• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

15 týdnů v tom. Některá další z Olomouce?

19. března 2012 
Ahojky :wink: tak si říkám za zkoušku nic nedám jste-li některá přibližně ve stejném týdnu a jste-li z Olomouce přidejte se, budu se na vás moc těšit :slight_smile:
7. bře 2012 v 18:07  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@aktekram já vím chtěla jsem někoho zhruba ve stejném týdnu :wink: abych mohla propírat nastalé situace :grinning:
7. bře 2012 v 18:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, já jsem sice z Prostějova, ale snad to nevadí:slight_smile: Jsem teď na konci 13.tt
7. bře 2012 ve 21:25  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@paffi do víš, že to nevadí :wink: jsem ráda, že se tu vůbec někdo ukázal, už jsem myslela, že v okolí OL jsem jediná těhotná zhruba kolem 15.týdnu :grinning:
moc ti gratuluju, jak se cítíš povídej :slight_smile:
8. bře 2012 v 11:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Teď už fajn, ale ty první týdny byly takové všelijaké. Motání hlavy, žaludek na vodě, nechutenství. Jak jsem víc jak hodinu nejedla, tak mi začalo být blbě, takže jsem musela prostě neustále jíst, což bylo dost obtížné, když mi nic nechutnalo. Ale teď už je to dobré. Jen občas mě přepadá smrtelná únava, což jsem při prvním těhotenství vůbec neměla. Co ty, býváš taky unavená? Chodíš do práce, nebo jsi na neschopence?
8. bře 2012 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@paffi já měla tu děsnou únavu taky ze začátku to byla hrůza a zároveň radost a smutek bylo to zajímavý kolik protichůdných pocitů člověk může mít :slight_smile: Jinak tě moc lituju protože já ze začátku nezvracela to se mi podařilo jen jednou a to jsem snědla něco co to moje mímo vyloženě nesnáší páč to letěla ven celá večeře, akurát se mi děsně motala hlava a bylo mi na omdlení. Teď už je to lepší, akorát mě skoro pořád bolí hlava děs :unamused: Jinak jsem na neschopence nejen k vůli tomu, že v práci dělám 12 hod. tahají se tam těžké věci a to pro těhule moc dobré není, ale i k vůli tomu, že mám trošku problém s placentou :unamused: mám ji moc nízko a to je docela nebezpečné, ale doktor mě ujišťoval, že když budu opatrná, šetřit se, nic netahat a mimčo hezky poroste tak by se ta placenta měla upravit sama a vytáhnout na horu :wink: a ty jsi doma nebo ještě pořád práce? Tak že ty čekáš už druhé? A co by sis přála víc, holčičku nebo chlapečka?
10. bře 2012 v 11:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@miatia já taky naštěstí nezvracela, ale to nechutenství bylo dost nepříjemné. Teď už zase baštím normálně, nebo spíš žeru :grinning: S toun placentou jsem měla taky malinko potíže při prvním těhu, taky byla nízko, ale během jednoho měsíce se vytáhla tam kam má. Takže neboj, taky se ti vytáhne tam kam má. Já jsem s malou na mateřšké, takže do práce nechodím a už do porodu ani nepůjdu :wink: Ale při prvním těhu jsem chodila do práce až do konce. Pracovala jsem jako učitelka MŠ, takže to docela šlo zvládat. I když tehdy jsem se bála hlavně různých nemocí, které děcka pořád do školky nosily.
Vzhledem k tomu, že máme první holčičku, tak bysme teď rádi chlapečka, tak uvidíme jestli se nám to splní :slight_smile: A co si přejete vy? Nebo už víte co to bude?
10. bře 2012 v 19:44  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@paffi Tak to jo budu držet palečky aby se vám to splnilo :slight_smile: No jelikož čekáme první mimčo tak je nám to celkem šumák, hlavně aby to bylo zdravé :slight_smile: Já sice mám pořád takové tušení, že by to mohla být holka, ale to se ukáže až na dalším ultrazvuku a ten máme až začátkem dubna tak že si ještě počkáme :wink: jsem zvědavá jestli jsem se trefila nebo se úplně mýlila :grinning: No já s tou placentou válčím už 2 měsíce a pořád ta potvůrka nece nahoru tak doufám, že jak ten drobek teď rychleji poroste tak, že se umoudří i ta placenta :slight_smile: S těma nemocema to mi povídej já byla tak nechutně nachcípaná hned ze začátku těhu, že se vůbec divím, že to ten náš poklad se mnou všecičko přečkal! Jo tak to máš supr, že jsi doma i když s malou na mateřské asi moc klidu nezažíváš viď ?
11. bře 2012 v 09:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@miatia Ale jo, klidu mám celkem dost i s malou. Ona je naštěstí zlatá. Trochu se bojím narození dalšího prcka, protože přeci jen už jsme si zvykli na ten komfort vstávat kolem 7. hodiny (a ne několikrát za noc), všechno už si zvládne sama, žádné velké nošení nemusíme praktikovat, kočárek už taky nepotřebujeme, plínky taky ne, člověk se s ní na všem domluví... No prostě už jsme zlenivěli :slight_smile: Ale věřím, že to zvládneme. s tou placentou jsou to jen starosti, člověk má strach něco zvednout, udělat prudký pohyb, aby se něco nepo... Ale neboj do porodu času dost a věř, že se vytáhne tam kam má. Jak se ti to vůbec projevilo? Krvácením? Já tenkrát začala trochu špinit, tak jsem hned letěla k Dr. a ten mi řekl, že se mám víc šetřit a to bylo vše. Nijak zvlášť to tenkrát neřešil.
Všichni mi říkali, že mám věřit svému instinktu ohledne pohlaví miminka, ale já si poprvé myslela, že to bude kluk a ejhle, byla to holka:slight_smile: Taky když jsme se o mimi teprve snažili, tak jsem si pořád myslela, že jsaem těhotná a vůbec jsem nebyla, takže můj instinkt asi nic moc :slight_smile: Ale teď podruhé jsem si byla jistá, že jsem těhotná hrozně brzy, asi týden po početí a měla jsem pravdu, tak třeba se nepletu ani v tom pohlaví, I když jak říkáš bylo by to úplně jedno, hlavně že bude mimi zdravé.
Kde nakupuješ v Olomouci těhotenské oblečení? Já už jsem byla nucena zakoupit jedny rifle, protože už se do ničeho nevejdu. Hledala jsem v Olomouci nějaký bazárek s těhu oblečením, ale nic jsem nenašla, nevíš o něčem?
11. bře 2012 ve 20:41  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@paffi Jo já myslím, že to v pohodě zvládneš i se dvěma prckama obzvlášť když píšeš, že málá je tak hodná :wink: Ta placenta u mě se neprojevila v podstatě nijak jen mě pořád pobolívalo břicho, ale to se děje i teď tak že žádná novinka, mě to říkal, doktor na genetice, že mám nízko placentu, když jsem byla na prvním Screeningu a teď když jsem byla na kontrole tak i gynekolog byl nesvůj, že ji mám nízko a že nesmím sex a nic tahat no skrátka srandy kopec :slight_smile: věřím, že se to spraví páč kdybych se stresovala tak nepomůžu ani sobě ani mimískovi :wink:
Už se těším, až mi řeknou co že to nosím v bříšku ještě musím počkat, ale už odškrtávám dny :wink: snad nenosím stydlína a ukáže se nám v plné kráse :grinning:
Já taky vůbec nevím, kde by v Olomouci měli nějaké hezké těhu oblečení, které by bylo levné, jediné co se mi podařilo koupit těhu rifle u vjetnamců na dolním náměstí :grinning: byly do 500,- a jsou celkem pohodlné, ale nejspíš nevydrží do konce těhu, tolik místa v nich zase není :slight_smile:
Ale co vím tak prodávají těhotenskou módu v Olympii v CaA nebo HaM jinak ovšem taky tápu, nevím co budu dělat, až se už vůbec do ničeho nevlezu :unamused:
Můžu se zeptat vy bydlíte v domečku nebo v bytečku?
11. bře 2012 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@miatia my bydlíme v domečku. Ještě pořád rekonstruujeme, takže bydlíme tak trochu na staveništi. Teď z jara se chystáme obložit konečně schodiště a pak dodělat druhý dětský pokoj a pak už budeme mít celé první patro v podstatě hotové. A co vy, domek, nebo byt?
S tím oblečením je to problém, protože v HM a CA je to docela drahé a kvůli pár měsícům jsem nechtěla moc utrácet. Ale zase si říkám, že se potřebuji taky cítit dobře a ne že budu nosit jen vytahané hadry z prvního těhu :wink: Takže nějakou novou garderóbu určitě pořídím, ale moc toho nebude.
11. bře 2012 ve 21:29  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@paffi no my zatím bydlíme v mém pronajatém bytečku, ale přítel má domeček tak že se tam v červnu budem stěhovat je taky sice tak nějak pořád staveniště, protože je to starší dům tak je tam pořád co opravovat a spravovat a předělávat :wink: To ti moc přeju, že už budeš mít první patro hotové :slight_smile:
S tím oblečením taky se mi nechce do toho moc investovat v tom s tebou naprosto souhlasím je to jen na chvilku, ale zase si říkám nemůžu chodit v pytlu že :grinning:
Nevím no přítel má ještě kamarádku a ta dřív dělala pro firmu jako je Draps a šila i rifle tak bych možná skusila ji jestli by mi zvládla něco stvořit na míru :wink:
Dneska jsem byla v Kiku mají tam slevy a když jsem viděla to miminkovský oblečeníčko neudržela jsem se :grinning: Co ty, máš to taky tak?
11. bře 2012 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@miatia já zatím nic nenakupuju, čekám až nám řeknou pohlaví miminka, protože pokud to bude holčička, tak skoro všechno máme, takže nakupovat budu už jen pár věcí. Ono když máš plnou šatnu dětskýho oblečení, tak tě nákupy ani moc neberou :grinning: Ale poprvé jsem to taky tak měla. Jak jsem uviděla něco úúúúžasného, tak jsem to koupila. Jen dám malou radu. Nekupuj moc věcí velikosti 56. My jsem tuto velikost měli akorát na cestu z porodnice a pak pár dní doma :slight_smile: Takže nákupy buduu dělat rovnou ve velikosti 62.
Já koupila těhu rifle na MMB na 400 nošené a jsou bezva, akorát na nich jde vidět, že už jsou nošené, takže bych ráda měla ještě něco nového. Až budeme mít větší bříška, tak můžeme vyrazit společně na nákupy :slight_smile:
12. bře 2012 v 08:38  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@paffi No to chápu, že když máš plnou šatnu dětského oblečení tak tě to k nakupování moc nesvádí :wink: Jak píšeš s tou velikostí 56 no myslím, že máš naprostou pravdu já dělala totiž v hračkách v kojeneckém úseku a vím, že ty mrňouskové strašně rychle rostou. Zatím mám jen jeden kousek v této velikosti asi si budu muset pořídit ještě pár i když pokud se nám narodí malý obřík budu ráda, že jsem nakupovala spíš ve velikostech 62 :slight_smile:
To je výborný nápad jít spolu nakupovat, až budeme mít velké pupíky :grinning: taky mě napadlo, že až bude tepleji a ty budeš mít někdy chuť vyrazit do města pocourat klidně písni můžem spolem :wink:
12. bře 2012 v 10:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Super, jak pojedu do Olomouce, tak dám vědět a dáme si někde kafčo :slight_smile: Jak máš vycházky?
12. bře 2012 ve 12:01  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@paffi Já má vycházky od 14 hod. do 18. hod ale chci si je prodloužit páč mám nárok na 6 hodin vycházek a ne jen 4 hoďky :wink: super se moc těšííím :slight_smile: akurát by sis pak mohla dát fotečku sem aby jsme se poznaly :grinning:
12. bře 2012 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Určitě dám, jen nemám žádnou z poslední doby. Ale jdu něco pohledat:slight_smile:
12. bře 2012 ve 21:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem něco našla, ať máš představu s kým si tu vlastně píšeš :slight_smile:
12. bře 2012 ve 21:41  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@paffi jůů kočka sluší :slight_smile: konečně vím jak vypadáš :wink:
13. bře 2012 ve 14:22  • Odpověz  • To se mi líbí
To je fotka z oslavy Elenčiných 2. narozenin, takže asi 2 týdny stará :slight_smile: Děkuji za pochvalu :slight_smile: Nevím co se děje, ale už druhý den jsem jakási mrtvá. Po obědě jsem si šla s Elenkou lehnout a vzbudily jsme se o půl 4. a dnes to samé :grinning: To zas bude večer uspávání tak do 21 hod. Ve čtvrtek jdu na gyndu, měli by mi vzít krev na krevní skupinu a hlabně na protilátky? Byla jsi už na to testovaná? Já z toho mám strach, protože jsem Rh - a při druhém těhotenství to může být problém... Snad to nebude náš případ. Jak se cítíš ty? A co celé dny děláš? Plánuješ chodit někam na kurzy, nebo cvičení před porodem?
13. bře 2012 v 17:39  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@paffi No tak já to mám s tím spaním takové že usnu kolem 11 večer to mě přepadne děsná únava a ráno se rozloučím s mužem a pošlu jej do práce on vstává před 5 :slight_smile: a pokračuji v činnosti poslední dny tak do 10 nebo 11 hodin mazec co jsem schopná naspat :grinning: přes den už se mi to moc často nestává tak jako ze začátku, asi mám naspáno, v noci samozřejmě běhám co chvila na záchod tak že ten spánek je takovej přetrhávanej, ale stejně! Jo já už mám tyhle testy za sebou RH máme v pořádku páč já i můj chlap máme stejnou krevní skupinu :wink: Já myslím, že z toho RH nemusíš mít strach, taky jsem četla, že při druhém těhotenství je to o něco složitější, ale medicína je dneska hodně daleko tak že si s tím dokažou poradit a hlavně oni si tě pohlídají. Tak že neboj se nic budem ti držet palečky a pak dej vědět ju.
Jinač dny jsou si podobné obzvlášť, když venku není moc hezky to se mi ani ven nechce jsem doma a věnuju se činnostem jako je praní, úklid, vaření a někdy taky jen tak čtu nebo něco hledám na netu nemůžu se nějak moc rozšoupnout s nějakýma činnostma páč se rychle unavím a taky mě bolí i bříško tak že si pak radši sednu nebo se natáhnu aby to přešlo, ale moc se těším, až venku už konečně bude teplíčko a sluníčko to mě pak bude lákat na procházky jedna radost :slight_smile:
Co provádíš přez den ty? Já plánuju jen ten jednorázovej kurz těsně před porodem myslím, že to bude bohatě stačit :slight_smile: a taky ty ceny se mi trošku nelíbí radši za ty penízky koupím něco drobkovi :wink: Ty by jsi chtěla chodit na kurzy? Víš co mě štve začali se mi dělat strie a to mažu jak vzteklá a stejně :unamused: Jaké máš s tím zkušenosti ty?
13. bře 2012 ve 21:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak se striema naštěstí zkušenost z prvního těhu nemám. I přes to, že jsem tehdy přibrla víc jak 20 kg, tak strie ani jedna. Ale teď z toho mám trochu strach, protože nabírám o něco rychleji a taky namám čas se pravidelně mazat. Teda čas by se našel, ale prostě kolikrát už nemám nějak chuť :slight_smile: Ale co jsem četla o striích, tak jsou z velké míry dědičné, takže se poptej maminky, jestli měla se striema potíže nebo ne. Zkus se poptat v lékárně, co mohou používat těhulky na už vzniklé strie.
A k tomu kurzu. Já jsem chodila a bylo to super. Dozvěděla jsem se strašně moc informací o kojení, co třeba dělat když začnou nějaké potíže při kojení, taky co a jak dlat a nedělat v šestinedělí, pak jsme měli dvě praktické lekce i s tatínkama a to o pododu samotném a pak o péči o novorozence. Musím říct, že nevím kde bych jinak ty informace sháněla. Ale vím, že to stojí spoustu peněz a že to prostě není pro každého ostupné. Já tehdy chodila ještě do práce, takže mě finance tam moc netížily. Teď bych mě lákal tak kurz pro druhorodičky :slight_smile: Prostě mám zase hodně věcí, na které bych chtěla slyšet odpověď. Jenže s malou se na kurzy jen tak nedostanu, takže bohužel budu muset hledat odpovědi jinde. Hodně lidí si myslí, že na pžedporodním kurzu s učí hlavně dýchání k porodu, ale na tom našem kurzu jsme dýchání jen zmínili okrajově a celé to bylo o něčem jiném. Popřemýšlej o tom ještě :wink: Samozřejmě pokud bys chtěla něco vědět co nám v kurzu říkali, tak ti ráda informace předám.
13. bře 2012 ve 22:22  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@paffi vím že mamka na strie netrpěla asi měla lepší kvalitu kůže, ale ségry obě na ně trpěly tudíš u mě je to jasný, že jako k tomu mám slušně našlápnuto :frowning2: V lékárně jsem si koupila ten Elasti-Q Expert měl by působit preventivně, ale i na již vzniklé strie. To je fajn, že na to netrpíš trošku závidím :slight_smile:
No s těma prachama právě, že jsem trošku v pasti páč jsem od začátku na neschopence a jelikož tu nemocenskou teď tak přiškrtili tak se máme co ohánět, ale snad se to zlepší :slight_smile:
Jak píšeš, že jsi se v těch kurzech dozvěděla spoustu věcí něco na tom je no :slight_smile: samo, že budu ráda, když se se mnou podělíš o zkušenosti svoje i získané z kurzu :slight_smile: pořád si nějak nedokážu představit, že za pár měsíců si domů přinesu ten náš uzlíček, strašně se těším, ale je to neuvěřitelný :sweat_smile:
Jako když máš zájem o ten kurzík třebas nakonec nějak vyřešíš hlídání a ten kurzík si dáš :wink:
13. bře 2012 ve 22:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@miatia no, já bych to možná s hlídáním nějak vyřešit dokázala, ale nevím, jestli by bylo k něčemu chodit do kurzu pro prvorodičky (jiné ani neznám), protože se budou probírat věci, které už jsem jednou slyšela a na moje dotazy by se dostalo možná někdy na konci hodiny a možná ani to ne, protože maminky by měly také spousu dotazů a já nejsem moc průbojná, bych se hlásila o slovo mezi cizími lidmi :slight_smile: Spíš byh s tak sešla s PA a soukromě se jí poptala co a jak, ale kdo si na mě takhle udělá čas, že? :grinning:
Prostě google to jistí :slight_smile:
13. bře 2012 ve 22:56  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@paffi Nj google to je náš kámoš :grinning: mě to ani nedocvaklo, že jiné se ani nedělaj :wink: už mi to domácí prostředí leze na mozek :confused:
No třebas nějakou soukromou osobu najdeš co ti dá info které by tě zajímalo :wink:
Dneska mi chlap řekl, že od neděle v práci začnou opět dělat noční :frowning2: já to tak nesnáším, když ho v noci nemám doma :unamused: to pak nemůžu nikdy pořádně a v klidu spát. Ale musím se s tím smířit začíná jim sezóna :confounded:
13. bře 2012 ve 23:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to je nepříjemné, že nebude bývat v noci doma, ale zvykneš si a budeš zase dobře spávat. A kdepak pracuje?
14. bře 2012 v 10:59  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@paffi dělá v Presbetonu a tam mají vždycky sezónu přez léto :unamused: nj zase si zvyknu, ale bude to krušný! Co tvůj chlap co ten dělá? Víš na co jsem zvědavá jestli o víkendu vážně bude tak teploučko jak předpovídají :slight_smile: dala bych si říct :grinning:
14. bře 2012 v 18:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Můj chlap dělá v Olomouci v jedné počítačové firmě programátora. Já bych teploučko taky brala, kéž by jim to vyšlo, ale moc tomu nedávám. Pokud bude pěkně, tak budu muset do skleníku zaset ředkvičky a trochu to tam před sezónou upravit :slight_smile:
Známí nám donesli trochu zabíjačky, tak se jdu nacpat jitrničkou :grinning:
14. bře 2012 ve 21:16  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@paffi jůůů tak si nech šmakovat :wink: my dělali zabíjačku nedávno a už to nikdo nece jíst :grinning: hmm ředkvičky ňam ňam a domácí ty jsou nejlepčí :slight_smile: tchýně bude mít taky na zahrádce ona je děsnej zahradník má snad všechno :wink: to já jsem pravej opak protože na zahradničení jsem úplně levá :sweat_smile:
14. bře 2012 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@miatia já se snažím o nějaké pěstování, ale jsem teprve začátečník, takže nevím jestli z toho něco bude :slight_smile: Mám tu zaseté chilli papričky - asi 50ks. Taky salát, nějaké bylinky a teď se vrhnu na ty ředkvičky. Máme plné okno s nídobami se sazeničkami, ani otevřít se už nedá :grinning: Za chvíli jedu an tu kontrolu na gyndu, tak se jdu chystat. Drž mi palce, ať to dobře dopadne, mám z toho tentokrát fakt blbý pocit...
15. bře 2012 v 07:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek