• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
ahojky :wink:
teda Kasli - jak kdybych viděla Nelu :grinning: min.týden jsem to už psychicky nevydržela u Rosmana a tak jsem na ní spustila, že jí přede mnou skrývali už i prodavačky :grinning: :sunglasses: ale aspon jsem zjistila že s děckem do drogerie bez kočárka už nééé :stuck_out_tongue_closed_eyes:
vztekací scény jsou opravdu vtipný jenom u cizích dětí :wink:
graine- jjo jsem v jednom kole :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale zas na jednu stránku je to fajn - aspon táta zjistil jakou to mám dovolenou :sunglasses: jo tak holky já zas zítra frčím tak se tady mějte hezky páá
19. bře 2009 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Džany - :grinning:
Sobilko - já epi měla a nevím jak bych to bez něj přežila a to jsem neměla nijak děsivý porod. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hlava mě nebolela.
Tak dneska byl teda den! Kryštof vřískal kvůli každý blbině, ufňukaný, protivný a k tomu mi před obědem žuchnul po zádech ze židle a třísknul se pěkně do hlavy. Byl k neutišení, až se z tohu úplně uřval a šel spát bez oběda. :cry: Odpoledne jsem doufala, že už bude líp, ale zase vyváděl. Teďka broučínek spinkáááá. :dizzy_face: Ufff.
19. bře 2009 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky myslím, že hysterické scény jsou k smíchu vždy když to vypráví ti druzí :grinning: Já se také ráda pobavím, tak sem s těmi Vašemi zážitky :wink:
Dzany ještě, že na tebe neposlali sociálku :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak já se přiznám bez mučení, že jestli budu mít ještě jedno, tak už teď mám staženou prdku z porodu. Páč já nezažila u Vojty kontrakce a ani žádné bolesti při porodu, holt výhoda CR :sweat_smile: Zato po porodu moc dobře vím, jak to bolí :unamused: Ale stejně když tady čtu jak jste lezly po zdi, tak bojím bojim :zipper_mouth:
19. bře 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sobilko - můžu porovnat..první porod s epi a druhý bez.Dá se zvládnout oboje....spíš musí,ono si stejně nemůžeš vybrat jestli to zastaví nebo co,že? :wink: A já jsem člověk,který má docela nízko práh bolesti a všechno moc prožívám
S epi to byla pohodička,protože jsem cítila jen tlak kontrakce,bolest ne a to vytlačení byla docela hračka.Ale je fakt,že tento porod byl docela náročný a trvalo to dlouho,protože to bylo vyvolávané...atd.Jen mě to šlo spíše víc na jednu stranu a na samotný porod jsem cítila tak polovinu břicha,ale ne úplně.Hlava mě nebolela.Ale záleží,jak ti to zavedou a to nikdy dopředu stejně nevíš.Pokud jde o komfort ohledně bolesti,tak super.
Druhé těhu jsem pořád dumala jestli zase nebo ne.Byla jsem hodně nerozhodnutá.Nakonec jsem to nechala,až podle situace.Pokud to nebudu zvládat,pak si řeknu.Nakonec u porodu to šlo docela rychle.Nejprve mě chtěli po monitoru ještě poslat domů,ale po přípravách to najednou tak rychle poskočilo,že jsem si nestačila ani říct.No nestačila...už to pak nešlo,bylo pozdě.A tak jsem to doklepala se vším všudy.Žádný lábuš to nebyl,ale dalo se to vydržet.(To říkám teď,ale po porodu jsem říkala,že už nikdy....ale po prvním jsem to říkala taky a máme druhého. :grinning: ) A mozek je tak dokonalý orgán,který ti umožní,že na to nepříjemné zapomeneš.Né že by si nevěděla,že jsi rodila :grinning: :wink: ,ale ty nepříjemné pocity se ztratí a zůstane ti jen ten pocit,že máš dítě.....svoje milované děťátko.

Kasli - vidíš a kolik ženských by chtělo rodit CR.Jen aby neměli bolesti.Co je lepší fiknuté břicho a poraněné břišní svaly,nebo pár stehů dole,ale s bolestí při porodu?Já osobně bych dobrovolně do CR nešla.Když už tak menší zlo,epidurál.

Dzany - ahooooj,jsem ráda,že tě tu zase vidím. :dizzy_face:

:astonished: To je zase příspěvek.... :sweat_smile:
19. bře 2009 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim - to jsem zrovna nedávno říkala manželovi, že je legrační, že si porod nějak moc nepamatuju. :sweat_smile: Takový divný pocit. Ty vzpomínky tam samozřejmě jsou, ale takové zastrčené. Ta matka příroda to má holt zmáknuté. :grinning:
19. bře 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé Grainne - ty máš nové foto.Hééézkýýý.No já s tím budu muset asi taky něco udělat. :wink: :slight_smile:
19. bře 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

ja som mala oba CR, hoci pri Filipovi viem co su to kontrakcie, myslim ze prirodzeny porod je lepsi. Presne ako pise Kasli, ta jazva sa hoji podstatne horsie, viac to boli.
A hystericke sceny u nas este neprepukli v plnej sile - aspon si myslim, zatial to boli len take uvodne sceny, najma ked on chce ist von hned bez ohladu na to ci je obleceny, vyzlecny,v papuciach alebo v pyzame :grinning: Ale uz sa "tesim" :wink: A fakt je ze clovek sa pri tom pobavi, ale len ked je to u cudzieho dietata :wink:
20. bře 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky,
holky díky za vaše zkušenosti s epi....no nechám to na situaci, buď ho stihnu nebo neéé:slight_smile:) modlím se za přirozený porod a taky doufám, že se nebudu trápit v bolestech 24 hodin jako druhá kámoška. Brr....ale až bude mimi na světě, věřím, že na bolest myslet nebudu. No říkám si, když jsem před lety přežila bez jakýchkoliv oblbováků i 2 x Colonoskopii (musela jsem to podstoupit preventivně kvůli ségřině nemoci a zrovna sranda to teda nebyla...), porod prostě zvládnu taky, hlavně aby miminko bylo v pořádku.

Bříško už pěkně těžkne a to mám před sebou ještě 2 měsíce. Včera mě navíc pěkně pálila žáha, dneska je to zase v pohodě - taky se tam beruška pěkně mele....přihlásila jsem se na předpor. kurzy ve Slunečnici, tak jsem na to zvědavá - snad tam získám nějaký rady k dobru a nebudu pak tolik vykulená hihi.

grainne: fotka pěkná, máš tam úplně jiný vlasy....

jo holky ještě se vás zeptám: měly jste některá ten monitor dechu?? Zdá se mi to dost drahý...a nevím jestli to není zbytečnost.
20. bře 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte,
já rodila taky CR a nějak mi to nevadí. V podstadě nevím, co jsou kontrakce, protože po dvou dnech vyvolávání se prostě nedostavily. Ale po porodu mi ta bolest vůbec nevadila. Byla jsem funkční v podstatě hned druhý den. Prý i další porod budu mít na 90% CR, takže srovnávat nebudu moct.

Sobilko, já monitor dechu měla a rozhodně bych se bez něj neobešla. Klidněji jsem spala, i když nám asi 3krát spustil planý poplach.Kamarádce holčička přestala v noci dýchat a nebýt monitoru, tak ji nezachránili a v sousední vesnici teď zemřelo miminko v 5 týdnech na SIDS, takže rozhodně bych ty peníze do toho vrazila, pro klid duše. Na MMB internetu se dá sehnat levněji než v obchodě a když bude v záruce tak ho pad na MMB i výhodně prodáš :grinning:
20. bře 2009 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
tak se zase po delší době hlásím,ale nějak nestíhám číst vaše názory,starosti a radosti. :slight_smile:
20. bře 2009 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Marcim, Sobilko - dík za pochvalu fotky. Ta předešlá byla svatební, asi by mě už podle ní už nikdo nepoznal :sweat_smile: .
Sobilko - taky jsem měla monitor. Přístroj od kamarádky a desku jsem si koupila sama, ty prý tolik nevydrží, tak mi ji kamarádka nepůjčila, šetřila ji na druhého prcka. O takových případech jako Pamuk naštěstí nevím, ale taky jsem klidněji spala. I teď vždycky večer před spaním chodím šmoulíka poslouchat jak oddechuje. :sweat_smile: Monitor samozřejmě už dááávno nepoužíváme.
20. bře 2009 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,jdete někdo zítra do MC mrknout na bazar?
A myslíte,že když bych šla až kolem obědy 12 a později,že tam ještě něco slušného zbude?Manža chce jít dopoledne do města a já nutně!!!! potřebuju do Slunečnice....
20. bře 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sobilko my monitor neměli, ale myslím si že je to slušná věcička a dá se sehnat i laciněji na bazárku, tak se jukni. My ho nepořizovali páč nový je dost drahý a na kouzlo MMA a MMB jsem přišla až později a to už jsem měla nacvičenou fintu se zrcátkem :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No co se porodü týče, taK u mě se nadá s určitostí říci jestli mě i na podruhé čeká CR nebo ne. I v těhu s Vojtou jsem si do 40t myslela, že budu rodit normálně a pak ze dne na den tu byl CR. Rozhodně je jasné, že i u druhého se budu bát porodu jak čert kříže, ale když náhodou dojte znovu na CR tak už budu alespoň zkušená a nebudu vyšilovat kvůli kravinkám, jo a hlavně nebudu mít trauma s cévky :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Marcim na bazárek bych se ráda jukla, jenže mi máme obýdek s tchánem takže mě čeká plotna :unamused:
20. bře 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak burza bola uspesna, aj som nieco ulovila, bola som tam okolo 9.20 a este sa dalo vybrat, ale fakt je ze cim skor tym lepsie.

Marcelko - tak si predsa stihla prist doobeda,ze? :slight_smile: Myslim ze poobede uz su tie najlepsie kusy prec.

Sobilko - ja som bola tiez bez monitoru, dokonca aj pri Bronke a ona bola o 2 mes.skor narodena, takze mala vacsiu pravdepodobnost SIDS, nastastie v pohode. Ale mozno budes pokojnesia ked ho budes mat, tak skus MMB alebo MMA ako radia holky, urcite sa tam najde lacnejsi.
21. bře 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
Jani - nakonec jsem manžu ukecala.Chtěl jít dopoledne do města.Přesvědčila jsem ho,že Slunečnice je důležitější a on musí hlídat děti. :wink: :grinning:
Taky jsem něco ulovila.Nějaká trička,kraťasy.Ale když jsem to tam viděla,jak některé maminy měli dvě veliké tašky z Ikei :confused: .....tak bylo dobře,že jsem přijela hned ráno.Jsem se koukalla,že když jsem odjížděla ještě jste lovily... :grinning:

Ad monitor - taky jsme neměli.Ale kamarádka ho koupila celkem levně přes Aukro.
21. bře 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsme absolvovali odpolední výjezd na pohotovost do Motola. :frowning2: Kryštofovi furt zarůstá paleček na noze a tentokrát se nám to nedařilo vyléčit skoro měsíc. Už jsem se chystala v pondělí znovu k mudře, protože se to spíš zhoršovalo a on si dneska na nohu pustil dřevěnou paličku na hraní či co, takže kromě spousty hnisu to začalo i krvácet. Tak jsme jeli. Má nožičku zafačovanou - takovou slušivou bambuli. Mám doma hotový lazaret. Manžel ruku v sádře, malý zafačovanou nožku... :rolling_eyes:
21. bře 2009 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Grainne - teda :cry: hlavně at se Kryštůfkovi noha hezky zahojí a manžovi ruka a ty si hlavně dávej na sebe pozor ! kdo by se o ty tvoje kluky pak postaral? :dizzy_face:
sobilko - já jsem monitor koupila nový za 2500,-Kč a prodala za 1200,-Kč čiže pořizovací cena je vyšší ale vždy ho slušně prodáš, protože na dýl než do půl roku dětátka to aj tak není :wink: a můžu říct že za ten klid v duši to stojí :sunglasses: mm sestra jako mimi SIDS prodělala tak jsem měla fakt strach.
burzy a celkově nákupy jsem si aspon na 2měs zakázala :grinning: protože za 2týdny jdem na svatbu a já jsem v nákupní horečce Nelince nekoupila 2 ale rovnou troje šatičky a mm se začína otvírat kudla v kapse :grinning: takže musím zas chvíli dělat jakože nic :sunglasses:
21. bře 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne to je na prd. Vojtovi také zarůstají nehtíky u nožiček ale zatím se mi je podařilo v ostříhat tak, že se mu nic nepodebralo a doufám, že ani nepodebere. To ti teda nezávidím

Jinak děvčata zapomněla jsem Vás pobavit naší hystorkou z včerejšího koupání. Malej si hrál ve vaně a já si pochvalovala z obýváku jak je šikovný, že ani nebrečí a povídá si sám se sebou a hraje si. Přišla jsem za 5 minut k němu a koukám malí, celou vodu plnou hovínek a lebedil si v tom :angry: :grinning: No zkrátka batole k sežrání! V osum večerr jsem pak lovila hovíša z vany a drhla celou koupelnu + jeho hračky :angry:
21. bře 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - to je dobrý :grinning: :grinning: :grinning: ..včera jsem taky lovila bobek z vody. :grinning:

Grainne - snad už je to všechno a už bude jen dobře.Přejem brzké uzdravení všem. :dizzy_face:
21. bře 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - :grinning: taky už jsem jednou lovila, ale naštěstí hnedka, tak to nebylo tak strašný. Nejlepší bylo, že Kryštof si ani nevšiml, že se něco stalo. :grinning:
21. bře 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: viem si to zivo predstavit. Na porazenie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Grainne - u vas momentalne frčia obvazy, že? :grinning: :wink: Ci uz sadrove alebo normalne, že? :wink: Ale zelam tvojim chlapom, aby sa cim skor uzdravili. Dufam ze sa to Krystofovi nebude opakovat, mam kolegynu, ta ma s tymto problem uz od detstva a to ma 42 r. :confounded: :frowning2:
22. bře 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

Kasli :grinning: :grinning: :grinning: My mělili "stoličku" ve vaničce asi třikrát, ale takovou tu echt kojeneckou, u které nechápu, proč se jí říká stolička :wink: :grinning: Takže jsme nelovili, ale rovnou vylévali vaničku.

Grainne, teda vy máte období :angry: Tak ať je rychle za vámi :wink:

Sobilko, my monitor pořizovali, když už byla Barča na světě, a já si říkala, že jsme ho měli pořídit hned. Fakt je to strašně znát, ten klid. A používáme ho stále. Bavily jsme se o tom s holkama květnovkama, také ho všechny stále ještě používají. My ho pořídili nový asi za 2000 - na netu, ale už teda nevím, kde přesně :confused:

V pátek jsme byli na desetiměsíční kontrole, takže hlásíme aktuální míry: 76 cm, 8980 g, "na čepici" 48 cm - njn, holt má Barča hlavu jak budňanskej starosta, no :grinning: Paní doktorka byla spokojená jak s přibíráním (ne svým, ale Barunčiným, paní doktorka nepřibírá :grinning:) - cca půl kila za měsíc, tak i s vývojem, tedy v rámci našich možností hypotonika. Barča předvedla, jak se o všecko zajímá, jak se pohybuje za hračkami (styl "partyzán")... nejradši by si vzala všecko domů, včetně paní doktorky :grinning:
22. bře 2009 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak Matějíček už tolik nezlobí a nepláče,ale trochu prdíky ještě jsou,ale už to není tak strašné:wink:
Kdyby jste chtěly,můžete mu dát hlas,jde dát každou hodinu jeden :grinning:
http://berounsky.denik.cz/miminka/be_mimi20090320.html
Je to to poslední miminko na fotce-Matěj Šindler
22. bře 2009 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ferinko, odhlasováno :wink: A normálně, jak jsem si prohlížela všechny ty fotky a popisky, tak mi skoro slza ukápla. Hezky jsem si zavzpomínala; navíc jsem tak trošku naměkko, páč mi právě psala kámoška - kolegyňka, že se jí v pátek třináctého narodil chlapeček :dizzy_face: (pro Kasli - tou maminou je Máca, má Martínka, vážil 3810 g a měřil 51 cm, rodila ovšem opět císařem :unamused:).
22. bře 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo taky když si prohlížím fotečky,jak se Matěj narodil,tak si říkám,to už je přes týden...A jsem taková na měkko :sweat_smile: :wink:
23. bře 2009 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ferinko - zahlasovano, drzime palceky, nech vyhrate :slight_smile:
23. bře 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak už máme hotový pokojík pro malého a od soboty nám spinká v pokojíku úplně sám,ale musím přiznat,že ze soboty na neděli jsem měla i s taťkou špatné spaní,neboť jsme se báli jak to zvládne,ale vše dopadlo dobře a včera si šel mrňousek hajnout úplně sám,a tak z toho máme velkou radost :slight_smile:
23. bře 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak se nám to doma úspěšně přenáší,Robča je už skoro v pořádku,ale zase pro změnu to chytil Martínek a ode dneška je na antibioticích... :frowning2:

Ferinko - fotka úžasná....taky jsem hlasovala.Ježiš....proč ty děti tak rychle rostou. :dizzy_face:

Petulko - rostete skvěle.A Barunka se šikovná. :dizzy_face:

Filipecku - to je dobře,že se malej nebojí a takhle hezky to zvládá.Taky už potřebuje svůj klid a vy taky. :wink:
23. bře 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hlasování splněno :wink:
23. bře 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcin -

to je fakt,ale mám docela ještě obavy,ale za zkoušku člověk nic nedá.Ještě,že p obědě chodíme spát,a tak pokud by byla nějaká noc kritická,tak se mohu natáhnout po obědě. :slight_smile:
23. bře 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek