• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Ahojky,
tak mě je už psychicky líp. Zlomila se to o víkendu. Sice to není 100%, ale rozhodně mnoohem lepší.Moc se těším na svátky, manžel bude doma. Přes den ho umí uspat jen on, já na to nemám takovou trpělivost a nervy.
Jinak je legrační, jak jsem se celkem těšila na vánoce a teď mi to nějak vůbec nepřijde důležitý. :sweat_smile:
Měli jsme dnes noční akci. :confounded: :frowning2: :rolling_eyes: Mrňous si posunul hluboký spánek od 4h odpolko do 2h ráno, pak ho trochu bolelo bříško, takže hned neusnul po kojení a to už je v háji. Při dalším kojení se se mnou porval. Pak řval až do šesti (už jseem nebyla sto s ním něco dělat, tak jsem jen bezvládně ležela vedle a nechala ho se vztekat) a to už jsem v šest ráno prohlásila za stav krajní nouze a prošťouchla mu střeva trubičkou. Pak už jsme nakojili vklidu :slight_smile: a jak byl vláčný tak hned zabral a spí :grinning: . Jenže mě už to bohužel nejde. :angry:
Teď jsem ho musela opatrně přenést na sluníčko, protože jsme stále žlutý (hlavně bělmo). Tak datluju jak nejtišeji to jde, ale on se určo za chvilku vzbudí, sluníčko nemá moc rád. :angry:
18. pro 2007 v 09:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, Grainne to je super, že už se cítíš líp a je fajn, že bude manžílek s tebou přes vánoce doma, já už toho svého doma mám a řeknu ti, ve 2 je to všechno tak strašně snadné:slight_smile: je to prostě paráda, jen pak to bude šok, až zase začnou chodit do práce:frowning2: já tu měla včera na kontrole opět doktorku a malý měl zrovna 2hodinový záchvat pláče, že ho bolelo bříško, tak to aspoň viděla v reálu, že nekecáme a už máme předepsané kapičky, taky jdu dneska koupit tu rourku, krémík Pupík na masáž a už snad bude líp:slight_smile: jinak ke kejoní mi řekla, že už to mám vzdát, že jsem pro to udělala maximum a že už to nevidí, tak holt vyrosteme na nutrilonu...Dneska dávám malého poprvé na chvilku na hlídání babičce, abychom zvládli v B.všechny nákupy, tak snad to oba zvládneme:slight_smile: holky mějte se krásně, užívejte prdísky i ten předvánoční čas
18. pro 2007 v 09:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak dneska jsme měli první premiéru spané v kuse 7 hodin, až jsem večer chodila kontrolovat jestli dejchá :sweat_smile:
Grainne to je dobře že už ti je lépe ono to za chvíli přejde úplně :wink:
Mirdísku máš pravdu ve dvou se to opravdu lépe táhne :grinning:
18. pro 2007 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, budíte je přes den na kojení. Ten můj prďous dospává tu noc a mě je ho líto budit. :confused:
Jinak, jak hluboko se může zastrčit ta rektální rourka? :confused:
18. pro 2007 v 10:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Grainne mě Dr. Kepková říkala že mimís by před den neměl být bez kojení déle jak 4 hodiny, tak pokud ti zaspí déle tak bych ho zbudila jináč ho nech, dlouhý spánek se prý může jen večer :wink:
Jináč já rourku strkám tak do půlky její velikosti, a doufám že to dělám dobře :sweat_smile:
18. pro 2007 v 10:38  • Odpověz  • To se mi líbí
OK, tak jdeme budit. :unamused: No, ještě chviličku, musím využít to slunko, za chvíli mi sem už nebude svítit.
18. pro 2007 v 10:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo, Kasli, koukala jsem, že šátkujete. Jste šikovní. My máme babyvak, ale moc se nám v něm nelíbí. :confounded:
18. pro 2007 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí
No nám se totiž v Baby Vaku také moc nelíbilo, tak jsem zkusila ten šátek! malej v něm pokaždé vytuhne :grinning: Ale ted uz v nem dlouho nebyl! Manžel sice z toho šátku moc nadšený nebyl tak jsme vybírala levnější od Šanami! Utěšoval jsme se tím, že pokud se do toho nebudu umět zabalit tak hovrátim, vždyt při nákupu po netu na to je podle zákona 14dní :grinning:
18. pro 2007 v 10:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Jé graine Kryštufek je vlasaty :slight_smile:
18. pro 2007 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Kasli, jak jsi mi tady v práci "vyčinila", že mám ještě klasické kalhoty, tak hlásím, že už mám i těhu kalhoty :grinning: Konečně jsem sehnala velikost, která mi sedne, předtím měli všude samý na obry :wink: A je to pohodička, minipupendo se rázem uvolnilo do prostoru (a fakt je i vidět :sweat_smile:), ale hlavně mi na něj netáhne :wink:
18. pro 2007 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
JO JO :grinning: já měla teké ráda pupík v teple! A naprosto jsme nechápala, když jsme viděla jak některé maminy chodily s holým pupkem, no v létě to jakš takš šlo ale některé jsme vyděla s holím pupkěm i v tom říjnu!! :confused: Brrrrrrrrrr
18. pro 2007 v 17:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Já na to taky čučím, když některou maminu takhle vidím. Holt nejsem in :sweat_smile: A upřímně - je mi to totálně jedno :grinning:
19. pro 2007 v 07:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo, tak to jsem taky nikdy nepochopila. Podle mě to pro mimi nemůže být nic zdravého.
19. pro 2007 v 08:10  • Odpověz  • To se mi líbí
No já myslím, že ani pro tu maminu. Já teda už teď nosím normální kalhoty jen pokud mám dlooouhé triko :grinning:
19. pro 2007 v 10:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak děvčata ted jsme vážila toho našeho jedlíka a má už 5,9 Kg a to měl před týdnem ještě 5,3 kg. NO rozhodně si tedy nemůže stěžovat na to že ho trápíme hlady!
19. pro 2007 v 10:23  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky, teda jak vás tady čtu, tak propadám depresi už rovnou. Já to mimčo nemůžu zvládnout. Já když se nevyspím, tak jsem nepoužitelná a pokud bude prďola po mně, tak se nevyspím 100%. doufám, že manžel dostane alespoň na první týden dovolenou.
19. pro 2007 v 10:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Pamuk uvidíš, že to zvládneš, ale manžela 100% dotlač do té dovolené. Ty první dny to budeš opravdu potřebovat!!! :wink:
19. pro 2007 v 10:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Pamuk, to se prostě musí, zapojit manžela hned od začátku :wink: A případně ještě babičky. Když nic jiného, tak uvařený oběd taky bodne, ne? :slight_smile:
19. pro 2007 v 11:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Pamuk, to spaní je o zvyku a myslím, že to příroda nějak zařídila, že se matka po porodu tomu novému režimu snadno přizpůsobí. Já se nějak extrémě nevyspalá necítím a to je mé maximum 5-6h, včera asi 4h a o porodnici nemluvím. :wink: Teda já si na noc absolutně nemůžu stěžovat, spousta mamin je na tom nesrovnatelně hůř.
19. pro 2007 v 11:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, jak vidim, tak tady se na nikoho nepřeneslo předvánoční ani vánoční šílenství... spíš maminkovské :grinning: . U nás je skoro vše při starém. Hedouš už má vidět dole dva zoubky, jo a včera už poprvé seděla sama, jen se opírala o ručičky :slight_smile: .
20. pro 2007 v 16:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,

byla jste některá na sonu s kyčlema tady v Berouně?

Jo, Berynko, co se prcek vykulil, tak mi vánoce nějak absolutně nepřijdou důležitý. Momentálně mě jen zajímá, jestli ude prcek řvát, spát a jestli se v noci vyspím. Kdyby to bylo už stále jako dnes v noci, tak si vůbec nestěžuju.
:sweat_smile:
21. pro 2007 v 08:51  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky,

letos jdou svátky taky nějak mimo mě. Ještě nemám dárky, to se mi ještě nestalo. Doma máme už druhý den řemeslníky, takže ani úklid se nekoná.

Včera večer mě tak strašně bolelo břicho, že jsem myslela, že pojedu rodit :confused: Takovej tlak na konečník a mimčo se hrozně mlelo. Naštěstí jsem to zaspala a teď je to ok. Tak doufám, že už se to do března nebude opakovat
21. pro 2007 v 10:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky Grainne, píšu k těm kyčlím, protože jsem se tam ve středu strašně vytočila, MUDr.Kapounek ordinuje jen středy, my měli jít po dvou týdnech na kontrolu, tak jsem tam v úterý byla, na dveřích napsáno nic, ve středu jsme dorazli, chudák malý nabalený, v čekárně hafo maminek, na dveřích stále nic, ale pak vylezla nějaká sestra, snad ani nebyla od něj a řekla nám, že ordinují až po novém roce, takže nic se nekonalo, maminky se otočily na podpatku a jely domů, v Hořovicích dělají jen úterky, takže naše kontrola po 2 týdnech bude po 5 a to ještě kdoví jestli...takže zatím mám jen tuto zkušenost, ale třeba tam teda půjdeme dřív než budeš muset ty a ještě ti info dám...
21. pro 2007 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Mirdísku, to se tam asi uvidíme. :grinning: My tam jdem taky 2.1. Nám budou 4 týdny, ale mezi svátky tam prostě není.
No, nejspíš to bude tedy maso, jestli tam budou všechny maminy, co tam měli být tuhle středu a mezi svátky.... :rolling_eyes: :angry:
To aby jsme se psychicky připravili. :rolling_eyes:
21. pro 2007 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a dnes máme rovné 4kg. :grinning: Mám radost.
Po 14dnech nad porodní váhou, na to, že jsme v porodnici tak radikálně zhubli.... :sweat_smile:
Asi z nás budou pěkný cvalíci. :sweat_smile:
21. pro 2007 v 11:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, my taky byly na kyčlích u Kapounka. Maminek tam vždycky bylo mraky, ale šlo to hrozně rychle, tak jsme ani jednou nečekaly. S těma svátkama a dovolenejma u doktorů je to na prd. Všechno se pak zbytečně protahuje.
22. pro 2007 v 11:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Přidávám se k Berynce, také jsme byli u Kapounka a když jsem tam viděla těch hafo maminek tak mě omejvali, ale šlo to rychle, takže se nebojte :wink:
22. pro 2007 ve 21:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, přeji všem klidné a pokojné svátky. Rychlé a pohodové porody těhulkám, maminkám bezproblémové kojení a klidné noci a mimískům spokojená bříška bez prdíků. :grinning:
A hlavně ať jsme všichni zdraví, že. :slight_smile:
24. pro 2007 v 10:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
po niekolkych dnoch som sa dostala k pc, nestihala som, v praci som skoncila, tam sama rozlučka a vianočne večere, este mi bezi dovolenka do 4.1. a od 7.1. som doma a vyspim sa ! :grinning: aspon dufam :slight_smile: . bola som na kontrole, zacali mi puchnut nohy a mam trochu bielkoviny v moči, ale tlak je nizky, tak dufam, že to doklepneme v pohode. Trochu ma to vystrasilo, ale pri Bronke to bolo už skor okolo 23 tt a hlavne uz aj tlak bol vysoky. Teraz mam ist na KO o 2 týždne, dufam, ze to este ustojim. Hoci som uz v 33tt a Bronku som mala uz v 32tt.A to este chcem ist na týžden do Berouna, dufam ze sa mi to podari.A ak nie, tak nevadi, aspon si poležím a vyspim sa :wink:

Všetkým vám prajem krásne vianočné sviatky, bohatého ježiška, nech nastavajúci rok vám pokoj, zdravie a veľa úspechov prinesie, užite si to doma.
24. pro 2007 v 11:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Janulko, držím ti palečky, ať se ten tlak drží v normálu. Určitě odpočívej a hlavně klid a pohodu. :sweat_smile:
24. pro 2007 v 18:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek