• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Ahojky

Kasli : Babyclub Hrošik je pod restauraciou Marjánka, je to novootvorene, od 16/11/09. predtym tiez plavali v Obchodnej akademii v Beroune
23. lis 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky ...
takže dnešní výlet se moc vydařil, počasí přálo a bylo to fajn můžete juknout na fotečky...
http://lmyska.rajce.idnes.cz/ZOO_Praha_23.11.2009/
23. lis 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
L.Mysko - to je rychlost, ale foto je super. Najviac sa mi pacia v tom vlaciku, pri kozach a ta opica v kosiku. Tomu sa povie lesny veget.

Petula - je super mat taky prisun lega :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Kasli - Vojta je sikulka. Za chvilu ho mozes poslat sameho na nakup, on si urcite poradi :grinning:

Susanna - o Hrosikovi som este nepocula, to je super. Maju aj www stranku?
23. lis 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak fotečky jsem shlídla aspoň narychlo, ospalýma očima :sweat_smile: Ale super!!!

My byli dneska u té mudry - tak naše princezna má 10,53 kg a 85 cm. A hlavně - v kolonce "psychomotorický vývoj přiměřený" máme KONEČNĚ, poprvé v jejím životě, zaškrtnuto ANO!!! :grinning: Akorát jsem byla upozorněna, že ji nemám vodit za ručičku, ale jen nechat ťapat za něčím (neurolog řekl, že za ruku můžeme... no možná jsem si s ním blbě rozuměla) a koupit šněrovací botky (máme kozačky na zip, stahují se páskem, ale to prý nestačí).

A psala mi paní ze Zahořánku, tak ve středu 2. prosince jdeme na první rehabilitační plavání :slight_smile: Moc se mi líbil její přístup - nejdřív psala, že ještě musí prokonzultovat podrobnosti s odborníky, zeptala se mě, kdy se to hodí nám, a až pak mi nabídla termín. To jsem teda čuměla. No, na druhou stranu, chtějí 340,-- Kč za hodinu, tak se holt snaží :wink:
23. lis 2009 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky fotky jsou krásné.I počasí vám vyšlo.

Susan - a kde je restaurace Marjanka??(stydícísesmajlík)Budiž mi omluvou,že nejsem berouňák. :sweat_smile:

Kasli - to si Vojta ještě nakoupil docela dobře.Náš Marťa to bere z regálu jedno po druhém :grinning:

Petulo - super.To jsou najednou pokroky. :dizzy_face: To plavání vám taky vyšlo fajn.Teda až ta cena....ale Robčovi,jako miminku,tenkrát plavání taky strašně moc pomohlo.A když jsou ochotní,to je dobře.Bude se s nima do budoucna dobře jednat.
24. lis 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
ZOO byla opravdu skvělá. Poprosím manžela aby taky hodil foto na rajče a pak vám dám odkaz. :slight_smile:
Barunce gratulujem! Je to opravdu holka šikovná. Taková zaškrtnutá kolonka ale potěší, co! :grinning:
Kasli - :grinning: Vojta je holt samostatný. :sunglasses:
24. lis 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zapomněla jsem reagovat - Kasli, Vojta je fakt šikula, muselo to být rozkošnýýý :grinning:
24. lis 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
24. lis 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - foto su uzasne. Musim pochvalit ze nam vyslo pocasie, ludi v zoo minimum, snad este ani raz som nevidela tolko zvierat v zoo ako teraz. Vzdy ked som tam bolo tam bolo mraky ludi a nechcelo sa mi predierat nimi. :angry:
26. lis 2009 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Fotečky nádherné :slight_smile: Škoda, že jsme nemohli s vámi. Ale ten Toulcův Dvůr taky ještě dáme, ne? :wink:
26. lis 2009 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem zase po hrooozně dlouhý době na koníku...já vím: si určitě říkáte proč jsem se tak dlouho neozvala - co se mnou bylo. Je toho víc - každopádně jsem byla díky rodinným problémům dost mimo Beroun - rozbil se nám PC, měli jsme takový provizorní křáp a museli jsme tedy koupit nový počítač - do toho se narodila malá...takže když už jsem PC konečně měla, nebyl na něj čas...a pak už mi prostě bylo blbý sem vůbec psát:frowning2:( moc se všem omlouvám... někdy se to tak v životě sejde). I teď je to někdy boj...nemám tu hlídání, manžel dlouho v práci - určitě to znáte. Doufám, že jste na mě úplně nezanevřely (tedy pokud si na mě ještě vůbec pamatujete hihi...byla jsem tu naposledy někdy v dubnu?!) No jo stydím se....je to hrůza. Snad to doženu:slight_smile:) Od května mám dcerušku Natálku - teď jí bylo půl roku a je to vlasatá modroočka. Bude mi trvat než se dostanu aspoň trošku do víru dění, ale snad se mi to podaří.
26. lis 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přečtla jsem jen pár posledních stran - víc není v mých silách, ale i tak mě vaše příběhy s ratolestmi (i sýkorkou) opravdu pobavily. Až bude zase nějaký srazík u klauna - vezmete mě s sebou???
26. lis 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jéé malá se zase vzbudila a vříská...tak pro dnešek mám asi po ptákách :stuck_out_tongue_closed_eyes: dobrou všem!
26. lis 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sobilka, vítej po delší době. Veliká gratulace k narození Natálky :astonished: :slight_smile: :slight_smile: Kolikárého se narodila? Já jestli nemají s naší Babu náhodou stejně narozky :sweat_smile: Na srazík tě vezmeme určo rády, čím víc dobrých duší, tím lip. A že jsi se sem styděla po delší době přijít - proooooč? Rozhodně jsme na tebe nezanevřely :wink:
26. lis 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: Ahojky...
sobilko gratulujeme:o))a opět vítej....
Grainne...moc pěkný fotečky....
jinak už jsem teta:o))včera se v Chomutově narodil Štěpánek 51 cm,3,25 kg takže tu váhu doktoři
neuhodli - hurá tipovali totiž 4 kg....ale stejně je Gabča prej mooc potrhaná...no hlavně že jsou zdraví...
bohužel návštěvy jsou zakázaný kvůli chřipce tak pofrčíme do Chomutova až je pustí dom....
26. lis 2009 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
L.mysko, vítám tě do klubu tetiček :grinning: A gratulujeme!!! Ať je Štěpánek jen zdravý a spokojený :slight_smile: Ty chřipky - to je pěkně na ho.no, tohle období je holt blbé :angry:
27. lis 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
L.mysko - hlavně že je miminko zdravé,tak a teď už to půjde jen k lepšímu. :dizzy_face: ....a moooooc blahopřeju tobě i mamince. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Sobilko - vůbec neva,že jsi nebyla,hlavně že jseš teď.A přidávám se k zástupu gratulantů.Ať ti Natálka dělá jen samou radost.
Nějaké foto by nebylo??Sím,sím....

Fotky ze ZOO jsou super.Je fajn,že se vám vydařilo počasí...(a tiše závidím. :sweat_smile: )
27. lis 2009 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sobilko, taky se přimlouvám za fotodokumentaci :slight_smile:
27. lis 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, díky holky i za gratulace...už těch trablí bylo dost a samoty taky...je čas poznat nové lidičky, tak doufám, že vás brzy poznám osobně.

Natálka :sweat_smile: se narodila 5. 5. 2009 v 16.15 hod. byla to (kupodivu) docela rychlovka. Měla černý hustý vlásky a modrý oči a pěknej hematom (chudinka). Vlásky trochu zesvětlaly - teď jsou takový světle hnědý, ale zůstaly a velký modrý kukadla (po babičce) taky. Fotek máme spousta na rajčeti...je to miš maš, tak aby vás to nemátlo doporučuju spíš posledních pár fotek - jsou docela aktuální - posílám odkaz:

http://mausen.rajce.idnes.cz/Natalka/#

Ještě písnu, jdu vykoupat to zvíře... už je nervózní:slight_smile:)
27. lis 2009 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sobilko, no ta je nádhernáááááááá :dizzy_face: :slight_smile: :slight_smile: Fakt se vám povedla, kočka jedna :wink: A máme stejný overálek :grinning: Ten "srdíčkovej" - zrovna teď v něm Babu spinká :dizzy_face:
27. lis 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petul.o - díky za pochvalu...máme z Naty velkou radost :grinning: je to takový sluníčko. Komu je podobná nevím - spíš takovej mix - kulatej obličejík po tatínkovi, očka po bábi, vlásky asi po mě (to zrovna moc nevyhrála :stuck_out_tongue_closed_eyes: ). Už začíná sedět - teda bez opory spíš ještě jako svíce ve větru, ale snaží se.....a je to hroznej žrout! Začali jsme příkrmy - před týdnem pár lžiček a teď celou skleničku a eště bulí, když jí vezmu prázdnou misku haha....asi začnu večer dávat kaše, protože to noční kojení už je docela vysilující. A tvoje Babu měla nějaký problémy s motorikou? Naty se moc nechce převalovat na bříško - párkrát uvízla a teď je líná nebo se přes ty falďáky nemůže přehouponout ...

grainne: Dívala jsem se na fotky ze ZOO - krása! v ZOO jsem nebyla už pár let...snad to s malou příští rok dáme.

I.mysko: tak už jsi i teta? To je hezký....gratuluju! Taky by se mi to líbilo, ale mojí sestře nějak není přáno - teď podstupují UM.O a holky můžu vám říct není to žádná sranda. Nevím jestli někdo z vás tohle musel absolvovat, ale ségru ty hromady hormonů, odběr vajíček apod. málem stály život. Hrůza
:frowning2: Držím jí palce, snad se taky dočká!

kasli: to je paráda, když jsou děti už takhle samostatný co?!
27. lis 2009 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sobilko, no my s hrubou motorikou ještě pořád trošku válčíme, Babu je hypotonik (= má snížené svalové napětí - zjednodušeně řečeno je problém ve spolupráci mozku se svaly), cvičíme vojtovku - teď už ne tak intenzivně, ale cvičili jsme i pětkrát denně sestavu čtyřech cviků :stuck_out_tongue_closed_eyes: Od toho se odvíjí to, že všechno dělala/dělá později - hříbátka pásla v 5 měsících, otáčet se začala v 8 měsících, plazit taky v 8 měsících, sezení a lezení začalo až v 15 měsících, prvně se postavila v 16 měsících a s chozením okolo nábytku a s oporou začala v 17 měsících. Teď jí bylo 18 měsíců a ještě samostatně nechodí. Je možné, že trošku problémy budou i dál (schody, ušlápnout tříkolku...) a taky jsem četla tady na koňovi, že jedné mamině hypotonické holčičky doktoři řekli, že malá bude muset celý život dělat nějaký sport, aby ty svaly stále posilovala. To ale není žádný problém - Babu není žádná buchta, takže hýbat se bude tak jako tak a koho bude zajímat, kvůli čemu to je :wink: Jo, a cvičit jsme ze začátku museli i kvůli silné predilekci, preferovala levou stranu, měla slehlou hlavičku a vlastně celé tělíčko pokřivené, jako by do tvaru písmenka C - asi ze špatné polohy, byla KP.
28. lis 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sobilko - malá je úžasná... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: A je fajn,že ji takhle chutná.Prskání a plivání jídla si ještě užiješ určitě dost. :grinning:
A sestře přeju,aby se jí bez dalších problémů a brzy ukázaly //.

Holky...musím se pochlubit...dneska jsme dělali klukům oslavu a trošku jsme si vyhráli s dortem http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3578648&vReferer=
...teda já napekla,udělala marcipán a potáhla.Manžel vytvořil obrázky.Je na to mnohem šikovnější...já jsem výtvarné jelito. :grinning:
28. lis 2009 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim díkes....ten dortík je nádhernej! Jsi šikula, to bych asi nedokázala :rolling_eyes: peču sice ráda, ale na dort jsem si ještě netroufla - no třeba až bude malý rok, pokusím se o první výtvor....

petulo: díky za podrobný výklad....hlavně, že se to po Vojtovce zlepšilo. Známý taky museli s malým cvičit měl zas nějaký špatný nožičky. Určitě je to dobrá věc.
28. lis 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sobilko - děkuju.Taky jsem začala,když měl Robča první narozeniny. :grinning: Dřív jsem neměla tu "správnou" motivaci a taky mi ty kupované moc nelezou,zdají se mi moc krémové a krém taky není žádná hvězdárna :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Kdybych měla někoho,kdo by mi upekl,tak se do toho snad ani nedám.A je to taky pouze 1x do roka.Kluky mám od sebe 6 let a týden,takže slavíme jejich narozky společně.Jsou kráceni o jeden dort,což mi zase tolik nevadí. :sweat_smile: Třeba až budou starší,budu muset vymyslet něco originálnějšího,aby neměli pocit,že jednoho ochuzuji. :grinning: Zatím mi to prochází. :wink:
29. lis 2009 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Marcim, ty si sikulka !!! Je nádherný !!! Tak ja dorty peciem ale tak obyc, nie velmi zdobene, ja na to zdobenie nie som - videla si pri pernickoch :grinning: :grinning: :grinning:

Sobilko - mala je krasna, fotky su super, aj ked som ich nedopozerala uplne do konca, len do takych 3/4 :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja sa polepsim :grinning:

L.Mysko - svagrinej gratulujeme a drzime palce.

Dnes som bola na adventnom jarmoku v slnecnici, mam krasny adventny veniec a šaša - kapsař na stenu pre Filipa. No som vysostne spokojna. Poobede chcem ist do Berouna na namestie na rozsvecovanie stromceka.
29. lis 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký večer, holky! :slight_smile:

Letos jsme se ani na stromeček nedostali. Měli jsme s manželem nějakou práci, naštěstí bez Hedu. Naši si ji každých 14 dní teď berou na víkend, tak doháníme resty... teda v mezích slušnosti, abyste si nemyslely :sweat_smile: :wink: .

Všechny fotky moc krásný... ze ZOO, dortíku i malá Sobilka :dizzy_face: . Je to hrozný, jak ten čas letí, kdyby Natálce byly dva měsíce, tak bych tomu i věřila :confused: :slight_smile: .

Jinak mám radost, už přišlo pro Hedušku objednané kolo. Na doporučení jsme vybrali od Olpranu Harrier Ponny, barevná kombinace červená-bílá. Je docela vtipný, že pošlou 2x návod, jak namontovat ty malý kolečka, ale jak smontovat celé kolo, to už nenapíšou :rolling_eyes: :grinning:.
29. lis 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky baby,

Jani - http://babyclub-hrosik.cz

Grainne - fotky zo Zoo su nádherné :sweat_smile:

Sobilka - srdecne gratulujem k Natálke, moja Laura sa narodila na konci dubna, takze su blizko seba, je tiez vlasata po mne a modrooká okana po tatovi
30. lis 2009 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Suzi - tak ono je to vlastne nedaleko Kytky, tam chodime plávat my. Ani som netusila ze na susednej ulici maju konkurenciu :grinning: Ktovie ci to tusia oni? :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. lis 2009 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vespolek,

susanno: taky děkuju....to je super, že jsou holky tak blízko od sebe :sweat_smile: a možn si budou i podobné???

Jéé holky a není to ta hospoda Marijánka na prvním sjezdu z dálnice od Phy před 1. závorama? To je totiž kousek od nás...protože studio Kytka je taky celkem blízko našeho domečku. Ještě jsem tam nebyla, ale pokud malá nebude protestovat - začneme plavčit od dubna - teď na zimu to nechci pokoušet....sousedka tam taky chodila s chlapečkem a byli moc spokojeni.

Berynko: my máme taky poslední dobou "štěstí" na fajn výrobky. Nejdřív se rozbila chůvička, už je na 3. reklamaci. Teď jsme bjednali pro malou jídelní židličku z buku...manžel ji vyzvedl v Pze. Když ji chtěl smontovat, zjistil, že je úplně kazová - špatně vyvrtaný díry, takže nešla smontovat a návod? Hrůza....totálně nečitelná kopie čehosi... Tak ji vezl druhý den na reklamaci. To člověka otráví...takový peníze to stojí a pořád nějaký komplikace.

Holky poraďte: Naty už 3 dny nekadila - ještě se to nestalo....přitom příkrmy jí už cca 3 týdny a bylo to v pohodě. Nešla max. 1 den...a tak si říkám, jestli to není tím, že měla v pátek k obědu mrkev a brambory a večer trochu jahelné kaše s borůvkama. Ale snědla fakt jen trochu a od tý doby nic....sice vyloženě nebrečí, jen je taková mrzutá. Nebo že by zuby?? Bude jí 7 měs. možná už se hlásí...stávalo se vám to s dětma taky? Máte nějaký tipy co s tím??
30. lis 2009 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek