• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
ferinka -
tak ať se příští týden vydaří počasí,aby jste mohli v klídku bourat a začít stavět domeček. :slight_smile: Jinak Matěj je kouzelný,a ať dělá celé rodině jen a jen samou radost :slight_smile:
14. dub 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
Ferinko - to si teda se stavbou užijete.No,nechť se vám dílo daří. :dizzy_face:

Dzany - ty se moc nepředři.Víš že moc práce škodí... :dizzy_face: :wink:

U nás byli taky kamarádi s dětma.Bylo to super prckové si pohráli.
14. dub 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...
velikonoce byly u nás "cestovní" Ondrášek šupal o sto šest a strašně se mu to líbilo culil se jak sluníčko...
Dneska nás taťka vzal sebou do Plzně takže taky pohoda-akorát se Ondrovi nelíbilo dlouho v kočáru a chtěl chodit a lézt a já mu to nechtěla dovolit-takže teď tu s tatínkem lezou jak o závod za míčem :grinning: :grinning:
a já odpočívám.... Máme další pokrok 3 krůčky za jednu ruku :wink: ale roku asi už neuteče...
já chystám na sobotu oslavičku (a teď sem četla že bude ošklivo :frowning2: :frowning2: ) sem myslela že budeme na zahrádce malej rozpatlá dort - kočky a pejskové to uklidí ...no tak uvidíme..
14. dub 2009 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

Ferinko, tak pevné nervy při stavbě :wink:

L.mysko, tak já se přimluvím u sv. Petra, ať je v sobotu ještě hezky :grinning: Ty jo, to to letí, co? Ondrášek bude mít rok, za chvíli naše Barča... Ty jo, to je za chvilku povedeme do tanečních.

Jinak my se hlásíme po tom výletu do jižních Čech, jak jsem psala. Bára se ukázala jako super cestovatelka, zmákla to fakt bravurně. Akorát nasedání do auta se jí moc nelíbí - než se rozjedeme, tak chvíli pláče (takže Janulko, jestli s námi stále počítáš do auta na Toulcův dvůr, připrav se na šoking :grinning:). Ale to byl jediný pláč, který za celý víkend spustila. Jinak byla suprová - přijeli jsme, ona se rozhlídla, začala se smát, zbaštila všechnu kaši, pak jsme si chvíli pohráli, umyli, nakojili, uložili, s manžou jsme odešli dolů na véču, nechali jsme teda rozsvícené malé světlo v koupelně, aby nebyla Barča v úplné tmě, no a ona během půl hodiny usnula jak špalek. Vzbudila se ráno kolem 4., dostala kozu a spala dál asi do 6.30. Totéž druhý den. Jako čuměli jsme :grinning: A těch zážitků, co měla; viděla prvně zblízka vlak, jehňata, telata, kůzlata, oslíka... no byla hotová, furt dělala "Jééé, jééé..." :grinning: Jo, a s tím spaním - my jsme si i jako mysleli, že nespí, páč chůvička praskala jak zběsilá, ale když jsem došla nahoru, viděla jsem, že zřejmě snímáme jiné dítě, páč to naše spalo jak dudek. Když jsme zkusili přeladit, bylo to totéž. Takže dvoukanálové chůvičky jsou nám asi pěkně k prdu :sweat_smile: Holt, jak byly Velikonoce a zároveň pěkné počasí, tak tam byla vyšší koncentrace dětiček a my se na někoho napojili, no.
14. dub 2009 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě fotodokumentace, včetně jedné starší fotky - schválně: Kde je Bára? :grinning: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2642082&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
14. dub 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Málem bych se zapomněla pochlubit. Dneska jsme byli na rehabilitaci; Barča byla pochválena, že se plazí naprosto bravurně a že taky začíná zvedat prdku a zkouší dávat nožky pod sebe. Máme ji nechat plazit klíďo i měsíc, aby si naposilovala svaly potřebné k lezení. A byly nám odebrány dva cviky, takže už máme jen dva. Prý teď už by ten vývoj šel dál i bez cvičení, ale cvičit je pro nás zkrátka lepší. Ve čtvrtek jdeme na neurologii, tak jsem zvědavá, co řekne doktor, odtamtud vždycky jdu s depkou. Ten by totiž chtěl mít všechny děti dle učebnice.
14. dub 2009 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petula - veeeeeelika pochvala maminke za cvicenie a Bare za šikovnost. S placom v aute si vobec nemusis robit starosti lebo si myslim ze Bara aj ked zacne ten nas skrček ju prehlusi a prudit bude on. No nechame sa prekvapit. Dufam ze nam pocasie vydrzi do bud. utorka nech si to vsetky krasne uzijeme.
15. dub 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petulo - to vám to s Barunkou hezky jde.Jen tak dál.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Mysko - držíme palečky,ať se předpověď nesplní a máte hezky.A co štěnisko???Jak vám to spolu klape??Nějaké materialní ztráty v domácnosti? :grinning: :wink:
15. dub 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsem vás statečně dočetla, ale trvalo mi to teda skoro celé Kryštofovo odpolední spaní. :sweat_smile: Tak nevím jestli teď budu vědět, co jsem vám všechno chtěla.

Kasli - doufám, že Vojtíškovi už je lépe. Držíme palce, ať si to počasí už konečně pořádně užijete. Je fakt nádherně. Jen nevím kam se podělo jaro, skočili jsme totiž rovnou do léta. :sunglasses:
L.Myško - brzy dodej fotečky pejska, protože na tom serveru co jsi dávala odkaz už ta fotka nebyla a já jsem děsně zvědavá co máte za psí krasavici.
Peťul - Baruška je šikulka. Plazení je sranda. :grinning: Fotky krásné.

My byli na celé velikonoce v Ostravě. Cesta proběhla nad očekávání pohodově. Sice to byla vždycky celodenní akce s dlouhými přestávkami, ale Kryštof to ustál skvěle. Vůbec neplakal. :sunglasses: Počasí super a babička s tetičkou si užívali prcka. :slight_smile: Jen kdyby mě tak neničila alergie, tak by to bylo super.
15. dub 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a málem bych zapomněla, máme nový objev - klouzačky!!! :grinning: :grinning: :grinning: Jsou supééér! Brzy dodám nějaké fotky. :wink:
15. dub 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - Alergia je svinstvo. :angry: Minuly rok som trpela, ked som kojila musela som byt bez liekov ale tento rok mam zatial pokoj. Klop, klop na drevo. Ale uz som si bola dat preventivne predpisat Zyrtec. Inak podla testom mi vyslo ze som alergicka na asi na vsetko :grinning: okrem psom a maciek :slight_smile: teda na vsetky kvitnuce stromy a byliny od unora do řijna :angry: hoci najviac ma to trapi v cervenci. Uvidime co bude tento rok :wink:
15. dub 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky při kojení se nesmí ani zyrtec????? :confounded: Zrovna zítra jsem se na to chtěla poptat dr. protože jsem dost silný alergit,tak co můžu :sweat_smile:
15. dub 2009 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ferinko, mně třeba v těhu kožní doktorka psala Zodac, že prý se může. Ale já ho stejně nebrala :sweat_smile:
15. dub 2009 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ferinko - tohle píšou v příbalovém letáku.Kopíruju...
Zodac,Zyrtec,Analergin,Cerex... (stejná úč.látka)-Ze studií na zvířatech nebyly hlášeny žádné nežádoucí účinky. K dispozici jsou omezené poznatky o užívání cetirizinu během těhotenství. Stejně jako u ostatních léků platí, že by cetirizin během těhotenství neměl být užíván. Dojde-li k užití tohoto léčivého přípravku během těhotenství z nepozornosti, nepředpokládají se žádné škodlivé účinky, avšak pravidelná léčba by měla být okamžitě přerušena.
U kojících žen je cetirizin kontraindikován, neboť dochází k jeho vylučování v mateřském mléku.

Jinak,co jsem jen zběžně procházela antihistaminika,tak všechny se vylučují do MM a tudíž by se neměly.
Třeba u Fenistil tbl - kopíruju...Studie u zvířat prokázaly, že se do mateřského mléka vylučuje velmi malé množství dimetindenu nebo jeho metabolitů. Užívání přípravku Fenistil v období kojení se však nedoporučuje.

Chce to asi konzultovat s obvoďákem,alergologem,ale vím,že se dává.V omezeném dávkování.Je to pojímáno s pohledu .. jestli má být maminka naprosto hotová z alergie,nebo relativně v pohodě,ale s tabletama.Samozřejmě záleží doktor od doktora jestli doporučí nebo ne.Takže záleží na tobě jestli se domluvíš s Dr. nebo si koupíš tbl,co jsou volně prodejné a když ti bude nejhůř zkusíš třeba 1/2tbl a uvidíš.

Pokud se bere může se stát,že 1)mimčo bude spavější a méně aktivní nebo 2)stane se přesný opak a dítě je živější,aktivnější (zlobivější).Je to proto,že každý organismus má jiný matabolismus a zvášť u dětí jsou obrovské rozdíly.A taky každý jinak reaguje na danou látku.3) Nebude žádná reakce a mimísek to ani nepozná.A mamince bude líp.
Tak asi tak.A teď babo raď... :sunglasses: :confused: Omlouvám se za velikost příspěvku. :sweat_smile:
15. dub 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ferinko mě co jediné povolili když jsem měla alergickou reakci, tak to byl dithiaden. Ale upozorňuji, že odrovnal mě i malého, po dithiadenu máš totiž spavou, takže jsme chrápali oba :grinning:
15. dub 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmmmm tak to Dithiaden 5x denně :grinning: :grinning: :grinning:
Ty jo bych se zbláznila kdybych nic nemohla,jsem ho vždycky jedla od dubna do října každé ráno :confounded:
A to se bojím,kdyby mě ďobla vosa nebo včela :rolling_eyes:
15. dub 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

nějak vás šidím... ale je tak krásně :dizzy_face:, takže jsme někde povenku. Jdu aspoň pozdravit :slight_smile: .

Petul, Baruš je moc šikovná holka! Ani se nenaděješ a bude před tebou utíkat :wink: . Hlavně vývoj není plynulý, ale ve skocích.

Alergie se nám (zatím) naštěstí vyhýbají, ale taky sebe i Hedulu pozoruju, jestli se něco neobjeví. Je to trápení :rolling_eyes: . Kamarádce se osvědčily nějaké jehličky do ucha :confused: :sweat_smile: .

Zatím pa, letim na němčinu.
16. dub 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, Myslím, že je čas upřesnit posádky na tu naši úterní výpravu. :sweat_smile:
Já beru L.Myšku, Filípeček Kasli, Janička myslím Peťulu, pak jede Marcim a ta má snad zatím jedno volné místo v autě. Kdo dál? Kdo máte auto a kdo potřebuje vzít?
Už jsem předběžně s pár lidmi mluvila a zatím je tu návrh, aby jsme ráno posbírali posádky aut a sjeli se u Penny, kde je většinou víc místa na parkovišti než u Kauflandu vedle. Navrhuju srazík v 9 - 10h. Jak to vidíte?
16. dub 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky,
pokud je volné místo, tak my bychom potřebovali auto s řidičem :wink:

Jinak si taky užíváme krásného počasí a většinou vyrážíme do světa a na PC nějak není čas.
16. dub 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pamuk - místo je tvoje. :dizzy_face:
Penny klidně.
16. dub 2009 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak jsme po dnešní poradně,vše v pořádku,jen to nesestouplé varlátko :frowning2: Ale jsme už hezká kulička a máme 4160g :grinning:
16. dub 2009 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

nevím,jak mi to v úterý časově vyjde,neboť Filinka vstává mezi 8.00 - 8.45,tak já to vydím tak na 10hodinu u Penny,ještě musím vyzvednout Kasli s Vojtíškem ve Zdicích. :slight_smile:

Jinak dneska mi počasí trochu trápí,ale alespoň nemusíme zalévat zahrádku a kyti co mám na balkóně. :slight_smile:
17. dub 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

Srazík u Penny mezi 9. a 10. v pohodě :wink:

My jsme byli včera na té neurologii. A jako bacha, tentokrát se konala veeeliká pochvala!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: To se nám tam ještě nestalo. Pan doktor uznal, že Barča udělala za poslední 3 měsíce fakt velikánský skok ve vývoji (v 7 měsících se ještě ani neotáčela, teď válí sudy, plazí se jak partyzán a zkouší na kolínka), takže žádná další vyšetření se nekonají, jen máme dál cvičit, další kontrola až za 3 měsíce, takže super :dizzy_face: Pak prý se uvidí podle toho, jestli v té době už bude Barunka chodit nebo ne (no já spíš počítám, že ne) a případně by nám pak doporučili nějaké cvíčo, ale spíš už formou hry. Jo, a pan doktor si myslel, že ten pokrok je díky tomu, že jezdíme častěji na rehábku... hahaha... rehabilitační sestra přece vždycky jen ukáže nový cvik, případně odebere některý ze starších, ale není to o tom, že by se s dítkem víc cvičilo... tak jsem mu řekla, že ale my jsme cvičili pětkrát denně už předtím. Taky jsme se zasmáli, když doktor říkal, že do budoucna bychom mohli začít cvičit na míči, a já na to, že na něm už cvičíme minimálně 4 měsíce :grinning: No nedala jsem se :grinning: Aby jako pan doktor neměl takový ten pocit "Milá pani, vy jste předtím cvičili málo a my jsme taaak dobří, že jsme vám ukázali, jak se to má správně dělat". On to tak určo nemyslel, to mi k němu nesedí, ovšem vyznělo to tak. Ale jak říkám, nedala jsem se :grinning:

Barču jsem měla v klokance, páč jednak do čekárny vedou schody (super, na DĚTSKÉ neurologii, že...) a jednak jsem si cestou zpátky vyzvedávala u našich golfky. Teda řeknu vám, Bára se už pěkně pronese :grinning: Zvlášť v tom vedru to byla lahůdka. To jsem se ještě cestou stavěla pro mamču ve škole - ona teď 4 dny učí za jednu bývalou kolegyni. Takže jsme samozřejmě lítaly po škole a ukazovaly Barunku učitelkám. Ale byla zlatá, na každého se smála :slight_smile: U našich jsem ji pak, úplně vodvařená, přenechala babičce a jela zpět do města, páč mi volala paní z finančního úřadu, že jsem se okradla na daních. A paní nejen, že byla milá, usměvavá, ale ještě mi to přiznání opravila, já to jen opsala, a navíc - budou mi vracet přes 14 tisíc!!! Takže veeeliká spokojenost.
17. dub 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petul.a:taky bych brala aby někdo něco vrátil... :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
No mě stačí když jdu na polikliniku k dětské :sweat_smile: Zezadu volno na parkování není,a jednou když jsem to objela,tak vytlačit ten nájezd co mají na schodech je lahoda a ještě se dveře otvírají obráceně,takže sem nevěděla jestli chytat Matesa nebo sebe.... :confounded: No a když jdu zespoda hlavním vchodem,tak vevnitř sice výtah je,ale abych se dostala dovnítř,tak se musí kočár vynést cca 15 schodů :angry:
Jinak fakt zjišťuju že bezbariérovost města a obchodů je na bodu nula :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:
17. dub 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
petul.o, super, že Barča dělá takové pokroky.

S bezbariérovostí je to opravdu příšerné. Úplně mě odrazuje kamkoliv chodit s kočárem. Ještě, že jsou ty nosítka:slight_smile:

Ferinko, na poliklinice je bezbariérový vstup vzadu jak je (nebo bývala to teď nevím) ta posilovna.
17. dub 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,
chtěla jsem se ještě zeptat ohledně toho výletu.Pojedete některá až na úplné místo,nebo ne?Mohli bychom jet společně
17. dub 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Filípečku - ono se to tu řeší už dlouhou dobu, ten výlet,, tak to asi zapadlo, ale nakonec jsme se myslím všechny shodly, že se jede až tam a že bysme jely víceméně jak provoz dovolí společně, proto taky ten srazík u Penny. Plus spolujezdec na telefonu může navigovat. :wink:
Jínak Janička mi říkala, že pojede i její kamarádka a má taky jedno volné místo v autě, tak jestli se ještě někdo chce připojit?
Sraz u Penny tedy v 10h, ju?
17. dub 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne-
tak to mi asi někde vypadlo,ale to nevadí.Tak se sejdeme teda v 10hodin u Penny.Těšíme se.Jen aby bylo hezké počasí a nepršelo jako dneska. :slight_smile:
Jinak pocházím z Prahy,tak u mě není žádný problém jet popřípadě první společně s Kasli a jejím andílkem hodným Vojtíškem. :slight_smile:
17. dub 2009 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už jsme zdravý a výletu snad už nic nehrozí!

Filípečku být tebou tak našeho teroristu moc nechválím, on je na to děsně háklivej a pak provádí neskutečné věci :grinning: Abys nás nakone u Penny nechtěla nechat :wink:
17. dub 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme včera měli akční noc, dvakrát nám šmudla zvracel, ale jak!!! :confounded: :cry: Ohodil celou postýlku a sebe, takže jsem ho chudáka musela komplet osprchovat včetně vlásků v 1h v noci. :frowning2: :confounded: Super zážitek pro všechny zúčastněné. Někdy jsou ty vlásky děsně nepraktický a pak závidím všem plešetá batolata. :grinning: Dneska byl ufňukaný a unavený a večer mu vyskočila teplota na 38°. Doufám, že to byl jen úpal ze sluníčka a nic horšího infekčního. :confounded: Uvidíme zítra.
Já jedu zítra po obědě do Třebíče na sraz se základkou a v neděli ráno zpět, tak mi držte palce, ať to všechno klapne a hlavně ať tu kluci nemusí řešit nějaké katastrofy.
Kasli - to je dobře, že je Vojta zdraví. Když jsou ty prckové nemocní, je to na mašli.
Barunce gratulace k pokrokům. Pěkně jste vytřeli panu doktorovi zrak, jen tak dál. :dizzy_face:
17. dub 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek