• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Kasli - dufam ze sa to spravi, Vojtiskovi drzime palceky.
Grainne - nechcu zelene? No u nas to zatial vyzera ze Filip zje vsetko co nezje jeho :grinning: Ale este nema dva :grinning:
Vo stvrtok by som mohla ist aj ja. Len som nezachytila kam :sweat_smile: do Laguny? Ci nejake vonkajsie kupalisko? Uz by malo byt teplo.
18. srp 2009 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký večer!

Grainne, tak u nás to sedí :wink: ...v poslední době do Heduš dostanu maximálně to, v čem je kečup :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: .
Kasli, zkus Vojtíška hodně prolít, i za cenu, že to třeba bude dost sladká limča. Hedu jak vylohní něco dobrého a ideálně trochu teplého, tak kadí jak zjednaná :sweat_smile: :wink: .

Petul, zaregistrovala jsem, že máte super pokroky!!! Tak moc gratuluju! :slight_smile:
18. srp 2009 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak malej se nakonec vykajdil, ale dnes máme pro změnu průjem :unamused: Takže uvidíme jak na tom bude a dyštak nám by 16 hodina vyhovovala :wink: ale spíš s námi moc nepočítejte! Pořád si mladej ukazuje na to bříško a pořád chodí, že bude blinkat.

Včera jsem se stala pro naše hysterkou rodiny, páč mi krapátek už prdli nervy a udělala jsem scénu, kvůli ségřině nové fretce. Ale fakt jsem si nemohla pomoct! No nic, už si začínám zvykat na to, že já jsem ze sester ta nejhorší!
19. srp 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda

Tak zítra v 16 v Laguně :wink:

L.myska, kterým busem pojedete? Že bychom se připojili. Já bych to viděla na áčko - u nás v 15.15, aspoň myslím :wink: Ta homeopatika se jmenují Chamomilla Vulgaris. U nás v lékárně je sice většinou nemají na skladě, ale objednají je a ony do druhého dne přijdou. V Hypernově je mají běžně, tam jsem je zrovna včera kupovala.

Kasli, a nemá prcek chudák nějakého bacila? I když testy asi dělali, že jo :sweat_smile: Asi jsi to tu psala, ale já jsem hlava děravá a nechce se mi to hledat :sweat_smile: Jinak - každý musí pochopit, že když máte furt nějaké nemoci, do toho žijete s rodiči a se ségrou..., tak je to prostě psychicky náročné. A ty jsi taky jen člověk.
19. srp 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak teď mi psala ségra, jestli nechceme zítra na celý den k nim. Vzhledem k tomu, že sousedi předělávají komplet celý byt a my od rána do večera posloucháme vrtání, bouchání atd., tu nabídku beru všemi deseti :grinning: Takže se ze zítřejšího srazíku omlouváme :sweat_smile:
19. srp 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem si vzpomněla - k těm homeopatikům - dělají se v několika koncentracích, na zoubky se používá devítka. Je to tohle: http://lekkoblizna.cz/zbozi/chamomilla-vulgaris-9ch-11996?idvyrobce=LBN
19. srp 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak já se musím taky omluvit, moc mě to mrzí, ale kvůli těm vedrům co hlásí musíme kapčo přeorganizovat víkend. Tak si to užijte i bez nás, budem na vás myslet.
Kasli - nic si z toho nedělej, já ze sebe udělala hysterku předevčírem, ale byla jsem faaaaakt děsně unavená a přetažená. Prostě nejsme stroje a někdy není lehký všechno zvládnout a nezbláznit se. :unamused: Ono se to zase srovná. :sunglasses:
19. srp 2009 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky, uvidíme, ale 100% to bude mít ještě dohru za 14 dní až se naši vrátí z dovolené.

Ale boží mlýny asi existujou, páč dneska ráno ségře ta fretka na procházce utekla a tak pá po fretce!
19. srp 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Kasli - tak snad se z toho brzy seberete.Takto je to na nic.Třeba je ten průjem jen z veder.
A z "hysterky" si nic nedělej,taky se tak občas cítím,a dělám...Ono je toho někdy moc a je potřeba vypustit přetlakový ventil. :wink:

Petulko - no vrtání a bouchání jsme tady měli nedávno a byl to děs.Taky jsme raději vypadli ven,něž abychom v tom randálu vegetovali doma.

L.mysko - pokud neva,že se do toho vložím,....pak lze použít i Chamomillu vulgaris 15CH a je to v případech,kdy jsou bolesti větší,dítě je hodně citlivé,více plačtivé,nervozní.Ředění 9CH se používá,když jsou taky bolesti zubů,ale jakoby mírnější formy nebo to nejsou až takové citlivky.(Marťa třeba skoro každý zoubek docela intenzivně prožívá.Proto ta 15.)A ta 15 by měla mít i delší působení.Ale je to na ozkoušení.Na Martínka mi třeba líp funguje 15 než 9 a většinou do 30 min. se uklidní a přestává vyvádět a většinou docela v klidu usíná (večer,v noci).Dávkuje se 1kulička klidně po hodině,dokud nedojde ke zmírnění obtíží.Jinak stačí dát při potížích,nebo i 3-5x denně.Buď rozpouštím v malém mn.vody na lžičce (měla by být plastová),nebo teď dávám rovnou kuličku do pusy (z víčka).Boiron píše dávkování 3-5 kuliček ,ale skutečně by měla stačit 1.Zase spíš jde o vyzkoušení.

A v sobotu na mě myslete...beru dráhu zpět z Olomouce do Berouna...ovšem mám obě děti,psa a jsem jediný dospělý a řidič.Pojedeme raději navečer,protože si dělám naději,že třeba kluci,hlavně ten nejmenší,usnou a bude po cestě relativně klídeček.Martínek totiž potřebuje během jízdy rozptylovat a změstnávat a hrát si z někým a současně s řízením to teda fakt neumím.Robča ho spíš jen zlobí,než aby trochu pomohl.Ale kluci mi to určitě zase ukážou,že to nebude tak,jak bych si přála.Třeba usnou před Prahou,nebo před barákem v Berouně. :grinning: :grinning: :grinning:
19. srp 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci - budeme na tebe mooooc myslet a držet palce. V sobotu nemá být takový vedro, tak se aspoň neuvaříte. No a co jim uvařit nějaký čajíček... třeba makový. :grinning: :grinning: :grinning:
19. srp 2009 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky, hlásím se po delší době. Dočítat nebudu. Vzhledem k prázdninovému režimu, jste toho asi stejně moc nenakecaly. :slight_smile: Nějaké super důležité novinky?

My trávili teď hodně času pryč, chvíli s taťkou, chvíli bez něho. Doma jsem byli vždycky jen na otočku, vyprat prádlo a tak. Docela jsme si to užívali. Ještě máme s kamarádkama v plánu jednu akci, jinak teď už budeme spíš doma.
Takhle aktivní léto jsem měla naposled v době let studentských:slight_smile: A musím říct, že mi ten prázdninový ruch chyběl:slight_smile:
20. srp 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: Ahojky... tak koukám že bazén asi padá co...tak mi pujdem na zahrádku do malýho :sunglasses:
tak snad někdy příště...přejeme všem pěkný víkend...my mizíme zítra na brambory k druhý babi takže víkend trochu pracovní....
jinak dík za info o homeopatikách....
20. srp 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ, mysko bazén padá, snad to vyjde jindy :wink: také si užijte víkend na bramborách :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Pamuk to je super, že si takhle užíváte prázdnin, u nás se ani nepostřehlo, že vůbec nějaké jsou :frowning2:
20. srp 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak my sme dnes stravili den v Chaloupkach na priehrade. Bolo perfektne, krasne pocasie, teplo, voda v pohode, trochu bahna :stuck_out_tongue_closed_eyes: na zaciatku kym sme sa dostali do hlbsej vody. No pohoda. :slight_smile:
Jeeej a vobec sa nejdeme chvalit aby sme nieco nezakrikli :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale Filip je v tychto dnoch a pocas dovci stale nahy a naucil sa chodit na nocnik. Dnes sa sice raz pokakal v zidlicce ked jedol :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale potom si dosiel sam na nocnik. Takze plienky mame uz len na spanie a dufam ze to tak zostane. :grinning: Zato dudlik budeme mat asi az do prvej triedy :grinning: :grinning: :grinning:

Marcim - drzime palce na ceste.
20. srp 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani to Vojta také, na usínání má jeden v puse a pak ještě do každé ruky jeden :angry: A pochybuji, že ho to hned tak odnaučím :wink:
20. srp 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čus, kočky

Jsem tu jen na skok, dneska odjíždíme na tu naši minidovču (do úterka :sweat_smile:). To máme počasíčko, co? :grinning:

Jani, v Chaloupkách je suprově :wink: A Filípek je šikula!!! :dizzy_face:

Marci, myslíme na tebe s tou cestou. Třeba kluci (a pes :grinning:) překvapí a bude superklídek :wink:
22. srp 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsme doma.Ufff.tak jak jsem si myslela...děti nespali,ale Robča poctivě ucpával Martínkovi pusu sušenkou,tak bylo chvilkama i ticho. :grinning: Cesta byla fajn,ani nebylo tolik aut.Jelo se dobře.Děkujeme všem,že jste na nás mysleli. :dizzy_face:
Maličky problémek se vloudil....přestal mi fungovat stěrač.Né,že by jsme vyjížděli za pořádného lijáku. :confounded: ...a pršelo až skoro 100km za Brno.Bylo to úžasné jet,když nestírají...a nikde žádná odbočka nebo něco na odstavení.Naštěstí ten u řidiče se vzpamatoval a u spolujezdce "umřel".
A jsem naštvaná.Co si myslíte.Přivítání....prázdný barák.....Chlap jel na havárku (pracovně) Já vím,že tam musel,ale stejně to naštve. :confounded: :unamused: :frowning2:

Jani - Filípkovi blahopřejeme. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Jinak u nás je to už taky jen plenka na noc.I venku to zvládáme bez.Je to fajn.Jen u babiček se trochu zhoršil,asi změnou prostředí,ale doufám,že to zase brzy příjde.Ale psssssst,jako bych nic neřekla.Zase pro změnu se docela slušně rozmluvil.To bude tatínek koukat.
22. srp 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim - vitaj doma, to privitanie nastve, aj ked to MM neurobil naschval. Ja viem ako potesi ked pridem domov, najdem uvareny obed, MM si preberie deti a ja dostanem kavu :grinning: :grinning: jo a veta u spolujezdce "umřel" - ma dostala do kolien :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Hlavne ze si dobre dosla. Susienky v aute su na nezaplatenie :grinning:
23. srp 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Jani - sušenky super,ovšem ten binec okolo. :grinning:
Přesně jak píšeš,ono to naštve,protože jsme se neviděli víc jak 14 dní a nakonec není doma.Nehledě na to,že máš děti a ještě tahat kufry,kočárek a další "nezbytnosti",které jsme měli sebou.Nakonec jsem, to stejně nechala v autě a šli jsme pro věci až včera ráno.Měla jsem toho dost i tak.Dorazili jsme až ve 21 hod.,takže nachystat večeři,vykoupat,uložit děti....no a ještě lítat pro kufry....??? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A jak bylo na dovče?
24. srp 2009 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
vïete co mame nove? - Spálu :frowning2: :frowning2: najprv som musela najst co to je po slovensky ( len pre zaujimavost - šarlach). Pravdepodobne to mal uz v tom Chorvatsku, len tam mal aj prujem ktory zatienil ostatne priznaky a tak sme tam liecili najma prujem. Potom bolo cely tyzden dobre a od pondelka zase teploty, ale znova 40-tky. Vcera som sla k dr. a ked uvidil vyrazky - ja som to pripisovala alergii na slniecko - hned vedel co je vo veci. Tak sme na ATB. Do toho este mojho otca prave teraz operuju, ma nador na mozgu, ten mu diagnostikovali min.tyzden, bol v nemocnici, mali ho operovat zajtra ale v noci im upadol do bezvedomia. :cry: :cry: :cry: Od prichodu z dovci som permanentne na telefonoch a googli , zistujem co sa da a modlim sa aj ked sa neviem.
26. srp 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, držíme palce. :frowning2: :frowning2: Pak napiš, jak je tatínkovi. Je to na prd. Ten můj půjde na operaci v půlce září. :frowning2:
Dočtu vás až později, teď to nestíhám. :wink: Pak napíšu zážitky z cestování :wink: .
26. srp 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani - to si teda užíváš.A ATB už zabrali?Robča ji měl ve školce taky.Přesně jak píšeš.Teploty 40,blouznil mi.Měla jsem tenkrát hrozný strach,protože jsem nevěděla z čeho to má.A měl to taky na dvakrát.Poprvé jen ty hrozné teploty a nic jiného (dostával je paralen),pak týden klid a další tyden se osypal a znova teploty.To už dostal ATB.Pak se mu do týdne začaly loupat dlaně a plosky nohou,ale to už bylo dobře.I do školky chodil.Učitelky mu to tam mazaly.Travalo to skoro měsíc,než se to upravilo.
S tatínkem je mi to líto.Budu na něj i na tebe myslet a držet všechny palce.
26. srp 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Filip je vysypany len na brusku a nohach, v noci este teplotoval, dnes uz nic, teda aspon zatial. Uvidime ci sa mu bude lupat koza :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Deda pred chvilou doviezli na Jisku, stav v akom bol dr. oznacil za vazny. Je na ventilatore, cakaju kedy zacne dychat sam a kedy sa preberie z bezvedomia. Dufam ze to bude co najskor. Som z toho cela vedla, dufam ze FIlipovi bude lepsie lebo v piatok chcem ist za ocinom na Slovensko. :cry: Som taka nervozna ze som dnes vygruntovala cely byt, zavarila cervenu repu a neviem ci sa nepustim este do tepovania pohovky, lebo sa musim niecim zabavit.
26. srp 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak slíbená story z cest po ČR:
Ve čtvrtek večer jsme vyjeli já, mm, Kryštof a pes směr Brno a druhý den jsme chtěli ráno pokračovat do Ostravy. Už v Jihlavě auto podezřele blblo a těsně před benzínkou u Velmezu se rozsvítilo červené světýlko olej a na benzínce auto definitivně chcíplo a už se nehodlalo hnout. To bylo kolem 21h. :angry: :angry: :angry: Oleje ale bylo dost. Naštěstí paní na benzínce nám zavolala okamžitě servisáky z Velmezu. Přijeli docela rychle, pán se v tom pošťoural a oznámil, že motor je úplně uvařený a opravdu už dál nepojedem. Rovnou nám autíčko odtáhli do servisu. Si to představte, jak vyložíte na benzince v deset večer z kufru veškerou bagáž a jste tam bez auta. K tomu nervní pes. Jen Kryštof se tam šťastně proháněl na motorce.
Pro nás naštěstí přijel manželův bratránek z Brna, u kterého jsme chtěli přespat. Opravdu anděl zachránce. Druhý den jsme pokračovali do Ostravy vlakem (po dlouhých diskusích kam vlastně pojedem). Část bagáže jsme ale museli nechat v Brně. (Přece jen do auta se člověk balí kapánek velkoryseji než za studentských let do vlaku). Největší radost měl Kryštof. šišišiši húúúúú.... :grinning: :grinning: :grinning: Pak hodím pár foteček.
V Ostravě to bylo všechno fajn, babička se ukázkově starala a dokonce jsme byli v kině!!!!! Na "Vzhůru do oblak". Je to moc hezký, doporučuju. :slight_smile: Jen si vemte kapesníčky. Začátek je doják a pak budete řvát smíchy.
V podstatě až do úterka jsme nevěděli, jak to nakonec dopadne s opravou auta. Naštěstí tam nemuseli nic brousit a mohli jsme si auto vyzvednout odpoledne v úterý. Zase skvěle zafungoval bratránek. Do Brna jsme dojeli vlakem a od tamtud už nás zavezl až do servisu. Takže jsme nemuseli nic kostrbatě řešit. Pak už sme dojeli autem. Sice kapčo vaření, o 7tisíc lehčí, ale šťastní, že jsme doma. Šli jsme to oslavit na pizzu.
Holky, vůbec vám nemůžu říct, jak jsem šťastná, že to chcíplo až na tý benzínce a né někde uprostřed dálnice v rychlém pruhu. Já prostě nevím, komu bych volala. A manželův bratránek by zasloužil metál. :sunglasses: Samozřejmě si nic nechtěl vzít, budem muset něco vymyslet.
26. srp 2009 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky! :slight_smile:

Jani, je mi moc líto, co vás postihlo. S tatínkem ať to dopadne nejlíp, jak může! Filípek bude brzo fit :wink: .

Grainne, výborná akční story :grinning: a fotky supr.

Taky mám něco na pobavení s Hedušky povídáním... nedávno jsme byly na hřišti a přisedla si k nám na lavičku dost plnoštíhlá maminka (minimálně tři pneumatiky u pasu!) a Hedu se na ní jukla a říka: "Pani mimi v bžíšku". Naštěstí jsem to slyšela jen já :grinning: .
Pak jsme byly vyzvednou pas a Hedu zahlédla staršího trochu zarostlejšího pána a začala si broukat: "Opičák přijde, opičák přijde..." :confused: :sweat_smile: .
Taky naší sousedku trochu přejmenovala... paní se jmenuje Zdenka a já slyším, jak na ní Heduš přes plot volá: "Jízdenkooo!". :grinning:

Jo a taky zážitky s nočníkem. Ptám se, jestli se jí nechce na záchod a ona bez mrknutí ona odpoví: "Určitě ne!" :rolling_eyes: ... teď že si kákne, tak volá do nočníku: "Hovínko vstávej, hovínko vstávej." :sweat_smile:
26. srp 2009 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani teda ty si také umíš užívat :frowning2: Tak ať je Filípek znovu čipera a doufám, že táta se z toho dostane, také jako mi jen s nějakou jizvou na hlavě. Opravdu na tebe budu hodně myslet, aby to vše dopadlo dobře!!!!

Berynko Hedule je tada "super žabec" s těma hláškama :grinning: fakt už se na to také těším až to bude i u nás :sunglasses:

Graine to jste si tedy užili cestu, takhle když to čtu se fakt posměju ale ve Vaší kůži bych na té dálnici nechtěla být ani náhodou :zipper_mouth: měli jste fakt kliku!!!
26. srp 2009 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
grainne, to je teda story. To jste měli fakt štěstí, že se to stalo u Brna a bratranec byl k dispozici. A Kryštůfek to zvládl v pohodě, teda aspoň podle fotek .
Ostatně ony děti většinou mimořádné situace zvládají líp než my:slight_smile:
26. srp 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek po dovolené - bylo to tak super, že jsme si ji o den prodloužili :sunglasses: Foto zde (uživatelské jméno Petul.a, heslo Pístina): http://petul-a.rajce.net/Dovolena_-_Pistina_2009 Kdybyste plánovali cestu do jižních Čech, tak třeboňsko doporučuju a penzion Pístina zvlášť :wink:

Jani, tatínkovi MOC MOC MOC držíme palce. Podobný strach jsem zažila, když mému taťkovi dělali bypass (nebo jak se to píše). Bylo to několik hodin nervů (opožděný začátek operace, do špitálu jsme se nemohli dovolat... brrr). Tehdy to dopadlo na výbornou. A totéž bude u vás, uvidíš. Filípkovi taky držíme palce, ať je mu brzy líp. Jak už tu někdo psal, jsou prostě v životě chvíle, kdy je člověk totálně dole, ale ty jsou vystřídány chvílemi, kdy je zas nahoře :wink:

Marcim, teda ale jsi šikula, že jsi to zmákla. A ještě s umřelým stěračem :sweat_smile: Jo, sušenky do auta jsou super věc. Přesně řečeno, u nás ne sušenky, ale takové ty kukuřičné křupky. Pak taky takové věci jako: láhev Isostar, obal od CD... no, hlavně, že jsem Báře brala do auta plnou tašku hraček, že... :grinning:

Grainne, teda taky dobrá story s autem. Hele, a co s tím teda nakonec bylo? A to jste jeli feldou nebo máte ještě jiné přibližovadlo? Omlouvám se za zvědavost - tentokrát manželovu, tu story jsem mu totiž četla :sweat_smile: Ale máte super bratrance, to teda byla fakt klika. A přesně - Pamuk má pravdu, děti zmáknou prů.ery podstatně líp než my, šílející rodiče :grinning:
26. srp 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě přidám fotky penzionu, který jedním slovem DOPORUČUJEME http://www.pistina.net/cz/fotogalerie

Zařízení je sice jednodušší, ale je tam útulno, prostorné pokoje, výborně tam vaří a hlavně je tam skvělý personál ochotný se domluvit prakticky na čemkoli. Hlavně k dětem jsou velmi přátelští, majitel má čtyřletého klučinu a v pohodě půjčí dokonce i jeho hračky (proto taky Bára na fotkách sedí na motokáře a na motorce :grinning:). Není to takové to strojené "ty platíš, tak ti vyhovíme, i když nás to se.e", ale opravdu upřimná ochota. Dokonce jsme se i zakecali s paní, co tam pomáhá :grinning: Jo, a co se mi taky moc líbilo je systém, jakým se tam řeší konzumace nápojů, zmrzky apod. - samoobsluha, s tím, že při příjezdu dostanete konzumační lístek, na který si sami všechno píšete. Mě úplně dostalo, že jsem si mohla sama točit pivo :grinning: Zvláštní, že lidem věří, že si na ten lístek napíšou všechno... Jinak snídaně jsou formou švédského stolu, večeře teda jednotné, ale vaří tam fakt výborně.
26. srp 2009 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek