• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Ahojky holky,
organizace výletu se super rozjíždí.Já mám jediné,že se potřebuju dostat domů nejpozději v 15,30.To musím vyzvedávat Robču u busu.Nevím jak by to bylo naplánováno,ale pokud by to bylo odpolene,pak nemůžu.Jinak dopol.by to snad šlo.
Jedno místo (maminka+prcek) bych v autě měla,ale moc se v Praze necítím,tak asi jen do Zličína a pah MHD.
Teď jsem se dívala na mapu a možná by to nebylo tak zlé.Pokud bych se přidala jako doprovodné vozidlo a někdo mě navigoval,pak by to snad šlo.Ale předem říkám,že jsem pomalejší řidič.Velké závody na silnici nepředvádím. :sweat_smile:
3. bře 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já sice řidič jsem, ale s autem, které mám k dispozici si na Prahu netroufnu, pač už mě několikrát vypeklo. Zrovna včera se mu nechtělo jet, naštěstí jsem byla kousek od domova a mohla zavolat pomoc :sweat_smile: Takže my bychom jeli, pokud by nás někdo nabral do auta.
4. bře 2009 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
OK - řidičky s auty hlaste se - já, Marcim, Janulka. Kdo dál? Dáme dokupy posádky. :grinning:
4. bře 2009 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak na můj zvědavý dotaz na mláďátka na Toulcově dvoře přišla následující odpověď.

"Většina mláďátek se začne rodit každým dnem. Na kozičky čekáme vysloveně
každou minutou, jehňátka budou později, telátko až za cca půl roku,
králíčci do cca 14 dnů. První kuřátka a housátka se vylíhnou, pokud vše
půjde dobře, do 21 dnů.
První dny mláďata savců a první cca 3 měsíce mláďata ptáků budou v běžně
nepřístupných prostorech. Po pár dnech po porodu savců a po cca 3
měsících po vylíhnutí u ptáků budou mláďata volně pozorovatelná v areálu
Toulcova dvora.
Přímý kontakt zvířat a návštěvníků včetně hlazení zvířat a prohlídky
běžně nedostupných prostor probíhá pouze při některých akcích pro
veřejnost "

Takže minimálně kůzlata budou. :grinning: Jo, když už jsme u toho, lze tam přinést tvrdý chlepa. :wink:
4. bře 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zatím mi vyřazovací metodou zbylo pondělí a úterý. Osobně preferuju úterý, v pondělí jsem ještě rozhozená z víkendu. Máte někdo něco proti úterku? :confused:
Myslím, že nejlepší by bylo vyjet nějak "ráno", prohlídnout zvířátka, dát si oběd a jet zase zpět. :wink:
Ještě k té cestě. Osobně jsem sto dojet až na místo autem. Můžem jet vklidu v koloně a pomalu. :grinning: Kromě toho, pokud budou auta plně obsazena, může jedna řídit a druhá navigovat ztracenou ovečku po telefonu. :grinning:
4. bře 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám,že z toho bude velkolepá akce....SUPER :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. bře 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne-

hlásím se také s autem. :slight_smile:
4. bře 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jů Filipecku vzhledem k tomu (teda jestli si to dobře pamatuji) že jsme obě ze zdic, myslíš že se můžeme s Vojťasem vnutit :wink:

Po nebo út je mi jedno my nemůžemem akorát středy to máma plavčo :wink: A nevím jestli jsem to náhodou nepřehlédla, ale už jste se bavili o datu?
4. bře 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo MArcim co pasta od Weledy? Chutná? :wink:
4. bře 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hlasuju pro úterý. Pondělky my nemůžeme. Datum jsme zatím neřešily :grinning:
4. bře 2009 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
kasli -

žádné vnucování,ráda tě i s Vojťáskem vezmu sebou.Budu ráda,že nemusím jet sama jen s Filípkem.Jinak si dobře pamatuješ,že bydlím i já ve Zdicích. :slight_smile:
4. bře 2009 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pondělí nebo úterý je mi jedno. :wink:

Kasli - normálně jsem nechápala.Do pusy si horko těžko nechá sáhnout,ale dostal pastu na kartáček,tak šmrdlal o 106.A při tom to vlastně nijak zvlášť nechutná.Nevěřila jsem vlastním očím. :confused: Myslím,že se to ujme.Díky za radu. :dizzy_face:
4. bře 2009 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky - som tiez za utorok, poparujeme sa a ficime. :grinning:
4. bře 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...
Grainne dík moc za nabídku...ale s tím kočárkem nevím :frowning2: máme Qinnyho frestyle tříkolku-ovšem netuším zda se vejdou 2 kočárky do jednoho auta-jinač ještě nezoufám, páč máme v plánu koupit golfáče-teda takový ty pěkný
polohovací...kvůli dovče (Chorvatsko padlo-letíme na Korfu :sunglasses: ) no uvidíme-kdyžtak malýho vezmu jen do nosítka
to taky zvládá dobře:o)
jináč nám se hodí v poho úterý....
4. bře 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky Hawai :dizzy_face: :dizzy_face: mamka právě s taťkou popadli malého a jeli k prababičce dělat lino, manža je v práci takže po16 měsících jsem cca na hodku uplně sama v baráku :dizzy_face:

Marcim :grinning:
5. bře 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - tak mi můžeme pouze pondělí či úterý,jinak vždycky na zbylé dny něco máme.
5. bře 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nemáte někdo nááááhodou očínuté golfáče (když o nich píše Myska :wink: :slight_smile: ) Pojedeme v květnu na dovču a potřebuju něco pro Marťu (1,5 roku) ,aby se to dalo složit do autobusu,raději polohovací a nebylo to zase extra drahé.Blbá kombinace,co?
5. bře 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcin,
vlastním golfáčky dobře skladovatelné a rychle složitelné.Váha do které jsou určené je 15kg
5. bře 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...
Marci tak takový golfáče taky sháníme :slight_smile: jukám i po bazarech jen nevím jaké :confounded: takže filipecek co nám můžeš doporučit za vyzkoušenou značku:o))??
Jináč už jsem zdravá-dneska mi rýmu doléčilo plavčo :slight_smile: slaná voda holt dělá svý..
Abych nezapoměla příští týden máme Loučení se zimou na Koukolově hoře:o)
tak připomínám těm kteří se chtěli přijít taky podívat a ty se staršíma dětma i zasoutěžit-ikdyž
u mě běžně soutěžili i dětičky co se na nožičkách tak tak udrželi a už bodali šipku do terče :grinning:
Kdyby někdo chtěl pozvánku písněte mi meilik a já Vám jí pošlu.
5. bře 2009 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
L.mysko, ono je třeba mít pozvánku? My bychom se docela šli mrknout, ale pozvánku jaksi nemáme kde vytisknout :fearful: :sweat_smile:
5. bře 2009 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile: :sunglasses: ale ne:o))jen máme udělanou pozvánku, můžeš ji i sem tam vidět po Králováku či v Berouně to hlásí rozhlasem:o)nebo ve zpravodajích - Zdice,Beroun,Královák to taky vyšlo:o))
5. bře 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

L.mysko, už jsem se lekla :grinning: Já to blbě pochopila. No bylo mi to divné :sweat_smile:

Holky, mám dotaz. Chci se začít poohlížet po nějakých botkách pro Barunku - takové ty do kočárku (chození u nás ještě dlooouho nehrozí). Jak se počítají velikosti? :confused: Doma máme jedny od kámošky, ty jsem myslela, že Barče 100%ně budou. Na délku by jí byly, ale tu nožičku jí tam nenarvu, kdybych se pos.ala. Tak se obávám, že Baru asi bude mít vysoký nártík. Tohle se nám stalo už jednou, koupila jsem jí takové krásné velurové bačkůrky, na délku by byly, ale nožičku jsme do nich prostě nenacpali :unamused:
6. bře 2009 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak o tohle se s vámi musím podělit (okopírováno z "Undater"). A je to svatá pravda:

Když jsi tlustá - máš zhubnout.
Když jsi hubená - není tě za co chytit.
Když jsi mladá - máš mít praxi.
Když máš praxi - máš být mladá.
Když se oblečeš pohodlně - neberou tě vážně.
Když se oblečeš vyzývavě - jsi štětka.
Když jsi škaredá - máš smůlu, nejsi reprezentativní.
Když jsi pěkná - musíš být hloupá.
Když jsi pěkná a máš postavení - musela jsi si ho "odležet".
Když pracuješ přesčas - jsi špatná matka a nebereš rodinu vážně.
Když nepracuješ přesčas - jsi neperspektivní pracovní síla a nebereš práci vážně.
Když jsi měla v posteli mnoho mužů - jsi štětka.
Když jsi v posteli mnoho mužů neměla - jsi nemocná, frigidní a nebo lesba.
Takže se tedy ptám, která je to ta normální žena,která nemá problém s touto společností?
6. bře 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem :wink: !

Petul, vtipný :grinning: . Co s vysokým nártem netuším :sweat_smile: , ale tady na MK o tom byla i special diskuze :wink: . Ja Hedušce dokud vyloženě nechodila dávala jen látkové capáčky, ani doma neměla bačkory.

Kasli, to ti přeju! Mít chvíli jen pro sebe je balzám na nervy :slight_smile:.

Taky mám dotaz, nevíte někdo, jak dlouho se může skladovat mateřské mléko (předpokládám, že v mrazáku) :sweat_smile: ? Díky :slight_smile: .
6. bře 2009 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko 3 měsíce v mrazáku a 24 hodin v ledničce :wink:

Petulo my mělu u Vojty stejný problém, takže jsem mu na férovku ty botky vždy zkoušela. Nejvíc se nám osvědčili nechodící capíčky z H&M, ale ty seženeš jen v praze :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak v berouně od G-mimi, mají je U Kotvy v tom dětskym pod branou, baba je tam sice nesympatická a na zabití, ale vyzkoušet mi je nechala :wink: a mají docela výběr!
6. bře 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko, MM se může v mrazáku skladovat 3 měsíce.
6. bře 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
berynko, tohle jsem našla v chytré knížce
v ledničce 24 hodin, v mrazáku až 3 měsíce
6. bře 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, dík :slight_smile: Hele, koukám, že jsme se trefily s příspěvkem do stejného času - na minutu :grinning:
6. bře 2009 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jéé, koukám, že než jsem to sesmolila, tak jste byly rychlejší:slight_smile:

petul.o, tak ta ženská do týhle společnosti bude asi chlap :sweat_smile:
6. bře 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petulko - to je výstižně napsané.
S botičkama neporadím.Vždycky jsem šla a vyzkoušela,které padly.A to asi víš,že má být ještě tak o 1cm větší,aby v botičce byl prostor pro růst nožky.

Kasli - já chci taky hlídááánííííííí....... :sweat_smile:
6. bře 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek