Všechny pejskařky sem 🙂

michaelazim
29. led 2013

Ahojda, rozhodla jsem se opět nastartovat téma, kde si můžeme všechny maminky pejskařky vyměňovat názory, rady, slasti a strasti 🙂

lucikpraha
22. led 2014

Omlouvám se jinak za chyby píší s mobilu a ten si dělá co chce

borderkolie
22. led 2014

Ahoj,

Mi máme doma 2,5 roční Border Colii ( dubnu mu budou 3 roky ) .
a k tomu 15měsíční dceru.
K těm chlupům :D Mi je máme doopravdy všude.. :D žijem s přítelovým taťkou v 2+1Kk,.. tak i přesto s nedá zabránit aby nelítali všude. :D Jinak krmíme ,, Fitminem. a hrajeme aktivně flyball a frisbee.. 🙂

punky
22. led 2014

ahojky mame fenku jack rusela teriera Majla se jmenuje a v unoru ji budou 3 je to hrozne prastenej a milujci pes ta miluje vsechny lidi i ty kteri nejsou zrovna oblibenci zvirat 🙂 chlupy mame opravdu vsude ale nejak nas to netrapi navstevy jsou pouceny at k nam nechodi ve svetrech do kterych se chlupy rychle dostanou ale ven nejdou a pro vsechny pripady mame kartac na odsraneni chlupu 🙂 jinak se synem si poradne vyhrajou a maji se radi 😉

glimmer
22. led 2014

@borderkolie já mám doma dva Border Colliáky ... spíše pasema, teď už né tak aktivně, jsou docela starší :o) ... a od té doby co máme doma psy, tak máme chlupatý snad všechno ... i to co jsem si nedovedla představit.

glimmer
22. led 2014

Máme doma tři pejsky ... 2 border collie s PP (10 a 7 let) + křížence KokroPudla (11 let) ... a k tomu dvě děti a plánujeme třetí ...

borderkolie
24. led 2014

@punky Taky jsme dřívě pásli aktivně..už na to není teďkom čas.byli jsme naposled za ovečkama před rokem.
Místo pasení jsme nahradili s flyballem.🙂

arletice
30. led 2014

Nazdaaaaar, tak jsem tady a hlasim se do sluzby. 🙂 Jeden krizenec stredni, druhy veeelky, prijaty do rodiny s pritelem. Takze jsme dva, fenka a pes a brzo nas bude 5 🙂 Apropos, jak to delate s chlupama, jste otrokyne uklidu nebo jste si proste...zvykly...? 🙂)

sarinka_nevesta
30. led 2014

Tak se taky přidávám..máme s manželem dvě výmarky, jedna tři roky, druhá sedm měsíců. Máme je v bytě a v květnu nám přibude holčička 🙂

kopeckovi
30. led 2014

@arletice My jsme si prostě zvykli 😀 snažím se aspoň každý den zamést to nejhorší gumovým smetákem, ale i tak jsoz zase za chvíli chlupy všude. 😀

arletice
31. led 2014

@kopeckovi gumovy smetak rikas, dobry tip 🙂) Ja chci prave jeste nez zahnizdim uplne vymenit v hlavni mistnosti koberec za nejake lino nebo neco...sice to budou mit hafani trochu kluziste, ale s udrzbou mi to prijde neporovnatelne...

vercula7
31. led 2014

Ahoj holky tak já se taky přidám máme fenku RR.Dneska zrovna slaví 4 roky 🙂 a jsem velice zvědavá jelikož v srpnu nám přibude další člen rodiny -miminko-jak se bude k němu chovat a jak ho přijme,protože je zvyklá že ona je ta na prvním místě.

vercula7
31. led 2014

Ahoj holky tak já se taky přidám máme fenku RR.Dneska zrovna slaví 4 roky emoticon a jsem velice zvědavá jelikož v srpnu nám přibude další člen rodiny -miminko-jak se bude k němu chovat a jak ho přijme,protože je zvyklá že ona je ta na prvním místě.

michaelazim
autor
31. led 2014

@glimmer Odkud máte bordery? Máme dvě 🙂

mat_ova
31. led 2014

Ahoj holky, taky jsme pejskařka 🙂 Máme doma tříletou irskou setřici, a od minulého týdne taky devítiměsíční anglickou setřici. Zaberou hodně času při venčení, ale dají nám tolik lásky, že si nemůžeme stěžovat 🙂 A pokud to nezakřiknu, tak nám vyšlo IVF a v září se o jednoho nebo dva členy rozrosteme 🙂

mat_ova
31. led 2014
mat_ova
31. led 2014

@arletice my si na chluopy taky zvykli. K psům máme i kočku, morčata a potkana, prakticky když jsme doma, tak všichni v (nerekonstruovaném) obýváku. Vzhledem k rekonstrukci máme doma celkově zvýšenou prašnost, takže prakticky denně zametám, teď když jsem doma tak i vytírám. A návštěvy k nám nesmí neohlášeně🙂

loafeer
31. led 2014

Holky zdravím vás, řeším pitomou situaci, třeba mi budete umět některá poradit. Babička má jezevčíka- 7 let...Je to typický vesnický pes starých lidí. Neposlouchá, utíká, v nějakém souboji s jiným psem přišel o oko...Jinak je ale celkem hodný, nekouše ( zatím teda nikoho nekousl ), takový mazel...Děda mi teď umřel, babička je stará, navíc teď leží v nemocnici po operaci zlomeného krčku a řeší se, co se psem. A klasika, nikdo ho nechce nebo nemůže mít. Takže ve hře byla jako první možnost nechat psa uspat. Což je pro mě absolutně nepřípustné- je to relativně mladý pes, mám ho ráda, je celkem nenáročný ( když ho mamka měla v paneláku, stačilo mu 2x denněvyvenčit a zbytek prostě prospal nebo tak, žádný divočák )....Takže i když jsme s manžela psa nikdy nechtěli a stále nechceme,( vadí nám to, nemohli bysme na dovolené, na víkendové návštěvy, venčení a tak, navíc máme fretku, malé dítě, které psa nenechá na pokoji, tak máme strach, aby mu pak pes něco neudělal, bydlíme v bytě atp ), že bysme si ho vzali..............myslíte, že se dá takový pes ještě nějak vychovat a jak ho zbavit toho utíkání?....Díky za rady

sasanka033
31. led 2014

@loafeer ahoj, nemam deti, ale pejska jsem mela 15 let. narovinu za me: ne, takovyho pejska neprevychovas...musite ho brat takovyho, jakej je. rikam to natvrdo, protoze chapu, ze to rozhodnuti je nutny udelat, takze za me takhle no...

loafeer
31. led 2014

@sasanka033 trochu jsem si to myslela...ze stareho psa novym kouskum nenaucim:o(.....ahjo

sasanka033
31. led 2014

@loafeer mrzi me to, ale to je proste fakt. treba bude mit nekdo jinej nazor.

loafeer
31. led 2014

tak to budem muset nejak zvládnout a vychovat aspon decko, at neotravuje psa

vercula7
31. led 2014

@loafeer spíš bych vysvětlila dítěti jak se má k pejskovi chovat že nesmí ho tahat a tak dále...psa utíkání neodnaučíš s tím mám zkušenosti co se týče mojí práce v útulku tak znám takové případy ikdyž se majitelé snaží dělat s tím co mohou.

kopeckovi
31. led 2014

@arletice Kupovala jsem ho od Leifheit a je to fakt super. Chlupy i vlasy to zamete krasne a nelita to vsude mozne.

vercula7
31. led 2014

@mat_ova jj u nás je to podobně pes a potkani.ještě k tomu krátkosrstý pes takže všude zapíchané chlupy mám jen jeden kobereček jinak bych zešílela všude jinak dlažba a plovoučka.Ale jak se to drží i na hadrech tak to je děs 😀
@arletice no svým způsobem zvykli na jednu stranu z něčeho běsním.Máme doma fenu ridgebacka takže krátkosrstá a chloupky se všude zapíchnou.Takže oblečení plné chlupů to teda tak nějak pižlám válečkem a jinak doma mám jen jeden kobereček jinak bych zešílela.Všude samá plovoučka a dlažba a jde to krásně ale i tak denně zematáme a vysáváme.

vercula7
31. led 2014

@arletice moje mamka zase používá u sebe doma kadeřnický smeták gumový a ukazovala mi to a šlo to s ním báječně ty chlupy a nikde nelítaly. Tak jsem říkala že si ho musím pořídit také

arletice
31. led 2014

@mat_ova 🙂) Neohlasene navstevy :D To znam 🙂 Vtipne je, ze kdyz luxuju a jsem u konce tak na zacatku uz se zase hromadi chlupy :D No ale zase neni to krasa, rodina takhle pohromade, v intimni blizkosti?? Americti indiani a zelene vdovy by mohly vypravet ;)

loafeer
31. led 2014

@vercula7 myslíš, že by ani třeba kastrace nepomohla? a druhá věc, jesti se mohu zeptat.....fungují třeba útulky tak, že bych psa měla já nevím třeba dva měsíce doma, pak třeba na 14 dní tam- když bychom potřebovali někam jet....Asi to zní sobecky, ale pracuju se všemi variantami ( dát ho tam napořád nechci )......
S tím naším klukem je to takové divné, on má zvířátka rád, ale tu lásku jim dává najevo taháním za ocas, fretku občas pěkně terorizuje...takže musí být oba pod absolutním dohledem, když je fretka puštěná a nenechá si to vysvětlit a to ani domluvou ani pleskancem po zadku, že zvířátkm se neubližuje a netahají se...a to bude mít už 2,5roku....Ale toto už je na mně, já vím:o)

vercula7
31. led 2014

@loafeer já to znám takhle to má i švagrová se svým synem ten nám taky terorizuje psa když jsme u nich na návštěvě naše fena si to ale nechá líbit nebo někam zaleze kam na ni nemůže.ale mají kočku a tu teda terorizuje pěkně ale je fakt že už ne tolik a taky už začíná chápat že nesmí takhle se zvířátky zacházet.Kastrace možná by pomohla ale nevím jak u kterého psa někdo se po ní uklidní některý pes zůstane stejný a hlavně nebude to hned po kastraci ten výsledek.Nevím jak to funguje v ostatních útulcích ale u nás to neděláme jsem v útulku u městské policie Brno a nepřijímáme takhle zvířata ani když dojdou lidi že si koupili pejska a dítě třeba má alergii tak ani tak ne.A nebo v horších případech je to na domluvě s našim řiditelem ale většinou prostě ne.U nás je to jen pro nalezená a vyhozená zvířata

arletice
31. led 2014

@kopeckovi Takze mam jasno, kupim podlahu a gum. smetak 🙂)

arletice
31. led 2014

@vercula7 Denne? No potes panbu! :( na to jsem fakt tedka moc lina :D