• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Ahojky,

Bery - tak to ti zavidim, foto su super. Urcite ste sa vratili spokojny a odpocinuty. Nas to este len caka ale aj s harantami :grinning: :grinning: Dovcu bez deti mam slubenu na jar, tak som zvedava :wink:

Kasli - je mi to luto. :frowning2:

Grainne - to musela byt zabava ako Krystof cvici. A da sa mu zohnut pre brusko? :wink: Lebo ked Filip napodobnuje Bronku tak kvoli brusku sa nemoze poriadne zohnut, tak sa zlosti :grinning: :grinning: :grinning: To je pohlad pre bohov, ked opakuje po nej :slight_smile:

Ja dnes balim, zajtra ideme na vikend do Dolnej Strehovej, je tam termalne kupalisko, len dufam ze sa otepli, lebo tu teraz prsi. Ale nevadi, voda bude tepla, tak ich tam strcim, snad nezamrznu :grinning: :grinning: :grinning:
10. črc 2009 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Filípečku - to je mi líto, že Vám tak někdo umřel :frowning2:

Děvčata nám se zase podělalo auto, umřel centrál a nejde nám to zamykat ani manuálně :unamused: Nejzvláštnější je , že se to stalo, zrovna v tu hodinu, co babička umřela :fearful:
10. črc 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bery: vy jste byli bez malé???? :confused: Tak to bych teda nemohla a naopak se na dovči s malým strašně moc těším a hlavně k moři,si nedovedu představit,že bych Matějíčka nechala doma :sweat_smile:
Holky Mates už přichází na to jek se plazit,zvedne vždycky prdku,podšoupne nohy a už píďalkuje :grinning:
11. črc 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, Feri, když byly Hedu tři měsíce, tak jsem měla taky takové ideály :grinning: :wink: . Nechala jsem jí doma úplně v klidu, až budem mít pocit, že je správná chvíle, tak jí někdy k moři vezmem taky :slight_smile: .
11. črc 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ferinko, uvidíš že časem Matese necháš u babiček ráda :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já kdybych měla tu možnost tak Vojtu daruji na týden hned :sweat_smile:
A jinak gratulace Matýskovi k píďalkování :wink:

HOlky kdybyste náhodou měl někdo zájem o balík Pampersek vel.5 tak mi dejte vědět :wink:
11. črc 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Kasli - to je smutné. Ale i tak držíme palce s bytečkem i autem. :wink:
Ferinko - to je Matýsek teda třída, takhle brzy začít s plazením, to koukám. :sunglasses: Je to šikula.
Berynko - hezké fotky. :slight_smile:
11. črc 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jo taky bych ho u babiček klidně nechala,ale kdyby jsme jeli na dovču,tak všichni,já bych si to bez něj neužila :confused:
No taky jsem koukala jak blézen kam to frčí :grinning:
11. črc 2009 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ferinko - to je super.Takového pohybu. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Taky mám vždycky radost s každého pokroku.I když u nás to už není tak rychlé a tak markantní.Do roku prcka je to měsíc od měsíce spousta nových znalostí a jak to letíííííí :slight_smile:

Kasli - tak snad budete mít brzy zase autíčko v pořádku.Třeba to mělo souvislost s babičkou.(Jsou věci mezi nebem a zemí......)

Berynko - fotky nádherné. :dizzy_face:
11. črc 2009 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
kasli -
ať autíčko jde brzy zamykat a ať to brzy dopadne dobře s bytem.

Holky,jinak se u nás nic nového nestalo,vše je při starém,Filípek nám lumpačí čím dál tím víc,a tak máme alespoň z něho radost.Jinak Vám všem přeji hezké počasí,ať už jedete někam na dovolenou,nebo budete trávit čas doma.My se chystáme ve středu na chalupu,letos na dovolenou k moři nejedeme,šetříme koruky na příští léto,chceme jet do Řecka a doma potřebujeme vyměnit vchodové dveře a udělat novou dlažbu na dvorku
13. črc 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký večer,

kdepak všechny jste :confused: ?

Možná to víte, ale už začínají výprodeje a docela dobrý :wink: . Slevy jsou v CaA, HaM, Reserved... ale Next zatím nic.
15. črc 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, zdravíme všechny:o)
vrátili jsme se z hausboatu-pro Ondru dovolená pro mě galeje - je skoro nemožný ho dostat z vody aniž by začal brečet... a voda je magnet...
Musím ho pochválit-už chodí pravidelně ráno na nočníček a většinou se mu to povede-tak si zatleská :slight_smile:
teda nejdřív odhodí knížku...
no a chození - ještě potřebuje vypilovat ale doma už moc neleze - ovšem ty pády...jo jo...
první týden v srpnu jedem na chalupu ke kamarádce - tak sem to počítala o víkendu tam bude 8 dětiček to bude veselo...no přes týden budeme ve třech s 6 dětičkama...

berynko nádherný fotečky my byly na Rhodosu na svatební cestě tak jsem trošku zavzpomínala - no ten čas letí....
jinak dík za info... zítra se chystám na krámečky:o) manža si bere dovču a vyrážíme nejdřív IKEA+Hornbach a pak
chcu na Zličín nebo na Chodov

kasli jak píše marcim jsou věci mezi nebem a zemí....
16. črc 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem,

Mysko - tak to Ondráškovi za ranní nočníkován takyí tleskám :dizzy_face: (knížku bych u toho prosím neodhazovala :grinning: )
To se budete s dětma mít.Myslím,že vám to rychle uteče. :wink:
A prosím tě jak mažel zvládá takový nápor obchodů???To já s ním max. tak jeden a už je z toho otrávený. :confounded: Jo,ještě zvládne potraviny,ale abych si okoukla všechno kolem....to se nechytám. :wink: Když do většího obchoďáku,tak sama nebo s nějakou spřízněnou duší.

Berynko - já jsem tadyýýýýýýý :grinning:

Filipecku - takhle nějak dopadneme příští prázdniny,pač potřebujeme opravit koupelnu a na to se bude šetřit.Dovolená bude....u babiček a přilehlém okolí. :sunglasses:
17. črc 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem se chtěla zeptat....posledních pár dní mi dělá,že docela dlouho trvá,než mi koník naběhne.Dělá vám to někomu taky,nebo je to jen chyba u mě??
17. črc 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
já jsem tu taky, jen nějak nestíhám psát, tak vždycky jen kontroluju, co se urodilo. :sweat_smile:
Máme tu na návštěvě tatínka. Zatím vše OK, jen to nechci zakřiknout tak ťukám. :wink: Byli jsme v Praze v ZOO, to se zatím setkalo u Kryštofa s největším úspěchem. Mají to opravdu moc hezky udělané, jen se to prostě nedá všechno obejít. Byli jsme tam skoro 4h a prošli jsme ma 1/3! Kryštof byl úplně vyřízený. Aby měl památku, dostal od dědečka batůžek s tygrem, tak teď chodí hrdě s batohem a děsně se naparuje.
Pak jsme byli na Křivoklátě, taky na medvědech ve městě, v muzeu v Praze - to teda bylo pro Štofího asi zatím nejnáročnější. Děsně vyrušoval, tak jsme to jen tak prolítli. Čekala jsem s ním pak venku na taťku, tak proháněůl holuby. Po 5min to vzdali! :grinning: :grinning: :grinning: Široko daleko ani jeden. Nemaj výdrž. :grinning:
A včera jsme byli na Karlštejně, to šel na prohlídku jen taťka. Hlídala jsem na nádvoří Kryštofa a Pegguši.... no.... Byla jsem úplně vyřízená. :confounded: Dneska jsme původně plánovali Točník, ale nakonec jsme to vzdali, protože v tomhle vedru by to byl nerozum.
A zítra se chystám na Harryho! Hurá. :sunglasses: Povezu dědu do Prahy na autobus, tak si zajdu do kina. Holky, já se tak těším. :slight_smile:
17. črc 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky, my taky žijeme :grinning:

Kasli, to s babičkou je mi moc líto :unamused: Ovšem s bytem a autem taky držímm palce.

Přidávám se k těm, kdo si dovču bez prcka neumí představit (zatím :wink:).

Marcim, mně koník nabíhá normálně :confused:

Grainne, tak jsem se pobavila při představě holubů vystreslých z Kryštůfka :grinning: :grinning: :grinning: Asi by potřebovali trénink :grinning:

My tak nějak pendlujeme mezi chajdou a domovem. Takže vždycky přijedeme, vybalím, vyperu, vyžehlím (nebo spíš natahuju uschlé oblečení se slovy "tohle se žehlit nemusí" :grinning: :sweat_smile:) a za pár dnů balím znovu. Nového není celkem nic - vlastně bohužel, páč Bára furt ani pořádně nesedí. Ona si zvládne sednout, ale neudrží se, jedině si musí pomáhat ručičkama. Máme možnost se obrátit ještě na jednoho neurologa v Motole, tak jsme se dohodli, že jí dáme čas do konce července a pak bychom to kdyžtak zkusili. Třeba nám doporučí nějaký další cvik :confused:

Fotečky projdu později, ale přidávám naše :sweat_smile: http://petul-a.rajce.idnes.cz/Barunka_-_jedeme_daaal/#Pul_minuty_bylo_ticho....jpg
17. črc 2009 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem :slight_smile: !

Grainne, máme podobné plány :wink: . My taky vyrazili do ZOO a bylo to super :dizzy_face: .Stejně jako vám to vyšlo na cca čtyři hoďky a zdaleka jsme nestihli všechno. Pro Hedušku byla samozřejmě nej dětská ZOO. :slight_smile:
Harryho si taky nechci nechat ujít, kino je na to jako dělaný. V televizi to není ono.

Marcim, MK mi blbne čas od času při načítání stránek. Třeba teď se to prostě nedonačte, takže nevidim "pasy" ap. Mám pocit, že je to od té doby, co začali s reklamama :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

L. mysko, taky máte krásný fotky. Všimla jsem si, že na Korfu je hodně zeleně. To by se mi líbilo :dizzy_face: .

Petul, ale to podpírání ručičkou/ručičkama je normální fáze před samostatným seděním. Holky, že jo? :wink: Už si prd pamatuju. :sweat_smile: Juknu se na foto :slight_smile: .
17. črc 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAk fanynkám Harryho!! Byla jsem na půlnoční premiéře a filmeček je to docela povedený :dizzy_face: jisté výhrady bych sice měla ale to mám ke každému natočenému dílu :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže už jsem na těšená na závěrečnou sedmičku :dizzy_face: :dizzy_face: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak nestíhám nic, pořád jsme v bytě po babče, potřebovala bych vyprat a uklidit, ale není na to prostě čas :unamused: Ale stím prádlem musím něco udělat jinak bude za chvíli malej chodit nahej :sweat_smile:
17. črc 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mám nové fotečky v albíčku :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak v těhle horkách sotva žijeme a jsme raději pořád doma :confounded:
17. črc 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré upršené dopoledne

Tak jsem skoukla všechny fotky.

Berynko, no dovča musela být úžasná. Taky bych si dala líbit mořátko :dizzy_face: Fotky super. Úplně se mi při tom pohledu na moře zachvělo srdíčko. Jo, a jak jsi psala o Korfu, že to vypadá, že je tam plno zeleně, tak to můžu jen potvrdit. Korfu je úžasné.

Ferinko, Matějíček je nááádherný :dizzy_face: A je to šikula. Teda ale u té fotky s tím hovňajsem jsem se fakt zasmála :grinning: Já většinou u takových okamžiků nemám foťák :sweat_smile:

Co se týče toho našeho /ne/sezení, on sice sed s oporou je předstupněm normálního sedu, ale ve 14 měsících už by si Barunka asi měla sednout normálně. A ona se prostě vždycky zbortí :unamused: Já vím, že je hypotonik, tak holt dělá všechno později, ale když vidím třeba fotky na Undatrách, jak jim stejně stará dítka běhají, a my máme na fotkách Báru furt v poloze horizontální, tak je mi to dost líto. My prostě musíme mít všechno vybojované, no... Občas mi to prostě leze na mozek, páč se furt paskudíme se cvičením (i když teď už méně než dřív) a ono to stejně jde straaašně ztuha. Já vím, že srovnávat je blbost, ale ono to někdy prostě člověku na mysl přijde. A ještě k tomu do mě rodina hučí, abychom šli ještě k jinému doktorovi. To jsem sice původně nechtěla, ale pro klid duše (a pro klid v rodině) tam nejspíš půjdeme. I když tuším, že nám spíš zamotá hlavu - jako se to stalo několika holčinám tady z koníka, obrátily se třeba na 3 neurology, jeden řekl "cvičit vojtovku", dva řekli "vojtovku zásadně ne". A teď si vyberte. Jak já se těším, až to Barunka všechno dožene a nebudu muset řešit, jestli sedí/nesedí, stojí/nestojí, chodí/nechodí... Jo, mimochodem, stavět by se chtěla. Samozřejmě zatím ne třeba u nábytku, ale když si ji třeba chci posadit na klín, tak natáhne nožičky a stoupne si. A zase na druhou stranu - umí udělat Sochu svobody (řeknu "Socha svobody" a ona natáhne ručičku nahoru :grinning:).
18. črc 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko tak slevy v nextu začaly včera, ale dneska ráno už jsem se fakt nechytal, na kluky vše přebráno a šílených matek jak nas......... Jinak fakt jsem se pobavila, super letní slevy v nextu v ČR jsou prakticky normální ceny v anglii, fakt nechápu
18. črc 2009 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
hlasim prichod z navstev po juznom Slovensku. Filip dal mojim krstnym zabrat, najma ich dvom psom, ktori s nim mali chvilu trpezlivost (hlavne ked psa velkosti mensieho telata drzal oboma rukami okolo hrudniku, snazil sa ho zdvihnut a krical na neho: "skok" :slight_smile:, potom zdrhali. Kocur sa ani neobtazoval ten ked zbadal dve deti, zmizol okamzite. Stavili sme sa aj u mojej sesternice, ta ma rovnako stareho chlapca ako je Filip. Dakujem ze nemam dvojicky. To vam bol parik. Bud Matus mlatil naseho Filipa a ten drzal a ziapal (lebo on ziape aj ked mu len nieco zakazem :slight_smile: alebo sa nahanal a bili autickami (pri tejto cinnosti FIlip neziapal ale sa bohovsky bavil). Inak Filip sa aj trochu rozkecal, ale ako robia zvieratka nepovie ani za svet, len konika aj to musi mat naladu. :unamused:

Grainne - tie zvery nemaju ziadnu vydrz,co? :grinning: :grinning: Aky bol Harry? Pacil sa?

Bery, Kasli - tak ja obchody nemusim, len tak 2-3x rocne a co nekupim vtedy, nemam :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

L.Mysko - tak zelam vela trpezlivost na chate a nezabudni si vziat dostatocne mnozstvo Diazepamu - pre maminky aj pre det :grinning: :grinning: :grinning: Ale je mi jasne ze to bude zabava.

Petula - hlavu hore, ziadny pesimizmus, ja viem ze sa to lahko povie, tazko robi, ale ona to dobehne. Ja som za Vojtovku, Baruska ako hypotonik bude pomalsia ale chodit bude, toho sa neboj. Aspon ju nemusis nahanat kade tade. Suseda ma dceru staru ako Filip, nechodi, stavia sa ale tiez je hypotonicka, boli na rehabke, cvicili, teraz idu aj na neurologiu, este tam neboli, Maskova ich tam neposlala, az teraz. Ono to chce len cas a cvicenie. Viem ze je tazke ustat tie otazky: Este nechodi?? :astonished: . Povedz nie, ale vie Sochu SLobody!!! Padnu na zadok :grinning: :grinning:

Ferinka -no Matej je fesak..
18. črc 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
Ferinko - fotky super,hlavně ta poslední. :grinning: :grinning: :grinning: To je teda záběr.Evidentně to malému absolutně nevadí...takový náklad na hlavičce.

Petulko - nic si z toho nedělej.Vy prostě budete s vývojem jinde než ostatní.Ale chápu,že to občas na člověka padne.Nejhorší je takové to porovnávání...ten už umí to a vy jste rádi,za to že se přetáčí....apod.Jenomže u těch "normálních" dětí to jde úplně samo.A co si budem povídat,rodiče ani moc na tom nemusí pracovat,protože se to děti naučí kolikrát zcela samy.Ale vy máte každý nový pohyb,každou maličkost hoooodně vybojovaný a hodiny cvičený a v tom je ten VELIKÁNSKÝ rozdíl,víš.
Já si naopak myslím,že není na škodu kontaktovat i jiného lékaře.Právě může navrhnout něco,co ten první nepoužívá a zrovna to bude to co Barušku posune o kousek/kus dál.Já vím,že nahlodávám,ale může to být ku prospěchu věci.A zase asi tolik nezáleží jestli řekne cvičit Vojtovku nebo necvičit.Myslím,že jste rozumní a určitě vidíš jestli Vám to cvičení pomáhá nebo nikoli.Takže stejně to bude jen na Vás jestli u cvičení zůstanete nebo ne. (Možná bych to přirovnala k době,když jsme každá řešila jídelníček našich dětí.Kdy začít dávat tohle a kdy zase tohleto.Každá to cítíme jinak a každá to udělá tak,jak si myslí,že je to pro její dítě nejlepší.A takhle nějak to bude i s tím cvičení a ostatním s čím budeš třeba ne/souhlasit.Stejně to uděláš tak,jak si budeš myslet,že je to pro Barušku nejlepší.Dáš na svůj instinkt.) Nakonec,pokud se Vám nebude Dr pozdávat a nebudou se Vám líbit jeho postupy,příště už nemusíte přijít.
Takže hlavu vzhůru.Jste děsně šikovní,i když to není tolik vidět,jako u ostatních.Ale kdo vás zná a ví,co všechno je za každým úspěchem schované,tak obdivně pokývne hlavou a drží pěsti,aby jste takto pokračovali dál.Taky by jste se na všechno mohly vykašlat a říct,že je hypotonik a nedělat nic.Bylo by to jednodušší,ale to jste neudělali.A to je super.Držim pěsti a neboj jak píše Janula... chodit bude!!!A to bude vaše zásluha!!!
Socha Svobody ... to je super.Úplně si to představuju. :grinning: :dizzy_face:
18. črc 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, díky moc, jste zlatíčka :dizzy_face: Já jsem rozhodně PRO vojtovku, té bych se nevzdala ani omylem. Jednak si myslím, že u nás pomáhá, a jednak nemůže ublížit, takže i kdyby nepomohla, nevadí. Jo, a Sochu svobody dneska Barča předvedla s půlkou rohlíku v ruce, takže vypadala faaakt dokonale :grinning: A jinak, asi z ní bude zahradnice, páč se vždycky někam podívá a řekne "kiki" (nebo spíš takové "kchkch") a já se otočím a ona tam kytka (čili kytí) :grinning: A to furt! Dneska jsme byli u kámošky, ona má všude za okny muškáty, balkon plný kytek... takže to bylo prakticky samé "kchkch" :grinning:
18. črc 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, dík za info. Ani tam nepojedu :stuck_out_tongue_closed_eyes: , umim si to představit :rolling_eyes: .

Petul, ono máš jedno, jestli dítě je pozadu nebo podle tabulek. To porovnávání (a soutěžení) je všude... nejdřív v pohybu, pak v nočníku a v mluvení. Vy máte v něčem větší trápení, ale zase co jsem viděla, tak Baruš je hrozně hodná a máš zlatý dítě. Ono se to něčím vždycky kompenzuje :wink:.

Jinak Hedu rostou poslední stoličky. Jsem hrozná matka, dvou jsem si všimla, až když už v puse prostě byly :confused: :sweat_smile: . A ty poslední dvě už jsou napůl prořezané. Heduš sice zuří, ale určitě to není kvůli zubům :grinning: .
20. črc 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
dneska jsme měli super den :unamused: scháněli jsme obklady do kuchyně. No sehnali jsme s odřenýma ušima a to jen proto, že už mi bylo jedno co to bude, když v tom bytě budeme na přechodnou dobu. Ale co koupíme pak za obklady do kuchyně do baráku to fakt netuším, když vidím jak se dobře schání :angry:
Ale za to máme za hubičku pracovní desku na linku :dizzy_face: Kupovali jsme 2 desky v Ikea, měli je v akci a té paní u pokladny říkám, že jsou tam dvě stejné desky, ona že jo a ještě se mě ptala jestli není něco ještě pod těma deskama a já že ne, a ona trubka namarkovala jen jednu. No a vzhledem k tomu, že se musí rodinný rozpočet šetřit, tak jsem držela hubu a krok a platila jen jednu desku :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. črc 2009 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - tomuto sa povie vyhodny nakup :grinning: :grinning: :grinning:
21. črc 2009 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Berynko - nic si z toho nedělej,mě na stoličky u Martínka upozornila až Grainne :grinning: :grinning: :grinning:

Kasli - dobrýý :sunglasses: O obkladech mi ani nepovídej.Když jsme rekonstruovali byt,tak jsem z toho byla taky úplně říčná.Sehnat něco dle mých představ.Nakonec jsem musel o něco ustoupit,ale co se dá dělat.To by jsme se nedoplatili. :frowning2:

Jani - to už jste doma,nebo jen pereš a jedete dál??Matně si pamatuju,že jsi říkala něco o Chorvatsku?? :dizzy_face:
22. črc 2009 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Marcim - este si to uzivame u nasich, pridem az bud.tyzden poprat a sup do chorvatska. Uz sa tesim. Naspat prideme az v polovici srpna.
22. črc 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani - jůůůůůůů závist.Taky bych jela. :wink: :slight_smile:
23. črc 2009 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: A hned!!!!! kdyby nás někdo chlět vzít sebou, tak se vejdeme i do kufru :grinning: a zbaleno mám během chvilky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

My se právě dověděli, že v tom bytě musíme předělávat elektriku. Páč to tam je vše na jeden okruh, a kdybych měla zaplou třeba telku a mikrovlnku najednou tak mi to vyhodí pojitky :angry: FAkt jsme z toho vodvařený :unamused:
23. črc 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek