• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
autor
mirdisku, blahopreju k Patrikovi:slight_smile: At se vam dari a dela vam jen radost:slight_smile:
7. pro 2007 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirdisek, srdecne gratulujem, nech sa vam dari, hlavne aby ste boli zdravi. Ja nejak nestiham, ale hned ako si najdem viac casu, napisem viac. ahojte
7. pro 2007 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Mirdisek, gratuluju moc Patrikovi a přeju Vám oběma hodně zdravíčka :slight_smile:
9. pro 2007 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Midrisku, taky se přidávám a gratuluju. Rodičům přeji zdravé, veselé a na něco talentované děťátko a miminku přeji správné rodiče, se kterými bude spousta radosti :slight_smile: .
9. pro 2007 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirdísku gratuluji ke klučíkovi! :dizzy_face:
A vzhledem k tomu že jsi po SC tak hezky zapřáhni i manžela at si to také užije a ty se v klidu zotavíš! vím o čem mluvím :wink: (a hlavně at si na tu svoji nejrychlejší spermii také pěkně zvyká :stuck_out_tongue_closed_eyes: )

Holky tak ke spánku se nám přidali pravidlné zarežené prdíky okolo 5hodiny ráno! Bože co mě ještě čeká :angry: Jo už vím zuby! To ho asi pak raději daruji do cirkusu nebo cikánům :grinning:
Ale stojí to zato když se na vás potom ten prcek zasměje, tak mu to i odpustíte jaký je to terorista :dizzy_face:
9. pro 2007 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky,
tak hlásím rozdvojení. Čtvrtek 6.12. 3,9 kg a 50 cm. Kryštůfek je Kryštufek :grinning: a vypadá jak včelí medvídek. Hodím tam hned pár foteček. :slight_smile:

Mirdísku, to jsme se tam tedy hezky vystřídaly. :grinning:
10. pro 2007 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne tak moc gratuluji, jak říkáš, pěkně jsme se vystřídaly, tak hlavně že už to máme za sebou a kluci at nám pěkně rostou vid? :slight_smile: stejně je to nádhera a nevím jak ty, ale my si myslíme, že máme to nejkrásnější a nejúžasnější miminko:slight_smile: jsme prostě pyšní rodiče:slight_smile: tak at všechno v pohodě doma zvládáš a přeju dost energie na noční prdíkové buntošení
10. pro 2007 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirdísku, budeš mít nějaký fotečky malého?
A jak se cítíš po operaci?
10. pro 2007 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: Grainne moc moc gratuluju a hodně zdravíčka, tobě i Kryštůfkovi.
Je to nádherný miminko... :slight_smile:
11. pro 2007 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - foteček máme mnoho, ale nějak není čas a kapacita je upravit a vložit do PC, tak snad časem:slight_smile: jinak já se cítím fajn, ani bych neřekla, že mám po císaři, jasně že první dny byly krušné, hlavně zvedání z postele, ale už jsem fit, jen mlíčko mě mrzí, stále nekojím, ale snažím se jak to jde, stimuluju prsa odsávačkou, piju čajíky i gravimilk i homeopatika papám, tak snad se to ještě rozjede... inak holčiny včera u mě byla MUDr.Mašková, myslím že Janula k ní chce taky chodit, tak mohu vřele doporučit, byla moc milá, na vše jsem se vyptala, vše mi řekla, poradila a byla i milá, takže první dojem 1:slight_smile:
11. pro 2007 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Graine gratuluji ke klučíkovi je to opravdu krásný včelí medvídek :dizzy_face: :grinning:

Holky mám dilema!POtřebujem Vojtovi koupit nové lehátko a já narazila na úplně úžasnou věc, jenže krapátek dražší, tak nevím jestli na to mažu zlákam u babičky se to už povedlo tak mi držte palce! Jo a jukněte se také http://www.e-bublina.com/index.php?main_page=product_info&cPath=21_77&products_id=291
že jeto boží!!!!!!!! :dizzy_face:
11. pro 2007 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak jsme konečně usnuli. V noci pěkně spinkal, ale teď ráno nějak nemohl zabrat tak se vztekal skoro hodinu a půl. Kníkal jak naštvaný kotě. Vždycky, když už skoro spal, tak trhl ručičkama a bylo...

Těší mě, že se vám líbí. Někdy je až kýčovitý. :grinning: Ale ujišťuju vás, že hlasový fond má velmi dobrý.

Já tu měla taky včera první návštěvu paní doktorky MUDr. Mašatové. Byla taky moc milá. Uklidnila mě, že studený ručičky a nožičky jsou vpořádku. Měla jsem strach, že mi nastydne hned první noc.

Jinak nás taky trápí prdíky. :frowning2: Rezignovala jsem a budu mu nějakou dobu dávat ten Sab Simplex preventivně 4x denně. Nechci aby se trápil. Kasli,co pomáhá vám? Každá rada dobrá.

A přidávám fotku z včerejšího koupání. :slight_smile:

Dnes se chystám na první vycházku. Těším se, že vypadnu na chvíli ven.

Mirdísku, to je mi moc líto, že vám nejde kojení. :frowning2: Mě taky první dva dny nešlo. Taky mi prořval dvě noci v porodnici hlady (ani kapka), zhubnul z 3,9 na 3,38. :frowning2: Vzali mi ho na krevní testy, tak jsem to to ráno obulela :cry: a mlíko se spustilo jak o život. Od té doby kojíme jak vzteký.
Jinak mě ze začátku moc pomohl na bradavky Bepanten. Můžu vřele doporučit.
12. pro 2007 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, teda to je fakt de luxe!!! Moc pěkné. A že je dražší - jak se to vezme. Mně přijde, že to s ním "poroste", ne? Toho pána, co s ním bydlíš, koukej ukecat :grinning:

Teda Grainne, kýčovitý miminko :sweat_smile: Ty jsi ale vtipálek :grinning:
12. pro 2007 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAk holky vypadá to, že jsme nad tím pánem co s ním bydlím vyhrála, sice z toho moc nadšený není, ale řekl, že mám dělat jak myslím :wink: TAkže já myslím, že to koupím!! :grinning: JInáč mamka nám přidá polovinu a bude to mít prdola k vánocům! Jen doufám, že až to příjde tak to nebude šunt, jinak s tím pánem nevydržím :sweat_smile:

Grainne sabíka jsme dávali preventivně a příjde mi že ted už mu moc nezabírá a hlavně není to přírodní! Holky na koníkovi doporučují ještě kapičky Baby Calm ty jsou čistě přírodní a mohou se také dávat skoro pořád. NO a moje rada! Máme oboje kapičky a výsledek nic moc, ale každé miminko je jiné, takže to co nám nevyhovuje, tobě může! Jináč máme rektální rourku jako poslední záchranu, také feniklový olejíček na pupík a mastičku Pupík a čaj na spokojené bříško! Zkrátka vyzkoušené mám úplně všecko :wink:

Jo a napadlo mě nepiješ náhodou čaj pro kojící? Nám částečně prdíky ustaly když jsem ten čaj přestala pít. A už mi to potvrdilo více holek, že na jejich miminka působil čaj tak že měli zaražené prdíky! :wink:

Add kojení: No já se rozkojila asi až 4-5den po porodu u SC je to prý normální! Kojili jsme jak víno, ale poslední dobou mi u toho malej dělá takový bordel, že bych mu nejradši vrazila místo prsa flašku :angry:
12. pro 2007 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťulko, s tím kýčovitým miminkem přišel manžel. To on má takovýhle hlášky. Ale v tomhle má pravdu, když ho nakojím tak skrčí tlapky a udělá takový ksichtík.... Zkusím to někdy vyfotit.

Kasli, kojící čaj piju od Megafytu zelený. Přijde mi že je namíchaný téměr přesně na prdíky. Je to ten co ti dělal potíže? Zelená krabička.
Dnes jsem koupila rektální rourku a mastičku Pupík.
Ale jinak mám pocit, že ty problémy skutečně souvisí s těmi ATB, takže jsem si koupila i nějaké breberky.
Jsem vykoupila půl lékárny. :sweat_smile: Důchodci ve frontě za mnou mi už hrozili hůlkama. :wink:
Po těch druhých kapkách mrknu.
12. pro 2007 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne co to je ATB? Antibiotika či co? No jestli jo tak nevím já brala také a prdíky při tom neměl! Jináč ten kojící čaj mám od Megafitu ale jinou krabičku, já mám asi 3 druhy, doma se totiž nějak nedomluvili a každý mi dával kojící čaje :grinning:
14. pro 2007 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Včera jsem skoro propadla panice, když byl MK tak dlouho mimo provoz :sweat_smile: .

Grainne: hrozně moc blahopřeju! Váš klučík je fakt krásnej :slight_smile: .

Jinak k vaší diskuzi, týkající se prdíků... My si taky užily svoje :frowning2: .

Co pomáhalo byla masáž bříška ve správnou chvíli (asi tak hodinu nebo půl hodiny před jídlem, jinak to může zbytečně vyvolat blinkání), nošení v poloze "tygřík" a kapky Baby Calm (nejsem si ale jistá, jestli se mohou dávat úplně malým miminkům, to je ale v příbalovém letáku). Důležité je nazapomínat a fakt pravidelně před každým kojením asi tak 10 kapek. Vždycky jsem to odhadla a nasála do kapátka a pak malé rovnou všechno do pusy, abych to nemusela kapat po jedne kapce.
Sab Simplex nám nepomáhal. Jen maximálně dát na dudlík, který pak dětem daleko víc chutná a trochu jim to protáhne střeva.
Teploměru nebo rektální trubičky jsem se snažila vyvarovat. Prý sice pomáhá, ale nemá se dávat nějak často, protože by mohla způsobit hemeroidy a podráždit ten tlačící reflex nebo co.

Prdíky nám zhoršovalo polykání bublin při kojení a taky jsem měla pocit, že kojící příp. fenyklový čaj to spíš vyvolává. Co samy jíte má taky vliv, ale prý se to zbytečně přeceňuje.

Co určitě zabírá je čas :grinning: . Nám se to začalo zlepšovat kolem 3. měsíce. A zdá se mi, že když jsem začala přidávát ke kojení Nutrilon, tak se to srovnalo úplně.
Chce to vyzkoušet všechno možné a mít pevné nervy :wink: .
15. pro 2007 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Midrisku,
pročpak nekojíš? Je tedy možná fakt, že některá žena z fyziologických důvodů prostě kojit nemůže... Ale jestli je to o mlíku...
Přisává se Patrik dobře? Protože pokud ano, tak nemusíš dělat žádné velké kejkle a prostě ho přikládej min. každné dvě hodiny a mléko by se mělo spustit. Chce to ale takhle začít hned v porodnici. A když si po CR, tak kojit jen vleže.
15. pro 2007 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko to není pravda že po SC kojit jen v leže? může i v sedě ale chce to dát si na břicho bud kojící polštář nebo normální :slight_smile:
15. pro 2007 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, já to myslela tak, že pokud by někdo po CR nekojil, že ho prostě ta jizva víc bolí, tak to vyřeší právě poloha na boku. Já i když jsem rodila normálně, tak vleže kojim skoro pořád. Ted pokud nejsme někde venku :grinning: .
15. pro 2007 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky holky, já fakt stále nekojím, prý se po CŘ stává, že se prostě mlíko nespustí, ještě musím malého přikládat přes klobouček, protože mám malé bradavky a jeho to samo moc nebaví a hlavně mám stále jen pár kapek při každém odsávání, takže nevím, jestli se to prostě zanedbalo už v porodnici, malého mi přiložili dost pozdě a hlavně mi ho nosili jen párkrát za den, tak nevím... Jede doktor říká, že se to může ještě rozběhnout, další že už spíš ne, no piju čajíky i gravimilk, snažím se přikládat a hlavně i odsávat, ale mlíko stále nikde, no už je to 14 dní od porodu, tak nevím, jestli má ještě smysl se snažit:frowning2: :frowning2: :frowning2:
15. pro 2007 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Mirdísku, je mi moc líto, že máš takový trable s kojením. :frowning2: 14 dní je fakt už dlouho. Moc ti držím palečky a strašně moc tě obdivuju, jak jsi statečná a vytrvalá. Asi bych na to neměla.

Kasli, jj ATB=antibiotika. Ve chvíli kdy mi dali kapačku začalo se mi to svinstvo vylučovat na jazyku (strašná pachuť) a byla jsem sama pak dost nadmutá a dokonce jsem měla průjem. Ale myslím, že už jsem se dala dohromady.

Já se teď plácám v depresi. Jsem úplně vynervovaná a šíleně vyděšená. Miminko jsem si moc přála, ale momentálně se nedokážu srovnat s tou odpovědností a že to je jako už úplně nafurt. Normálně jsem dost vyrovnaný člověk, ale musím přiznat, že takhle na dně jsem se cítila poprvé a naposled když mi umřela mamka. Myslím, že ta neodvolatelnost je dost podobná a nutnost začít novou životní kapitolu. Samozřejmě tamto bylo dost horší.
Doufám, že se to usadí dřív než za těch šest týdnů.
15. pro 2007 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne naprosto s tebou cítím, já jsem tenhle stav měla také, dokonce když šel manžel poprvé po mém porodu do práce a já zůstala s malým sama doma tak jsem mu brečela, že to s ním sama nezvládnu, že jsem úplně k ničemu! Jsou to fakt šílené stavy! A budu k tobě upřímná to nejhorší tě ještě čeká, když mi Vojta prořval jeden den tak jsme byla naprosto psych... v háji! Vzteklá že nevím co mu je proč brečé a že jsem na to sama! Ale neboj ono to přejde! Až se na tebe začne malej culit, tak zjistíš že to stojí za všechny ty starosti!

Jenom kdyby už byl větší a měli jsme za sebou prdíky a zoubky a uměl mluvit a mohl mi říct proč tak pořád brečí :sunglasses: :grinning:
15. pro 2007 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirdísku mě malého poprvé přiložili až za 7 hodin a mléko se mi normálně udělalo, takže podle mě to tím není, že ti ho nepřiložili hned :fearful:
Já vím, že je to k vzteku, že ti to kojení nejde, ale ber to sportovně! Hale moje tetka také nekojila a na prckovi se to nepoznamenalo :wink: (i když je krapátek hyperaktivní)
15. pro 2007 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, doufám, že horší to už nebude. Já vím, že člověk vydrží víc než si myslí, ale je to fakt děs. Taky jsem se celkem oprávněně od začátku nejvíc bála šestinedělí. Mě už nic nebolí, ale jsem psychicky v háji.
Jo, ta bezmoc když brečí, ta mě deptá strašně.

Jinak jak moc vám ze začátku prckové spali?
15. pro 2007 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne nám Vojtíšek ze začátku spal nádhetně akorát se budil na jídlo tak v rozmezí 2-3 hodin a to i přes noc. Zato ted nechce spát přes den vůbec a v noci ho trápí prdíky, takže děs běs! Na dnešek to dokonce manžel večer vzdal a odešel spát do obýváku :confounded:
15. pro 2007 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - úplně tě chápu a vím o čem mluvíš, je to náročné období, já už v porodnici brečela jak želva a doma už mě to taky párkrát chytlo, pořád řeším, jestli všechno dělám správně, co malého trápí, když brečí a je fakt, že mám strašnou oporu v manželovi, který je ted doma a hlavně je flegmatik, takže mě pořád uklidnuje, jak je všechno v pohodě:slight_smile: a mě to docela pomáhá, takže neboj, bude líp, my jsme holky šikovné a všechno nakonec zvládneme:slight_smile: jsme prostě citlivky a vše kolem porodu je pro nás dost náročné, ale nakonec to překonáme, jako vždycky všechno že? Takže věř si, naše zlatíčka nás potřebují v pohodě a manžílkové taky:slight_smile: :slight_smile:
16. pro 2007 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
konecne som sa sem dostala, v praci mame frmol, naviac koncim 21.12.,beriem par dni dovolenky a od 7.1. som doma na MD. Tak dufam, ze si to trochu uzijem, hoci prvy tyzden v lednu budem v Beroune aj s malou, ideme pozriet skolu, dozariadovat byt aby bol tip-top ked prideme natrvalo. :wink:
Grainne - srdecne gratulujeme, tak Krystufek je naozaj klucina ako svet. Rodila si normalne, ci CR?
Mirdisek - som rada ze si mi potvrdila moj dobry prvy dojem z Mudr. Maskovej.
Co sa tyka kojenia, nie vzdy sa to rozbehne, so mnou bola jedna holka, rodila cisarskym a veru boli na umelom mlieku. Proste niekedy to nejde, treba sa s tym zmierit, dieta potrebuje spokojnu matku.
A tie prdiky, tak som zvedava ako to bude u nas, Bronka s tym problem nemala, ale viem ze viac to trapi chlapcov. tak uz sa tesim. :unamused: :grinning:
Drzte sa holky, ja sa ozvem.
16. pro 2007 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, držte se! Všechno co píšete kolem miminek a sebe je normální. Vždycky si řekněte, hlavně že jsou prďolové zdraví, to by pak byly jiný nerváky a ostatní věci nejsou tak důležitý, aby se musely prožívat :slight_smile: .
17. pro 2007 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mě malej totálně zeblil :angry: Budu muset vyprat sebe i koj. polštář, no a o něm ani nemluvě. On je jak navedenej při tom jídle! Hamty hamty at mám víc než tamty a pak to z něj lítá pod tlakem :angry: Smrdím jak doga :sweat_smile:
Grainne, Mirdísku jak to zvládáte?
Jo Berynko ty už jsi vysmátá, Heduška už je velká holka :wink: Už vám rostou zoubky?
17. pro 2007 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek