• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Peťulko - tedy Baruška je tak hravé veselé dítě. Úplně to vidím jak to popisuješ. :slight_smile:
Janulko - nám perník taky chutná. :grinning: Ještě aby ne.
My byli dnes na převazu, zase jsme tam strávili celé dopoledne. Už jsem z toho úplně vyřízená a šmoulíček je tak vystresovaný, že se mě skoro celou dobu držel jak klíště, vůbec nikam neběhal a když jsme vyšli z ordinace tak ještě 10min neutišitelně plakal. :cry: Další kontrola naštěstí až za týden. Snad už to bude OK. Jen nás teď čeká vázání palečku doma. To se chci vidět, nevím nevím. :rolling_eyes:
27. bře 2009 v 19:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani - chudinka malej.Perník si musel obstarat sám.... :grinning: :wink:

Petulko - to máte doma veselo. :dizzy_face:

U nás tak veselo teda není.Pořád Marťu něco trápí a strašně se vzteká a ani pořádně nevím proč.Všechno je špatně.Ani pochovat,ani ťapat ani nic.A v noci je to podobné.Dneska spal od 24-3 v kuse,jinak se průběžně budí po hodince a pláče. :cry: :frowning2: Dneska odpoledne už se trošku uklidnil,vyspal a hlavně pořádně napucnul,tak třeba už bude večer líp.
27. bře 2009 v 19:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojda :slight_smile:

Marcim, a nemůže to být třeba další zub? :confused:

Jinak my hlásíme počet zubů 3. Ani jsme nevěděli, že se ten třetí klube, Barča byla naprosto zlatá. Akorát jsme teda viděli hrbolek, najednou tam byla dírka a od včerejška vykukuje žubák. Ale jako bacha na nás, budeme totiž mít upírka!!! Ona je to totiž DVOJKA vlevo nahoře :grinning: Tak se bojte!!! :grinning: :grinning: :grinning:

Ten střevní bacil je snad zažehnán, takže to vypadá, že jsme to přežili celkem bez úhony. Jak jsem Barunce dávala rýžový odvar a taky rýžovou kaši udělanou jen s vodou, tak jsem myslela, že se u toho bude ksichtit, a ono naopak! Normálně jí to chutnalo, mlaskala jak blázen. No to teda fakt nechápu, takovej humus :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: Akorát ji ta kaše moc nezasytila, vzbudila se na jídlo už před půlnocí.

Grainne, tak teda hodně štěstí při převazovýní palečku. Už aby to prcek měl zahojené a nikam jste nemuseli.
28. bře 2009 v 11:22  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: Ahoj holky -
moc vás obdivuji,že dokážete být vzhůru cca od 4.45.To já bych asi umřela.ještě,že mám doma spáče,vstáváme okolo 8.00 - 8.30hodin.Ale určitě bude lépe se stáváním a budete všichni vstávat později,chce to jen čas.my to neznáme,již od malinka jsme vstávali dlouho,a tak mám docela obavy,jak to bude probíhat,až začneme chodit od září letošního času do školky.
Opatrujte se všichni a držte se :slight_smile:
28. bře 2009 v 11:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
gratulace Báje k zoubkům. :slight_smile: Je to hodná holka, že s tím nezatěžuje maminku. :grinning:
Jinak koukám, že se nám konečně začíná zlepšovat počasí a vypadá to konečně jako jaro. Tak holky, jak vidíte výlet? :slight_smile:
28. bře 2009 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj kočky :wink:
tak dneska bylo nádherně :dizzy_face: jezdili jsme na tříkolce a maá si to užívala :sunglasses:
marcim,grainne - ať se klukům vede líp :dizzy_face: je to naprdlačku když ty naše prcky něco trápí, vidte?
já teda asi trpím taky - jarní únavou - specifiace nemocus pracus :grinning: mě už teda nerozhazuje ani ten binec tady, protože se mi fakt do toho nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes: aj tak když to uklidím tak to vydrží nejvýš půl hodky
28. bře 2009 v 17:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Holkýýýýý...
dneska mi Marťas spal celoooou noc....ale pssssst nic jsem neřekla. :confused: Ráda bych se i dnes v noci vyspala. :sweat_smile:
Petulo - asi to zoubky jsou.Lezou mu trojky nahoře a současně i stoličky dole.Asi mu to dává hodně zabrat.Taky mám pocit,že mu dělají potíž i ty antibiotika a bolí ho z nich bříško.Už jenom zítra a končíme s nima.HURÁÁÁÁÁ.
A blahopřejem k dalšímu klofanovi.... :dizzy_face: .Martínek byl taky upíráček.Mělhorní dvojky a neprořezané jedničky.Byla to sranda.

Filipecku - tak to si užívej,že je takový hezký spáč.

Dzany - pravdu díš.Když je něco dětem,pak to nestojí za nic.
Tak jarní únavu mám taky.U nás je to morbus lenorus.A když vidím,jak Marťa každý den obrátí byt vzhůru nohama,tak se mi taky nechce.To se máš ještě dobře,že ti vydrží uklizené aspoň 1/2 hod.To já když něco uklízím,tak Martínek za mnou už zase kramaří něco jiného. :angry:
Ale ty okna bych už potřebovala umýt....docela mě to už točí.Jak jste na tom vy?Už máte umyto....ať se pořádně vyhecuju a pustím se taky do toho.
28. bře 2009 v 19:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Jé, tak koukám, že jarní únava je všude, dokonce s odbornými názvy :grinning: K nám zavítala taky. A já blbec to svádím na únavu z kojení 10timěsíčního dítěte :grinning: Mytí oken? Co to je? Zatím přes ně vidíme, tak neřeším
:sweat_smile: Na to má bezva průpovídku moje tchyně: "Okna se mají mýt před mouchama a po mouchách" :wink: No jo, jenže když ono teď už je asi to "před mouchama", že jo...
29. bře 2009 v 10:50  • Odpověz  • To se mi líbí
grainne-
tak ten výlet by se mi nejlépe hodil jakékoliv pondělí či úterý. :slight_smile:

marcin-
sice spinkáme každý den dlouho,ale po obídku se nám moc nechce,a tak je to někdy i s pláčem. :slight_smile:
29. bře 2009 v 17:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Filipeku - hlavně že spí v noci.Robča mi taky už od 4 let odpoledne vůbec nespal.Nejdřív začal sabotovat školkové spaní a pak i doma.To nemělo cenu ho nutit.Stejně se nedal.Kolem 3-tího roku to bylo taky už na hraně.Ale protože spal ještě v postýlce,tak tam prostě musel zůstat.Sám neuměl nikdy vylést.Ale jakmile dostal normální postel,tak jsem ho tam už neudržela.A bylo po spaní.
A co třeba kdybys mu tam dala nějakou knížku nebo hračku,aby když nespí,tak si aspoň odpočinul a byl v klidu?Zabralo by to?
29. bře 2009 v 17:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Filípečku - zatím jsme se shodli na úterku. Takže dotaz měl asi správně znít: Které úterý vyrážíme? :wink:
29. bře 2009 v 17:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Asi moc nepotěším....první úterý,které mám volné je až 21.4. :frowning2: ..nic moc,co? Ale na to neberte ohled.Pokud se vám to bude hodit dřív,klidně jeďte bez nás. :wink:
29. bře 2009 v 19:22  • Odpověz  • To se mi líbí
marcin-
v posteli má různé hračky,i knížky co si vždy sebou vezme,ale spinkat se mu někdy nechce a tak ho nenutím.Pravdou,ale zůstává,že se odpočine a já také. :slight_smile:Hlavně si vždy říkám,že je alespoň dobře,že spinká celou noc a ráno i dlouho vstává.jiné děti špatně spinkají rodičům v noci i přes den,a tak jsem ráda za to,co mm doma :slight_smile:

grainne-
já se s úterým přizpůsobím kdykoliv. :slight_smile:
29. bře 2009 ve 21:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak my máme volné všechny úterky kromě 14. 4., tam nám přesunuli rehabilitaci (museli jsme ji zrušit kvůli tomu střevnímu bacilu, co nás navštívil).

Jak u vás proběhlo srovnání se změnou času? U nás tak, že Barunka rozhodně nehodlala spinkat už ve 20.00 (natož v 19.45, jak se jí to dřív občas povedlo), páč přece rozvazování šňůrek u mantinelu je daleko zajímavější než spánek, že... Chvilku plakala a když jsem tam přišla, viděla jsem, jak leží na bříšku, ale tak blbě, že se nemohla otočit zpátky - jak má spací vak a přes něj lehce přehozenou peřinku, tak jí to překáželo. Takže proběhlo uklidnění u kozy, pak jsem ji spící pokládala do postýlky, ale ona se vzbudila. Tak tedy znovu "Kojčice", no sice teda neusnula, ale po položení do postýlky už byla klidná. Usnula asi kolem 20.30, ale když jsem se tam šla mrknout, našla jsem ji na boku a mantinel i peřinka byly řádně rozhrabané :wink: Kde je to miminko, co lehlo, dalo ručky hore a spinkalo... Sbohem, klide :grinning:
29. bře 2009 ve 21:58  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: Ahojky dočetla jsem Vás jen letem světem...nějak nezvládám netík...
co se týče přechodu na letní čas-tak u nás proběhl nad očekávání dobře ťuk ťuk...usnul klasicky do 20.30 h-vzbudil se ve tři na kojení a pak chrupal do 8 h a to jsme ho už šla kontrolovat protože mi to bylo podezřelý...
jinak už máme 4 zuby horní jedničky už se prořízly tak čekám co bude dál :grinning:
ad. VOLNÉ úterý mimo 07.04. to se mi nahlásila babi a já musím holiči :wink:
Jani to člověka mocc potěší, když zastavíš a prohodíš s ním pár slov - hned se mi zvedla nálada :slight_smile:
jináč máte pěknýho pejska...
Peťo - u nás s usínáním - hurá když usne u prsa, ale to už teď moc ne...takže to že se mlátí ze strany na stranu,
zvedá se a chodí okolo postýlky a řve =moje noční můra....
jinak se začal vztekat což těžko vydejchávám
a pak chtěla jsem se zeptat - kdy se dává prcek na nočník - Ondra na něm zatím sem tam sedí když jdu na WC já - ale moc dlouho to nevydrží...jelikož chodí pravidelně ráno tak sem si říkala že bych to mohla zkusit - no přála bych Vám vidět koupelnu..sem to nezvládla tak mu dám asi ještě čas...nebo spíš sobě :slight_smile:
30. bře 2009 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
tak ja mam volne utery kazde :grinning: aspon zatial, takze u mna kedykolvek.
Zmena letneho casu je nas zatial v pohode, ťukam ťuk ťuk, dufam ze to tak aj zostane. Len ráno sa nam horsie vstava :wink:
L.Mysko - ja vzdy rada pokecam :wink: Ale psik nie je nas, mne bohate staci manzel, dve deti a zajac :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: patri susede, ja jej vzdy dam moje mensie dieta, vezmem vyvencit psa a idem vyzdvihnut Bronku zo skoly. A ak ma raz to moje dieta velmi naštve, tak si necham psa :grinning:
A na nocnik posadim Filipa kazde rano a vecer od asi jeho 10 mes., boli casy ked sa tam aj krasne vykakal ale tie uz minuli :wink: posedi si tam, aj sa vycika ale myslim ze vedome to nie je.
30. bře 2009 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak co říkáte tomu 21.4. ? Myslím, že vůbec nevadí, že je to až za tři týdny, alespoň bude po velikonocích a možná na tom Toulcově dvoře bude míň lidí. :wink: A třeba bude i tepleji. :sunglasses:
30. bře 2009 v 16:33  • Odpověz  • To se mi líbí
grainne--

mně se to i docela hodí,že to bde až po velikonocích a určitě bude i lepší počasí.S těmi lidmi si myslím,že to bude nastejno,jako kdyby se jelo i dříve.jen to vidím tak,že bych jela až úplně na místo,neboť lumpík není zvyklý na golfky a metrem a tramvají bych měla strach.Sice jsme už všemi prostředky jeli,ale nikdy jsem na něj nebyla sama,tak pokud to nevadí,tak bych opravdu jela až na místo.
30. bře 2009 v 19:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky - 21.4.je uplne super. Naozaj by uz mohlo byt teplo takze to bude parada.
30. bře 2009 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky-
tak i já se přidávám k datamu 21.4. :slight_smile:
31. bře 2009 v 08:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Jůůůů,tak to mi nakonec asi taky pojedem. :wink: :dizzy_face:
31. bře 2009 v 09:14  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile: Krásné sluníčkové dopolko...
hurá jedem na výlet:o)21. my můžem v poho....
já teď čekám až se ten malej šmudla probudí a jdem ven :slight_smile:
holky to je šílenost-včera sem píšu že máme 4 zuby - dneska jsme vstávali od 3 hodin každejch 20 minut a já když jsem ho převlíkala tak zjistim že má oteklý všechny 4 dvojky - no to bude něco.....chudák malej..
Jani-tak sem ho ráno posadila slavnostně na nočník a on se náhodou vyčůral-a byl strašně důležitej :grinning: :grinning: :grinning:
31. bře 2009 v 09:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Mysko - já zkoušela Marťu dávat na nočník taky už před rokem a docela mu to šlo.Vždycky hned po spinkání.Ale od té doby,co jsme byli v nemocnici,se mu přestalo na nočníku líbit a zase dělá do plen.Když si tak vzpomínám na Robču,tak ten začal nočníkovat až okolo 2.roku a vlastně přešel rovnou na WC.Takže to máme vlastně ještě horu času. :wink: :grinning: A Onráškovi přejem v nočníkování hodně úspěchů... :dizzy_face:
A zoubky vás takhle trápí??Chudinka.Vydržte,za pár dnů bude zase dobře.
31. bře 2009 v 10:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, to je nádherný počasí! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Filípečku - taky jsem nakonec zavrhla tu variantu s MHD a počítám s cestou přímo tam. :wink:
L.Myško - já začala s nočníkem po roce, jak píše Matějček, ale bylo vidět, že mu to v tý kebulce ještě nedozrálo. Když dělá bobek, tak to už si i všimne, ale že čůrá, tak na to ještě nepřišel. :grinning: Takže jsem to zase zabalila a teď ho dávám tak 3x týdně, když si vzpomenu, jen aby byl zvyklý na nočníku sedět. Dokonce se mu občas i zadaří, ale pochopení celého procesu se zatím nedostavilo, tak čekám až na to přijde sám. Pro uklidnění jsem si přečetla nějaké autory prosazující západní pojetí téhle výchovy (až od 2 let) a jsem vklidu. Tak uvidíš, jak máš šikovné dítko. Některé děti na to přijdou velmi brzy a některým to holt trvá. :sweat_smile: Jako nám. :grinning:
31. bře 2009 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky

Tak 21. 4. je ideální datum :wink:

S nočníkem máme jasno - páč Baru bude sedět tak v roce :sweat_smile:

Jinak novinka: Máme píchlé náušničky!!! Takže konečně máme regulérní holčičku :grinning: No ale bylo to něco. Lepila jsem jí takové ty náplasti na znecitlivění. No to byla operace. Nejdřív jsem to zkoušela normálně na přebalováku... hahaha... Skončilo to tak, že Bája ležela na zemi, já ji "znehybňovala" jako při odsávání nosíku, do toho jsem se snažila nalepit ty náplasti aspoň trošku na místo, kam patří... Bára řvala, já byla zpocená až na pr... až tam :grinning: Totéž se odehrálo u doktorky. Sice ji to nebolelo, ale musela být svázána plenkou, páč jinak by zkopala a zmlátila doktorku i sestřičku. No a toto omezení osobní svobody se jí samozřejmě taky nelíbilo. Ale jakmile bylo hotovo, já si ji vzala na ruku a tudíž ona mohla zkoumat šňůrku na mém tričku, tak byl klid :grinning: Mrška jedna.
31. bře 2009 ve 14:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
tak Vás tu hezky zdravým ve spolek :wink: Barunce velmi tleskám, že přežila píchání naušniček :dizzy_face:

21.4. nastupuje manža do nemocnice, tak výlet docela uvítám, alespoň malého utáhnu na vařané nudli, že doma nemá tátu, ale za to tu je výlet :sweat_smile:

U nás dneska byla super pohoda ( tedy co se malého týče) dneska byl fakt milionovej a předvedl hned 2 nové věci, konečně na odrážedle začal jezdit dopředu a pochopil na co je ta šňůrka u dřevěného vláčku a začal ho tahat za sebou, jen to má jednu chybu, ten vláček pořád sleduje a tak chodí po zadu, takže každou chvíli má nějaký karambol o zeď ( takže mi jsme také samá modřina) Jo a miluje Ikeacký boxy na kolečkách, tlačí je před sebou po celým baráku takovou rychlostí, že asi budeme muset sádrovat každej roh stěny :grinning: :angry:

Jinak konečně říká máma, táta, dědě a mňam a samozřejmě to to je? (co to je)

Jo a je pěkně vyčůranej, dneska ráno si jí majznul o dveře do hlavy. A manže na něj ať de k němu, že mu tu bouli pofouká, tak malej šel, manža pofoukal a malej se sebral a šel si jí znova majznout dveřma, aby mu to zase táta pofoukal, takhle t zopakoval 3x

Jo a pokračovací story s řízením auta je taková, že dneska na mě chtěla nějaká kráva důchodkyně v Loděnicích volat policajty páč jsem jí nacouvala do záhonů :sweat_smile: Fakt mě nasrala, ještě že u toho nebyl manža :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak noce stála na ho..... ale to už bude u nás vážně asi až do puberty :unamused:
31. bře 2009 ve 22:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
Kasli gratulace k objevu špagátku. To je vděčné. :grinning: Ikeácký boxy sice nemáme, zato mi Kryštof vozí venku kočárek. Tlačí to za košík dole a pak do něj hází šipku jako na serfu. :grinning:
Barušce gratulujem k naušničkám. Hoď tam fotečku ať víme jak ta slečna teď vipadá. :slight_smile:
Kryštofovi stále dělá problém říkat mi máma, prý jsem taky táta. I když poslední dobou se lepší. :sunglasses: My máme oblíbené slovo chci a na (rozumněj dej!). :sweat_smile:
Jsem ráda, že se datum zatím všem hodí. :slight_smile:
1. dub 2009 v 08:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky kočky,
jak válčíte :slight_smile: ? Doufám, že nemoci jsou s příchodem lepšího počasí fuč :wink: . My přestály taky střevní chřipku, jen teď ještě trápí našeho taťku :unamused: , ale on do sebe naleje jeden sachariďák a bude ok :sunglasses: :grinning: .

Petul, taky gratuluji k akci "náušnice" :slight_smile: ! Jak píše Grainne, nezapomeň na nějaké foto :dizzy_face: . U nás jsme to odložily na pubertu :wink: .

Kasli, Heduš by se bez těch krabic Ikea snad ani nenaučila chodit a futra můžeme rovnou přelakovat :rolling_eyes: :grinning:, takže přesně vím, o čem píšeš :slight_smile: .

Jinak u nás posun času proběhl v klidu, jen máme trochu opačný problém, že vstáváme skoro v devět. Což krapítek narušuje harmonogram našich plánů a večer si Hedu ještě hodinu brblá v postýlce, než konečně usne. Ale to se doladí :wink: .
Heduška čím dál víc povídá a opakuje. Musím se pochlubit, že úplně nejlíp vyslovuje "ma-min-ka" :dizzy_face: . To je fakt úspěch, protože do roka a půl "mama" neřekla vůbec a táta byl ještě nedávno "tiťa". Ona s od roka vystačila v komunikaci o třech slovech "boty, kaťata a e-e".
Taky se ráda pusinkuje, to vždycky řekne: "Líbat" a to jí musím funět na krk a muckat :grinning: .

No, takže jsem se vykecala a zase jdu :wink: .
1. dub 2009 ve 13:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Kasli - nesklamala si, zase som sa dobre pobavila. Rizeni trenuj a na prvu ostru skusku pojdes do toho Tulcova dvora na druhy koniec Prahy co ty na to? :grinning: :grinning: :grinning:
Nahodou slovnik mate dobry, u nas je to len: mamam (to som ja), tata - ale len ked sa mu chce, bá - ako bac ked mu nieco spadne, prípadne to zhodí, a inak si bohate vystaci s vystrcenou rukou a "slovkom": hmmmmm
Petula - veru ukaz nam moznu nevestu aka je krasavica v nausnickach. :grinning: Pokial si ju ovsem nerezervoval L.Myskin Ondrasek :grinning: :grinning: :grinning:
My mame uz von 2 stolicky a dalsie dve sa klubou na svet. :wink:
1. dub 2009 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
grainne-
mám na tebe velkou prosbičku.Mohla by jsi mi prosím napsat celou adresu oledně toho výletu,kde to přesně v té Praze je?Moc ti děkuji,jinak toho 21.4.jsem úplně volná,tak jedeme.

kasli-
pokud chceš vzít sebou,tak mi prosím napiš,abych s tebou počítala
1. dub 2009 v 16:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek