• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Ahoj holky,
doufám, že jste si ten Štedrý den užili stejně jako my.
Tady jsou nějaké fotečky http://paulatreid.rajce.idnes.cz/Smoulik_Krystufek_slavi_Vanoce_2009/
u Kryštůfka zabodoval asi nejvíc ikeácký vláček, jak můžete vidět na fotkách.
A dostala jsem od Kryštůfka krom nočníkovaní ještě další dáreček. Začal mi říkat maminko a manželovi tatínku! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: To zahřeje u srdce.
Zítra vyrážíme odpoledne do divadla, bude hlídat dědeček. Jsem na něj teda mooooc zvědavá, ale věřím, že to kluci zvládnou s přehledem. Tak držte taky palce.
25. pro 2009 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale ničí mě to vstávání. :frowning2: Na štědrý den, jsme byli už v sedm v obchodě, protože jsem chtěla nechat dospat manžela a mýho taťku. A dnes jsme zase od čtyř vzhůru! Teda vylézám z postele až v šest, ale když po čtvrt hodině vstávám, přikrývám dítě a přesvědčuju ho aby spalo, tak se tomu moc spánek říkat nedá. Občas jsem z toho docela zoufalá. :frowning2:
25. pro 2009 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.
U nás Štědrý den taky vcelku úspěšný.Kluci byli nadšení.Robča měl dárky ve stylu "čtyřlístek".
Největší "bitka" je o autobus-transformens,který dostal Marťas,ale Robin by si s ním chtěl hrát taky.Perou se o něj od včerejška.Sranda bylo včera večer...kdo si ho vezme do postele.Nejdřív ho měl Martínek (jako majitel) a pak se záhadně,když Marťa usnul, přesunul k Robinovi :grinning:

Grainne - hlavu vzhůru,dědeček je šikula,on to zvládne. :dizzy_face:
25. pro 2009 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vespolek,

tak ucpaný mlékovod mám zasebou, zvládla jsem to bez ATB....hurá :sweat_smile:

grainne: máte moc "sympatický" stromeček!

Jinak u nás štedrý den proběhl taky v pohodě....malá sice nevěděla co se děje, ale mooc se jí líbily ty obaly a trhala a trhala:slight_smile:) a taky máme další pokrok - včera se začala přesouvat - leží na zádech udělá oblouk a odstrkuje se nohama a hlavou :grinning: ale jde jí to docela rychle, až vždycky skončí z deky na podlaze a bulí haha....
25. pro 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
grainne: máš pravdu, to oslovení maminko a tatínku je krásný dáreček :sweat_smile: taky se na to těším!

marcim: bitka o dárky? To je sranda :sweat_smile:
25. pro 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
petul.o: Babu mě rozesmála s tím špuntem v posteli....jinak už nám začíná babuánština - a to: bababababa!!!! První zřetelná slabika - řve to teď na každou návštěvu :grinning:
25. pro 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsme byli v divadle (minimálně po dvou letech poprvé) a bylo to úúúžasné. :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: Šli jsme na Cavemana, všem vřele doporučuju moc se pobavíte a nasmějete. http://www.caveman.cz/ Už jsem se dlouho tak nenasmála. :grinning: :grinning: :grinning: Kryštůfka hlídal můj taťka, měla jsem z toho docela nervozní, ale zvládli to na jedničku s hvězdičkou. Jsem moc ráda. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
26. pro 2009 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

A jaký byly svátky, co? :grinning: Ten čas letí, to je hrůza.

Sobilko, teda retence - to ti fakt nezávidím. Ale hlavně, že už je to v pohodě. Teda Natálka je šikulka :slight_smile:

Grainne, to oslovení maminko a tatínku - náááááádhera :slight_smile: Já vím, že taješ, co? :wink:

Marcim, tak bitky o dárky, to musí být sranda. A ta záhadná cesta autobusu od Marti k Robčovi... :grinning: Jak se chudák Robča asi musel snažit neusnout dřív než Martínek :grinning:

U nás byly Vánoce úúúúúžasné :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Reakce na dárky pod stromkem naprosto suprová :dizzy_face: Zmerčila to, zasvítila jí očička a už mazala rozbalovat :grinning: A v jednu chvíli řekla i něco jako "gáky (= dárky) - hezký" :grinning: A i si se všemi dárky hezky hraje, no Ježíšek se asi trefil, ten je ale šiovnej :grinning:
26. pro 2009 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
dneska ráno mě zase Kryštof dostal. Vždycky když mě nechce poslechnout tak počítám do tří a pak ho bafnu a odtáhnu kam chci, ale dobře to na něj funguje, takže většinou se ke třem ani nedostanu. A dneska ráno, když se mi nechtělo z vyhřátého pelíšku, tak si stoupl k mojí posteli a říká: "Mámo, pojď! Dolu! Raz, dva..." :grinning:
Holky, hoďte sem taky vaše vánoční fotky. Jsem moc zvědavá.
27. pro 2009 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
V rychlosti zdravím! :wink:
Zážitky z Vánoc dočtu zpětně. A nějaké fotky taky hodím. U nás to byla nádhera, ale jsem celkem ráda, že je po všem :grinning: .
27. pro 2009 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Grainne :grinning: :grinning: :grinning:

Taky se musím podělit o zážitek. Koupili jsme Barunce (a vlastně tak trochu i sobě, že jo :wink:) takového toho plyšového kecacího papouška. Báře se strašně líbí, dneska na něj ukazovala a volala "papachkaaa, papachkaaa!!!" :grinning: Takže kdybyste to náhodou nevěděly, tak papoušek je papachka.

Jinak u nás dnes odpoledne opět teplota. Asi to budou zuby, má trošku nateklé dásničky a jinak je bez jakýchkoli příznaků (jakožto pověrčivec opět ZAŤUKÁVÁM :wink:). Dostala Nurofen čípek, ovšem večer jsme ho našli na přebalovací podložce neporušený :confused: Přesto jí teplota klesla. Tak nevím, no. Večer dostala pro jistotu Panadol, uvidíme, co dál.
27. pro 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak u nás byly svátky také klidné a ježíšek byl suprový. Malej z něj byl uplně v tranzu, začínalo to stromečkem pro který jsme si jeli 22. do lesa, pak ho na štědrý den přes noc Ježíšek ozdobil a nakonec přiletěl Ježíšek k nám na balkon a malej ho viděl. No to bylo slávy :grinning: Abyste rozuměli, po večeři jsme šli s Vojtou do pokojíku v okně vyhlížet Ježíška a zrovna letělo letadlo, takže maminka toho využila a řekla jsem malému že letí Ježíšek, do toho akorát manža zvonil na zvoneček a nechal otevřené dveře od balkonu, takže malej mazal k balkonu a křičel, že je na balkoně a teprve až pak si všiml dárků.

Jinak dárky u nás dárky Vojtu ani tolik netankovali jako rozbalování, to byl souboj pro dvě ruce. Balící papír jsme měli i v posteli. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jdu juknout na vaše fotečky a pak snad hodím zítra i ty naše :wink:
27. pro 2009 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...
u nás byl štědrý večer taky super-ale jak píše Kasli-dárky se líbily ale rozbalování to bylo něco-pak chtěl rozbalovat i ostatním dárky:o)a málem to obrečel že něco nemohl...ale povedlo se byl úplně mimo a tak jsem se bála že nebude spát jak byl rozdováděnej-milé překvapení:O)spinkal do 7,30 takže pro mě malý vánoce.

Grainne to s tím počítáním to je fakt super:o))
a Caveman je super, ještě jsme byly na tý druhý hře a to bylo taky dobrý...je to sice dýl ale dokonce jsem zakoupila i knížku:o)

Peťo taky máme vánoce se zoubkama rostou nám konečně stoličky ovšem pomálu a všechny naráz :confounded: ale v celku to nese dobře jen mi chce pořád kousat prsty.

http://lmyska.rajce.idnes.cz/Vanoce_2009/

jinak fotečky přidávám a je tam i malej Štěpula
28. pro 2009 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

L.mysko, krásné fotky. Štěpánek je nadhernej :dizzy_face: I nad Ondráškem jsme se tu teď s manžou rozplývali :sweat_smile: Hlavně tahle fotka, ta je normálně hodna zarámování: http://lmyska.rajce.idnes.cz/Vanoce_2009/#IMG_1347.JPG :wink: A Ondrášek dostal stejnou stavebnici jako Bára.
28. pro 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky

Marcim, mám na tebe dotaz jakožto na odbornici - co si myslíš o podávání Diazepamu prckům při horečkách? Dávat nebo ne, případně při jaké teplotě? Já o tom hledala info, páč Babu měla odpoledne 38,2, tak jsem si říkala, kdyby večer měla nějak hodně, že bych ho dala, ale teda to, co jsem četla teď na netu, mě celkem nalomilo, tak fakt nevím.
29. pro 2009 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
omlouvám se za zpoždění...byly jsme mimo PC.
Diazepam ano,pokud je teplota nad 39,0-39,5.Někdo dává až nad 40 °C.Dává se u podezření na febrilní křeče (křeče u vysokých teplot).Ty vznikají z nevyzrálosti nervové soustavy,která najednou neumí regulovat vznikou teplotu.Tvrdí se,že nejhorší je rychlé snižování teploty.Pak jsou křeče.
...Teplota je přirozená obrana organismu,kdy vlastně zvýšením teploty se likvidují bakterie(viry),které jsou náchylnější na vyšší teploty.Tím si vlastně tělo s virozou(nemocí) poradí samo.Proto není dobře při náznaku teplot okamžitě dávat antipyretika (Paralen,Panadol,Ibalgin....) ,protože se tak vlastně zastaví obranná reakce těla na vniklý bacil(vir) a tím se pomůže propuknout nemoci... Toť,co nás učili ve škole.
Dle vlastních zkušeností...nechávám teplotu přes 39,pokud teda není nějak hodně schvácený nebo se mi jinak nezdá.Většinou se mi potvrdilo,že pak nemoc netrvala ani tak dlouho.A i když byl více unavený z teploty,pak se docela rychle zregeneroval a všechno šlo rychleji k uzdravení.
Teď je ovšem trochu problém u Barunky.Záleží na tom,jak je na tom s NS jakožto hypotonik.Pokud je NS natolik dobře,pak bych se vyšších teplot nebála a jen bych hlídala,jak se mi jeví a ev. lupla,pokud by se ti něco nezdálo.
Pokud si její NS nejseš natolik jista,pak bych ji Diazepam preventivně dala. ...Je to jen a jen na tvém rozhodnutí.
Ovšem upozorňuju ... ač je to sedativum (lék zklidňující) může u dětí způsobit stav naprosto opačný tzn.,že bude aktivnější. (Můžu potvrdit s touto reakcí jsem se už taky setkala a byl to dospělák.U dětí je to ještě mnohem složitější,protože mají všechno úplně jinak než dospěláci.)

Tak nevím,jestli jsem nějak moc pomohla. :sweat_smile:
Přeju,ať vás teploty brzy opustí a jste zase jako rybičky.
29. pro 2009 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a dodatek....na noc většinou něco na teplotu dávám.Zase nejsem sebevrah,aby se nevyspal nemocný,maminka a vlastně ani celá rodina. :wink:

Ale je to jen na tobě.Pokud budeš mít pocit,že tam probíhá něco,co by si Diazepam zasloužilo,pak ho dej.Je těžké radit a říkat,když budou takové a takové příznaky MUSÍ se dát,nebo JEŠTĚ SE NEMUSÍ....Každé dítě je jinačí a každé jinak reaguje a zvlášť,když Barunka NS neměla ,tak jak by měla mít.
29. pro 2009 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim, díky moc, jsi jednička :slight_smile: Ono se to u nás nakonec vyřešilo samo - Babu měla večer jen 37,2 - sice trochu zvláštní, když odpoledne měla 37,4 (3 hodiny předtím dostala Panadol), no ale ještě že tak. Ale čípek teda dostala - přesně jak píšeš, nejsem sebevrah :sweat_smile:, navíc bylo vidět, že ji bolí zoubky. A asi to fakt bude od zubů, má neskutečně agresivní produkty v pleně :sweat_smile: Byla děsně opruzelá, tak manža donesl řepík a opět najíždíme na osvědčenou kombinaci řepík + Imazol/Bepanthen. A moc díky za to upozornění na Barunčin NS, to je zřejmě důvod, proč mi mudra říkala, že ten Diazepam mám šoupnout při teplotě nad 38. Zítra se jí na to pro jistotu ještě jednou zeptám, ráno tam razíme. Manža se kasá, že půjde s námi, tak jsem zvědavá, co bude říkat, až uvidí tu scénu, co tam Barunka zas určitě předvede :sweat_smile: Ale jestli ta potvůrka bude zrovna hodná a on pak bude říkat "To víš, to musí jít s vámi tatínek"... :grinning:
29. pro 2009 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

vidím, že svátky a hlavně štědrý den se všem vydařil - a dětičky si to báječně užily :sweat_smile: to je super....Fotky máte všechny krásné! Taky posílám odkaz na pár výtvorů co jsme nafotili. Manža je velký fotograf: fotí stále všechno a všude (někdy to až přehání - myslím že mít 10 hodně podobných fotek je zbytečný ), ale když ho to baví :wink:

http://mausen.rajce.idnes.cz/Vanoce_2009/#

jinak se nelekněte - sbíráme sobi všeho druhu - i když nejsme zastánci Santy (to fakt ne!) ale začalo to jedním malým sobíkem z Ikei pro radost a pak jsme koupili dalšího kamaráda a teď už je dostáváme ....asi nás za chvíli vystěhujou!

Teď trochu z jiného soudku: holky jak jste začínaly s příkrmy? Vařili jste nebo jste dávaly kupovaný? Já začala skleničkama, když toho Naty snědla víc....řekla jsem si, že jí začnu vařit - jenže ona ještě nemá zuby ( a to jí bude 8 měsíců) a jakmile jsou tam kousky dáví se a nechce to. Bohužel ponorný mixér úplnou jemnou kaši nesvede a jiný nemám.... tak jsem zatím zase u skleniček z DM....
29. pro 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééé omlouvám se za tu hrubku...samozřejmě "vařily" už jsem asi přepracovaná :grinning:
29. pro 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petul - Podle toho,co píšeš,to vypadá fakt na zoubky.Jo podle prdky, jsem taky poznala,že se něco klube.To byly opruzeniny...a to na ně třeba zase Robča vůbec netrpěl.Ten měl snad jedinkrát,ještě v porodnici,a pak už ne.A Marťas??To bylo pořád něco.Ještě že už neplenkujene....teda jenom na noc :sweat_smile:
A pokud se Barunka u Dr. vytáhne a nebude vyvádět,pak je dobrý důvod,aby s ní chodil manžel. :wink: Budeš mít o práci míň. :grinning:

Sobi - fotky krásné.Tu věžičku (maják) z Ikei máme taky.Marťu to moc bavilo a hezky se na tom naučil jemnější motoriku rukou.Kolikrát i teď si to vezme a staví.Ještě jsem se nedopracovala k tomu,aby se to naučil stavět podle velikosti,ale to třeba časem přijde taky.

Já jsem ze začátku dávala taky skleničky.Pak jsem to prokládala mým vařeným.V 8-mi měs. bych asi už zkoušela trošku hrubší kaši.Ono by zase tolik nemělo vadit,že ještě nemá zoubky.Takhle masíruje dásně.Jde o to aby si zvykla na hrubší stravu.Třeba zkus použít jen 1/2 skleničky (2/2 dám do ledničky ještě na jedno použití) a jako přílohu hodně rozvařené ,rozmačkané brambory,nebo kuskus.Ten je rychlý a malinký,ale přece jen jsou to kousky a kloužou.Dát ho tam trochu,aby měla pocit,že je to i přes to kaše.To by třeba zvládla.A pak postupně,pomalu přidávat víc a hrubší kousky.A nebo prostě počkat,až se trochu zazubí.
...Skleničky z DM,mám asi nejraději.Ještě teď mívám doma aspoň jednu jako železnou zásobu,když jdeme třeba do města a pak potřebuju rychle oběd po prcka.Udělám přílohu,nejrychlejší je kuskus,vyprdnu skleničku,navlním v mikro a je jídlo. :sweat_smile:
29. pro 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sobilko, my jsme kupovali skleničky. Suroviny pro ně jsou velmi kontrolované, tudíž lepší než to, co běžně koupíš (pokud nenakupuješ jen bio) a navíc - teda aspoň u mě - vítězilo i pohodlí :sunglasses: Akorát je to trošku dražší, ale dá se to :wink: Pokud Natálce skleničky chutnají, vůbec bych to neřešila. My vždycky nakoupili bednu někde v e-shopu, když byly třeba nějaké akce.
29. pro 2009 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky

Tak jsme byli u mudry - verdikt: 4 špičáky :slight_smile: Už je tam vidím taky. Na poslech je čistá, v krku nic. Ptala jsem se na tu teplotu, tak srážet máme opravdu až od těch 38, ale taky rovnou při 38 šoupnout Diazepam (kvůli hypotonii - ještě jednou děkuji Marcelce za upozornění :wink:), prý lepší zbytečně než pozdě. Mudra říkala, že jednou jí taky přinesli dítě s febrilkama rovnou z ulice. Normálně na něm nebylo nic znát, mamina si ani nevšimla, že má teplotu, no a rovnou febrilky. Hnus!!! No a naše dítě u doktorky? Za přítomnosti tatínka samozřejmě nejhodnější, nejukecanější, ovšem taky nejhlasitější :grinning: Nějaký jiný tatínek tam povídal, že z Báry bude asi operní pěvkyně :sweat_smile: A doktorce taky předvedla svůj slovník, tak byla chválena, jak pěkně brebentí. Tož jsem byla matka hrdobec :grinning:
30. pro 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sobilko mě malej do roka domácí odmítal, takže jsme jeli na skleničkách, ale pokud vám dělají problémy kousky, tak zkus pasírovat přes cedník pokud nemáš ponorný mixér :wink: Jinak skleniček se neboj, až bude malá chtít tak se o domácí flákotu a třebas i s kouskama přihlásí sama :wink:

Peťo Babu je zkrátka společenský tvor no a maminka také nejni s nejtiižších když se baví :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
30. pro 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peto - to je jasný...od teď k doktorovi s malou už jenom manžel. :grinning: :wink:
30. pro 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky při Silvestru :slight_smile:

Kasli, jj, já vím, po kom to to dítě má :sweat_smile: A to ještě neznáš moji mamku :grinning:

Marcim, kdyby to tak šlo, aby chodil k doktorovi tatínek, jééé, to by bylo :sunglasses: Včera tam teda bylo tatínků asi víc než maminek, asi měli všichni dovču :sweat_smile: A myslím, že na všeobecné atmosféře to bylo vidět - tátové to prostě tolik neřeší, tak tam normálně byla v čekárně i sranda :grinning: Připadá mi, že i děti se chovají jinak, když je tam táta, jsou takové uvolněnější, asi že taťka neříká takové to "támhle nelez a tohle nedělej...". Nevím, možná je to jen můj pocit, ale připadá mi to tak.

Jinak vám naše rodinka přeje příjemného Silvestra a šťastné vykročení do roku 2010. V novém roce ať se vše zlé vytratí a dobré minimálně zdvojnásobí :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
31. pro 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petulko a všechny ostatní i já přeju krásný vstup do nového roku...plný samých dobrých zpráv a lidí kol kolem.

(...chlop mi tu chrní...asi budu bez přípitku... :frowning2: Udělám doma soukromý mejdlo a bude. :wink: )
31. pro 2009 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chlopika jsem vzbudila,starší dítko taky,takže vše proběhlo tak jak má...a ja jdu nyni spat. :rolling_eyes:
Papa všem a obublaný rok.
1. led 2010 v 00:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky v novém roce :slight_smile:

Marcim, tak to jsme na tom byly včera podobně :sweat_smile: Akorát u nás jsem usínala i já. To bude asi tím, že TV byla opět děsně zábavná, co? :grinning: Já teda nevím, ale mně to připadá jak trapné pokusy o zábavu. Menšíkovi se už zkrátka nikdo nevyrovná :wink:
1. led 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak děvčata, jestli platí jak na Nový rok, tak po celý rok, tak se máme na co těšit :sweat_smile: Právě jsme se vrátili z Motola z úrazovky. Nelekejte se, nic tak hroznýho se zas nestalo, i když teda mohlo. No jsme blbci oba, manža i já, prostě jsme Babu neuhlídali a ona padla hlavičkou na skříňku. Ne teda na roh, ty máme chráněné, ale na horní podélnou hranu. Sice nemá tu ránu ani velkou, ani hlubokou, ani na blbém místě (má ji vepředu na levé straně, spíš nahoře, takže ne v bezprostřední blízkosti oka), ale prostě jsme pro jistotu jeli. Tak má slušivou bílou náplast, no. Vždyť to říkám, že máme doma kluka a ne žádnou holčičku v šatičkách - věčně umouněná, odřená, obouchaná, no a teď ještě tohle. Ale fuj, byl to hnus. I když jsme teda viděli hned, že to nic strašnýho není. A Barča? Naprosto v pohodě, akorát chvíli plakala, ale pak normálně vykládala a dělala vylomeniny dál, naprosto nepoučena :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ve špitále byla naprosto klidná (byl tam pěknej mladej doktor a hodná sestřička :dizzy_face:), na chodbě snědla sklínku kaše a komentovala i to, že nějaký pán tam udělal "epčík" :grinning: Když jsem jí doma říkala, že se jdeme umejt a spát, tak mi odpověděla "Eseš" (= nechceš, čili nechci) :sweat_smile: Takže ji akorát budu v noci kontrolovat a snad z toho nic nebude. Já blbec se ještě ptala toho doktora, jestli to nemůže mít nějaký vliv na hypotonii (ale předem jsem upozornila, že můj dotaz bude blbej :sweat_smile:), tak jsem byla trošku za blba, no. Ale zase pořád lepší se blbě zeptat než něco zanedbat nebo pak přemýšlet, jestli jsem se zeptat měla nebo ne, že jo? :sweat_smile:
1. led 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek