acanu musela hledat 😀
@buldok koukala jsem, hezounek 🙂

buldok
31. led 2013

@m_d "Nějak ho nejde vychovat, prostě buldok." mluví za vše. Jj, to znám. Náš se naučil sedni, lehni, čekej, zůstaň, k noze, štěkni, pac, druhou pac, pusinku, kuchyň, pokoj, tatínek, maminka, babička, dědeček.....ale ke mně ne. Prostě ví co to znamená, ale když se mu nechce, tak narve čenich do země a dělá, že hrozně čte, ještě u toho chrochtá na celé kolo, aby to bylo přesvědčivé, takže kolemjdoucí se dívají, co to mám na vodítku za prase a on prostě čte a neslyší... 😀

buldok
31. led 2013
m_d
31. led 2013

@buldok Julesek uměl snad vše, Dexter je fakt pako 😀 jsme rádi, za sedni...když vidí piškot tak umí i lehni 😀 ke mě taky umí jen na piškot...😀 prostě to všechno umí, ale moc dobře je na něm vidět, že když nemá proč, tak to neudělá 😀

buldok
31. led 2013

Na poslední fotce je vidět jídelní kout našeho psa. Tam má prosím na svém stolečku položenu běžně misku s granulkama a vodičkou, aby se k tomu nemusel ohýbat. Protože co kdyby se mu udělala torze, že jo 🙂

buldok
31. led 2013

Kdyby si se mnou chtěla nějaká fenka štěkat přes klábosnici, tak jsem na přijímači 😉

chroustinka
31. led 2013

@buldok no po nasich zkusenostech je to spise o tom co ten pes snese - co z neho leze za hovinka, jaka je srst, zazivani atd. takze u nas proste vybirali krmeni nasi psi 🙂

m_d
31. led 2013

@chroustinka jj u nás je to taky tak...prostě pokud vidím, že na těch granulích prospívá a chutná mu to, dám mu cokoliv....

kacenka1111
31. led 2013

@buldok to bych neudelala a kvuli tomu se s mm i dost hadala a kdyz mi dal vybrat, koukal jak puk, protoze jsem si vybrala psa🙂 a nakonec uznal....no, ale co treba povleceni, postel, je to vsude....asi prevlikat kazdy den, ale to nemuzu stihnout, tohle vsechno, s malym deckem...a tohle vsechno udelam a prijdeme z venku a je to znova☹ zacala jsem to resit, az kdyz se mala narodila

michaelka83
31. led 2013

Ahojky holky, taky se k Vám přidávám.Jsem milovnice všech psů🙂 Máme dalmatiny (máma má CHS), ale já mám jen francouzského buldočka (bydlíme bohužel v paneláku). Teď zrovna řeším jednu věc- jsem těhu, mimi by se mělao narodit v říjnu, doma mám 2letého raráška. A já vůbec nechápu, jak to budu dělat s venčením? V jedný ruce pes, v druhý kočárek a třetí už nemám 😀 Nemáte někdo zkušenosti?

buldok
31. led 2013

@kacenka1111 Tak na postel, sedačku apod. by pes prostě neměl. Můj tam jde jen když mu to já výslovně dovolím. Třeba teď leží na sedačce, protože jsem mu tam dala deku a řekla mu, že tam smí. Jinak tam ale nemůže. Na postel bych ze začátku dávala přehoz a odnaučovala ho tam lézt...

m_d
31. led 2013

@michaelka83 mě chybí ten rarášek a děsím se toho i tak 😀

michaelka83
31. led 2013

@m_d No, právě🙂 jako zatím to dávám, pes chodí u kočárku, v lese ho pouštím, dítě mám v kočárku🙂 Ale teď když bude druhý, tak jako fakt nevím, nevím🙂

kacenka1111
31. led 2013

@buldok s tou posteli je to blby v tom, ze kdyz jdeme pryc, tak tam proste vleze a leze nam tam, v noci kdyz spime...potvora jedna....a na sedacce ma vlastne svoje misto, kdyz jsme meli vetsi byt, tak mela kreslo, ted ma sedacku, na ktere my stejen nesedime...nenapada me, kam jinam ji dat misto, v jednom pokoji uz je loznice, obyvak a detsky pokoj a misto pro psa uz se tam nevejde☹ nezbyva nam, nez zit v humusu asi

michaelka83
31. led 2013

@kessa My krmíme Taste of the Wild a super. Pes je alergik, zkoušeli jsme vše možné a tyhle granule super.

verapa
31. led 2013

@michaelka83 nepřemýšlelas o šátku nebo nějaké nosičce? mě se to děsně osvědčilo dyž sem ze začátku běhala do školky a ne vždy se mi chcelo s kočárem, i na večerní prochajdu...

michaelka83
31. led 2013

@verapa jojo, mám Manducu, ale prcek se narodí v říjnu, můžu ho nosit v manduce až od tří měsíců a to už bude zima, takže by mi tam umrzl.:-/

m_d
31. led 2013

@michaelka83 taky jsme tohle zkoušeli, ale pak jsme jednou jeli do obchodu a neměli to, takže jsme vzali tu acanu a taky nám chutná 🙂))

chroustinka
31. led 2013

@michaelka83 tak kdyz jsem byla tehotna tak se to dalo, pak s klukem tak do pulroku taky (byl v satku) obehli jsme se psama les v pohode. pak kluk narostl takze noseni se moc nedalo, vytahli jsme sportak, vetsinou dopoledne vychajdu prospal. pak bylo blby az chtel z kocaru to jsme se nekam doplazili ja je vsechny v lese pustila a delejte si co chcete.
tedka to delame tak ze ja rano vybehnu se psama na kratsi curaci kakaci vychajdu (do 20 minut), manzel je doma snida, vari klukovi sunar do postele... no a trikrat v tydnu chodi z prace tak ze vezme psy pulctvrta az pata na velkou vychajdu (nevim kolik to ma nejakych 6kilaku - s jednim psem bez ditete jsme tohle davali dvakrat denne to uz proste nejde casove). ja je beru dvakrat v tydnu odpoledne - tedka uz tenhle okruh s brichem nedam ale tak je vypustim na pole, aportujeme si atd. oni se vybehaji cca hodku a ja se setrim. syn je tou dobou s babickou.

chroustinka
31. led 2013

popr. kdyz meli psi jinaci rezim nebo jsem vedela ze nebude mozny odpoledni velka vychajda ale az podvecerni tak jsem je vzala kdyz kluk spal pohrat pred barak (bydlime v byte), kluka jsem mela na vysilacce.

verapa
31. led 2013

@michaelka83 Já právě měla šátek, fak od narození akorát sme brzo skončili, páč mládě měla v necelým roce 10 kg a moje záda protestovali, dobrý je pak i vozíko za kočár, skateboard pro druhý.....

michaelka83
31. led 2013

@verapa Nad tím skateboardem jsem taky uvažovala, ale nejsem si jistá, jestli to bude v mrazech pro toho většího dobré řešení 😉 no bude to ještě sranda.-) Třeba i jak budeme jezdit na chatu...pes je zvyklej se v autě rozvalit , teď bude mít jen prostředek a z každý strany autosedačku. A obě děti budou uslintaný 😀 😀 on se totiž oklepe a mlžeme mýt celé auto... 😀

verapa
31. led 2013

@michaelka83 Joo v autě je to dycky prcka, naše dáma taky byla zvykla na sedačku pro sebe a teď chudera přestěhovaná do uložňáku, taky není nadšená, ale my zase tak často nejezdíme.. max po okolí na změnu vycházek.. Jula je sice furt čilá jak puboš ale taky je vidět že stáří se podepisuje na každým.. a skejta my využili hojně, starší je revmatik tak se vozí občas i teď dyž má špatnej den a na fofr přesun nebo i dlouhou trasu nedocenitelný..

kitinka76
31. led 2013

@buldok já byla zásadně proti psovi v posteli!! má svoje místo!! jenže malá Tete je potvora bere si ji do postele místo plyšáka 😠