• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Sobilko - jestli ještě kojíš,mohlo ji něco "ucpat" z mlíka.Mě se něco podobného stalo s Marťou a pátrala jsem,co to je.A že mi to dalo práci. :grinning: Nakonec jsem přišla na to,že já jsem měla maso na houbách a houby mu vadily.
Jinak u nás dobře fungovala vařená cukýna nebo dýně.Ta byla spolehlivější.Kupovala jsem ji ve skleničce v DM.Přidávala jsem ji do jeho jídla.Skleničku jsem měla i na 3x.Je to zelenina,která změkčuje stoličku.Pak se dá použít švestková šťáva.Taky se dá koupit hotová.Nebo pokud pije čajíky,zkusit slabý fenyklový.
Je možné,že za to můžou borůvky.Těžko říct.Pokud jich měla malinko,pak by asi neměli dělat problém,ale nevíš.Organismus se s tím ještě nesetkal,takže i tak na ně může reagovat.
U nás se zoubky spíš hlásily průjmem.Ale zase,každé miminko je jiné,takže uvidíš.
30. lis 2009 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak Vám píši z Loděnic! Jsme přestěhovaní, žijeme v chaosu, všude bordel, hlavně vůbec nevím kde co mám, jsem vorvaná jak vorvaň!!Jediný pokoj v celém bytě který je ze 90% hotový je Vojty pokojít, kuchyň a koupelna. Kdy bude zbytek je ve hvězdách.

Pro pobavení stěhováním se nám rozhašilo Pc, při rařizování je zatím šíleně zasranej koberec v obýváku (zatím neřeším, ne že by nebyl původně krémovej), rozbytej lustr v kuchyni, praské těsnění u pákovky u dřezu (naštěstí zjištěno včas, sousedi nevytopeni), dneska mi vytekla pračka (zjištěno včas sousedi nevytopeni). No a zatím jsou to všechny průsery, teda krom toho, že při dodání ledničky jsme ji hned reklamovali, páč měla sedřenou barvu u dvířek.

Zítra jdu na brigádu, takže jestli pak neumřu totálním vyčerpáním nebo mě nezavřou za udušení dítětě(dneska odmítl odpoledne spinkat a také to pak potom vypadalo), tak se ještě ozvu.
30. lis 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Kasli - ty máš teda zase story! :astonished: Tak už se to snad k lepšímu obrátí. Držím palce. Na brigádu! To jsi teda dobrá po tom stěhování! Musíš být úplně grogy.
Sobilko - k Marcim není co dodat. :wink: :grinning: Jak to dopadlo?

Holky, omylem jsme nakoupili já i můj taťka Kryštofovi téměř tu samou stavebnici. Takže bych ráda tu svoji poslala dál. Je ještě nerozbalená. Jsou to barevné plastové kostečky typu lego, akorát hodně veliké i pro takové gramlavé ručičky jako má náš pokládek. :wink: Nejmenší je 3 x 3 cm. Je tam 104 dílků. Koupila jsem to za 300,- prodám za 150,-. Ještě dodám fotky.

A jak to vidíte s Toulcovým dvorem. Hodí se víc 8.12. nebo 15.12. Vyhlašuju hlasování. :sunglasses:
1. pro 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady jsou ty kostky:

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3587142&vReferer=

Zeptejte se prosím i svých kamarádek. Budu vám moc vděčná. Máme dost limitované úložné prostory, nerada bych to tu skladovala nějak dlouho. Díííky! :slight_smile:
1. pro 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - nam vyhovuju oba datumy, nemame nic, dufam ze nas neskoli nejaka chripka dovtedy :stuck_out_tongue_closed_eyes: A teda mam volne miesto v aute, kto sa prida? :grinning:
1. pro 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Grainne, já bych si tu stavenici od tebe vzala :slight_smile:

Nám vyhovuje termín 15. 12., páč 8. 12. jdeme na rehábku :wink:
1. pro 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, pokud by se jelo toho 15. 12., můžeme se do auta vetřít my? :sweat_smile:
1. pro 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - vy jste konečně ve svém...SUPER!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Asi chvilku bude ještě trvat,než se dostanete do svého režimu a pak už bude fajn.Když jsme se stěhovali my,tak jsem ještě i po 1/2 roce občas něco vytáhla z krabice. :sweat_smile: Nejhorší bylo,když jsem to měla zase zpátky naskládat do skříní,linky v kuchyni atd....to mě tááák nebavilo. :rolling_eyes:

Sobilko - tak co??Byl úspěch??
1. pro 2009 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petula - v pohode, budeme s vami pocitat.

Kasli - ja som ti uplne zabudla zagratulovat, esteze je tu Marcim ktora mi to pripomenie. :confounded: Takze nech sa vam v tom svojom byte dari, nech ste tam stastni. Mimochodom ja som uz 2 roky v Beroune a stale mam nejake krabice v pivnici. Ale asi ak som ich nepotrebovala, mozem ich rovno vyhodit, nie? :grinning:
1. pro 2009 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky dík, já vím, že jste si to zažili také, ale tak brutální jsem to fakt nečekala :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Graine bohužel rychlorekonstrukce nás totálně vyždímala a je potřeba ještě spousta věcí dokoupit, takže jsem se holt musela zapojit a posílit domácí rozpočet a když se naskytla příležitost, tak bych byla blbá abych do toho nešla, holt je to jen špatně načasováno. Ale co, zjistila jsem že 4 hodiny spánku denně na regeneraci organismu stačí :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A toulcův asi spíš také toho 15. ale 100% zatím říct nemohu
1. pro 2009 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...
kasli...hlavně že to máte zdárně za sebou....a jste ve svym....brygádu naprosto chápu...taky sem tam něco podniknu ono je to milý....ale s těma 4 h spánku nesouhlasim u mě minimálně 6...Ondra se teď drží do sedmi tak si užíváme relativně....
co se týče výletu...tak my "můžem" oba termíny ..Pavli vezmeš nás zas s sebou??
jinak novinky u nás - Ondra vyleze na okno a hlásí auta - autobus,tranzit,pick up,bagr,náklaďák atd. svou řečí...
dostal k svátku od babi super knížku a já se začínám učit:o)))a co nechápu začal dělat sám od sebe kotrmelec...
myslim že by to neměl, ale když to dělá sám tak mu v tom těžko zabraňuju...myslím že nám k tomu napomohla návštěva Slunečnice kde se dělal jakoby s pomocí mě...ale on my jak my dal najevo v tomhle nepotřebuje....
1. pro 2009 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

marcim: no úspěch večer sice byl....ale dost drastickej:frowning2:( Naty nekadila ani včera dopo, tak jsem volala Dr. ta řekla ať dáme půlku čípku...to jsem udělala. Cca za 20 minut z ní šly tuhý mrkvový bobky s pěkným řevem - ty první jsem musela dloubat teploměrem, protože uvízly:(( pak si to ještě 3 x zopákla (vždycky s brekem). Na tvou radu, jsem koupila tu šťávičku od Hippu a dýni - tak uvidíme esi to pomůže - dneska zatím nic...ale hraje si, vypadá spokojeně. Takže mrkev si na pár dní odpustíme....asi jí pěkně ucpala.

kasli: to je super, že jste ve svým...i když vím co to je stěhování brrr. My 3 roky rekonstruovali a bydleli v tom - byla to bomba:slight_smile:) deky místo dveří, všechny hadry v taškách...bordel jako v tanku, chodili jsme po lešení, než uschla nová dlažba na chodbě...nod děs. Tak držím palce ať se co nejdříve bez újmy zabydlíte!
2. pro 2009 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem přidala do albíčka pár foteček:o) tak můžete juknout jak koukáme na auta a jak Ondra trhal balící papír:o)
2. pro 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak kdyby bylo dobré počasí tak jsme včera dostali pozvánku a tip na sobotu od 13 h na "Mikulášské házedlo"
je to pro děti od 1 roku - malá soutěž kdy hází s letadýlkem, který dostanou - každý bude odměněn drobností od Mikuláše. pořádají to modeláři na Borech za 1 ZŠ v Králováku. K nám Mikuláš ani čert nedorazí, nechám to až na příští rok, ale procházku si v sobotu asi uděláme....tak kdyby měl někdo zájem...
2. pro 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

L.Myško - no jó, ono bylo Ondřeje! Vše nej oslavenci. Volant se evidentně líbil.

Sobilko - to jste si užily, ale hlavně že to šlo ven. Ta mrkev fakt staví a každé dítě reaguje jinak. Kryštof teda mrkev miluje, dokonce jsme byli kolem roku pěkně oranžový, až se na mě Dr mračila. :wink:
S tou rekonstrukcí si to raději ani nepředstavuju, muselo to být děsné.

Ad Toulcův dvůr. Takže zatím počítám s 15.12. Už se těším.
2. pro 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Ondráškovi taky vše neeejjjjj!!!!!!! Ty jo, mně to nějak uniklo, že bylo Ondřeje. No jsem vostuda :sweat_smile:

Kasli, posledně jsem zapomněla reagovat. To je super, že už jste ve svém. Sice bydlení v provizoriu je na ho.no (taky známe - my měli zařízenou jen kuchyň, jinak jsme měli: v obýváku jen pohovku a později pak na zemi TV půjčenou od našich, v jednom pokoji dvě staré postele a dvě komody po ségře, v ložnici skladiště - tam bylo střídavě nářadí, složené panely plovouček..., jo, a úplně v cajku byla vlastně koupelna a WC :wink:, a vlastně na chodbě nebyla podlaha, tam byl jen holý beton a když to manža připravoval na položení podlahy, tak jsme přeskakovali mokrá místa :grinning:), ale prostě - není nad to být ve svém :wink: Tak ať se rychle zabydlíte :wink: Co se týče peněz, je to sice taky na houbeles, ale co už. Mně by se brigádka občas taky hodila, ale chtěla bych něco, co se dá dělat z domova, páč teď, když už nemusím s Babu tolik cvičit, si ji prostě chci za každou cenu užít. No a taková práce, co by se dala dělat z domova z počítače, snad ani v 21. století prostě neexistuje.

Dneska jsme s Barčou byly prvně plavat v tom Záhořánku. Jako holky - plavání bezva, i když teda ta individuální hodina stojí fakt 300 :stuck_out_tongue_closed_eyes:, ale stojí to za to. Jsme tam jen my dvě a lektorka, tudíž se věnuje jen Barunce, má i různé rehabilitační pomůcky, plus to, co používá normálně při plavání dětí, no prostě jsem z toho měla fajn pocit. Akorát teda plánuju chodit jednou za 14 dní, myslím, že když to prostřídáme se cvičením na gymballech, tak to bude stačit a finančně nás to nezruinuje :wink: Celé to centrum je moc pěkné, sice pro ty, kdo nejsou z Králováku, trošku z ruky, ale zase je tam klídek, navíc autem se dá zajet až k baráku a určo není problém s parkováním, tak si myslím, kdybychom si chtěly někdy dát v klidu kafčo, nerušeny množstvím ostatních dětí a mamin (jako např. u Klauna), tak by to taky byla prima varianta pro srazík :wink: A co se mi u nich líbí a co časem možná taky využijeme - miniškolička, která je pro děti už od dvou let (tady v Králováku je až od tří let). Tak si říkám, že tam pak Barču občas dám, aby si zvykla být v kolektivu dětí beze mě :wink:
2. pro 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky, hlásím se, ale nedočítám. Měli jsme teď docela hukot :frowning2:
Jeník dostal v pátek teplotku, jeli jsme k MUDr a diagnoza byla začínající laringitida. OK, to zvládneme, jsem si říkala. Jenže odpoledne mu během půlhodiny vylítla teplota z 37,5 na 39,5 a upadl mi do febrilní křeče. Takže jsem volala záchranku a frčeli jsme do nemocnice. Tam mu sráželi teplotu, odebrali krev, izolovali nás, aby to nebyla mexická chřipka, ta se během chvíle vyvrátila. Horečky trvaly, nešly srazit léky ani zábaly. Dostával i Diazepam proti těm křečím. V neděli horečka začala klesat a v pondělí už byl bez teplot a světe div se - osypal se. Takže šestá nemoc jak vyšitá. Ulevilo se všem, protože doktoři nevěděli, proč tak horečkuje, když všechno je podle krve OK.
Od včerejška jsme doma a snažíme se dostat do normálních kolejí, Ještě nás čeká kontrolní EEG a nějakou dobu izolace od kolektivu, aby nic nechytil
Takže tak u nás.....
3. pro 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
No teda Pamuk :astonished: vy si teda "užíváte"! :frowning2: :confounded: Tak ať už jste zdraví a rychle se dáte zase do formy.
3. pro 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé pamuk to je mi líto: nedivím se, že si se tak vyděsila...taková horečka během půlhoďky? To bych měla nervy. Teď řádí všechno možný a začíná to vždycky tak nenápadně brrr...hlavně, že už je to lepší a víš co to je. A kde jste byli v nemocnici - Beroun, Hořovice nebo Motol? Tohle počasí a vůbec období je hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes: My pořád bojujeme s tou zácpou, je to lepší ale úplně dobrý zatím ne - no ale to je samozřejmě sranda proti takovýhle situaci. Ať se Jeník brzy uzdraví!
3. pro 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
petulo: fotečky moc hezký....nejvíc se mi Babu líbila v těch džínových šatičkách :dizzy_face: a ta školička zní zajímavě: všude je to od tří let - myslím, že je dobrý když si mrně pomaloučku zvyká na kolektiv a režim. Já jsem doma sice chvíli, ale utíká to tááák rychle :wink:
3. pro 2009 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Pamuk, no to je teda síla. Připomíná mi to průběh, jaký měla Barča - až na to, že já tu záchranku nevolala. Hele, a jak se u Jeníka projevily ty křeče? Přejeme, ať je teď už vše v pohodě. Ta šestá nemoc je teda pěknej hnus.
3. pro 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pamuk - užíváte si to řádně.V podstatě jsme něco podobného měli loni mezi svátkama,až na ty křeče,ty nebyly.A Martínek skončil na kapačkách v nemocnici.Nakonec se taky osypal a pak bylo už dobře.Přeju rychlé a bezproblémové uzdravování. :wink: :slight_smile:
Na EEG jdete k Dr. Spalovi?Sestřička byla moc šikovná a hodná a Dr.pak na kontrole taky. :dizzy_face:

Petul - fotky super. :dizzy_face:

Ondrovi (sice se zpožděním :pensive:) přejeme všecičko nejlepší a velkou pusu posíláme. :dizzy_face:
3. pro 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježiš Pamuk, tak vy se také rozhodně nenudíte. No hlavně, že už je dobře! :dizzy_face:

Já ten diazepan musím domu ořídit do lékárničky, sice jsme ještě takhle vysoké horečky neměli, ale jak se říká : " Štěstí přeje přiravenm!" Z febrilních křečím mám vítr jak blázen :zipper_mouth:

Pamuk co si s prcke dělala když je dostal?
3. pro 2009 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Byli jsme v Hořovicích. Oni se ze záchranky neptají, kam chci jet, ale jedou do spádové nemocnice.

Křeče se projevily tak, že ležel a najednou zaklonil bezvládně hlavu, oči mu šly v sloup, začal fialovět a škubal sebou.
Popadla jsem ho, nejdřív jsem myslela, že je to tou laringitidou a nemůže dýchat, tak jsem na něj otevřela okno, ale pak jsem mu sáhla do krku a jazyk byl totálně v křeči, tak mi to došlo a volala jsem záchranku a souběžně s tím jsem ho chladila ve sprše. Jakmile jsem ho pokropila na hrudník a hlavu, tak se probral. Trvalo to celé asi tak minutu a půl, ale bylo to děsně dlouhý. Už mě napadala myšlenka, že mi tam umře. Hrůza!

Teď se budu bát každé teploty, už při 37,5 musíme dát ten Diazepam a snižovat teplotu. A kdyby se to náhodou prošvihlo, tak máme Diazepam do zadku, který se dává v křeči a ten, doufám, potřebovat nebudem.

Dr v nemocici říkala, že febrilní křeče jsou dost často právě u horečky při šesté nemoci, že ten virus je nějak agresivní a ta horečka jde strašně rychle nahoru.

Tohle byla Jeníkova první nemoc, do tý doby neměl skoro ani rýmu a teplotu měl jen po jednom očkování.

Na EEG jdeme k Dr. Spalovi, už na nás byl juknout v nemocnici.
4. pro 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pamuk - hrozný pocit...bezmoc...znám,ale zvládli jste to bezvadně.Na 1*****. :dizzy_face:
4. pro 2009 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pamuk, no teda to je síla, ty křeče :cry: Babu na ně při šesté nemoci měla taky zaděláno, ale takovéhle to teda nebylo. Fuuuujjjjj!!!!! Víš, co je ale dobré na tom, že si prockové tu nemoc prodělali? Že už ji do konce života nedostanou. Aspoň něco :wink: Zmákla jsi to suprově, to má Marcim pravdu :slight_smile:
4. pro 2009 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, pakuk souhlasím, že jste to zvládly výborně. Člověk v takový situaci asi sebere všechny síly a snaží se pomoct dítěti - ale ty křeče.... jsou asi hrozný - já o tom jen četla...ale ve skutečnosti bych byla vyděšená k smrti. FUJ! Ta šestá nemoc mě děsí - předtím jsem vůbec nevěděla, že něco takovýho existuje:- :zipper_mouth: až když jsem narazila na článek v časopise "Máma a já". Tak ať už jste zdraví....

Naše zácpina už se taky lepší, začala jsem malý vařit - nejvíc jí šmakovala jahlená kaše s jablíčkem a odstříkaným mlíčkem.
4. pro 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...
absolutně nic nestíháme:o((navíc máme rýmu a rostou nám stoličky 4 najednou - Ondra - nálada šílená-ke všemu dělá naschvály takže mi pěkně vytáčí a v noci se asi dík zubům budí...Nurofen ani mastička na zuby to neutlumí tak..snad to bude rychlý a nebo to bude super víkend....
pak mi taky trošku hnula žlučí "novopečená maminka" ale udržela jsem se a byla milá - jinak Štěpánek už je doma a my budem čekat až budeme trochu víc zdraví...

Pamuk uff zvládly jste to na jedničku...ty křeče to asi muselo být hrozný...my 6.nemoc máme taky za sebou a měli jsme 40,5 co jsem změřila, protože teploměr není náš kamarád- naštěstí bez křečí...asi to je fakt blbá nemoc netušila jsem že to můžou děti dostat i starší mi to měli mám pocit v 9ti měsících..

Peťo krásný fotečky..taky jsem tvořila vánoční...ale zatím jsou ve foťáku:o)
4. pro 2009 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek