• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Peťko - ty fotky jsou nádherné. Baruška je sladká. Buď je vychechtaná nebo spinká jak Růženka. :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
2. bře 2009 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak se zase po krátké době hlásím.Slavily jsme kamaráda 35,tak jsem tu nebyla.
Jinak kamarádka má už Marušku doma z nemocnice a měla skoro zápal plic.Kubíkovi teplotky už jsou také pryč,a tak je veselo.můj malí šmudlík je stále zdravý,a tak jsem za to ráda,že jsme se té ošklivé chřipce ubránily :slight_smile:
2. bře 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
s velikou slávou oznamujeme,že to naše dítě nešťastný od příštího týdne nastupuje do nové školy.Jen doufám,že to bude lepší,ale podle toho,co říkala p.ředitelka,která ho bude učit,tak je to úúúúplně jiný přístup.Moc bych si přála,aby se mu tam aspoň trošku líbilo.

Petulko - fotky jako vždy na 1*
2. bře 2009 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marcim, to je fajn, ze jste nasli skolu takhle rychle. Budete to mit blizko nebo to bude znamenat nejake dojizdeni? No, ale i kdyby, hlavne, ze pristup bude jiny a treba se Robcovi zacne i ve skole libit. Drzim palce :sweat_smile:
2. bře 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky vespolek,
tak se po pár dnech opět hlásím...byli jsme po návštěvách a u našich.

Holky co jste rodily v Motole: já vím, že je to obrovská továrna..., ale když jsem se tam registrovala v tom 12. týdnu o Hořovicích jsem ani moc nevěděla. Vybrala jsem Motol hlavně kvůli tomu, že je to po dálnici kousek a taky proto, že jsou tam všechny oddělení pod jednou střechou... což je důležitý v případě, že by nastaly nějaký komplikace. A možná i proto, že tam vlastně ségře zachránili životAl :dizzy_face: ale v poslední době hodně čtu (jak se teď rodí mraky dětí), že nestíhají a vytrácí se taková ta lidskost a individuální přístup - prostě např. co se týká kojení kašlou na to=poraď si sama. Sestry jsou tam prej hodně nepříjemný....tak nevím. Hořovice si naopak maminy chválej, ale zase nevím jak to zvládají v případě těžších a kompl. porodů. Pohodovej porod by si přála asi každá, ale ne vždycky se to podaří, že?! Proto mě zajímá váš názor a vaše zkušenosti.....je to dilema.

peťulo: ty fotky jsou opravdu moc hezký...manžel je taky zuřivý fotograf - ještě že jsou digitály, jinak nevím kam bysme ty albíčka jednou dávali:slight_smile:)

marcim: nevím, jestli si to dobře pamatuju - školu měníte, protože jste se stěhovali??
2. bře 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sobilky:já bych ti ted doporučovala spíš ty Hořovice,mě to čeká za pár dní :grinning:
Je to tam opravdu krásné a hlavně úplně před měsícem nové :wink:
2. bře 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Sobilko, já rodila v Hořovicích a byla jsem spokojená. Taky jsem zvažovala Motol, z důvodu lepší dostupnosti. Ale jsem ráda, že jsem se rozhodla, tak jak jsem se rozhodla. Určitě se najde někdo, kdo zanadává na Hořovice. Ale nikdo a nic se nezavděčí všem.
Každopádně registrace ti nezaručuje, že tě v připadě stop stavu v Motole vezmou - a to mě taky docela znechutilo. A pod Hořovice Beroun spadá, takže další +
2. bře 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sobilko - já bych si myslela, že by bylo nejlepší, kdyby ses do těch Hořovic jela podívat. Za tu cestu ti to stojí a pak se můžřeš rozhodnout na základě vlastního dojmu. Jinak mám pocit, že tam už mají taky neonatalogii. :wink:
2. bře 2009 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sobilko, grainne má pravdu. Dokonce tam pořádají takové přednášky (bývá to myslím první pondělí v měsíci), kde ti ukážou sály a pokoje na šestinedělí a řeknou spoustu info k porodu - co s sebou, kdy přijet a kdy si jen zavolat atd.
přednáška tě k ničemu nezavazuje, stojí to myslím 150,- a můžeš s sebou vzít i manžela. Jukni na jejich stránky, tak to určitě bude
2. bře 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pamuk - znamená to dojíždění.Ale vzhledem k tomu,že je Robča blázen do jakékoli hromadné dopravy,tak se mu to snad bude líbit.Je to v Praskolesých.Je to malá vesnická škola.Mají tam 1+2 tř. spojenou a pak 3+4+5 tř.Ve třídě jich bude 11+Robča.P.ředitelka přísná,ale chápající.Moc sympatická ženská.

Sobilko - školu měníme kvůli paní učitelce.Robča má lehkou mozk.dysunkci a je s ním těžší pořízení,ale hloupý není,jen se musí umět zvládnout výchovně.A současná uč. ač mi celou dobu tvrdí,že to zvládá,tak evidentně ne.
Jinak nemůžu porovnat Hořovice a Motol,protože jsem byla v obou případech v Hořovicích.A je to tam čím dál lepší.S Robčou tam byly ještě staré sály a na šestinedělí pouze nové sprchy.S Marťou už nové sály a novější šestinedělí a teď je to oddělení úplně nové.Sestřičky jsou některé lepší,některé horší...asi jako všude.Na doktory si taky nemůžu stěžovat.Taky s tebou budou cloumat hormony a tak si člověk strašně moc věcí bere a řeší,co za norm. okolností by možná ani neřešil.Samozřejmě nechci tě přemlouvat,ale myslím,že není problém si rozhodnout,že bys chtěla rodit jinde.Aspoň před rokem se tam nemuselo hlásit předem.Nevím jak teď.Uvidíš.Rozhodni se jak nejlépe uznáš za vhodné.

Ferinko - juuuuu,tobě se to už blíží.Ani nebudeš vědět jak a budete mít doma malý uzlíček štěstí.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Jak se cítíš?A co prcek v bříšku?
2. bře 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Popravdě už bych to docela ráda měla za sebou,ještě že nevím do čeho jdu... :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
Ale ne,těším se ,ale je to teď náročné,už se nemůžu pořádně hnout a já jsem zvyklý být hyperaktivní a pořád něco dělat,takže v noci pak nespím jak mě bolí celý člověk :grinning:
2. bře 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...
tak po super víkendu mi bolí v krku a kurýruju se-malýmu se to vůbec nelíbí, že maminka polehává ale líbí se mu jak kloktá....tomu se směje...
marcim to je super že jste sehnali školu:o)držíme moc palečky....
Je je Ferinko:o)to to uteklo co:o))doufám že se máš fajn:o)a užíváš "poslední dny" klidu
no mě ten klid právě zkončil-je to normální...Ondra ráno spinkal 30 minut a teď 15 min...ach jo....
tak si jdu hrát:o))

jo Peťo pěkný fotečky-jako vždy:o))
já večer snad taky přidám...
2. bře 2009 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
No všechno už máme nachystané,vyfocení jsme,tašku sbalenou tak jen čekám a čekám :grinning:
2. bře 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sobilko:
já jsem také byla před porodem registrována v Praze,sice v Thomayerově nemocnice,ale nakonec jsem i bez registrace rodila v Hořovicích,neboť by jsme tam bývali ani do Prahy nedojeli.Z vlastní zkušenosti doporučuji také rodit v Hořovicích.Jsou tam velmi milé sestřečky a celé oddělení vypadá jako doma.Jsem za Hořovice velmi ráda a šťastná. :slight_smile: :slight_smile:
2. bře 2009 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
SOBILKA MOTOL JE SUPER JA TAM TEDA NERODILA ALE BYLA JSEM TAM KDYZ JSEM BYLA TEHOTNA A OPRAVDU JE TO VYNIKAJICI A PAK JSEM V TEHOTENSTVI LEZELA S MALOU V HOROVICICH A MUZU RICT ZE MOTOL JE LEPSI A O DOST DOKTORI I SESTRICKY MILY A PRISTUP K DETEM PEKNY
2. bře 2009 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ferinka-

držím moc palečky,aby jsi už měla andílka z bříška venku. :slight_smile:
2. bře 2009 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: I.myska -

přejeme ti,ať tě brzy přestane bolet v krku a jsi zase fit.
2. bře 2009 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: ahojky tak fotky jsou v albíčku tak můžete juknout :slight_smile:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=&vImageID=2462410#navigator
babička chvilku hlídá a já si dávám čajík s citronem a homeopatika:o)
Sobillko myslím že by bylo fajn kdyby jsi se vydala juknout na Hořovice, za to nic nedáš
ale já jen můžu doporučit(taky se určo opakuju)-kamarádka byla z Motola mírně rozčarovaná - a když mi byla navštívit v Hořovicích tak říkala že už ví kam půjde napodruhý:o))-no to já ostatně taky :wink: ikdyž až až až....někdy
V Hořovicích je výhoda že si celou dobu v jednom pokoji - "jak" na hotelu a máš soukromí...
2. bře 2009 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
L.Mysko - prajeme rychle uzdravenie.
Ferinko - urcite sa nam prid potom pochvalit. :wink:
2. bře 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych se klidně už chválila a nějak se mimoušovi nechce ven :sweat_smile: :grinning: :grinning:
2. bře 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ferinko - vydrž,pak budeš jen vzpomínat,jak bylo dobře,když to bylo v bříšku.....(ale taky jsem se nemohla dočkat,až se mi to narodí... :wink: :grinning: ).Už se těším,až se taky objeví zpráva,že jste tři. :dizzy_face:

Mysko - brzy se uzdravte.A fotky moc hezké. :dizzy_face:
2. bře 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
k tomu výletu za zvířátky.
Na Toulcově Dvoře mají otevřeno denně od 8 - 18h.
Dá se tam zamluvit i oběd, co vy na to?
Budem se muset domluvit, jak se tam dopravíme. Můžeme jet buď až tam, ale je to přes půl Prahy a nebo bysme mohli nechat auta na Zličíně a jet metrem plus tramvají. Cesta MHD trvá asi hodinu. Ani jedno řešení není úplně ideální. Záleží dost na vás. Můžeme taky vklidu udělat dvě skupinky a jedna pojede MHD, druhá až tam autem. :wink:
Poslala jsem dotaz, jestli tam v nejbližší době nebudou nějaká mláďátka, ale zatím mi nikdo neodpověděl, tak uvidíme. :slight_smile:
A jaký den v týdnu by se vám tak hodil? My máme ve středu plavání, tak to se nám nehodí a pátek si myslím není pro výpravu do Pryhy dobrý z hlediska dopravy. Jak jste na tom vy?
3. bře 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

nam vyhovuje PO, UT alebo ŠTV. Co sa tyka cesty, neviem co je lepsie, priznam sa Prahu nepoznam, musela by som ist autom za niekym. Pripadne si zase stopnem policajtov ako ked sme sli do ZOO :grinning: :grinning: Zase keby sme sli MHD tak do tramvaje nas nevezmu vsetky a ked sofer uvidi ten naval maminiek s kocikmi tak si hodi masli a da vypravit zvlaštny spoj :grinning: Ale som za obed, to by bolo super.
3. bře 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Grainne, ten oběd tam by byl myslím fajn. Můj názor na dopravu: Asi bude lepší nechat auta na Zličíně :wink: Ale přizpůsobíme se, samozřejmě. No jak jinak - pokud s námi Janulka stále počítá do auta a bude chtít jet přes Prahu, asi nás nevyhodí za jízdy na Zličíně, že? :grinning: Pátek v Praze nebrat :grinning: Jinak nám je celkem jedno, který den v týdnu to bude. Akorát 19. 3. máme desetiměsíční kontrolu, ale předpokládám, že výlet se uskuteční později.

L.mysko, tak ať je ti brzy líp :wink: Ondrášek je rarášek krásnej :dizzy_face:

Sobilko, taky bych doporučovala jet se do Hořovic podívat. Už jen proto, že uvidíš, jak se ti bude líbit (případně nelíbit, ale to nepředpokládám :sweat_smile:) jednání porodních asistentek a prostředí. My se tam teď byli juknout, jak jsme byli s Barčou na tom sonu, chtěli jsme zazvonit na sestřičky, ale byl tam nával lidí na monitory atd., tak jsme nechtěli zdržovat. Tím chci ale jen říct, jak hluboký dojem ve mně i v manželovi zanechali - že když máme cestu, máme taky chuť se tam stavit :wink: Jasně, že si nás nemůžou pamatovat, ale to by nám nevadilo :grinning:

Marcim, to je super, že bude Robča v malé venkovské školičce. Myslím, že je to pro něj ideální :wink: Sice náročnější na dopravu apod., ale do života mu to dá strašně moc, určo to stojí za to, udělali jste dobře. Mně se strašně líbí tyhle vesnické jedno- nebo dvoutřídky, rozhodně je to o moc lepší než když nás bylo ve třídě kolem 40 :stuck_out_tongue_closed_eyes: Učitelka se může věnovat každému žáčkovi zvlášť, má na to čas a klid a když je to ještě taková super ženská, jak píšeš, pak je to to nejlepší, co můžeš pro dítě udělat.

Jo, holky těhulky, nechcete některá lněné semínko, maliník a olejíček na masáž hráze (Weleda)? Já to při těhu jaksi nevyužila (císař), schovávala jsem to pro kámošku, jenže ta čeká dvojčátka a je alergik, takže na 99% půjde taky na císaře. Taky tu mám pár sáčků těhu čaje. Nic bych za to nechtěla, jen bych byla ráda, kdyby to někdo využil. Taky tu ještě mám zázvorová lízátka proti nevolnostem (dárek od Kasli, myslím :grinning:), ale ta vám už jaksi asi k ničemu nebudou, že :sweat_smile: Ale kdyby náhodou někdo znal nějakou těhulku, co je na začátku :wink:
3. bře 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, koukám, Jani, že jsme psaly současně :grinning: Teda přesně řečeno - než jsem ten svůj román vyplodila, tak jsi se mi tam vsunula :grinning:
3. bře 2009 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...
tak rýma,kašel mě neopustily...a doufám že malej to nechytne...
ve čtvrtek jdem plavčit tak musím být fit:o))
jináč výlet by se nás týkal ale MHDéčkem páč autíčko k dispozici nemám :frowning2:
a můžem PO+ÚT+STŘ většinou kdykoliv :slight_smile: ČTmáme plavčo a pátky ty jsou na Prahu blbý...
a jelikož je "rarášek" zas u babičky tak jdu pít čajík a ležet-jo jo ještě že mám tu babičku táák hodnou :slight_smile:
3. bře 2009 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :wink: ,

moc vás zdravím :slight_smile: . Ještě vás dočtu.

Heduška už je zdravá. V rámci klidového režimu se seznámila s Hurvínkem a spol., takže teď ho neustále vyžaduje, nebo o něm aspoň mluví, na procházce nic neujdeme, pořád se otáčí a chce "Hukurka". :grinning:

Marcim, přeji, ať se Robinkovi v nové škole daří!!! :slight_smile:

L.mysko, hezoučké fotky. Ondra je moc fotogenickej :dizzy_face:.

Jinak, Jani, děkuji za info. :wink:

Já si dneska udělala vejražní den do Prahy... vyřídila pochůzky, courla se po obchodech, navštívila kamarádky... docela příjemný relax :sunglasses:. Při návratu mě rozesmál manžel. Už mezi dveřma mi rozhořčeně hlásí: "Celej den sbírám jako blázen tisíce věcí a stejně není uklizeno!" :angry: :grinning: :grinning:
3. bře 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko - tak teď jsi mě dostala. :grinning: :grinning: :grinning: Teda to by se mě stát nemohlo. Manžel si těch tisíce rozházených věcí prostě nevšimne. :sweat_smile: :grinning: :grinning:
L.Myško - můžu vás vzít do auta. Určo není třeba abyste jeli celou cestu MHD! Jen nevím, jestli se mi tam vejdou dva kočárka. Máš velký?
3. bře 2009 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak s tím výletem nevím nevím, na nás zbývá ta hromadná doprava a s naším teroristou si to nedokážu představit. Jedině kdyby na nás u některé zbylo místečko v autě. Prosím prosím, smutně koukám :wink:

Sobilko : já se pro Motol rozhodla ze stějných důvodů jaké uvádíš ty. Co kdyby náhodou ten porod nebyl pohodový a něco se zvrtlo, že. Přeci jenom, Hořovice jsou sice teď nové a krásné, ale stále nejsou na takové úrovni jako v Motole! A hlavně jsme chtěli darovat pupečníkovou krev a to dělají jen v Motole. No nakonec jsem šla na CR, takže jsme darovat nemohli, ale i tak jsem byla docela spokojená. Je pravda a to nepopírám, že je to továrna na děti, no ale to se u fakultní nemocnice musí předpokládat. Musím říct, že setřičky pro maminky jsou naprosto perfektní, strašně hodné, z nich jsem byla naprosto unešená. No a co se dětí týče, tak doktoři jsou v pohodě vše vysvětli a pomohou, jen s těmi sestřičkami a kojením to není to pravé ořechové! Jenže zas na druhou stranu já byla po CR na klasickém pokoji a kluka mi vozili jen na kojení a je fakt, že se s tím moc nepárali, ale co vím, pokud máš dítě u sebe na roomingu, tak si žádná maminka na přístup nestěžovala. Ale jinak je tam pravidlo, že pokud se neozvaš, tak tě sestřičky neřeší a udělají si svoje základní a tím to pro ně hasné, ale pokud se ptáš a projevíš zájem, tak ti vysvětlí první poslední. NO a pak to už je vše o lidech :wink: JO a u nás byl nádhernej zdravotní bratr :dizzy_face: Ale myslím, že Hořovice si klidně ojukni :wink:
3. bře 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mame 100 stran. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Berynko - pozdravujem manzu, pobavili sme sa doma. Viem si to zivo predstavit. :slight_smile:
3. bře 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek