• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
No jo, no jo i Vojta se tu směje i toho PC jako že ti strašně věří :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už začíná dobře povídat, takže koukejte přijet aby Vám mophl vyprávět co mu tá mám doma všechno provádí!! Jo a mám pro tebe jeden celej balík těch plenek Sleep&play vel. 2, to jsme nespotřebovali :wink:
10. led 2008 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
No fakt, nekecám :grinning: Hele, a Vojtu vyzpovídáme, jen ať nám na tebe všecko práskne. Jestli je ukecanej po mamince, tak to nebude problém :grinning:
10. led 2008 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak konečně ten kůň zase jezdí :grinning:
Peťo Vojta po mamince ukecanej určitě je, ale musí mít na to náladu :grinning: Holky dneska se mi zase večer budil skoro každé 2 hodiny a najednou po druhé hodině ranní si dal 4hodky spánku v kuse, no totálně mě překvapil.
Dneska jdu poprvé něco pro sebe dělat, za chvilku se u mne staví kamarádka a jdeme plavat, tak jsme na to zvědavá :grinning: No trable byly z plavkama, normálně ty co jsme si kupovala v těhu mi nejsou, spodek je mi volnej a hořejšek těsnej :confounded: Ještě že mám širší sestru :grinning:
12. led 2008 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli,
jak často teď většinou kojíš v noci? Já abych věděla na co se mám připravit.

A kdy se prcek začal opravdu usmívat?

Zkoušela jsi dávat malýmu flašku? Já bych potřebovala v únoru vypadnout z baráku skoro na celý den a stále jsem ještě nevymyslela, jak to udělat. :rolling_eyes:
13. led 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Potřebovala bych poradit, jak naučit toho našeho vzteklouna dudlat dudlík. Furt mu vypadává a on se vzteká, když ho nemá a mě teda fakt nebaví hodinu stát u postýlky a furt mu ho podávat a přidržovat než usne.
14. led 2008 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky vsem, já holky nějak nestíhám, Páta spinká krásně v noci, po papání hned usne, ale přes den je to malý čertík, právě jsem ho udrndala na ruce a myslím, že než tohle dopíšu, bude vzhůru :rolling_eyes: Grainne nám se osvědčil dudlík obyč z lékárny co má tvar takové té bambulky, líp mu drží v puse, avent a takové ty drahé, co jsem si jako zodpovědná matka nakoupila, taky pořád vyplivoval, teda spíš mu vypadávaly, tenhle si líp chytne, tak jestli nezkusit taky jiný tvar, třeba se mu taky špatně drží v pusince.... Jinak my jdeme zítra na kontrolu k doktorce, tak jsem zvědavá na naše míry a váhy, po nutrilonu mi nějak blindil, tak jsme najeli na ten proti ublinkávání a zabili jsme dvě mouvhy jednou ranou, protože po něm nádherně prdká a kaká, takže nemusíme používat žádné kapičky, jede jako starý chlap:slight_smile: o slunečnici taky uvažuju, líbí se mi tam ta nabídka cvíga pro maminky s malýma prdochama, tak až to některá zkusíte, dejte zprávu, já jsem strašná, jsem z hudlic a nejsem moc dobrá řidička, tak dokud nebude jistota, že nenapadne sníh, nikam se asi nedostanu, tady u nás se nesolí, už jsme chráněná krajinná oblast, takže trochu sněhu a tady je to jako na horách a to není v autě nic pro mě, jsem děsná, musím se sebou něco dělat!!! tak holčiny pěkný den všem a at jsou prdolkové hodní:slight_smile:
14. led 2008 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Grainne malý začal prodlužovat spaní zhruba před 3 týdny a to tak že když ho večer uspím tak napoprvé dá 4-5hodin v kuse a pak se zase budí po 3 hodinách. TAkže k nemu vstávám tak 2x v noci a pak okolo 6hodiny ranní :wink:

Jináč lahvičky máme od aventu i s dudlíkama na doporučení tetka a jsem s nimi opravdu spokojená a malému sání z dudlíku nedělá problém a ani to nějak neovlivnilo kojení! TAkže doporučuji Avent + dudlík 0+ mi na něj jedeme do teď i když už nám jsou hnedle 3měsíce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jo a dudlík na dudání máme od Nuku ten bílí, ten jediný mu chutná a na ven máme od Aventu protože je s kritkou a jde v pohodě nosit kabele! Jinak ten jsme zkoušeli od Nuku takový hnědá mám dojem že to je latexový a ten mu vůnec nechutnal!!! TAkže doporučuji Nuk bílí myslím, že to je ze silikonu :wink:

Mirdísku, já jsem také řidič z leknutí takže tě naprosto chápu :grinning: A do té slunečnice se chystám juknout zítra, vezmeme to při jednoum rovnou z té prohlídky kyčlí! Tak mi držtě pěstičky, aby to bylo v pohodě, já tu plenku navíc moc nedávala :sweat_smile:
15. led 2008 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli a dáváš mu odsáté mlíčko? Čím odsáváš, jestli odsáváš.
15. led 2008 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
mozno moc nepisem, ale vsetko citam pozorne, uz teraz zbieram skusenosti s prdikmi, kyclemi atd, ale ked na to pride urcite sa budem pytat ako ste co zvladali. Bola som od 7.1. do 12.1. "doma" (este som si nezvykla) v Kralovaku, prestahovali sme uz vsetky veci od nas z Banskej Bystrice do noveho bytu v Kralovaku, v BB ostali len veci ktore nechavame v byte tu. Tak som to tam 3 dni vybalovala, prestavovala ale uz je to ok. Trochu som sa bala, ze sa do ČR ani nedostanem, ale 2.1. som bola na kontrole, tlak mam nastastie v pohode - moje optimum - 100/60, nohy opuchaju len trochu aj bielkoviny su len trochu, takze ziadna gestoza ako som sa bala ako pri Bronke, tak som spokojna. bezi mi 36tt tak si vravim ze uz je to v pohode. Ale vyzera to cisarsky, viac budem vediet 26.1. doktor povedal ze prcek je dost velky a mohla by sa mi dotrhat jazva pri porode. Tak sa vsetko uvidi. A ja som sa uz naucila dychat. :grinning:

Siguska, vitam ta medzi nami, podla pisma :grinning: pochadzas zo Slovenska, skade si?

Dievcata, vasim babatkam prajem dobry spanok, spokojne maminky a len piste, ja sa budem ucit od vas.

Ahojte
15. led 2008 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne odsávám svoje odsávačkou od Aventu, tu jsem si naštěstí nemusela kupovat a mám jí půjčenou. Je totiž pěkně drahá!! Jinak vždy když odsaju, tak to pak dávám zamrazit! Mám na to půjčené i Avenťácké dózičky, a tam to mlíčko schraňuji. Ze začátku jsem dávala zamrazit tak 80ml ale taď už dávám tak 150ml. Malej je pěknej jedlík.
S tím odsátým mlíčkem je to tak, že v lednici může být 24 hodin, ale nedávat do dveří lednice! no a v mazničce pak 3 měsíce. Takže u mě je to tak , že vždy když odstříkám, tak to dám do lednice a pak celý den přidávám další odstříkané mlíčko, jelikož tolik mlíka abych dala najednou 150ml fakt nemám!! no a po uplynutí 24hod co jsme dala 1. dávku do lednice to zamrazím. Jo ale při tom dolévání se musí vyvarovat toho lít čerstvé mlíčko do toho studeného aby se nesrazilo, obě musí být vychlazané!! No a při rozmražování postupuji tak, že nejprve to zamrazené mléko dám do lednice, tam trochu povolí a pak se ohřívá ve vodní lázni! MM nesmí do mikrovlnky!!
Jinak na koníkovi je tu celá diskuze o MM, tak se jukni. Veškeré info mám odtud :wink:
15. led 2008 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hurá, konečně fachčí koník :grinning:

Teda Kasli, to skladování mlíčka je normálně hotová věda. I když je to teda logický.
16. led 2008 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky mamči, tak Koník už zase docela funguje :slight_smile: .
Vidim, že tady je všechno v pohodě. Miminka nezlobí :grinning: !
K těm dudlíkům (tedy šidítkám)... dočetla jsem se, že nejprve se mají dávat ty kulaté a pak anatomické. My od začátku dávali NUK 1, ale Heduš ho moc nechtěla. Buď jí vypadával nebo jí zvedal žaludek. Dávat ho hned po jídle nešlo vůbec. Až tak od 3 měsíce si zvykla :unamused: . Teď ho má na spaní nebo do kočárku. Ale pomalu začínám uvazovat, jak ho naopak odnaučit :wink: .
16. led 2008 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jsem koupila ten klasický kulatý dudlík a prcek ho teď testuje. Zatím mu nevypadl a usnul. :grinning: Akorát je růžový! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Jiný neměli. :wink:
Doufám, že ty anatomické vezme na milost až se to naučí správně cumlat a nevyplyvávat.

Berynko, jak jsem hledala info o dudlících, tak jsem četla, že odnaučovat by se mělo zhruba od roka a ve 2 letech by už dudlat prcek neměl. Takže máš ještě spousty času. A hlavně se to má prý dělat postupně. :wink:

Kasli díky za info. Já zkoušela odsávat zatím jednou a dala jsem 25 ml a měla jsem dost. Mám půjčenou tu pumpičkovou odsávačku a úplně mě bolela ruka. Tak jsem se vyděsila, jak mám dát těch 80 ml.
A kdy prosímtě odsáváš? Nějak mezi kojeníma nebo prostě to prso, který prcek nevysál? Bojím se aby měl malý pak co pít.

Janulko, nechceš přijít na kafe? :slight_smile: Do Berouna sídliště to z těch nových paneláčků není daleko.
16. led 2008 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
ja som nakupila silikonove tvarovane dudliky, uvidime, ci ich prcek bude chciet, lebo pri Bronke som mala tiez vsetko mozne ( aj 100-korunove z CHicca ) a skoncili sme pri latexovom okruhlom za vtedy 12Sk :grinning: :grinning: ale asi budeme tiez na gulatom latexovom :slight_smile:
Grainne, dik za pozvanie, budem rada, aspon niekoho spoznam, ale aktualne to bude az koncom unora, teraz som uz znova na Slovensku, 13.2. mam termin, a nejaky tyzden po porode sa prestahujeme do Kralovaku, tak mozme chodit aj na prechadzky, budem velmi rada. Sidliste trochu poznam tak to bude super.

Drzim vam palecky, majte sa
17. led 2008 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Graine ty první zásoby jsem horko těžko sbírala, třeba za den jsem odsávla 4x po 20ml a pak to dávala dohromady, vždy jsem se snažila po kojení! Nejdřív jsme vymačkala to prso co malej pil a pak to dorazila tím druhým ale tak aby mu tam něco zůstalo a za ty 3 hodky měl mlíka normálně :wink: No a pak až si uděláš zásoby tak 3 jídel tak pak už to jde samo, jelikož jednou nenakrmíš, protože bude krmit hlídání a budeš se divit co toho mlíka pak vytlačíš :grinning: Jinak velké zásoby jsme si udělala když malý začal večer prodlužovat spaní :wink:
17. led 2008 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to ti Janulko držím palečky.A po porodu se ozvi. Na společnost na procházkách se moc těším. Ve dvou je to mnohem zábavnější, zvlášť když člověk je celý den jen s malým a nemá s kým pokecat. :slight_smile:

Kasli díky moc. Teda, ale v noci se mi šaškovat s odsávačkou teda moc nechce, i když asi by to šlo nejlíp. To má prcek největší přestávky.
17. led 2008 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky, po dlouhé době mě koník pustil až k napsání zprávy! Máme se s prďolou dobře a nezadržitelně se nám blíží den D, tak pomalu začínám propadat panice, že nemám nic připraveno. I když oblečky už jsem konečně začala prát, kočárek už je taky doma (teda u našich) ale ještě nám toho spoustu chybí a já jsem neskutečně líná někam vyrazit sama, takže nakupujeme jen o víkendech a těch už moc nezbývá.
Taky Vás ke konci těhu tak strašně bolely nohy?
18. led 2008 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne také jsem si myslela, že v noci rozhodně s odsávačkou šaškovat nebudu, ale když mě okolo 2 hodiny ranní probudili úplně kamený prasa, který hrozily prasknutím, tak jsem odsávala jak divá :grinning:

Pamuk nohy mě boleli strašně a hlavně natejkali!! A i ruce, někdy se mi stávalo, že jsme po ránu vůbec nemohla dát prsty u ruky do pěsti nebo k sobě!!!
19. led 2008 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky:o)moc vás zdravím....nějak nebyl čas na koníka...-a když byl tak zrovna nefrčel.......
musím se podělit:o)o zážitky z 3D:o)) byly jsme 11.1. v Plzni, byla jsem nervní, protože mi říkali, že nemám dost prostupný tkáně atd....ale Ondrášek byl úžasnej a povedlo se fotečky i DVD - sice se musí sestříhat:o)aby tam nebylo takový to hledání kdy se ukáže:O) ale je to super....už aby byl na světě ten můj fotbalista-boxer a akrobat... :slight_smile: doktor z něj byl nešťastej a ptal se jestli se tak pořád mele-tak sem mu říkala že pořád...:o)
pak jsme dostaly škytavku tak jsem se musela hodně držet abych se moc nesmála a nehýbala:o)
Jinak už sem ve stádiu že mi je opět špatně a krkám :frowning2: a s kombinací s kopáním nic moc....tak doufám že
05.02. už mi paní doktorka nechá doma....protože to dojíždění mi docela ničí....
mějte se moc krásně budoucí maminky, maminky i miminka :slight_smile: jinak máte krásný fotečky v albíčkách:o)
21. led 2008 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
nohy bolia aj mna, v noci lezim na jednom alebo druhom boku a bolia ma rano hlavne bedra, a to s tymi rukami co mala aj Kasli, tak to mam aj ja, rano mam problem urobit dcere desiatu do skoly :wink: ruky mam ako Fiona-zlobryne :grinning:
l.myska - je to uzasne to 3D,vsak? nas bol takisto neposedny, akonahle sedim alebo lezim, tak brucho sa vlni ako ocean. To budu divosi, ze?
21. led 2008 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky málem bych zapomněla napsat, že KO kyčlíků proběhla v pohodě! TAkže moje flákání plenky navíc malej nikdterak neodnesl :grinning: Jinak malému se KO moc líbila, když mu doktor jezdil tím přístrojem po nožičkách tak se u toho řechtal :stuck_out_tongue_closed_eyes:

JInáč teď jsme si natáhla asi krční páteř a mám v čudu levou ruku, pokaždé když malého touhle rukou beru nabo se o ní opřu tak mě začínají brnět prsty. Dr. mi dělala rentgen tak jsme na to zvědavá, jak to dopadne :confused:
22. led 2008 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
janula34 ahoj, dakujem za privitanie.. som z MI, ak to poznas.. :grinning: za babickou to mame trosku dalekj ako vy.. :( ale na vlaciku sa to pekne zvlada..
22. led 2008 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mamiicky,

teraz tak od ruky. ale skusit to musim..POznate kozmetiku Oriflame? POuzivate? Mozete mat zlavu 30% a prave teraz prebieha registracna kampan . registracia zadarmo!!! Ak by ste urobili 1.objednavku za cca. 1100 kč, tak by ste k tomu dosatli darceky v hodnote cca 500kč. Tak porozmyslajte...V Beroune je studio Orfilame, kde sa dozviete viac, alebo mozem podat viac info aj ja...

Prajem Krasny den vsetkym...
24. led 2008 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak som bola v sobotu na kontrole, vsetko ok, mozno to ani nebude cisarsky, ze sa uvidi, a mozno z toho bude normalny porod. tak ved dychat som sa naucila, mozeme ist aj takto :slight_smile: dalsiu ko mam 2.2. tak som sa potesila, lebo 1.2. mame z firmy ples a normalne som sa prihlasila :grinning: pytali sa ma ci mi maju objednat 2 stolicky, ja som vravela ze stolicky nie, ale 2 porcie jedla mozu :wink: a vezmem si aj tasku do porodnice so sebou ak by nahodou :grinning: . Vravim doktorovi, tancovat uz nebudem velmi ale aspon sa najem, ale povedal ze aj zatancovat si mozem :slight_smile:)
28. led 2008 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek, jak to jde, děvčata? My se vrátili z hor. Sněhu moc nebylo, ale na ježdění to ještě stačilo. Hedula byla v pohodě. Byla unešená, že vidí cizí lidi. Jinak po řadě měsíců máme problém... spíme přes den a nespíme v noci :confounded: .
29. led 2008 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko u nás je jiný problém prdíme přes den neprdíme v noci, tudíž ani nespíme v noci :angry: Potřebovala bych dovolenou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. led 2008 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky, tak už jsem týden oficiálně na mateřské. A mám pocit, že ten měsíc už nedoklepu. K večeru neskutečně natejkám, v noci nespím, přes den bych spala a připadám si jako velryba. Nejhorší je, že jsem už líná kamkoliv vyjet, protože po hodině se sotva plazím. Takže jsem v totální společenské izolaci a to je hrůza.
30. led 2008 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pamuk to vydržíš! neboj pak to bude ještě horší, ale bude to stát za to :grinning: (chvílema)
30. led 2008 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
my byli týden na návštěvě v Liberci. Bylo to fajn.Kryštof je teď celkem hodný, ale nerada bych to zakřikla. Nám na ty prdíky opravdu moc pomáhají ty kapičky BabyCalm. Myslím, že je tu doporučovala Berynka, tak se přidávám. :wink: :slight_smile:
Dnes jsme byli na převážení a máme přes 5kg a 56 cm. Rostem jak z mlíka. :grinning: Taky se pěkně cpeme. Když ho svlíknu tak vypadá jak žába. Velký břicho a malý nožičky. :grinning:
Přeju klidnější noci. Doufám, že se to spaní začne zlepšovat a né zhoršovat.
30. led 2008 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky a miminka :slight_smile:
grainne to pěkně roztete:o))
Janula:o)tak to si pěkně užij ples-a snad i ty dvě porce:o))
pamuk...ty se máš...já už chci taky na mateřskou....(já doufám že mi od úterý nechá doma, už mi zas není dobře :frowning2: zase krkám jako o život (a fakt si připadám blbě v MHD když mi to chytne :confounded: )
včera jsem byla na protilátkách-a řekli mi výsledk z cukrovky-tak ze 4 čísel mám jedno špatné, tak prý
dietku a další kontorlu mi prý domluví paní doktorka....tak z toho jsem nadšená (normálně by mi to nevadilo,
ale když já mám teď zrovna šílený chutě.... :frowning2: )
jinak jsem se chtěla zeptat-používáte normálně jednorázovky plenky a nebo látkový? já bojuju s taťkou
(zastává látkový) - tak nevím jestli neudělat kompromis .....
31. led 2008 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek