• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Čus holky prosím pomoc, potřebuji prodat kuchyňku co měla být malému k vánocům! Mám jí od kamarádky z německa,ale ona mi bohužel přivezla uplně jinou než jsem chtěla a tahle se nevejde na vyhrazné místo. Je to tahle kuchyňka http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=26730889&tab=0 dám jí za 1000,- nová v originálu, pouze otevřená krabice!!!
5. pro 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, zeptám se v okolí, ta kuchyňka je krásná. Kdybych neměla pro Barču ještě nakoupené dárky, brala bych ji i brala. Ale u nás to po Vánocích bude nejspíš vypadat tak, že se budeme muset nějakých hraček zbavit, jinak se v nich utopíme :grinning: Viz fotky z dnešní minioslavy (plus pár dalších - no směska, no): http://petul-a.rajce.idnes.cz/rajce.net_5._12._2009/#album
5. pro 2009 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťo kde jste sehnali ten JOJO adventní kalendář?
6. pro 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, v Hypernově. Koupila jsem ho omylem :grinning: Já vůbec nekoukla, že je to Jojo. Ale nakonec to bylo dobře, páč čokoládový dostala babu od našich a to želé je zas jiná (dejme tomu zdravější? :sweat_smile:) varianta. Ale stejně to žeru spíš já :grinning:
6. pro 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťul - co jste slavili? Bára je Barborka? :confused:
Jinak my oslavili druhé Štofího narozky. Byla u nás tchýňka a přivezla mu bojový vrtulník na baterky, myslela jsem, že upadnu. :angry: No ale už jsem to vydýchala. Tiše doufám, že příště takovou kravinu nekoupí.
Tady jsou fotečky, včetně těch z Mikuláše
http://paulatreid.rajce.idnes.cz/Smoulik_slavi_narozeniny_a_Mikulase/
6. pro 2009 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - fotky super a Krystuvkovi vsetko naj naj naj... Tchyne mozno donesie nabuduce tank :grinning: :grinning: :grinning:
6. pro 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nestraš!!! :grinning:
6. pro 2009 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak jak u vás probíhaly návštěvy Mikuláše? :wink: Grainne fotky jsem viděla, moc hezký! Kryštůvkovi taky přeji všechno nejlepší. :slight_smile:
My nakonec byly na besídce. Hedu slibovala, jak řekne básničku (vybrala si "Chodí pešek okolo", což je teda spíš hra :sweat_smile: ), vyprávěla, že musí být hodná, protože čerti nosí děti do pekla... nakonec neřekla ani "ň", nepodívala se ani na Anděla, sbalila balíček, ze kterého chtěla okamžitě čokoládovou ozdobu a tim to pro ní haslo :grinning: . Pak se proháněla kolem čertů, jakoby se nechumelilo. Už fakt nechápu, čim ty děti jako strašit :rolling_eyes: :grinning: .
6. pro 2009 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne, Kryštůfkovi vše neeeeeeejjjj :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Fotky jsou super.

Jj, Babu je Barborka.
6. pro 2009 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petula - tak dodatocne aj Bare vsetko naj k svatku.
7. pro 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všem oslavencům všechno nej..... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
7. pro 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Barborce vše nej! :wink:
7. pro 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem,

taky dodatečně vše nejlepší veškerým oslavencům tady:slight_smile:) Ondra vidím, že už je o.k to je fajn, fotečky taky moc pěkný!
My byli od soboty pryč...dostali jsme od známých poukázku do Babylonu v Liberci, jenže byla platná do konce roku (onemocněli)....ale nevyužijte to. Tak jsme se s manžou rozhodli, že pojedem hned, jelikož vánoce jsou za dveřmi a vyrazili na prodl. víkend....bylo to skvělý. Malá plavčila ve výřivce a mooc se jí to líbilo. Jenže včera jsme přijeli a nějak nestíhám....cukroví ještě nemám - dneska jsem uplácala první těsto....doma bordel jak v tanku, hora prádla a teď jsme dodělali trochu výzdoby. Holky jak vy to všechno zvládáte? Já jelikož nemám žádný hlídání, babičky daleko a Naty vyžaduje čím dál víc pozornosti je to na pytel...jsem urvaná každý den a mám pocit, že jsem zase skoro nic neudělala.... :cry: ani ten relax víkend mi moc nepomohl, i když byl moc fajn.
Manžel bude zas 2 dny v Praze, to zas bude s tím pečením boj :frowning2: Hezký večer všem! Jo a ještě jedna otázka: padaly vám po porodu taky tak hrozně vlasy?? Mě to začalo až 5. měs. po porodu ale fest - mám pocit, že za chvíli budu konkurovat Fantomasovi....už se bojím i učesat :grinning:
8. pro 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Babu děkuje za gratulace :slight_smile:

Sobilko, jednak - co takhle ubrat plyn? Já loni nepekla vůbec a taky se svět nezbořil. Teda vlastně pekla jsem jeden den s mamkou, ale to bylo u našich. Hlavně se nestresuj takovými věcmi jako že musíš mít stále perfektně naklizeno (dávno jsem tento ideál opustila :grinning:), radši si ve volné chvilce hoď nožky hore :wink: Prospěješ tím sobě a tím pádem i Natálce. Prostě, jak říká jedna naše (moje a Kasli) kolegyňka - ŽÁDNEJ ŠTRÉÉÉÉÉSSSS!!!
Druhá věc - to padání vlasů (které mimochodem může souviset i s únavou), to jsem měla taky. Teď si nevzpomenu jestli kojíš, ale pokud ano, tak mně pomohl GS Mammavit. Trvalo to sice tak asi měsíc, než zabral, ale vlasy opravdu padat přestaly. Je fakt, že v té době jsme taky začali ubírat kojení, takže mohlo pomoci i to. Ty vitamíny mi doporučili v lékárně.

My byli dneska na rehábce. De facto máme rehabilitace ukončené, s tím, že máme přijít tak tři čtyři měsíce po tom, co se Babu sama rozchodí. Tak jsme si s rehábkou i pokecali - celkově o hypotonii, o tom, jak jsme vzorní pacienti - no chválila nás, no :grinning: Taky jsme říkali, že jsme začali chodit na to plavčo, tak řekla, že to je super, pak taky doporučila tak od 3 let trampolínu (to už jsem taky slyšela), pak taky chůzi bosky třeba v písku nebo na trávě... no prostě takové ty jednoduché, ale účinné věci. Taky jsme se shodli, že Babu zřejmě bude muset sportovat celý život (ale to by měl i zdravý člověk, že jo :wink:) a rehábka potvrdila můj názor, že ta hypotonie se dá i určitým způsobem využít - tancování, gymnastika... Oni hypotonici mají uvolněné klouby, tím, jak to ty svaly tak nedrží. Takže jsme si dneska spíš tak příjemně pokecali a rehábka říkala, ať se občas stavíme i jen tak na ni kouknout, že přecejen viděla Barunku vyrůstat. Tak to bylo takové milé :dizzy_face: Přemýšlím, že jí tam hodíme nějaké hračky pro děti, když bude ten Ježíšek :wink:
8. pro 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sobilko - u nas to bolo obdobne minuly rok, hlidani zadne, pecenie za pochodu. Ja som este 10 mes.po porode chodila spavat o 21.00, lebo dlhsie som proste nevydrzala :slight_smile: Kym prisiel MM z prace, najedol sa, osprchoval a tak, ja som uz bola tuha. Vlastne sme sa videli len cez vikendy :grinning: :grinning: :grinning: Ale hlavne ziadny stres ako pise Petula. Je a zdobit mozes kludne aj spinave okna :grinning: :grinning:
A vlasy to bola hruza. U mna to zacalo nejaky treti mesiac po porode, myslela som si ze oplesatiem, uz som si vyberala parochne :confounded: :grinning: ale potom sa to nejak ustalilo. Ale fakt je ze najlepsiu kvalitu vlasov som mala ked som bola tehotna :grinning:

Petula - tak to srdecne gratulujeme, ja som za to aby sa tie deti hybali, urco maju podstatne menej pohybu ako my za nasich mladych cias :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ved my sme domov chodili len sa najest, aj to sme uz museli mat krce v bruchu. Ja viem ze je to asi aj týmito casmi, deti vsade vozime - ja nevynimajuc - a tie preto aj zabudnu chodit. Von po zotmeni ani nechodia aby ich niekto neprepadol, no hruza.
8. pro 2009 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Sobilko- přidávám se k holkám. Nehroť to! :sunglasses: Malá to stejně ještě letos nebude tak prožívat, počkej příští rok si to užiješ víc. A manžel snad pochopí, že nebude letos 20 druhů. Jinak já si dávám vždycky laťku nízko a co udělám navíc to je bonus. Ostatně přece nebudeme podporovat ten konzum! :grinning:
Peťul - super. :dizzy_face:

Tak kdo se teda příští týden chystá do Toulcova dvora? Ať dáme dohromady posádky. :wink: Počítám, že beru L.Myšku.
Jani? Peťko? Kasli? Sobilko? Bery? Co vy?
9. pro 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja ano a myslim ze beriem Petulu. Je to tak? :slight_smile:
9. pro 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Sobilko - já na tom byla loni úplně stejně :grinning: .žádná babička v dohledu a chlap věčně v práci.Když budeš mít jen pár kousků cukroví,tak se svět taky nezboří.
Ad vlasy - je to naprosto normální stav,kdy se tak projevují obrovské hormonální změny,které byly v těhotenství a pak porod a kojení.Jakmile se rozhozené hormony budou vracet k normálu,bude líp.V těhotenství se většinou kvalita vlasů zlepšuje a vlasy rozbují.Po porodu vlastně to,co ti přirostlo "nad limit" zase vypadává.Nic moc se s tím nedá udělat.Jedině se doporučuje brát jakékoli těhotenské vitamíny které ti dělaly dobře....a vydržet,ono se to musí srovnat samo.Při kojení se toho stejně ani moc nemůže. :unamused: Pokud bys nechtěla multivitamín,pak mě napadá jedině samotný Panthenol v tbl,je ho tam cca 4x víc než v multivit.Ale nenašla jsem,že by byl kontraindikován při kojení.
9. pro 2009 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petulo - na to se nedá říct než,že jste 1.
9. pro 2009 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak Kryštof mě začal říkat "Ty-ty-ty!" (doplněno příslušným gestem) a volá na mě " Na zadek! Na zadek!" případně přiběhne a ještě mě plácá. :grinning: :grinning: :grinning: Nejlepší na tom je, že netuším, kde to sebral. Né, že bych mu to nikdy v životě neřekla, ale většinou to fakt nepoužívám, ani manžel.
9. pro 2009 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, díky všem za podporu...padla na mě nějaká předvánoční depka- :frowning2: ale vidím, že jste na tom byly loni hodně podobně a to mě trochu uklidnilo. Nejde mi o to mít 20 druhů cukroví.... to vůbec ne....jen jsem asi ve stresu jak najednou nic nestíhám navíc jsem s malou převážně sama a jí právě asi začínají zuby, takže je protivná jak činže, pak ty chuchvalce vlasů...prostě se to nějak sešlo :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Je pravda, že koncem těhu a po porodu jsem měla nejlepší vlasy v životě, bohužel teď je to pravý opak (pleť byla taky pár týdnů šílená, ale ta už se snad zklidňuje) - no budu doufat, že s ubíráním kojení se to aspoň zmírní. Vitamíny totiž beru pořád, ale jsou to určitě ty hormony jak píšete. V poledne už po příkrmu nekojím, za pár dní zkusím vynechat další....uvidíme.

Máte pravdu - asi to moc hrotím, ale je to první dítě.....po druhým určitě člověk řeší mnohem míň věcí

Já bych asi potřebovala jeden den úplně pro sebe, ale to díky kojení zatím nejde, chci totiž vydržet aspoň zimní měsíce, když mlíko je:wink: už to nějak uteče.

petul.o: a kdy si si všimla, že je Babu s pohybem pozadu?

grainne: to je hezký! Člověk si myslí, že dítě neposlouchá a ono....najednou vytasí hlášku:slight_smile:)

:slight_smile:
9. pro 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

My se hlásíme na Toulcův dvůr jako posádka Janulčina auta :grinning:

Sobilko, já si opoždění ve vývoji ani nestačila všimnout. Naše mudra upozornila na to, že Barunka má nejspíš snížené napětí ve svalech, když jí ještě nebylo ani šest neděl. Tím nám strašně pomohla, páč se to začalo řešit hodně brzy. On je totiž nejdůležitější první rok - co s dítětem nevycvičíš do toho roka, to už se pak velmi těžko dohání. Rehábka říkala, že naše mudra patří mezí tři nejlepší tady v okolí - tedy soudě podle toho, jak staré děti který doktor pošle na rehabilitace. U nás je to spojeno i s neurologickými prohlídkami, taky se kvůli tomu měnilo očkovací schéma, sama jsem byla svědkem, jak se mudra domlouvala po telefonu s neurologem, jak to s tím očkováním bude... prostě je vidět, že o těch dětech přemýšlí a ne že prdne hexu a hotovo :wink: Ono totiž to očkování je pro tělíčko taková zátěž, že hypotonikovi by mohlo vývoj ještě zpomalit, pokud by bylo nevhodně zvolené. Proto my nemáme hexu, ale tu starší variantu.
9. pro 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...
opravdu my ty vánoce dávaj zabrat....Ondra mi teď leze po oknech a "meje okooo" takže bych mohla začít znovu...ke všemu naši odjíždí od soboty do soboty na hory takže tu budu mít barák,zvířectvo...
a ještě určo pár nedopečenýho cukroví...slovo dárky děsí moji peněženku...a švagrová s náma nemluví-ani u malýho Štěpánka jsme nebyly...nějak sem si to představovala jinak...Ondra bojuje pořád se stoličkama a v noci se budí...no říkám si že bude líp...a těšila jsem se na úterý
Grainne si zlatá že se mnou počítáš...ale uvolním místo někomu jinýmu(ač nerada-ale přijede my nečekaně "tchýňka" v pondělí a zůstane do úterý do odpoledne - tak mi je blbý jí poslat ráno domu-když se sem tahne vlakem skoro 3 hodky.....)
Jinak moooc pěkný fotečky moc se omlouvám oslavencům Barče a Kryštůfkovi dodatečně vše nej...a hodně zdravíčka - pevné nervíky maminkám:o)
i Mikuláš se vydařil:o))fakt pěkný fotečky...my Mikuldu neměly ale Ondra viděl fotky co byla mamka s děckama z oddílu v Koněprusech a pořád říkal "Krako..." - jakože Krakonoš
no jdu prďolu vzbudit mažeme naposled na plavčo...pak až v novým roce a to už bude pohoda ..
10. pro 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mě zase jednou dostal Kryštof. Šla jsem ho uložit do postýlky, tak slabě prostestoval (bo ví, že je mu to houby platné, tak jen tak pro pořádek) "Spinkat ne. Spinkat ne" Načež dodal: "Pomoc!" :grinning: :grinning: :grinning: Maminku tím naprosto odrovnal. :grinning:
10. pro 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: fakt dobrýýý. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Jsem pod stolem.Máš mě na svědomí. :grinning: :grinning: :grinning:
10. pro 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne :grinning: :grinning: :grinning: Úplně ho vidím - smuuuutnýýý výraz v očích a "pomóóóc" :grinning: :grinning: :grinning:
10. pro 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne to nemá chybu!

Jinak ženy už jsem on-line :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Na toulcův se bohužel nedostanem, jsem v jednom kuse, když jsem doma tak uklízím, vařím, peču (přijde mi mi že mám poslední dobou furt ruce ve dřezu :angry: ) jak je doma manža tak letím na brigádu, takže volný čas moc není a hlavně opravdu si na tu cestu tam autem ještě netroufám.
Kdy vlastně jedete? Jediný volný den mám v pondělí! že bych to přeci jen nějak spytlíkovala :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Sobilku padání vlasů je normální a pokud kojíš tak ti 100% padat budou dokud nepřestaneš. Pomáhají na to troch vitamíny jak píší holky, ale zázraky od toho nečekej :wink:

Jinak u nás Mikuláš nebyl, nějak jsme to nestihli. :stuck_out_tongue_closed_eyes: MAlej umí nové slovo a to "prdí" vždycky když si prdne tak to zahlásí. Přesun zatím zvládá na 1 ale nechci ho ještě moc chválit, co kdyby si to rozmyslele, že.

Jo a máme doma z babánka Tatánka, jak začal najednou s tátou trávit víc času tak je pro něj tatínek Bůh :grinning:
10. pro 2009 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, teda ty jsi fakt v jednom kole :stuck_out_tongue_closed_eyes:

S tím "prdí" jsi mi připomněla Báru - ta po jedné takové příhodě řekla "pardon" (teda po jejím "ta-do" :sweat_smile:).
10. pro 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky - :grinning: :grinning: :grinning: prdí i pardon jsou skvělý hlášky!
Ty děti fakt někdy perlí. Kryštof mě dnes ještě upozornil, že jsem ještě nezapla troubu na pečení cukroví. Kriticky nakoukl dovnitř a prohlásil "Tma, noc." :grinning:
A ještě jsem našla dnes vzorně vytříděnou knížku o krtečkovi v papíru na vyhození. Ekolog po mamince, no. :grinning:
Kasli - zatím je v plánu úterý a mám volné místo v autě, bo L.Myška nakonec nejede. :wink: Takže kdo je další zájemce?
10. pro 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne, teda ještě že sedím na pohovce, jinak bych byla pod stolem :grinning: :grinning: :grinning: Kryštůfek je teda kousek :grinning: S tou tmou jsem si vzpomněla na Barčinu hlášku (snad jsem to tu ještě nepsala :confused:) - koukla do krabičky a řekla "tma". Ale na Kryštůfka to nemá :grinning:

Nebyli jste dneska někdo kouknout na Coca-cola kamión? My to tam vzali cestou z hudebky, měli jsme tam spicha s kámoškama. A jako - UŽ NIKDY!!! Jedině tak kouknout na příjezd a pak domů - to jsme taky dneska udělali. Nejen, že lidí jak nas.áno, ale... Jako ještě pěkný byl právě ten příjezd kamiónu, to je jen takový lehký kýč, doják pro maminky a kouzlo pro dětičky - velké svítící, hrající auto. Ovšem jakmile to zastaví a otevřou ho, radím vyrazit směr nejbližší hospoda. To je kýč jako krááááááááááva!!! Pardon :sweat_smile: Když děti na náměstí volaly "Santooo!!!", mně se chtělo zavolat "Ježíškuuuuuuu!!!" a chtělo se mi blejt, velebnosti :sweat_smile: Jako je jasné, že když je to promo akce Coca-coly, asi to nebude o Ježíškovi, ale co je moc, to je moc. Už jsem si zvykla, že nám sem furt někdo toho Santu cpe, ale že ho za prachy předvádí Češi a ČESKÉ děti ho s nadšením vyvolávají a pomalu si snad začínají myslet, že dárky nosí on... fuj. My taky Ježíška nikomu nenutíme. To jsme s Babu panečku rychle prchly :grinning:
11. pro 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek