• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
ahoj, doufám, že se nějaké diskusechtivé těhulky a čerstvé maminky z Berounska najdou, ať si můžeme vyměňovat mimi zkušenosti:slight_smile:
15. srp 2007 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jedna těhule z Berouna by tu byla. :slight_smile: Jsem v 25tt. Momentálně jsem na netu spíš večer. V Berouně nikoho neznám, až zůstanu doma, tak se asi ukoušu nudou.
16. srp 2007 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé já su ze Zdic (střídavě Loděnic), to je co by kamenem dohodil! Jsem ráda, že se u objevil ještě někdo jiný!! :grinning:
16. srp 2007 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, to je fakt kousek. :grinning: Kde plánuješ rodit? A chodíš někam cvičit?
16. srp 2007 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já plánuju rodit v Motele, jelikož tam chodím na gyndu. Ale cvičit nechodím nikam, nějak jsme nenašla nic, co by mi vyhovovalo, jelikož jsem ještě v pracovním procesu, tak jsme ráda, že dolezu z práce dom a dám nohy nahoru! Abych se pak plazila po práci někam na cvíčo, na to fakt už nemám sílu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. srp 2007 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky chodím do práce, ale cvičit občas chodím. Zatím v Praze. Ale až zůstanu doma tak bych si chtěla něco najít v Berouně. Ty to máš ale v práci za pár ne? Nejpozději za 4 týdny bys měla v práci končit.
16. srp 2007 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
No doufám, že za dva :sweat_smile: V pondělí jdu k Dr. tak se s ním chci domluvit, co a jak. V práci mě to opravdu zmáhá, sedět 8 hodin v kuse je šílený, kdy by to byl kdy řekl :grinning:
A v kolikátém jsi teď ty?
Doplň si dyštak PAS :wink:
16. srp 2007 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem v 25tt. O tomhle webu vím dlouho, ale až dnes jsem se přihlásila. :grinning: Jsem úplný nováček, co se chatů týče.
Práce už mě taky celkem zmáhá. Dnes mě to tedy extrémě neba. A to bude hůř. S přibývajícími týdny mi klesá motivace a pracovní nasazení jde do háje. :confounded:
16. srp 2007 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo, o pracovním nasazení mi povídej. Všechno mě tu štve a nejvíc mě vždy dorazí takové ty keci, to neřeš stejně se tě to už netýká! :angry:
Já se dozvěděla o koníkovi od kolegyně z práce co je na snažilkách a od té doby jsme na něm závislá :sweat_smile: A to jsme před tím žádný chat nikdy nenavštívila
16. srp 2007 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem koníka našla, když jsem hledala nějaké info o alergii v těhotenství. Od té doby sem občas mrknu. Myslím, že takových nenalogovaných návštěvnic tohohle chatu bude víc.

Ale až budu doma na mateřský, tak by se mi moc hodila nějaká jiná mamina z okolí. Když jsem objevila tohle nové téma, tak mě to donutilo se přihlásit.

Pracuješ ve Zdicích nebo dojíždíš do Prahy?
16. srp 2007 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko :wink:
Do práce dojíždím na Rudnou :grinning: A už se těším až to skončí!
Ty jsi přímo z Berouna?
17. srp 2007 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobré ráno, to jsem ráda, že se našly hned 2 těhulky z Berounska:slight_smile: Už jsem si myslela, že budu snad sama
Já jsem proti vám těhule v začátcích, tak se těším na Vaše zkušenosti:slight_smile:
17. srp 2007 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pamuk, nevím nevím jestli zrovna třeba ode mně to budou nějaké zkušenosti, já sama jsme z některých věcí vyjukaná ještě teď. Vždy jsme si myslela, že až budu těhule, že mi Dr. vše vysvetlí a ono nic. Člověk se na vše musí ptát, kdyby nebylo koníka tak jsme naprosto neinformovaná!!
17. srp 2007 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já mám pocit, že doktorům občas nedochází, že touhle situací procházíme prvně, a spoustu věcí berou jako samozřejmost. Ten můj mi toho taky zatím moc neřekl. Proto surfuju netem a sonduju od zkušenějších:slight_smile:
17. srp 2007 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak pokud budu moci tak tě mohu zádobovat vlastníma zkušenostma, ale jak říkám moc jich nebude :sweat_smile:
17. srp 2007 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
grainne, kam v Praze chodíš cvičit? Já pracuju v Praze a cvičení v Berouně časově nestíhám, tak chci zatím chodit v Praze. I když plánuju, že to v práci zabalím dřív:slight_smile:
17. srp 2007 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, měla jsem v pátek dovču, tak se připojuji až teď. Koukám, že obě netíte hlavně v práci.

Ano, jsem přímo z Berouna, ale pracuju v Praze na Nových Butovicích. :slight_smile:

Na cvičení jsem začala chodit až teprve před měsícem a to v Praze u metra Staroměstká do Klubu Slunečnice. Hodina cvičení je za 90,-, což celkem jde. Najdeš je na http://www.klub-slunecnice.cz. Jinak se snažím chodit občas plavat, ale teď jsem to delší dobu nestihla. Hlídám psa, takže spíš chodím na procházky.
19. srp 2007 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo na netu jsme hlavně v práci, doma se ho snažíme nějak zapojit ale chceme přes sít a jaksi nevidíme na žádný vykrejvač. Tak jsme zvědavá jak to na konec dopadne! Manža to má jako bojový úkol, jelikož nevím co bych bez netu doma na MD dělala :fearful:
Jo jinak v práci bych měla končit 1.9. jupííííííí :dizzy_face:
21. srp 2007 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, internet je základní potřeba každé matky. :grinning: Bez toho by to nešlo. Já jsem na netu v práci i doma.

My jsme to taky dlouho řešili a nakonec jsme se na začátku června úspěšně připojili přes wifi. Jsme docela spokojení. Myslím, že je to celkem rychlý a cenově to jde. Vzhledem k tomu, že nemáme pevnou linku na telefon, tak jsme neměli moc možností. Jen některé stránky prostě padají, zatím jsme nezjistila proč, ale nezlobí mě to natolik, abych to začala řešit.
21. srp 2007 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pamuk, odkud jsi konkrétně? Taky z Berouna?
22. srp 2007 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky, měla jsem technický problémy a nemohla se přihlásit:(
Grainne, já jsem z malý vesničky cca 7 km od Berouna.

Nebyla jste některá ve Studiu kytka na kurzech pro budoucí rodiče? Mně by to docela zajímalo, tak sonduju, jestli to za to stojí.
Můj Dr. mi zatím k těhu vůbec nic neřekl, takže co si nepřečtu, to nevím:(
22. srp 2007 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kytka to mi něco říká, kde to studium je?
Mám dojem, že tam chodila kamarádka s malou na plavání s novorozenci nebo kojenci či jak se tomu říkalo?
Oni tam mají ještě nějaké jiné akce?
22. srp 2007 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tady je jedna už skoromamina z Hořovic :slight_smile: Pořád jsem čekala, kdy se tu okolí Berouna objeví, tak mám z vás radooost! :slight_smile:
22. srp 2007 v 18:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,

to je skvělé, tak je nás tu zase víc. Jen škoda, že nejste žádná přímo z Berouna.

Lucinko, plánuješ rodit v Hořovicích?

O Kytce vím jen z doslechu. Vyptávala jsem se jednou v Berounském bazéně maminy s malým capartem na plavání s miminkama. V Berouně jsou dvě možnosti Kytka a Ploutvička. Jedno to studio nabízí i cvičení pro těhulky, předporodní přípravu a podobně, ale vím jen co jsem si přečetla na netu.

Na ty předporodní kurzy se doporučuje chodit až ve třetím trimestru, takže jsem zatím jen zjišťovala, kde něco nabízejí, ale ještě nic konkrétního neplánuju.
23. srp 2007 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Lucinko, tak ty už to máš opravdu za pár :wink:

Grainne jáse na ty předporodní kurzy tuhle ptala dokyho, jestli se mám někam přihlásit a tak. A bylo mi řečeno, že pokud budu rodit v Motole u nich, což chci, tak to zatím nemám řešit, že mi řekne vše až příjde čas. No tak se nechám překvapit :sweat_smile:

Jo a ta kamarádka nechodila do Kytky, ale do té Ploutvičky! Už si to vybavuji. Já chodila do kytky na vodní aerobic, ale nějak mě to tam nenadchlo :unamused:
23. srp 2007 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Kasli,

slyšela jsem, že v Motole je to jen takové 2h popovídání a prohlídka sálů. Prý je to bezplatné. Já osobně bych chtěla něco trošku obsáhlejšího, kde bych se dozvěděla i něco o kojení a péči o mimi. Nějak mám větší obavy z toho co bude až se prcek narodí než z porodu. Hodně mojich kamarádek mělo problémy s kojením.
23. srp 2007 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
No uvidíme, ohledně péče o mimi mám naplánované koupit si knížku "Něžná náruč rodičů" je to i s DVD, holky s mím termínem si jí pochvalovaly, tak do ní asi půjdu. Ale musím se nejprve dostat do Berouna, abych se po ní jukla :sweat_smile:
Jináč já mám školení od tetky co se týče péče o mimčo, ona má teď 14měsíčního klučinu, tak to mám všechno z první ruky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. srp 2007 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to se na tuhle knížku taky mrknu.

Já mám 5-ti letého synovce, takže mi švagrinda taky určitě poradí :slight_smile: , ale mám ji přece jen trošku z ruky a myslím, že čím víc se toho člověk dozví tím lépe. Pak si můžeš vybrat co ti nejvíc vyhovuje.

Knížku si nějakou určitě pořídím, ale říkala jsem si že by si člověk mohl na některých kurzech i něco vyzkoušet trošku praktičtěji. Třeba by mě zajímala masáž miminek a samozřejmě kojení.
Co se těhle praktických věcí týče, tak mám se sebou zkušenost, že se z knížky nic nenaučím ať má kolik chce obrázků.
23. srp 2007 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
No myslím, že ať budeme chodit kam chceme, stejně budem z té reality mírně vykulené :grinning:
23. srp 2007 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: To je hrubé podcenění situace! :grinning:
23. srp 2007 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
To mi ani nepříjde!
Hale pochybuji, že naše maminy měly nějakou možnost chodit na takovéhle kurzy, no a nijak se to na nás nepodepsalo!Ony to také zvládly jen za pomoci instrukcí z nemocnice a rad babiček a maminek :wink:
Takže to, že na si dám jen letmý kurz v Motole mi nijak žíly netrhá :sweat_smile: :grinning:
23. srp 2007 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek