Všechny pejskařky sem 🙂

michaelazim
29. led 2013

Ahojda, rozhodla jsem se opět nastartovat téma, kde si můžeme všechny maminky pejskařky vyměňovat názory, rady, slasti a strasti 🙂

zuzana_ka
30. led 2013

Ahoj, můžu se přidat?
My máme stafordšírského bulteriéra, fenečku starou půl roku🙂 Má moc ráda děti, ale je strašně neohrabaná😀

zuzana_ka
30. led 2013

holky, poradíte?
máme menší problém s naší malou stafbuličkou Miunkou, zřejmě je to tím, že je ještě malá, ale i přesto se chci poradit. Jako asi většina pracujících lidí i my pracujeme denně 8 hodin plus čas na příjezd a odjezd z práce tudiž Mia chodí ven kolem osmé a potom cca ve čtyři. Bohužel když příjdu domů těsně před čtvrtou vždy najdu bobek a loužičku. Prostě to tu dobu co jsme v práci nevydrží a vše udělá doma. Je možné, že až bude starší, že se doba pro potřeby bude prodlužovat?

leeena_4
30. led 2013

@zuzana_ka ahoj, neboj, až přestane být sama mládě, tak získá i cit.

Jinak chlupy máme všude, ale naštěstí jen ty krátké a máme všude lina a dlažbu, tak je jednoduchá úprava. Naši psi smí bohužel i na gauč, což plánuju s novým gaučem razantně omezit. Ani ne tak kvůli chlupům, jako kvůli tomu, že když už konečně večer malej spí a já se chci natáhnout na gauč, není kam 😀

leeena_4
30. led 2013

@zuzana_ka doba kdy vydrží bez venčení se 100% bude prodlužovat, neboj. Nám Tesinku chodil přes poledne venčit můj taťka asi do 3/4 roku, pak už vydržela bez problémů.

petrusew
30. led 2013

@zuzana_ka neboj, fakt se to protáhne. Opravdu je ještě maličká 🙂

chroustinka
30. led 2013

@zuzana_ka to je jeste prcek 🙂 tolik hodin vydrzet bez nehody je na ni asi jeste hodne, zkus ji tam dat neco na curani - podlozku pro stenatka. dlouhy venceni rano aby se unavila a primerene mnozstvi vody na den at se neprepiji. jak poroste urco se ji to curani zlepsi.
add chlupy - na to uz jsem davno rezignovala 🙂 nevyresitelny problem. kdysi me napadl roboticky vysavac ale myslim ze by tu hruz tady kterou nekolirat denne uklizim nedal 🙂

maximaty
30. led 2013

@zuzana_ka sama mam tri pejsky a u kazdeho to bylo trosku jinak... nase nejmladsi byla dost "po zadu" myslela jsem ze se zblaznim uz, byla uz skoro dospely pes, a stejne nevydrzela.... ale vzhledem k tomu, ze nebyl problem v noci, ale vzdy pres den, kdy jsme odesli, pricitala jsem to psychickemu zatizeni, kterym psi, a stenata obvzvlast extremne trpi, kdyz zustanou sami.. Kazdy pejsek se s tim vyrovnava po svem a jinak dlouho. Ona pochopi, ze rezim je pravidelny a srovna se ji to v hlavicce. Hlavne budte trpelivi, netrestejte a trenujte prichody a odchody, delejte vylozene curaci kratke prochazky (vedle normalnich prochazek) a ono se ji to v hlavince pospojuje... hodne stesti

chroustinka
30. led 2013

pridavam fotecku nasich tri "deti" 🙂

leeena_4
30. led 2013

@chroustinka robotický vysavač jsem taky zvažovala, ale taky jsem rezignovala 🙂

chroustinka
30. led 2013

@leeena_4 zas s vysavacem se clovek nepomazli zejo 🙂

leeena_4
30. led 2013

@chroustinka přesně. Moje mamka vždycky říkala, že domov má být natolik čistý, aby byl zdravý a natolik špinavý, aby byl šťastný 🙂

chroustinka
30. led 2013

@leeena_4 moudra to zena 🙂
i kdyz nemuzu rict ze by me vsichni tri nekdy nevytocili - pes sezere neco venku - pos...ny pelech, fena ozere omitku 🙂 aspon ze ten kluk uz ma tyhle fekalni obdobi za sebou 🙂 Ale neee tohle jsou porad male starosti 🙂

hohe
30. led 2013

Jééé, my máme beaglicu Tekinku a jsem zvědavá, jak si na Aničku zvykne... je hodně umazlená 🙂

hohe
30. led 2013

Tak to je naše princezna na hrášku 🙂

chroustinka
30. led 2013

@hohe nanosila si to aspon sama? 🙂
je s PP?

kessa
30. led 2013

@leeena_4 taky sem krmila masicko, ale ted mame konecne granulky, co nasemu lotrikovi sedi a kupodivu se ani neofrnuje tak jak nad masem 😀 a vyjde nas to asi nastejno jako maso a je to bez prace a velkeho mrazaku, ktery se nam do 1+1 nevesel ajedzit k nasim pro maso uz me nebavilo..Ale je pravda, ze u masa mas prehled, co presne psovi davas, to u granuli nevis nikdy...

hohe
30. led 2013

@chroustinka no to ne 😀 ale umí si rozbalit deku a lehnout si pod ní... je strašně pohodlná... my zrovna něco měnili postel, tak jsme všechny peřiny šupli na chvilku do obýváku a ta prcina si na nich samozřejmě ustala... s papírama není - ale nám to nevadí, je naše princezna 🙂

chroustinka
30. led 2013

@hohe o tom zadna, oni jsou vycurany a vychytraly az moc 🙂

leeena_4
30. led 2013

@kessa tobě se ofrňoval pes nad masem? 😲 😀 Tojsem ještě nezažila. Naše holky už dvě hodiny před krmením chodí otravovat jako: "kdy už to budeee?" 😀 Je fakt, že velký mrazák je nutností.

petruszkaa
30. led 2013

@zuzana_ka Z osobni zkusenosti bych rekla, ze pejsek nic nevyvede na 100% a v jednom roce. Do te doby ji to sem tam ulitlo.

krakorka
31. led 2013

@chroustinka dva bígláci jak se to dá prosimtě zvládnout?!! 😀 😀 Ta naše je děsně paličattá a někdy umí pěkně zlobit až mi jde hlava kolem. 😅 pouštíte je na vycházkách na volno?Naší Lou to někdy chytne a vysloveně chce zdrhout,takže využije té nejmenší skuliny v otevřené brace a je v trapu.Zatím se vždy vrátila,ale pak další den celý prospí.Na vycházky chodíme jen s vodítkem.

kopeckovi
31. led 2013

@michaelazim Jee krásný téma 🙂 Taky se přidávám. Máme dvě fenečky - jednu už skoro tříletou a druhou asi tak 9 měsíců. S tou starší teď rok taky běháme agility a hrozně nás to chytlo. Zatím jezdíme jen na neofi závody, jsme takový začátečníci teprve, ale už nadšenci... Tak jsem zvědavá jak nám to jednou půjde až přibude dvounohý díťátko 🙂

michaelazim
autor
31. led 2013

@kopeckovi Tak to vítám mezi agiliťáky 🙂 Pro nás je to už droga 🙂 Také jsem zvědavá, jak nám to s prckem půjde...

kopeckovi
31. led 2013

@michaelazim Jo jo souhlasím.. agility jsou závislost 😀 Teď přes zimu to byla s tréninkama dost bída, pač máme cvičák jen venku, tak už se nemůžu dočkat jara. Minulou sobotu jsme byli na halovejch závodech v Praze a hrozně mě to teda nakoplo, tak už se nemůžu dočkat dalších 🙂 Jsem si říkala, že budem rádi, když nebudem poslední a nakonec jsme byli čtvrtý, takže spokojenost. A vy běháte ofiko?

chroustinka
31. led 2013

@krakorka no da 🙂 blba byla doba kdy malej mel rok a pul a chtel chodit ale jeste moc neumel to se mi v lese rozprchli kazdej na jinou stranu. takze misto prochazky jsem si spise hrali na miste s klacikama treba hodinu, psi se pohonili kluk si pohral. pes obcas prozene nejakou zver ale treba za sest hodin se vrati 🙂 fena nezdrhne leda by se ztratila ona je takovej malej straspytel a posuk 🙂 Z oplocenyho pozemku nezdrhaji. Staci mit porad plny kapsi piskotu a spis se motaji pod nohama nez ze by se nekam snazili ztratit 🙂

michaelazim
autor
31. led 2013

@kopeckovi Jojo, zima je hrůza....my teda trénujeme celou zimu v hale, takže to jde 🙂 Ano, závodíme ofiko, máme 3BOCky, jedna je malá běhá v Mkách je MA2, moje nejmladší šla po čtyřech závodech do LA2 a pes neběhá...

kopeckovi
31. led 2013

Tak tohle jsou moje zlatíčka 🙂 S tou bílou chci taky zkusit agility, ale ještě je dost poblázněná a neukázněná, tak uvidíme jak to půjde 😉 Vzali jsme si ji z útulku, takže je to s ní trošku náročnější 🙂

kopeckovi
31. led 2013

@michaelazim No pro mě jsou ofiko zatím dalekou budoucností, ale uvidíme 😀 Začala jsem loni, protože Abbynka měla hrozně moc energie a hledala jsem pro ni nějaký vyžití. Nakonec nás to začalo šíleně bavit obě, ale spoustu věcí ještě nemáme zvládnutých... třeba slalom vyloženě nesnáší, protože ji to brzdí v běhu, takže i když ho umí tak na něj prdí a prostě nechce 😀 A houpačky se zatím dost bojí.... Ale jinak když jdeme běhat tak je k nezastavení... správnej magorek je to 😀

kopeckovi
31. led 2013

@michaelazim A vy máte tři pejsky v bytě? nebo máte domeček? Já jsem teda jednou zvědavá na to jak budu táhnout dva psi a ještě kočar 😀

krakorka
31. led 2013

@chroustinka tak to je supr,že nezdrhaji.My bydlíme u lesa,tak když nám Lou zdrhne,tak mám hlavně strach aby jí nestřelil nějakej hajnej.Ale když zdrhne a my nevidíme směr,kam peláší,protože když se dostane k šanci,tak tojsou fišty 😀 tak jí nemá ani cenu jít někam hledat.Labradorka to je úlně o něčem jiném,t je poseroutka,je nauučenáá chodit bez vodítka a je to takovej přerostlej mazel. 😵