Život s bíglem

nasticka
20. kvě 2008

ahoj kočky, máte některá doma bígla, či víc bíglů 😀 já mám dvouletou bíglí slečnu, žijeme na vsi ve velkém bytě a chtěla bych další bíglici..nějak nám chybí strakatí kamarádi a oni bíglíci milují společnost ostatních bíglů 😅 manžel si o mně myslí, že mi už totálně ruplo v kouli, že třetího psa (máme ještě jednu kříženku) si teda už vážně představit nedovede, ještě k tomu bígla..he, prý jestli nemám jedné strakaté mrchy dost? 😀 tak hledám nějakou spřízněnou duši, ideál by bylo někde u nás v okolí (Benešov u Prahy) pro společné akce, výlety, povídání a vůbec vše kolem strakáčů a taky samozřejmě dětí...

neeve
20. kvě 2008

ty jo nasti máš můj obdiv. já si neumím představit mít k dítěti ještě o jednoho psa navíc. mě by šlehlo. 😀

nasticka
autor
20. kvě 2008

nenve: dík 😵 no, mi všichni v těhu říkali: co uděláte se psama, kam je dáte? 😠 kam bych je dávala, jsou to členové rodiny, nikdy bych se jich dobrovolně nevzdala, nikdy jsem v tom neviděla problém a tak to taky řeším. Malá naše psy zbožňuje už si spolu začínají hrát a nikdy nebyl sebemenší problém. Troufám si říct, že jsem si psy vychovala tak, že se nemusím bát nějakého problému..a navíc, oni jsou vcelku soběstační - doma si buď hrají mezi sebou nebo spí, nedělají bordel, kravál, nic neničí..jen se večer přijdou pomazlit a venku...vypustím je na louku a zavolám, až když jdeme domů. Nějak nevím, kde bych s nima měla mít problém 😅 sice se občas vzteknu, když nkde něco žerou, ale to je perfektní tréning nervů na dítě 😀

bera
20. kvě 2008

ahoj nasti 😉 já mám taky bígla, už je teda starší, teď jí bylo 9 let, ale je to pořád náš miláček 😀 nemáme ji v bytě ale u babičky na dvorku, tam se má líp, ikdyž teď má problémy s kloubama, přece jenom už je to starší dáma, takže se z ní stává pokojový pejsek, vycházkou ale nikdy neodmítne, akorát nejsme z vašeho okolí... ☹

nasticka
autor
20. kvě 2008

bera: to nevadí, aspoň si můžem popovídat 😉
hehe naše Tirina by na zahradě nepřežila asi ani jednu noc, to je gaučák jak vyšitej, ona má problém se jít vůbec vyčurat do trávy, když je mokro, nedej bože, abych ji nutila jít ven, když prší 😀 😀 😀 😀

bera
20. kvě 2008

tak naše Kesa taky nikdy nespala přes noc na zahradě, vždycky vevnitř 😀 nj hlídač to moc není.. ale mají moc milou povahu, jsou to fakt hodní psy 🙂 a taky krásní... dívala jsi se na web bigliků někdy? tam bys možná i našla někoho z okolí 😉

nasticka
autor
20. kvě 2008

já jsem dokonce i člen Beagle clubu ČR, ale tady v okolí právě žádní družní nejsou..v Benešově sice bydlí dokonce i jeden člen správní rady BC, ale oni se náma prostě nechcou družit, snad že ještě nejsme chovní nebo já nevím 😢
mám kámošku, co má chovatelskou stanici, ale ta bydlí u Opavy..jezdím tam jen párkrát za rok, když jedeme k tchánům a mám náhodou čas se tam zastavit..no naše Tira od tama pochází a je vždycky nadšená z tak velké smečky 😵

bera
20. kvě 2008

aha, tak to jo, no kdyžtak koukni na bigl.cz, máme tam i foto 😉 konají se vždycky různě srazy, teď minule to bylo tady u nás na Brněnské přehradě 🙂 my teda nebyli...

krakorka
20. kvě 2008

ahojky my taky máme doma beaglí slečnu Lou a teda my jí tak vychovanou nemáme,jako lehni,sedni,válej sudy,dej pac,to ovládá,ale jakmile by byla někde na volno,tak už bysme jí nenašli a nebo spíše nechytili!!!Jinak je to mazel!!!
A teda nasti taky se nás ptali když jsme oznámili těhu co uděláme s Lou!!! 😖
Bydlíme v paneláku v 1+1 a začínám to tu být těsné,takže jsme koupili baráček a předěláváme ho a už se nemůžem dočkat až bude Loulák lítat po zahradě,ještě jí chcem pořídit kámošku,ale ne beaglici,nějaké jiné plemeno,větší!!!

nasticka
autor
20. kvě 2008

Jé díky, kokám, to je pěkná stránka

bera
20. kvě 2008

krakor tak to se bude mít určo líp na zahradě u baráčku 😉 jinak na volno je to svízel, ta naše vždycky ucítí /hlavně v lese.../ stopu a pak se nedá chytit, neslyší, prostě musíme čekat až přijde sama... už párkrát sme mysleli, že už ji nemáme ☹

krakorka
20. kvě 2008

bera no my si právě myslíme,že kdybysme jí pustili,tak že bude lítat kolem nás,že si z nás bude dělat bžundu,už jednou jsme jí takhle totiž honili 😒

Ale jinak bych jí chtěla někde najít nějakého ženicha,chtěli bysme aby měla štěňátka,ale až budem bydlet v baráčku,tady v bytě by to bylo hrozný,teď tu bojujem o každý cm!! 😒

nasticka
autor
20. kvě 2008

krakor, my jsme taky původně chtěli domek, jenže nakonec z toho nějak sešlo a koupili jsme byt..ale máme 4+1 s obří předsíní a ještě velkou lodžií, takže psiska mají doma místa dost a jelikož jsme na vsi, tak je beru na louku za domem, aby se dostatečně vyběhali....ale v 1+1 to jste si teda fakt museli šlapt po hlavně 😅 ..taky jsme to zažili, ale jen pár měsíců...
no mi dost lidí, ještě v Praze říkalo "jak můžete chodit s bíglem na volno?" já ji od malička měla bez vodítka (tak, kde to bylo bezpečné) a učila jsem ji, že si mne musí hlídat...neříkám, že poslechne 100% pokaždém zavolání, ale na bígla je hodně poslušná.s tou zvěří jsme do nedávna problém neměli, ale .. naše druhá čuba je rozený lovec, ta jak začuje zvěř, tak jde po ní..jenže ta na slovo poslechne, takže když po ní křiknu, tak se hned vrátí, no a milá bíglice se začala na lovu přidávat k ní, jenže ona je trošku hloupá, zaběhne do lesa a ztratí se 😠 takže pak musím čekat a volat a ona obejde půl lesa než mne najde 😀 ale uděla to teda zatím jen 2x a pokaždé se vrátila..holt jsou to lovci, musí se na to dávat pozor 😨

nasticka
autor
20. kvě 2008

Krakor, máte Lou papírovou? pokud ano, ze které chovné stanice? je mooooc pěkná 😉

krakorka
20. kvě 2008

nasti no v 1+1je to fakt mazec a záhul,někdy se nám plete pod nohama celkem slušně!! No a tím,že bydlíme ve městě,tak to vodítko je nutnost. Ale tady na sídlišti má jeden kluk bíglouše kluka a teda ten si ťapká na volno úplně v pohodě,ale poslechne jen jeho,jednou jsem se bavila s maminkou toho kluka a ta říkala,že jí občas zdrhne!! 🙂

nasticka
autor
20. kvě 2008

🙂 jj tak takhle to má moje máma taky, oni mají též psa bígla, ale mámě většinou prchne..no mého bráchy se (stejně jako mne) bojí, že by dostal nařezáno, kdyby utekl, tak si to nedovolí... oni jsou pěkně vychcaní, pacholci 😅

krakorka
20. kvě 2008

nasti jo jo,mě přijde,že ze sebe dělají,že jsou hloupý,ale přotom jsou dost chytří a vyčůraní!!

nasticka
autor
20. kvě 2008

jj no vyčůraní to jsou především!!! a kdo říká, že bígl je hloupé plenemo, neví absolutně, o čem mluví 😀
taky vám Lou sežere všechno, na co přijde? já mám někdy pocit, že Tirina by žrala i beton, kdyby ho uměla pokousat 🙄 ještě, že nežere hovna-fuj-to bych se teda neznala..hehe ale každá zdechlina je vyloženě lahůdka 😝

martek
20. kvě 2008

ahoj holky! taky mame doma bigla, je to Simon a v nedeli mu bude rok!
muzu jen rict, ze to neni pes, je to proste BIGL!
tech historek co mame, to by vydalo na knizku......

tak jedna z mnoha:
jelikoz s nama Sudla (jak mu rikame) spi v posteli a jelikoz planujem mico, pokousime se ho to odnaucit.... v nedeli teda Sudla usnul normalne v pelisku, byl prece desne unavenyyyy, tak jsem ho tam nechala a sla nahoru spat do loznice.... nechala jsem dvere pootevreny, kdyby nahodou chtel za nama... v 3,36 dorazil a spal az do rana.... tak sem si rikala, super....peknej zacatek.....
vcera vecer, Simon spal v pelisku...zaslech ale manzela, jak miri do loznice, vyrazil tryskovou rychlosti.... skocil do postele a uz sme ho pryc nedostali....

jak rikate, je opravdu vycuranej 😀

martek
20. kvě 2008

ale uz bych zadnyho jinyho psa nechtela........ a to kouse co muze.....ted uz min.....ale rozkousal toho hafo....kalhotky, pyzama, backory, moje novy lodicky (za 3500,-), penezenku, platebni karty......

ale nikdy nic z toho neudela schvalne....
kdyz je dopoledne sam doma a my prijdem dom, treba jen pro tasku a jeste jeden na nakup, tak do ty chvile nic neudelal, proste spal...ale v ten okamzik se nastve, protoze ho neberem sebou, a to se za 10 minut vratime a predsin je vzhuru nohama 😀

krakorka
20. kvě 2008

nasti jo jo,taky sežere na co přijde a bohužel i hovínka někdy jí,ale zjistili jsme,že převážně svoje(hlavně na baráku,tam jí chodíme venčit k lesu a neuklízíme to,no a když tam přijedem další den a jdem se s ní projít,tak když najde svoje ho..tak homá okamžitě v hubě) a když byla malá,tak vítězily vajgly!! 😝

martek dobrá story!!! 😀 😀 😀 😀 Jinak naše Loulina když byla menší,tak taky rozkousala kde co,dokonce si rozcupovala i svůj pelíšek,teď už to moc nedělá,ale třeba předevčírem tady udělala takovou spoušť,až hrůza,prostě má svoje dobrý dny a svoje špatný dny 😝 😀 😀 😀

martek
20. kvě 2008

ten nas miloval papirovy kapesniky!!!! neznam vetsi nechutarnu, nez mu na ulici rvat z tlamy cizi posmrkanej kapesnik!
ale ted uz v pohode... ted nalej na travu, se pase jak ovce 😀

krakorka
20. kvě 2008

martek jj tak papírový kapesníky jsou číslo jedna!!!! 😀 😀 😀 😀 A když je na ulici kus rohlíku nebo housky,tak si Lou jde jde jde a nejdou chramst a má to v hubě a vytahujem jí to!!! 😝

nasticka
autor
20. kvě 2008

😀 😀 😀 😀 😀 baby, jo! to je přesně život s bíglem 😀 😀 😀 😀 😀 papírové kapesníky, to je kapitola sama o sobě-matčin Sam na to má patent: přifrčí k bráchovi do pokoje, rychle osonduje terén a pak šup na postel, hlavou nadhodí polštář a ve vteřině vyluxuje všechny kapeníky, co tam brácha má 😝 a to, že je žre i na ulici...
všimly jste si, že bíglové mají dokonalou paměť na veškeré (pro ně) poživatelné hnusy v okolí...jak to jednou najde, tak kolem toho nepřestane slídit, dokud to definitivně nesežere 😠
martek- pes na pastvě 😀 😀 😀 😀 já říkám sousedovi: nesekej tu trávu, já ti půjčím naše psy, oni ti to vypasou..fakt teď venku nedělají nic jiného..žádná loužička, žádný bobek, jen tráva, tráva, tráva..jo a když to pak kadí, tak jim to trčí ze zadnice, nemůžou to vytlačit, tak ji to musím tahat až pomalu z žaludku, he to je teprve chuťovka 😝 😀

martek
20. kvě 2008

takze ten nas neni "divnej"???? to fakt delaj vsichni????
😀 😀 😀

krakorka
21. kvě 2008

martek jo jo,dělají to všichni 😀 😀 😀

Lou normálně nemá ráda malý psy,s velkejma si vyhraje,ale třeba jorkšíráky...ty krosí!!!! 😝 😀 A když potkáme psa někde na ulici,tak z bígla máme rázem jezevčíka,to se přikrčí a jde při zemi,nebo někdy taky nejde,pak se nechá očuchat,to drží a dělá,že se bojí a když už ten pes jde od ní,tak po něm vystartuje a chce si hrát 😝 😝 😀 😀 😀

martek
21. kvě 2008

krakorka, jo, jezevcik, to se vzdycky stydim...... 😀 😀
proti nam jde normalni pes, Simon okamzite zaujme pozici jezevcika, a pomaloucku se sune dopredu....je to fakt trapny, kdyz takhle jde treba proti labradorovi..... 😀 jo a jeste se mu udela na zadech ciro - zjezi se mu chlupy - vypada pak mnohem nebezpecneji 😀 😀 😉

tuhle sel nejaky pes pred nama, asi 30 m, a Simon celou dobu sel v pozici jezevcika..... celou ulici 🙄

😀

krakorka
21. kvě 2008

marti se tady tomu tlemim 😀 😀 😀 To je totiž úplně přesný a živě si to dovedu představit!!! 😀 😀 😀
A pak jsou nejhorší ty lidi,kteří pak tomu svýmu pejskovi říkaj: pojď on se tě bojí!!a já jim musím vysvětlovat,že to je klamací pouice 😝

nasticka
autor
21. kvě 2008

jj klamat tělem, to oni umí dokonale 😉 Tirina zas, když jdeme kolem plotu a je za ním pes, tak začne výt, nevím proč, to dělá, jestli snad chce toho psa za plotem osvobodit nebo co..je to taky děsná ostuda 😝
a ona je taky posera nevěřím....tuhle jsme šli po poli, nějací lidi tam měli položené batohy na mezi a ona se celá naježila a začala na ty bágly zuřivě štěkat...z 5m vzdálenosti 😀 😀 😀 😀 nebo před barákem štěká stejným zůsobem na vozík u auta, na velké psy, na ježka, na koně..ale k ničemu nejde blíž jak na 3 metry...hehe a když se objekt začne (díkybohu) vzdalovat, tak ho uctivé vzdálenosti vyprovází 😀 😀 😀 😀 😀 😀 komedie

krakorka
21. kvě 2008

nasti tak to je Trina docela bojácná,co???
Ale s tím vytím,to je mazec 😀 😀

nasticka
autor
21. kvě 2008

ona se mršina bojí toho, čeho se bát nemusí..ale toho, čeho by se bát měla, se nebojí ☹ jako třeba vleze někam, pak ji odtama nemůžu dostat, vyleze na 2 metrovou skálu (nikdy nevím, kudy se tam dostane a pak skáče doluů, zakže ji musím chytat 😲 ona je prostě éro 😅