Život s bíglem

nasticka
20. kvě 2008

ahoj kočky, máte některá doma bígla, či víc bíglů 😀 já mám dvouletou bíglí slečnu, žijeme na vsi ve velkém bytě a chtěla bych další bíglici..nějak nám chybí strakatí kamarádi a oni bíglíci milují společnost ostatních bíglů 😅 manžel si o mně myslí, že mi už totálně ruplo v kouli, že třetího psa (máme ještě jednu kříženku) si teda už vážně představit nedovede, ještě k tomu bígla..he, prý jestli nemám jedné strakaté mrchy dost? 😀 tak hledám nějakou spřízněnou duši, ideál by bylo někde u nás v okolí (Benešov u Prahy) pro společné akce, výlety, povídání a vůbec vše kolem strakáčů a taky samozřejmě dětí...

martek
21. kvě 2008

tak to vyti.....Simon je hlidac...mame postaveny domek na novym sidlisti . Simon sedi na 10 schodu - vzdy!!! - a kouka oknem na silnici a na krizovatku... na kazdeho psa, co projde kolem, tak steka...steka na pani s destnikem.... v noci steka asi na duchy...je do des - neco vidi a beha od jednoho okna k druhymu, jako kdyz ho na noze berou a to mam docela i strach....
a na druhou stranu mi treba spadne neco na zem a on se tak lekne, ze stahne ocas mezi nohy a vali se schovat pos stul 😀

taky s vama pes diskujtuje? on top teda dela vetsinou se mnou, na manzela si netroufne...ato mu neco rikam, vetsinou vytykam a on na me zacne "mluvit", nadavat....proste spolu diskutujem.... 😀

nebo kdyz prijdem z venku a on se musi vykoupat, tak pak beha v baraku jako silenej porad dokola: kuchyne - predsin - obyvak- chodba - kuchyne (mame to prucjozi do kolecka) - treba 10 minut, fakt tryskovou rychlosti...

s tim stekanim na "nic" - sla jsem s nim minuly tyden - zacal stekat na cosi, myslim, ze to byl kus suchyho stromu... fakt jako na vraha....odmital se priblizit....

nakup voditka v obchodnaku: do vytahu jsem ho jakztakz dostala....z vytahu smykem...... dolu z obchodu v naruci jak vystraseny mimino (ma skorem 20 kilo) na eskalatoru. Voditko nemeli, tak druha navsteva obchodnaku: k eskalatoru smykem.....hups do naruci..... koupe voditka...to delal v obchode machra...zpatky sem chteka po obyc schodech....k nim smykem...po schodech smykem.... no fakt ostuda.....

jinak se fakt rad chova...jak je zvyklej hlidat a sledovat z okna...tak u nasich z okna nevidi, tak prijde ke me, stoupne na zadni, musim ho vzit do naruce a on uz hlida....

nejdulezitejsi je v aute...to ma pro sebe zadni sedacky a ani mys mu neunikne...pak ze psi nevidej 😀

krakorka
21. kvě 2008

jo tak s tím štěkáním na ,,nic" to taky známe normálně Loulina chodí čumět z balkonu a někdy se tak rozštěká,že pak lítá po bytě,totálně naštvaná,naježená a štěká takovým způsobem,že neni k utišení a to i někdy večer a když se jdu mrknout na co štěká,tak tam nikde nic neni!!A to teda někdy to je fakt i strašidelný!!

a se skákáním na okno to dělala u našich,pak vždycky byla oslintaná linka na tom okně 😀 Ale jelikož teď udělali našim nový okna,tak bude mít útrum 😝

nasticka
autor
21. kvě 2008

martek:
tak to "diskutování" známe, Sam s mojí mámou diskutuje v jednom kuse 😀 ona teda říká, že držkuje a spratkovatí 😠
jinak štěkání a hlídání v bytě, to mi dělá Tirina taky..jednou mne tak vyděsila, furt byla naježená a ňafala na balkonovy dveře, že jsem šla pro manžela, ať se tam jde podívat (bydlíme ve zvýšeném přízemí, dá se na balkon vpoho vylézt)...no pes nás tak vybláznil, že se tam pak bál jít i manža 😠 zatracenej bígl...no bylo to vnoci, tak jsme zalezli do ložnice i se psama a do rána nevystrčili nos 😀

a jak se vaši bíglové snáší s dětmi? u nás to je učinej magnetismus: Tiris vidí děcko a bezhlavě za ním letí, sousedovic děcka vidí našeho psa a "jdou po něm" a naše Andulka bude zřevmě po "ham" říkat první slovo "haf" ... nemůžu ji za živého boha od těch psů odtrhnout, hlavně od Tiriny, asi se jí líbí, jak je strakatá 😅

krakorka
21. kvě 2008

nasti tak Lou má ráda jak děti tak psy a musím říct,že moc nechceme aby Ančínu oblizovala,tak vždycky přijde,začne jí očuchávat ruku nebo obličej a v nestřežený oklamži vyjede ten její jazyk a blajz blajz,potvora jedna a dokonce i ančí jí kolikrát nastavuje ruku 😀

Taky se vaším pesanům zdají sny??Lou kolikrát vrčí ze spánku,nebo brutálně mrská ocasem,nebo cuká kouktkama i packama a nejsladší je,když spí a její mezi pyskama vidět trochu jazýčku,jako kdyby ho měla trošilinku vyplaženej 😀 😀

martek
21. kvě 2008

sny se zdaji, a taky obcas chrape...teda jen kdyz ma hlavu treba na polstari, proste kdyz neni na rovine... tuhle jsem mlaskala na manzela, at uz nechrape....on se vzbudil a chrapani neprestalo...pak mi doslo, ze to jde z pod postele 😀

co se tyce lizani, nas pejsek je spis kocicka, tak starsne cistotny zvire jsem nezazila.... porad se olizuje...tlapky, brisko...vsechno.... nas ritula o vikendu, kdyz vstavame vsichni naraz.... Simon se olize sam, pak chytne mou ruku do pacek (pouziva je normalne jak ruce) a zacina ocistovat me. Kazdej prst zvlast, mezi prstama, dlan, zapesti...proste vsechno...naprosto dokonalej system....
tim me vzbudi a musime jit ven curat 😉

holky, jaky davate granule????? jako stene mel ProPlan puppy, ale trochu to lezlo do penez, tak jsme mu koupili Calibru junior, po ni mel ale porad prujem.... tak jsme zase u ProPlanu...

nasticka
autor
21. kvě 2008

jóó sny se jí zdají! ona ve snu běhá a dokonce i tak poňafkává, je to sladké 😵 ovšem naprostý opak téhle roztomilosti je, když můj strakatý miláček začně chrápat jako starý chlap 😠 to se pak celou noc nevyspím..e jako by nestačilo, že jsem nevyspaná kvůli malé, ještě mně budí chrápající pes, to je teda fakt vrchol 😀 😝
no s tím olizováním to máme stejné..ale tomu si nezabráníš..naše malá už dokonce pokročila tak daleko, že ona sama toho psa olizuje a strká si její čumák do pusy, regulerně se bojím, aby mi dítě nepokousalo psa 😀 😀 😀 😀 😀

krakorka
21. kvě 2008

nasti jo tak Loulaska taky chrápe!!a to je mazec!!! 😀 😀

marti tak to máte opravdu velmi čistotného psíka,nejspíš kočkopsa 😀 😀

Granule dáváme Darling!

nasticka
autor
21. kvě 2008

já jsem taky krmila ProPlanem, jenže při dvou psech se to fakt docela prodraží, tím spíš, že naše druhá čuba je od mala nějaká citlivá na žrádlo a ze všeho ostatního, než z jehněčího proplanu měla průjem..no, ale když teď nevydělávám, tak se musely trošku utáhnout opasky, tak jsem začala krmit Dog Chow od puriny, je to levnější alternativa ProPlanu, víceméně stejné složení, ale míň procent masa a rýže.bobek mají kvalitní, takže to považuju za dobrý.Já kupuju 15kg pytek na netu za 798,- což je, dá se říct poloviční cena oproti proplanu...ale tak nějak předpoládám, že až se vrátím do práce, tak se k ProPlanu vrátíme, protože po něm byly vždycky syté a měly perfektní hovno (to je jedno z nejlepších měřítek kvalitního krmiva)