• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Ahojky

Myšlenka Berynky mě zaujala, jsem pro :slight_smile: :wink:
4. zář 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,
moje kámoška dneska v noci porodila v autě! A to 1 hodinu od první kontrakce. Dojeli před porodku a PA už jen vyběhla ven a ve finiši pomohla.
Druhé dítko - 3 roky, sedělo na zadním sedadle, tak z toho má chudák asi trauma. Ale bylo to v noci, tak to snad zaspal

A manžel něchtěl k porodu, tak si to nakonec užil. A jako pomsta za to, bylo totálně zašpiněné auto. Což bylo to jediné, co v danou chvíli řešil. No, chlap, no...
4. zář 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jakýkoliv další srazík předběžně odsouhlasuji.Teda pokud mi nebudou zas trhat osmičku jako včera :confounded:
4. zář 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky..
jo jo výlet do Srbska je fajn-už párkrát jsme to podnikly - jinak v Srbsku mají v restauračce i dost dětskejch židliček :wink: a vaří dobře...
no já mám dneska docela nervík - Ondra na to jak v poho běhá atd. dneska má problémy se vstáváním ujde max 3-4 kroky a rána na zem - takže šílená stabilita - už sem volala i Mudře páč netuším jestli je to únava a nebo včera spadl s postele i když do polštáře (babi hlídala a trošku blbly...)
no a k únavě - včera plavčo a ve středu celodenní výlet v ZOO...
kasli no s tím parkováním a vyjíždění je to zkrátka na pytel....
pamuk - no to si to mimčo pěkně pospíšilo:o)bude to holt šikula...a manžel no i tací se najdou (ikdyž nevím jak
by to bylo u nás co....)
hmm a zubař brr já jdu i s Ondrou 23.9. - oslavím krásně 30. narozeniny co....ani nevím jak sem to mohla sestřičce
v červnu odkejvat...
4. zář 2009 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
L.mysko, neboj, určo to bude jen únava :wink:

Kasli, k tomu parkování jsem taky chtěla nasat něco podnětného - JSOU TO PROSTĚ DEBILOVÉÉÉÉÉ!!! :sweat_smile:

Zubař - tak tento zážitek si u nás s Bárou vychutná tatínek :sunglasses:, nechal ji totiž zaevidovat u své zubařky, oba jsou objednaní na 15. 10.
4. zář 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
u nás zubař proběhl v pohodě. Ale je fakt, že to bylo ještě předtím, než u nás vypukla doktoro fobie. Od posledního očkování mám problém ho dostat už i ke Kepkový do čekárny, o ordinaci ani nemluvím :frowning2:
4. zář 2009 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Berynko kredit za nápad s výletem si musí připsat L.Myška. Já je tam potkala na kole a druhý den jsme to hned vyzkoušeli sami a byl to tak suprový výlet! :dizzy_face: Takže, L.Myško, dík za tip. :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
Pamuk... ty brďo!!!! :zipper_mouth: Ale teda rychlost. Jsem to ukazovala mm a prý jestli se dítě nebude jmenovat Schumacher. :grinning: Ale já bych takovou délku porodu možná i celkem ocenila. :sweat_smile:
L.Myško - taky bych si nedělala starosti, oni jsou ty schopnosti vždycky závislé na odpočatosti. Však to u dospělých funguje stejně.
Pamuk - my máme taky fobii ze zubaře, ale zdá se mi, že poslední dobou se to uklidňuje. Snad to brzy přejde.
My se pomalu chystáme na dalšího zubaře, ale zatím to nehrotím, ono není nějak co kontrolovat. Sladký Kryštofovi moc nedávám a pije jen vodu, takže má zatím zoubky jak perličky. :wink:
4. zář 2009 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pamuk tak u nás je také záchvat jen co zjistí, že jde ke Kepkový :grinning: ale mudra říkala, že většinou po třetím roce se tyhle záchvaty lámou a zlepší se to, takže ještě rok a kousek a jsme v pohodě :sunglasses:

Jinak výlet od srbska beru, jen nevým jestli bysme ho ušli, takže jedině s golfáčema :wink:

Jinak hodila jsem fotečky z chaloupky, tak juknětě, když budete chtít. :wink:
4. zář 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Tak jsme měli včera odjíždět na chatu, ale manža přijel z práce až po 8. večer a dneska má kšeftík, takže jedeme až odpoledne a budeme tam do pondělka :sunglasses: A přesně do pondělí má být hnusně :grinning:

Aspoň jsem přidala fotky od Klauna: http://petul-a.rajce.idnes.cz/Barunka_-_jedeme_daaal/#P9030423.JPG

Kasli, fotky z chajdy jsou super :slight_smile:
5. zář 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek

Pamuk, zapomněla jsem reagovat na ten extra rychlý porod - no to je teda masoooooo!!!!! :grinning: A starost novopečeného tatínka o auto... no jo, oni ti chlapi jsou v tu chvíli mimo... jinak si to neumím vysvětlit. Kdyby se ten můj v takovou chvíli staral o auto, tak teda to, co by si vyslechl, to by si za rámeček nedal :grinning:

Psala jsem do Zahořánku kvůli plavání a odpověď majitelky mě naprosto nadchla. Nejen, že plánují plavčo pro děti až do 6 let, ale budou mít i individuální hodiny, takže nám pro Barunku udělají plavčo jako součást rehabililtace :sunglasses: Tak mi udělali radost.

Dneska jsme se na chatě procházkou stavili u jedné paní, co si přivydělává prodejem hraček. No, moc jsem si od toho neslibovala, ale teda mile mě to překvapilo. Ona totiž prodává hračky, které jsou zlevněné, protože mají třeba porušený (nebo žádný) obal, ale funkčně jsou v pořádku. A hlavně jsou fakt krásné :dizzy_face: Tak jsme hned barče nakoupili - vkládačku želvu (tahací, na kolečkách) za 30,-- Kč, dřevěný labyrint (podobný jako je tento: http://www.maxikovy-hracky.cz/katalog/drevene-hracky/motoricke-hracky/motoricky-labyrint-beruska) za 40,-- Kč, dětský mobil i s bateriemi za 10,-- Kč :grinning: :grinning: :grinning: Škoda, že paní nemá internet, hned bych sem hodila odkaz. Ale kdyby třeba někdo měl zájem, můžu k ní juknout a něco dovézt. Mám na ni i telefon.
7. zář 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...
tak máme za sebou 4 nekonečně dlouhý dny,plný nejistoty,u mě slz a nervů....nějak sem to ze začátku nezvládla...
Ondra po pátečním spaní sice vstal a ušel cca 3-4 kroky ale nepadal na zadek ale na hlavu a motal se...a nijak se to nelepšilo takže jsme vyrazily Mudře-tam předvedl něco podobnýho -takže šup do Motola - pro mě hrůza hrůz -
předvedl další doktorce jak padá(a bylo mi těžko) mazali jsme hned na oční pozadí (no hrozný vyšetření,sem si říkala když měl být chvilku v klidu - to sem nevěděla co všechno budem ještě absolvovat)
V každým případě nám říkali že jsme "mozečkový" takže nás poslali na dětskou neurologii,kde jsme vyfasovali pokoj a hned na krevní testy, moč - Ondra musel vyhladovět do 22 h a jel na CT (řvala jsem jak želva když sem viděla jak leží jak hadrová panenka) - CT nefungovalo takže po 20 min. ho vezli na jiný ....šílený...
výsledky naštěstí OK, v sobotu jsme ráno vstávali a Ondra pořád vrávoral - testy OK...
takže nám dělali "lumbálku" brali nám míšní mok - přiznávám že jsme to nezvládla a když sestra řekla běžte na pokoj a zavřete si dveře - byla jsem mimo zcela a řvala jak malá
Ondra je hrdina - páč vůbec nebrečel a byl v poho - sice v rauši ale v poho - pro mě však úkol - udržet ho 24 h v poloze ležmo (docela záhul) ale zvládli jsme to - výsledky opět v pořádku
Ondra dostal mmj ještě 2 kapačky - což bylo taky šílený aby si nevyndal kanilu...
Ale od neděle chodíme dobře, nevrávoráme, nemotá se - a nikdo neví proč - doktoři to uzavřeli tak že
nejspíš ochutnal nějakou kytičku (protože prášky jsem několikrát vyloučila to zkrátka u nás nemá co si vzít)
Ale jsme doma lítá venku na motorce a dokonce si nezošklivil ani sestřičky ani nemocnici - jsou tam všude tety a strejdové...
Omlouvám se že jsem se rozepsala ....
Grainne sem ráda že se Vám výlet líbí....a taky se těším až zas vyrazíme, my razíme v pátek do Plzně do ZOO
a na dinosaury...abych si vylepšila náladu...a teď jdu ven zavřená jsme byla na můj vkus dlouho...
8. zář 2009 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
L.mysko, teda to je mazec!!! No hlavně, že je Ondra v pořádku. Ale musel to být teda horor :frowning2: :pensive: Těch kytiček se taky bojím, Bára ochutná kdeco :unamused: Naštěstí je teda ujetá na sedmikrásky a ty jsou dokonce i zdravé, ale co kdyby... Hele, docela si myslím, že ti doktoři mají pravdu, že Ondra mohl něco "ochutnat", ono přecejen je to během půl vteřiny, že jo. Ale je to hrůza, když si člověk představí, co se může stát. A v tom špitále jsi byla myslím ještě statečná, já bych se asi zhroutila úplně. Ten pohled na dítko na CT nebo po lumbálce musí být šílený :frowning2: Ale je to za vámi a díky Bohu s dobrým výsledkem :wink:
8. zář 2009 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
L.mysko, ježiš, to je fakt drsný! Je hlavní, že se nic horšího nepotvrdilo a snad se ani nic podobného nebude opakovat!!!!!
Ty vyšetření jsou prostě nutné zlo. Vim, když Hedu cévkovali a pak dávali kontrastní látku do ledvin a my jí s manželem museli během toho udržet vleže :pensive: . Na pokoji s náma tenkrát byla asi osmiletá holčička, kterou hospitalizovali, že z ničeho nic buď nemohla chodit vůbec, nebo jen po špičkách. Taky jí dělali různé neuro vyšetření, nakonec dostala Ibalgin a bylo to dobrý :confused: :sweat_smile: . Někdy je to záhada...
8. zář 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
L.Myško - :cry: :cry: :cry: muselo to být děsný! Hlavně, že už jste vpořádku. Byla jsi statečná, já si to fakt nedokážu představit.
Užijte si ZOO a dinosaury. Ať si to prcek užije a ty si odpočineš. Moc si to zasloužíte.
8. zář 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky-holky no statečná nejsem...ale to tam asi není žádná(nebo skoro)protože sme potom taky o tom hodily řeč...jinak na dnešek se mi v posteli spalo úžasně....žádný rány dveřma, záchvaty pláče dětí, žádný kontroly či měření teploty...
Berynko no mám dojem s tím Ibalginem to zkouší mě Mudra taky nejdřív řekla do telefonu Nurofen ráno a v poledne 5ml-takže pro Ondru "koňská" dávka - ale nepomohlo to...
Grainne děsný to bylo - jen se bojím aby se to neopakovalo, protože ač si říkám že je možný že to byla nějaká kytička-protože jediná toxikologie nebyla v pořádku, ovšem tu mu dělali až po CT kde dostal nějaký léky... - tak je to 50/50 - ovšem při odchodu jsem říkala sbohem a nashledanou ale ne tady...
Peťul jo jo je to za náma - a mám slušně prokleplý dítko - za víkend CT,lumbálku,EKG,EEG,krevní testy,moč,neustálý sledování tlaku,tepu a všechno OK - teda testy na ten míšní mok ještě dobíhají 3 týdny, ale
jak mi říkali základ je v pořádku...
Zachvilku tu mám babi :slight_smile: tak musím trochu uklidit a až se vyspinkáme tak ven na sluníčko...
a děkuju v Zoo si to určo užijem pak přihodím fotečky - ze ZOO jak z Prahy tak z Plzně :wink:
9. zář 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
včera jsem nějak nestíhala a tady se dějou věci... :confused:

Mysko - to teda hledím,taky bych byla naprosto vyřízená.Je dobře,že je Ondrášek v pořádku.A tys to zvládla na 1*.Přeju ať už to nemusíte nikdy absolvovat.To buzení v nemocnici mi taky dost vadilo,ale co se dá dělat.ZOO si užijte.
9. zář 2009 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Tak jsme dneska byli na očkování + odběrech. To bylo zase řevu :grinning: Bára jen vidí stetoskop, už spustí. Doktorka ji chtěla uplatit špachtlí, no tak tu Bára vzala a vzteky mrskla vedle sebe :sweat_smile: Nechala jsem ji i zvážit, má 10,12 kg - to je ale kus chlapa, co? :grinning:

Holky, musím se pochlubit. Za prvé - Bára konečně přišla na to, jak se pije z učicího hrnečku. Nakonec zvítězil Nuk. Takže HURÁÁÁÁ, může se napít i sama :grinning: A něco ještě lepšího - když jí řekneme: "Co jsi naše?", ona odpoví: "Ákka" (= láska) :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Sem si skoro stříkla do textilu :grinning:
9. zář 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...když se daří tak se daří :unamused: ZOO se nekoná páč Ondra má horečky v noci se mlátil v postýlce takže
sme nakonec přesídlili do obýváku na gauč - no a na mě to asi taky vlezlo- ale zítra si stejně odskočím na trhy aspoň malou radost si udělat :wink:
11. zář 2009 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Teda L.mysko, vy si to fakt "užíváte" :unamused: Držíme palce, ať se z toho brzy dostanete!!!
11. zář 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Holky! jdu jenom v rýchlosti pozdravit a hlavně jsem ted dočetla l.myskino trápeníčko :frowning2: fúha muselo to byt fakt šílený, ale hlavně držím palečky ať jste už v pořádku a nemusíte absolvovat takovéhle "boje" hodně zdravíčka Ondráškovi i všem ostatním dětem :wink:
11. zář 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dzany, ahoj :wink: . Co u vás nového? Se ukážeš jednou za "uherák" :grinning: ...

L.mysko, to je teda pech :rolling_eyes: . Na trzích si udělej velkou radost, vždyť si to zasloužíš :slight_smile: !
Já mám na neděli hlídání a jsem domluvená s kámoškou, že taky vyrazíme. Už se těšim :dizzy_face: . Jen mám strach, že mi to trochu provětrá peněženku :sweat_smile: , aale co?! :wink:

Petul, tak Heduš vadí stetoskop uplně nejvíc ze všeho :grinning: . Pak už neprojde ani obrázek :rolling_eyes: .
11. zář 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Džany, jak se máte a co práce? Jak to zvládáš?
L.Myško - tomu se tedy říká smůla. Brzy se uzdravte!
11. zář 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Dzany - no,že se taky ozveš...jak se daří?? :dizzy_face:

Mysko - to je na naštvání.Když už by mohl být klid,tak zase tot.Přeje rychlé uzdravování. :dizzy_face:
11. zář 2009 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
L.mysko-jsi statečná, každá máma je statečná, která neuteče z nemocnice a nenechá tam dítě samotné a vše to sním vydrží!! Mě nemocnice s Vojtou stačila jednou a to to byla blbá dehydratace a doufám, že už nikdy víc nic takového nebude! A jak říkáš s horečkami když se daří tak se daří, takže hodně pevné nervíky a ať je to brzy vše za vámi a je zase dobře!!!

Jinak na trhy se také chystám :dizzy_face:

Peťo IP :wink:
11. zář 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéj holky vy jste zlaté, že si na nás ještě pamatujete :dizzy_face: já vím že to flákám, ale v létě je vždycky takový frmol.
jináč se máme celkem fajn, práci jsem ted trochu omezila, protože jsme si v posl. době akurát podávali doma kliku :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže ted to bude lepší. akurát Nelča nám ještě pořád nechce chodit na nočník, řekne si akurát když ji vyzleču tak jde na prkýnko, ale pak by to klidně i dvě hodiny držela :unamused: takže jsme pořád plenkáči... ale jináč nám celkem dělá radost, je to malý generál :grinning:
tak trhy jsem absolvovala dneska :grinning: no lidi mrtě, ale hlavně že mám doma zas zásoby vínka - hlavně doporučuji, kdo máte rádi sladké víno - u Templářů- Samos (mnáááám) no a taky jsem dostala pícku na jabko :grinning: to jsem na to fakt zvědavá :grinning:
12. zář 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak trhy jsem také absolvovala, ale teda děs a hrůza, lidí milion, naprost nezájem že je u mě dítě, takže jsem vyrazila a korát pro pekáč a šla pryč, páč jsem z toho byla silně znechucená. Teď tam bylo tedy více lidí jak na jaře :confounded:
12. zář 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čus

Tak jsme taky byli na trzích. Měla jsem tam sraz s kámoškou, jinak bych tam v sobotu nešla. Stejný dojem jako Kasli - dítě nedítě, lidi byli neurvalí :angry: A ještě zážitek v autobuse - nasedla jsem dp nízkopodlažního áčka (jede jedno za 2 hodiny), byly tam další dva kočárky. Lidí samozřejmě hooodně, ovšem všichni skončili u nás uprostřed a dál byla ulička prázdná - no klasika. A několikrát jsem slyšela hlášku "No jo, ony jsou tu ty kočárky". Ale za námi jel linkový autobus, tak mi řekněte, proč ti lidi nemohli doprčic jet s ním? Byl ÚPLNĚ prázdný!!!

Kasli, a zítra ten srazík na trzích platí?
12. zář 2009 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky-no taky jsme byly dneska na trhách a měla jsem stejný pocity jako vy (akorát Ondra zůstal doma babi hlídala,pořád se ho drží horečka,rýma)ale tím sme to měli lehčí - vrhli jsme se "k mýmu" oblíbenýmu stánku kde si pravidelně něco dokoupím a pak pryč pryč....
zdravím Dzany:o))
12. zář 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak hlásím taky dneska absolvované trhy.Ovšem byli jsme tam až po 16,00 a už se dalo normálně chodit i po vnitřním okruhu a s kočárkem.Lidí bylo dost,ale bylo to schůdné.Úlovky mám už i na Vánoce. :dizzy_face: Příště sobota odpoledne nebo neděle ráno to jistí.
12. zář 2009 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
hlasim sa uz z Berouna, dorazila som vcera poobede, sla som len ja s Filipom, nastastie sme pred cca mesiacom kupili DVD do auta a tak FIlipove oblubene dvd islo asi 20x. :wink:
Dnes sme sa vybrali na trhy ale len tak "light" s tym ze ak tam bude vela ludi padame prec. ALe bolo to v pohode a to sme boli okolo 11.00. Je fakt ze sme presli len jednu stranu popri DM-ku, potom sme stretli znamych a uz sem boli len pri berounke a tam kecali :slight_smile:
13. zář 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek