• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Petulko - to máš pravdu,když je moc lidí,tak nemám šanci moc sledovat ještě lidi kolem.Teď tam budu možná častěji,takže když mě tam uvidíš,určitě se přihlas.Budu ráda. :slight_smile: A pokud vím,tak dvojnici tu nemám :wink:

Ad Barunka - pokud je to šestá nemoc,tak se na vyrážku nic nedává.Je to taková jemná,červená krupička a samo by to mělo do 2-3 dnů odeznít.Kluci se ani neškrábali,takže to asi ani nesvědí.A když se to vyseje,pak by už neměli být teploty.(To mi tvrdili v nemocnici.)Jestli si to dobře pamatuju,tak to začínalo na hlavičce a postupně se to rozšiřovalo po tělíčku a na nožky a stejným způsobem to bude odcházet.
Holtem jsi nic nezkazila,jen asi bude potřeba víc promazat kůži,aby se moc nevysušila.Ale není potřeba dávat.
23. říj 2009 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Ráno jsem volala mudře - šestá nemoc potvrzena. Takže teď už jen nesmíme dva dny ven.

Marcim, Barunku mažu Lenienskou, tak si myslím, že promazaná bude dobře. Holtem jsem způsobila akorát jednu věc - strašně mi smrdí dítě :grinning: Nesvědí ji to určitě, neškrábe se, je v pohodě, hraje si, směje se a dělá vylomeniny (zaťukávám). Díky moc za rady, jsi hodná :slight_smile: Jo, a příště se určitě přihlásím :sweat_smile: I když já teda většinou chodím do lékárny tady v Králováku, tohle bylo výjimečně, páč jsem tam byla s receptem od Fuchse, který je hnedka vedle :wink:
23. říj 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťo - super.Tak to už bude jen lepší. :dizzy_face: Však ona ti Baruška zase vyčuchne.... :grinning: :grinning: :grinning: Lenienska je super.
23. říj 2009 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
včera jsme vyrazili dopoledne na Děd, bylo to celkem fajn. Hodím nějaké foto. :slight_smile:
25. říj 2009 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
my sme vcera absolvovali zoo, zvieratka sa FIlipovi velmi pacili, najma ked mohol krmit kozicky ale naj zazitok bol v tom detskom vlaciku !!! Absolvovali sme 3 jazdy - teda spolu 9 okruhov a aj tak mal hystericky zachvat pri vystupovani!!! Kam sa hrabe zoo na zeleznicnu stanicu :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dnes sme isli ozajstnym vlacikom do Srbska - esteze nehystercil pri vystupovani :stuck_out_tongue_closed_eyes: - a peso spat. Jedine co ma prekvapilo je ze zel.lavka je zatvorena - sice som o tom citala ze ju prerabaju, ale netusila som ze to uz zacali :wink: tak sme museli ist cez mesto :grinning:
25. říj 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - ten Ded ma lakal tiez, ale este ho snad stihneme absolvovat tento rok :grinning:
25. říj 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
:slight_smile: prepacte ze som sa dlho neozvala, nemali sme net. Tak to umele oplodnenie nakoniec skoncilo narodenim mojej Laury.
26. říj 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Susanna, VELIKÁNSKÁ GRATULACE!!!!!!!! :dizzy_face: Super!!!!! Hoď fotečky :wink:

Holky, co to kafčo zítra? :wink:
26. říj 2009 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Jen v rychlosti zaskakuji :stuck_out_tongue_closed_eyes: dnešní narozeninová oslava proběhla v klídku, malej u mašinek vydržel nepřetržitě 4 hodiny ani do vany jsme ho nemohli od nich dostatl :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dortík měl také úspěch, ale odmítá ho sníst :sweat_smile: Až bude čas tak hodím nějaké foto

zatím páček a zas někdy

jo zítra bohužel nemůžu jsme opět na bytě
26. říj 2009 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda

Tak jsem teprve dočetla pár příspěvků zpátky a koukám, že se Kasli ptala na židličku - koupili jsme ji na Aukru, ale novou z e-shopu. Pokusím se to najít a hodím odkaz. Ještě sháníme stoleček, ale ten nám asi udělá kamarád - když jsem viděla na netu ty ceny, tak jsem šla do mdlob. A plastový nechci :wink:

Kasli, tak jen pěkně zařizujte, ať jste brzy ve svém :wink: Vojtíškovi opožděně vše neeeeeeeejjjjjjjjjj!!!!!!!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Tak koukám, že na to kafčo jsme se tak nějak nedomluvily, co? :sweat_smile:
27. říj 2009 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem hodila pár foteček do alba :wink:
27. říj 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - ten dort teda byl supééér! Úžasný! :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: Objednávali jste ho zase v tom závodí?
Vojtíškovi také všechno nejlepší! Omlouvám se, ale zazdila jsem to, i když jsem si tuhle říkala, že už to u vás asi brzy vypukne. Už je to velký kluk. :slight_smile:
27. říj 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, dortík je fakt super :slight_smile: A mašinky se Vojtovi evidentně líbily :wink:

Tady jsme kupovali tu židličku: http://www.aukro.cz/show_user_auctions.php?uid=6788791&p=1&p=0 Měla jsem trošku strach, jestli bude bytelná. A je naprosto perfektní, pevná, protiskluzová. I když je tam pochopitelně napsáno "made in China" :sweat_smile:
27. říj 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - opožděně velikananáááááánská gratulace. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Dortík vypadal skvěle.Vůbec se nedivím,že ho nechce sníst. :wink:
Jejda,taky se nám to blíží. :confused:

A kafčo jsme nějak zazdili..... :sweat_smile:
27. říj 2009 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - tiez obrovskaaaaaa gratulacia aj ked veru oneskorene. No ked bude u nas oslava urcite sa ozvem kvoli kontaktu na tortu :grinning:

Susanna - gratulujeme k Laurinke, hod nam nejake foto tvojej slecny. :slight_smile:
27. říj 2009 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

dnes som si nasla cas a dala som tam fotky malej Laury.Vcera sme boli na ockovani 3.hexa a rano sme mali trochu teplotu, tak hadam to prejde. Ak by som mohla rada by som sla s vami na kafco.
diky
28. říj 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: Ahojky...
susanna, krásný fotečky, Laurinka je kočka....
Kasli Vojtíškovi vše nej.... k narozeninám ten dort je úžasnej:o) a fotky taky..a mašinky jsou mašinky:o)
jinak u nás pořád nálada šílená....už můžu tak nějak prohodit,páč sem se uklidnila. že mojí švagrovou po 19 letech opustil manže-(zničeho nic herec nikdo na něm nic nepoznal)l a ona má měsíc a půl před porodem....no teď spíš budem rádi když vydrží týden v nemocnici a pak přiveze zdravýho Štěpánka(a ona bude taky jakž takž...protože nervy má opravdu v....)...takže trošku třídím hadříky...a shromažďuju věcičky,který jí dovezu,protože měla rizikáč a moc si toho nestačila koupit-dneska jsme byly i v Ikee...to byl mazec takovejch lidu....
Ondra má ode dneška novej pokojíček, dostal velkou postel tak sem zvědavá na první noc...
no a teď jdu uspávat... :wink:
28. říj 2009 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

Susan - fotky jsou super.To je zlatíčko :dizzy_face: . Hlavně má tooooolik vláááásků.To můj Martínek ani tolik,ve skoro 2 letech,ještě nemá. :grinning:
Po hexavakcíně měl Martínek taky vždycky teplotu.Jsem ráda,že už máme většinuí očkování už za sebou.
Na kafčo určitě přijď taky.Každá dobrá duše se vítá. :wink:

L.mysko - :confused: :confused: :confused: to je teda něco.Nedivím se,že jste z toho všichni...včetně dotyčné....vedle.To je od toho chlapa hnus fialový.Titulovala bych ho ještě trefněji,ale takhle veřejně nebudu......ale kdybych mohla slova si nevybírám :angry: :angry: :angry:
A Ondráškovi přejeme hezkou dobrou noc v nové posteli. :dizzy_face:
28. říj 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda L.mysko to je ale mizera, hoď jsem jeho fotku, abych věděla koho mám dyštak omylem přejet, kdybych ho náhodou někdy potkala :wink: V kůži tvé švagrofky bych teda nechtěla být ani náhodou!

Jo a hoď fotky pokojíku, třeba se budu moci inspirovat při zařízování toho našeho :wink:
28. říj 2009 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Susanna - no je to kocka, a aky ma krasny kukuc. :slight_smile: Gratulujem k takej krasnej holcicke. Kaficko bude urcite, budeme sa tesit.
L.Mysko - co s takym chlapom:angry: Len nech ho svagrina pobali do tesco tasiek a sup s nim na ulicu. Drzim jej palceky nech jej to dobre dopadne. A Ondrasek ma uz velku postel? no to je sikulka. My len teraz robime pokojicek pre Filipa, snad to stihneme do vianoc, ale postielku mu necham tu malu, my sme kupovali 140x70cm.
28. říj 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda fakt miluju kamarádky co mi radí jak na nespavé dítě, když to v životě nezažila!!Fakt jsem pěkně nakrknutá, tyhle keci mám nejradši. Že prej je to jen o mamince jak si to zařídí, že když nespí v noci, že by ho nedávala spát přes den. Jako sebevrah fakt nejsem. A tohe radí i kámošce co má doma 4měsíční dítě. No je vidět, že to sama nikdy nezažila!!
Omlouvám se za výlev, ale někde jsem si ulevit musela :wink:
29. říj 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Susan - Laurinka je krásná slečna, fotečky máte moc pěknbé. :dizzy_face: Na kafčo se těšíme, jen se teď nějak nejsme schopné smluvit na termínu. Že, holky! :grinning:
L.Myško - já to komentovat ani nebudu. :cry: :angry:
A jak dopadlo spaní v pokojíčku? Hoď nějaké foto.
My žádný pokojíček nechystáme, protože jsme rádi, že máme vůbec kam postavit Kryštofovi postýlku, natož aby byl volný pokoj. :grinning: A on v noci stále dost cestuje, takže na normální postel to zatím stejně nevypadá. Mám spíš starosti, abych ho v noci udržela pod peřinou.
Kasli - doufám, že jsi jí nějak briskně usadila. :wink: :grinning: Však až bude mít vlastní, tak si to vyžere, neboj.
To takhle jedna nejmenovaná maminka (jako já :grinning: ) si naivně představovala, jak do roka a půl dítě naučí na nočník. No a ono se ukázalo, že to rozhodně nebude tak jednoché, jak to v mnohé chytré knize vypadá. :grinning: :grinning: :grinning:
29. říj 2009 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - vsetky "pozdravujeme" kamaratku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ma vobec deti? Lebo take "kamaratky" vedia vsetko najlepsie :confounded: A kludne si vylej srdiecko, ono to velmi pomoze. Ked ja mam nervy tak sa chodim vykecat k susede - ak mam velke nervy tak obidem aj tri susedy :stuck_out_tongue_closed_eyes: a este napisem dalsej kamoske mail. :grinning:
29. říj 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek

Susanna, no malá je nádherná :dizzy_face: Kočka jedna okatá, vlasatá :slight_smile:

L.Myska, tak ten dotyčný - no, asi myslím na stejné slovo jako Marcim :sweat_smile: Ale Janula má pravdu - co s ním? Je vidět, že rodině bude lépe bez něj.

Kasli, tak takovéhle "poradkyně", to mám teda taky nejradši :angry: Hele, a ona má děti? Já jen, že jestli má a jsou spavé, tak se to může během chvilky změnit. Naše Babu už taky není takový spáč jako bývala - v noci se kolikrát budí, vrtí... A začala mi bojkotovat spaní přes den. Že zruší dopolední spaní, to bylo jasné a byla to jen otázka času. Ale dneska nespala ani odpoledne! Hodinu jsem ji nechala v postýlce a byl to teda jen řev, řev a zase řev. Tak jsem ji vytáhla a myslela jsem si, jak bude protivná, utahaná... vůbec ne!!! Normálně králíček Duracell, fakt. Teď ji teda vozí babička, tak nevím, jestli jí náhodou neusnula v kočáru. Ale to bych se dost divila.

Jo, a když já mám nervy, tak se chodím vykecat na koníka :grinning:
Holky, tak co to kafčo? My nemůžeme akorát pátky, to máme od 2 hudebku. Jo, a 4. 11. máme neurologii, tak to taky nemůžeme.
29. říj 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :wink: ,

tady je ale novinek! :confused:

Kasli, taky dodatečně blahopřeji Vojtíškovi k narozkám :slight_smile: . S "kamarádkou" se nerozčiluj, ono se to dobře radí (a čte z knížek), ale skutečnost je pak o něčem úúúplně jinym :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ale jestli dítě sama dítě nemá, tak se to dá pochopit. Když byl Hedu asi rok a já se jí přes den snažila uspat venku v terénu, tak se mně kamoška bezelstně ptala, proč jako chci, aby spala, když je jí (Heduš) nechce? Nemyslela to vůbec zle a ani nechtěla naznačit, že to dělám blbě, jen to prostě nechápala a samozřejmě neměla tu zkušenost :wink: ... zkušenost se vzteklim nevyspalim dítětem v pět odpoledne s vyhlídkou, že se ještě dvě hodiny musí !!!nějak!!! udržet v bdělém stavu. :grinning: :grinning:

L.mysko, co píšeš, je teda děsný :pensive: . Ale bohužel v životě né zas tak neobvyklý :unamused: . Švagrová to určitě zvládne, když vás má jako oporu!!! :wink:

Susan, na malou jsem koukala a fakt se vám povedla :dizzy_face: .

Petul, řekla bych, že to se spaním ještě "přesluhujete" :wink: . Dost dětí odbourá to dopolední tak kolem roku. Mně to teda pak vyhovovalo líp, když Hedu začla spát jen jednou denně. Jednak spala v kuse tak 2-3hodiny, to už se dá doma dost udělat a bylo to celkově takové jednodušší, když se třeba někam mělo jít. Chce to vyspekulovat ten správný čas, kdy dávat spát - né moc brzo, ale né tak pozdě, kdy už mají to spaní předržené. Jak jsem říkala, teď už čas od času bojujem se spaním před den celkově :rolling_eyes: . Sem tam neusne vůbec, ale jindy bez prostestů chrupčí od půl dvanácté do půl druhé :sweat_smile: .
29. říj 2009 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko, já vím, že jsme už přesluhovali :grinning: Ono je to možná tím, že hypotonici jsou takoví více unavitelní než zdravé děti, páč musí ke stejnému výkonu vyvinout větší úsilí. Nicméně jsem už čekala, kdy bude konec dopolednímu spaní. Spíš mě překvapilo, že jsme bojovali i s tím odpoledním :sweat_smile: Ale dobrý - babičce usnula v kočárku a spala přes hodinu, asi tak od 4, což je ideální čas :wink: Kdyby to tak zůstalo, byla bych ráda. Akorát by mohla spát víc než tu hodinu :grinning: Ale venku spala vždycky kratší dobu než doma. :grinning:
29. říj 2009 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky :dizzy_face:
Jinak kamarádka dítě má, ale nidky s ním neměla problém se spasním,její malej prostě chrní naprosto předpisově, pomynu-li to když je nemocný. Prostě je jen chytrá jak rádio. Teď plánujou druhé, jsem hrozná, ale docela jí přeju malého nespavce :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Berynko jinak ty jsi to vystihla přesně. Kdybych malého nedala po "O" spát, tak je okolo páté tak vorvanej a ukňouranej, že mi to za to nestojí. A hlavně on když je hodně unavenej a přetaženej, tak blbne v noci snad ještě víc :unamused:

Susan, Laura je ale kus ženský :wink:

Petul vítej v partě spaní už jen po "O" a neboj až se to srovná a pak ti bude Barča po obýdku spát klíďo 3 hodky v kuse, je to páráda to mi věř :wink:
29. říj 2009 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťul, když jsme my přecházeli na spaní jednou denně, tak jsme ukládali už tak kolem 11h, dýl to nevydržel. Teď už chodí vklidu v jednu. Možná jsi jí dála spát na to odpoledne moc pozdě, proto ti nechtěla usnout. (A nebo se jí prostě spát nechtělo, že. :grinning:)
Ale my jsme dneska taky málem nespali, taky jsem ho přetáhla, zmobilizoval veškeré energetické rezervy a byl k neuložení, ale pak jsem ho udolala. :grinning: Usnul teda až kolem 14h, pak jsem ho ovšem musela hrubým násilím budit v 17h. :grinning: :grinning: :grinning: Měla jsem strach co bude večer, ale dal si říct bez problémů.

Jinak jsme se s manželem dnes moc nasmáli. Nachytali jsme Šmoulíka jak si čte noviny. Stál uprostřed kuchyně, pupek vyvalený, noviny držel s naprostou samozřejmostí před sebou rozložený, žvejkal mrkev a soustředěně četl. Ani si nevšiml, že přišel manžel z práce, tak byl začtený. Pak se to snažil zažehlit nějakým batolecím žvatláním, ale na to už mu neskočíme. :grinning: Jen škoda, že jsme neměli po ruce foťák.
29. říj 2009 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky ...
no zas musím říct že Vám ty dětičky "spavý " závidím....mi i když spíme jen po O tak hodku když se zadaří tak hodku a půl...max.

Nová postýlka je dobrá-hlavně se Ondráškovi lbí, ale musíme koupit zábranu, páč první noc sem našla malýho u skříně jak chrupčí a dneska ráno(po dlouhé době spal celou noc sem ho našla u postele:o)-hodila jsem mu tam peřínu tak tam byl jak v pelechu. malá postýlka už je pryč-takže než dorazí zábrana musíme vymyslet provizoro - fotky hodím o víkendu, manžel jede do sklípku (jela bych hned taky...) ale je to "pracovně"

Grainne..tak to musel být super pohled:o))

Kasli - no "dobří" rádci jsou nad zlato, absolutně tě nemůžou rozčílit co- a když má spací dítě tak se jí to povídá...
30. říj 2009 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek