• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Ahojky...no to je pěkný....na bazar jsem se taky chystala(bohužel to padá)...ovšem zimní teplý oblečení sháním od soboty( páč v pátek odjíždíme za kamarádama do Trutnova a tam už je sníh....takže dneska jsem v Berouně v sekáči ulovila super zimní bundičku,oteplený kalhoty jsem v so vyhrála v aukci a boty jsme dostali 1x nošený od známejch....no a MMB doladilo...
jinak auto nám absoluně přeorganizovalo život - pro mě příjemně :slight_smile: takže v podstatě den máme někdy pěkně našláplej....
přeji úspěšný lov v sobotu....a nezajdem někdy na kávičku??či jinam??prosím jen ne čtvrtky....
14. říj 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak my dnes naprosto neplánovaně ulovili zimní botičky a to 5min po zavírací době v obuvi u DM. Šli jsme pro plíny (njn, jsme zatím ten nočník nezvládli :confounded: ) a uviděli jsme zimní botičky s kožíškem za 900,-, tak jsme se vetřeli. Takhle rychle jsem snad v životě boty nekoupila. :grinning: Asi to není nijak zvlášť levný, ale já jsem šťastná :sunglasses: :dizzy_face: , že je máme. Představovala jsem si courání po městě a shánění v téhle zimě :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Jinak se s vámi musím ještě podělit o Marcelčin fígl, úplně mě totiž nadhl. Taky vás dítě vytáčí tím, jak obere sýr/šunku z chleba a chleba nechce! :angry: Mě čerti berou! Tak mi Marcim poradila dát mu vždy před něj na talířek jen 2 kostičky. Oni mají pak pocit, že je toho málo a snědí to bez řečí. Pak se může přidat. Taky by se pak asi dalo i smlouvat, kdyby to nezafungovalo samo od sebe. U nás tedy stoprocentní úspěch. Marcim díky. :slight_smile:
Jo a kafčo! Jsem pro a zrovna jsem to tu taky chtěla nadhodit. :slight_smile:
L.Myško - to je fajn, že se ti prima jezdí. :slight_smile:
14. říj 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Grainne - to jsem ráda,že jsme udělali takovou radost :grinning:

Kafčo taky beru,třeba nás bude víc než posledně :wink:

L.Mysko - to je úleva,co?Když nejsi závislá na MHD apod.Můžeš vyrazit kdy chceš,rozhodně toho víc pobereš a je to mnohem pohodlější. :sunglasses:
15. říj 2009 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Tady se taky hlásí jedna zimou zaskočená :grinning: Musíme ještě koupit zimní botičky, máme sice celoroční kožené, ale ty do velké zimy jaksi nejsou. Naštěstí máme od kámošky bundičku, kombinézu a oteplováky, jedny vyteplené kalhoty jsem ještě vyaukcovala. Ale máme jen jedny rukavice a mně se nechce lítat po krámech, tak jsem dneska ulovila něco na mimibazaru a zabrousila jsem i na mimiaukce, tak třeba nějakou vyhraju. Hele, ale nebýval dřív náhodou mezi létem a zimou ještě podzim? :sweat_smile:

Kafčo - super, rádi se přidáme. Akorát nemůžeme v pátek, to máme od 14.00 hudebku.

Jak se tu nedávno psalo o syndromu bílého pláště - už ho máme taky. Doteď to bylo v pohodě, bílý plášť má z "našich" doktorů akorát rehábka a tu Barča miluje a byla u ní vždycky hodná. JENŽE: Bohužel měla bílý plášť i doktorka na EMG (tam jí rejdili tou jehlou ve svalech, tudíž bolest, že). No a teď v úterý jsme přišli na rehabilitaci a hádejte... jen jsme otevřeli dveře, řev jako krááááááááááááva!!! Vyšli jsme na chodbu - klid. Vlezli jsme zpátky - řev. Tudíž je to jasné.

Pár aktuálních fotek: http://petul-a.rajce.idnes.cz/Barunka_-_jedeme_daaal/#Fotografie-0010.jpg
15. říj 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdar holky,
tak hlasim celkom uspesny nákup na burze v Slnecnici. Najprv nas s Grainne sokoval ten zastup zien co mali rovnaky napad ako my - ist pred 9.00hod aby sme boli prve :grinning: - ale postupne nas pustali dnu - ako pri otvoreni noveho nakupneho centra :grinning: :grinning: :grinning: - a my sme zapadli do davu a hrabali sa, nakupovali, prehadzovali, no krasa :wink: Ja som ulovila menčestraky, mikiny, svetre, rolaky a tricka s dlhymi rukavom, rukavice a ciapku. Co ma prekvapili, mali tam dobrý výber topanok na zimu, fakt parada, skoda ze zima prisla tak skoro a musela som kupil prcovi topanky na zimu skor. Ako ste dopadli vy?
17. říj 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
já byla taky úspěšná, ulovila jsem dvě zimní bundičky, zateplené kalhoty, čepici a tepláčky dohromady za 350,-. :dizzy_face: Ještě potřebujeme nějaké džíny, nejlépe s laclem. Na burze jsem v té hromadě neměla šanci něco najít.

Tak kdy uděláme ten srazík? Co třeba tohle úterý?
18. říj 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťul - fotky jsou super. Ta žilička se žirafkou se mi obzvlášť líbí! :slight_smile:
18. říj 2009 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Taky jsem se těšila na blešák.Bohužel mi manžel odjel v sobotu 1,00 hod. večer(ráno??) do práce a tak jsem měla po nákupech.Vrátil se až večer na zprávy.A dneska je zase pryč. :unamused: No,nic s tím nenadělám,ale štve to.Ale aspoň něco jsem utržila za prodej,tak to jde.Takže moje nákupy jsou nula k nule.

Petul - fotky hezké.Židlička,ta mě taky zaujala. :slight_smile:
18. říj 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem neulovila nic, potřebujeme oteplováky a zateplené kalhoty a ty jsem v naší velikosti neviděla aníi jedny :unamused:

Peťo ta židlička je výborná, kde jste ji sehnali?
18. říj 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko - doufám,že jsem se nesekla.... :confused: ... ale k včerešímu svátku Hedunce,všechno nejlepší. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. říj 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,
a co ten srazík? Kdy máte čas? :slight_smile:
19. říj 2009 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak mi v PO, UT alebo CT cele dni, v PIA len popoludni a ST je u nas zabita. ALe bud.tyzden od UT som na Slovensku, tak ja potom az ten bud,bud.tyzden ak to bude mozne :grinning:
19. říj 2009 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...tak po víkendu jsem KO a...dneska jsme dostali opravdu ťafku takže se vzpamatovávám z neuvěřitelně špatné zprávy....
ovšem na srazík půjdem rádi - kdykoliv mimo čtvrtka....a teď jdu žehlit milované košile...
19. říj 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak navrhuju příští úterý dopoledne u Klauna. Kdo by šel?
20. říj 2009 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pěkný večer, holky :wink: .

Marci, děkujeme za přání :slight_smile:.

Čtu, že domlouváte sraz... rádi se přidáme, ale jak to bude příští týden ještě netušim a teď Hedu začíná trochu rýma, tak nechci nic slibovat :unamused: .

Na burzu jsem se ani nedostala. Zimní věci jsem tak nějak pořešila ve slevách v Tescu a nějaké podzimní oblečení jsem měla v zásobě... snad se počasí trochu umoudří, aby to Hedu aspoň částečně unosila. Zima je teda hnusná a dost brzo :stuck_out_tongue_closed_eyes:.

L.mysko, copak? :confused: Věř, že bude líp! :wink:
20. říj 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
na kafčo bych šla taky.Zatím na úterý snad nic nemám.

Mysko - bude dobře.
21. říj 2009 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky..
úterý můžem určo...
Ondra sice má kašel,rýmu ale do úterka to zvládnem vyléčit doufám na dnešek jsme vstáváli od půl druhý každou hodinu :frowning2:
jinak budu věřit že bude líp ... rozebírat to tu nebudu protože to by byl román..a pro mě je to sci-fi co se může přihodit....
21. říj 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ja som u UT uz na ceste na Slovac, tak ja nekdy priste... :grinning:
21. říj 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Která pravidla porušuje: | Zruš Zdarec po pár dnech

Tak jsme se včera vrátili z chajdy - pro letošek už jsme tam byli naposled, je ziiiiiimmmmmaaa :sweat_smile: No, a završili jsme to teda "nejlíp", jak jsme mohli - Barunka měla tři dny skoro čtyřicítky :frowning2: Zuby zatrolený, leze jí jich několik. Zkoušeli jsme kombinovat Panadol Baby sirup a Nurofen (sirup i čípky) a moc to teda nefungovalo. Dokonce jsme se dostali až ke křečím!!! No hnus největší. Ten pohled na to zmordované dítě.. Ty myšlenky, co všechno se může stát... Hrůza. Kámoška mi pak poslala Panadol čípky a ty pomohly hned. Dneska ráno jsme naběhli k mudře, ta potvrdila, že je to od zubů, doporučila taky Panadol čípky a pokud by byly horečky víc než 38, tak půlku Diazepamu - proti těm křečím. Prý se to teď dává, já to teda nevěděla. Tak jsem si říkala, že vám to musím prásknout, kdybyste to náhodou taky nevěděly. Dneska teda už bylo Barunce líp, ale furt to ještě prostě není ona. Jo, a ještě měla i trošku průjem, tak mi mudra řekla, že kdyby ho měla hodně, mám jí místo čípků dát dětský Paralen. A ty sirupy vůbec nedoporučuje, v podstatě řekla, že jsou na hovno :sweat_smile: Taky jsem zjistila, že náš digi teploměr není zrovna nejpřesnější, tak jsem se ptala v lékárně po klasické rychloběžce. Jenže kvůli rtuti se momentálně neprodávají. Další věc, díky které jsme si pobyt na chatě "užívali": přímotop. Hajzl starej - při chladnutí bouchá :angry: Takže já ho vždycky dala naplno a když bylo v pokoji dost teplo, vypla jsem ho a vynesla na chodbu. Čili jsem pětkrát za noc vynášela a zas přinášela přímotop :grinning: Zkrátka jsem se suprově vyspala - když nebrečela Bára, tak jsem tahala topení :grinning: No, a aby toho nebylo málo, chytla jsem rýmu. Takže pšíkám, teče mi z nosu... no krása nesmírná... Do toho si dneska manža vyvrtnul v práci kotník - myslím, že se zítra ráno ani neobuje... Ale jinak se máme úžasně :grinning:

Do úterka snad budeme obě fit, tak bychom to kafčo s vámi mohly zvládnout :wink:
21. říj 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťul - to je mi líto, že si to tak "užíváte". Proč by měly být čípky lepší než sirup? :confused: Taky mám zkušenost, že nám paralen a ibu zabírají každý jinak, ale v našem případě je lepší na teplotu brufen. Ty křeče jsme naštěstí zatím neměli, ťukám... :confounded: Popravdě ani nevím co se má dělat, i když jsem to už několikrát četla. Asi chladit ne?
21. říj 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

No Peťo - :confused: :frowning2: :frowning2: :frowning2: ...když se to s...e,tak všechno a všichni najednou,co??Koukám,že konec sezony jste završili dost dobře. :rolling_eyes: S tím Diazepamem,to mi už říka Dr. u Robči.Problém je,že není volně prodejný,takže stejně musíš k Dr.A pokud máš zájem o klasickou rychloběžku....můžu sloužit.Máme doma a stejně nepoužíváme.Takže bych ti ji přenechala.

Grainne - jj,při trvajících vysokých teplotách chladit,ale rozumně.Třeba zábaly na kotníky a zápěstí a tak.Vana studené vody není to nejlepší :grinning: Při křeči,pokud vím,položit na bok (jakoby do stabilizované polohy)pokud to jde,kontrolovat dýchání,aby nedošlo k zástavě a volat doktora(sanitku) ev. pomalu se snažit snížit teplotu.Doufám,že to píšu správně.Když tak mě opravte. :wink:
21. říj 2009 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Marcim, to by bylo super, s tou rychloběžkou. To beru!!! :slight_smile:

Add křeče - jak o tom tak přemýšlím, u nás to asi byla "jen" zimnice. Na květnovkách popisovala jedna holčina, jak vypadají opravdové křeče, a ono se to liší. Babu se klepala, byla studená, ale jakmile jsem ji řádně navlíkla a zakryla až po uši, tak to přestalo, usnula a probudila se zpocená jak myš. O těch zábalech, octových ponožkách apod. jsem věděla, že se dělají, jenže jsem nebyla informována, jak přesně, tak jsem to radši nezkoušela. Pro příště už to vím. Diazepam máme od včerejška nafasovaný :sweat_smile: Ale kdybych to věděla, letěla bych za tou známou, co dělá zdravotní sestřičku - ta má doma prášků, že by si mohla otevřít lékárnu. Njn, je u zdroje a v některých profesích holt stále platí, že kdo nekrade, okrádá rodinu. Ale nepomlouvám, my už toho kolikrát využili.

Jinak Babu si dneska dvakrát sama řekla o papů, ráno si i hrála a vypadala celkem spokojeně (hooooooodně zaťukávám), tak snad je to na dobré cestě. Noc teda stála za hovex, ale snad bude brzy líp. Ještě kdyby se tak stal zázrak a ona nechytla tu rýmu :sweat_smile: Ale četla jsem o tom Oscillococsinu, co bere, že funguje i jako prevence proti chřipce, tak třeba to pomůže.

K těm sirupům/čípkům - dle naší mudry čípky lépe účinkují. A pro nás jsou lepší i proto, že Baru ty sladké srágorky prostě odmítá. A např. Panadolu se na její váhu dává 7 ml, což je celkem dost a jí se z toho zvedá žaludek. No, ani se nedivím, jednou mi to skáplo na ruku a já to olízla - brrr!!!
22. říj 2009 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petul - klidně.Jestli půjdeš na srazík,tak ti to vezmu.Nebo jiné předání...?Jak je libo. :slight_smile:
A mám radost,že je Barunce už líp.Tak ať se to ubírá už jen tím správným směrem. :dizzy_face:

Ad oscillo - u nás super funguje.Dávám sobě i Marťovi.Je to homeopatie.Dá se dávat preventivně 1x týdně nebo i když začíná rýma/chřipka nebo i na rozjetou virozu.Podrobnější info když tak dodám ev. v lékárně by ti taky měli říct.

Ad čípky/sirup - tady skutečně záleží na jednotlivém človíčku,co a jak snáší a ja na něj účinkuje.U nás vede Panadol sir.Čípky si Marťa nenechá ani zavést.(Jak říká můj manžel...jeho prdelka je ještě panna.)Třeba zase Brufen sir. nesnášel Robča.Naprosto ukázkově se mi po něm vždycky poblil.
22. říj 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim, tak předání na srazíku, jo? :wink:

Oscillo - našla jsem si info na netu a vypadá to suprově. Homeopatikům dost věřím. Např. Barunce na kašel bezvadně zabírá Stodal. Akorát mě štve, že se nesmí psát info do příbalového letáčku, to mi teda přijde na hlavu. Stejně jako příhoda s Diazepamem: Lékárník povídal, že je sice JEN na předpis, ale že když zaškrtne kolonku "hradí pacient", budu za něj platit jen 7,50 a nebudu dávat 30 za recept. Je to drobnost, ale připadá mi to trošku jako v Kocourkově :sweat_smile:
22. říj 2009 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petulo - no citam ze ste si to teda naozaj "uzili" :cry: u nas pri vysokej teplote - ale je fakt ze zatial ju mal len raz v chorvatsku, tukam - zabera nurofen a paralenove cipky. a sprchovanie vlaznou vodou. To bola radost v chorvatsku rano o 3.00 ho sprchovat. A na rychlobezku nedam dopustit. To je ale blbe ze to nechcu predavat kvoli tej ortuti. O tom diazepame som vedela ale nejak nie som vnutorne presvedcena ze mu to mam dat,mne ten diazepam evokuje velke svinstvo, ked, tak ma oprav Marcim, mozno to tak nie je. A s tym kocurkovom mas pravdu, mne sa to obcas tiez stava, ze bez predpisu, aj ked je liek len na predpis, predaju mi ho a vlastne lacnejsie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A homeopatika u nas vedu tiez. Zaberaju v pohode, len na mojho MM nejak nie. No, on je asi iny :grinning:
22. říj 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peto - ok.No a s těma lékama na předpis to tak prostě je a někdy je to dost absurdní.Ale je to na vydávajícím lékárníkovi,jestli ti nabídne i "levnější" variantu.Solidní lékárník ti poví.
Zkusím ulovit v práci přímo leták od Boironu s dávkováním a když tak přibalím k teploměru,ju? :dizzy_face:

Jani - na mého chlapa a Robču homeo taky nefunguje.Na Martínka a mě zase naprosto spolehlivě.Máme to rozdělené.
A s Diazepamem - tam se zase musí brát v potaz ev.momentální přínos.Jestli dát nebo ne.Pokud je nouze a křeče jsou a víš,že to příjde,pak 1/2 tbl jako první pomoc,není od věci.Problém je,že poprvé stejně nepoznáš,že se ke křečím schyluje.To by se,podle mě,pak stejně měla volat sanitka,protože do takového prcka už stejně tbl nedostaneš.Ovšem užívání při každé vyšší teplotě je zase hloupost.
Druhá stránka je,že Diazepam ač sedativum,na dětský organismus může působit trochu jinak než na dospělácký (jiný metabolismus...),takže některé děti naopak může vybudit a ne utlumit,ale to se nikde moc nepíše.Takže fakt je to o tom,jestli seš už v tak vypjaté situaci a nemáš jinou možnost,nebo jestli by to ještě šlo nějak šetrně se pokusit teplotu snížit.
22. říj 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim, asi ani nemusíš, já to našla na jejich stránkách a i ten letáček někde mám. Ale dík :slight_smile: Hele, a nepracuješ náhodou v lékárně na náměstí? Já mám pocit, že jsem tě tam zahlídla, ale nebyla jsem si jistá a nechtěla jsem se ztrapnit :sweat_smile:
22. říj 2009 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bingo.Měla jsem brigádu. :grinning: :grinning: :grinning: Jako tajný agent bych se neosvědčila. :sunglasses:
22. říj 2009 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
A to jsi byla přímo venitř?? :confused: :confused: :confused: Jsem si nějak nevšimla :sweat_smile: ...jinak bych se hlásila. :wink:
22. říj 2009 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim, jj, byla :sweat_smile: Ale ty jsi byla u výdeje bez receptu, já tam šla s receptem a bylo tam tehdy hodně lidí, takže jsi neměla čas koukat kolem :wink: Mně právě bylo divné, že tě vidím za pultem (říkala jsem si "Vždyť je na mateřský, ne" :grinning:), tak mě napadlo, jestli nemáš v Berouně dvojnici :grinning: Já dvojnici mám, takže kdyby mě někdo viděl dělat něco nepřístojného, tak to nejsem já :wink: No fakt, jednou mi volal kamarád se slovy "Hele, co tam s tou Mílou kecáte na rohu?" a já čuměla jak tele na vrata, páč jsem byla doma. Tak prý byl rád, že tam nezastavil :grinning: No manža těsně po našem seznámení potkal zřejmě tutéž osobu a myslel, že jsem to já, ovšem byl dost zděšen, asi proto, že dotyčná vezla kočárek :grinning:

Tááák, holky, a já asi znám důvod těch Barunčiných vysokých teplot. Po jejich odeznění se totiž dneska objevila vyrážka. A rozšiřuje se. Podle mě šestá nemoc jak vyšitá. Nevíte, jestli se na tu vyrážku něco dává? Já jí to mázla Holtovým krémem, tak snad jsem nic nezkazila :confused:
22. říj 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek