• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
mysko já jsem zastánce papírovek, páč ze začátku ten náš tycr kadil 6x denně a to bych fakt neměla žaludek to prát a ani nervy! Ale vím, že některé maminy to dělají půl na půl, když jdou ven tak papírovky a doma látkovky :wink:
31. led 2008 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, co všechno je v Hořovicích k dispozici pro maminky a miminka. Myslím jako vložky, toaletní papír a mimi kosmetika...
Ať toho s sebou netáhnu zbytečně moc
1. únor 2008 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda já bych taky asi neměla nervy na praní pos... pokakaných plínek šestkrát denně :sweat_smile:
1. únor 2008 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak diskuze "jaké pleny?" může být nekonečná. Já třeba nad tím ale vůbec neuvažovala, tedy ani náhodou mne nanapadlo, že bych dávala látkové :sweat_smile: ... páč jsem hroznej lenoch . Teď se to i týká kupovaných příkrmů. No, ale každému vyhovuje něco jiného. Třeba "báječná" bezplenková metoda :confounded: .
1. únor 2008 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bezplenková metoda :grinning: :grinning: To mlže napadnout jen magora! Ty maminy fakt nechápu :confounded:

No a plenky papírovky to je téma samo o sobě! Jak komu které vyhovují a kyždý si pak urputně brání tu svou značku! Přirovnala bych to k výběru parfému :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. únor 2008 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mysko,
já používám taky jednorázovky, ale o látkovkách uvažuju (někdy v budoucnu. MOŽNÁ). Jestli to myslíš vážně, tak ti doporučuju se mrknout na web Aperia, mají tam jednou za čas prezentaci moderních látkových plínek. :wink: Stojí to za to, prože je lze koupit jen na netu, tudíž není jinak možnost si to prohlídnout v reálu. Byla jsem tam.
Ale já bych rozhodně minimálně v šestinedělí do toho nešla! V šestinedělí se musíš srovnat s tolika věcma a tolik nových se naučit. Dítě řve a nevíš proč, kojení, spaní.... :unamused: Ještě k tomu se učit zacházet s látkovýma plenkama, no děkuju pěkně! :confounded:
Děti ze začátku strašně často kadí, upraví se to až po tom šestinedělí. A pere se to fakt blbě! :unamused:

Takže si zjisti všechny dostupné informace, ale nech tomu chvilku času a pak se můžeš rozhodnout, když budeš vidět, že to zvládáš. Kdybys chtěla nějaký odkazy tak tady jsou:
www.aperio.cz
www.latkovepleny.cz
www.latkovky.cz
www.prdelka.eu

Jinak ať se tvůj manžel neurazí, ale do tohohle ti nemá co kecat, on to prát nebude a finančně to vyjde na stejno.

Ještě drobná poznámka: jednorázovky jsou opravdu super. Miminko má prdelku v suchu a je klidné, ale zkus si namočit klasickou plínku! Je to mokrý a studí to.

Jo a pokud nemáš dobrý místo kde ty haldy plen sušit, tak to je taky problém. Jeden z hlavních důvodů, proč látkovky u sebe nevidím moc realisticky. I tak peru skoro obden a půlka pračky jsou plínky. To uvidíš kolik jich prcek poblije, počůrá, pokadí a uslintá. Musíš mít téměř všude jednu podloženou pod hlavičkou (v postýlce, v lehačce, kočárku, na gauči, tam kde kojíš, na přebalováku...).

Jo a existují nějaké ekologické jednorázovky (Molitex myslím), jenže jedna vyjde na 10,-. Tak na to fakticky nemáme.
2. únor 2008 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne o těch ekologických plenkách jsem také slyšela ale tacena mluví za vše!! :zipper_mouth: NA to fakt nemáme kord když VoJťas si poslední dobou myslí, že manža vydělává jen na plenky!!

Jinak s tvým komentářem naprosto souhlasím, když se uvažuje o látkovkách tak to rozhodnutí rozhodně nechat až po šestinedělí, jinak by se z toho musela zákonitě každá maminka prvorodička zbláznit!!! :wink:
2. únor 2008 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, koukala jsem na to plavání pro mrňata v Ploutvičce. To budeš chodit na ty individuální hodiny? :confused: Jestli jsem to dobře pochopila tak klasický kurzy jsou až od 6-ti měsíců.
A ty chodíš plavat do bazénu v Berouně?

Jo a Pamuk, co se týče těch Hořovic.
Skoro nic si brát nemusíš. :slight_smile: Vložek si můžeš nabrat kolik chceš, tedy těch klasických vatových nemocničních, ale doktoři říkají, že jsou ze začátku nejlepší a já souhlasím. Takže pokud netrváš na ultratenkých alwayskách, tak s vložkama si hlavu nedělej. Jinak jich ale ze začátku spotřebuješ fakt spousty.
Kosmetiku mají Jonson's a ještě takový tekutý mýdlo z lékárny (já si ho koupila i domů je skvělé, doporučuju).
Jednorázových plen je taky k dispozici kolik chceš. Používají Bella Happy. Jsou super, rozhodně lepší než Pampersky. Neprotýkaj.
Košile jsou taky k dispozici na chodbě.
Oblečky na prcky jsou hezký a mění ti je jednou denně nebo když si dojdeš za sestrou.
Vem si sebou síťované kalhotky (koupíš v lékárně nebo za 20,- v Hořovicích). Jsou prodyšné, netlačí a snadno je zapereš a hned uschnou. Pak ti doporučuju gel z dubové kůry, pokud budeš rodit normálně. Já ho používala od druhého dne. A hlavně se hodně sprchuj, ze začátku je dobrá nakonec studená voda. Prcek chvilku sám vydrží. Plakat bude ještě hodněkrát a ty se musíš dát hlavně co nejrychleji do kupy.
Vem si minimálně dva ručníky. Já používala jeden výhradně na "spodek" a každý den jsem je měnila.
Taky si vem kojící podprsenku a vložky do podprsenky. Až se ti spustí mlíko, tak zjistíš, že je to skoro horší než ty haldy plínek. Je to děsně drahý. Já si pak koupila pratelný, ale jsou hrubší.
Taky si vem Bepanten na bradavky.

Pokud budeš rodit císařem, tak to ti neporadím. To se zeptej Kasli.
3. únor 2008 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: Ahojky maminky
koukám, že mi máte za exota, já se ale jen zeptala....je mi jasný že papírovky jsou papírovky....
pro maminku i miminko pohodlné:o)....a s látkovými to nebyl nápad manžela:o), ten to nechává na mě...
ale můj tatínek:O)....to víte...někdo má tchýni starostlivou někdo tatínka:O)tak jsem se jen zeptala:o)
a moc děkuju za názory:o), odkazy a doporučení.....
zítra jdem na poradnu tak jsem zvědavá....co nám paní doktorka řekne....
Grainne dík za popis Hořovic:o)je dobrý to vědět....
4. únor 2008 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všechny maminky i těhulky, já nechápu, zajetí už s Páťou jsme, ale nějak nemám čas sem nakukovat, nebo když už čas mám, stávuje koníkl včera jsem tvořila album a rovnou jsem chtěla psát, ale to už koník nezvládl:slight_smile: Teda Grainne, vy tak nádherně pasete koníčky, jsem z toho včera dostala depku, nám se to daří jen občas, já vím, srovnávat se nemá, ale stejně:slight_smile: Jinak ve st se chystám do Slunečnice na cvígo, nevím, jestli už z vás někdo byl, ale kámoška to tam moc chválila... Jo a do Ploutvičky na skupinové plavání máme už ted na duben udělanou rezervaci a to kdoví jestli se tam uvolní místo, takže jestli má z vás někdo o to taky zájem, raději si tam brnkněte a taky si hodte rezervačku, at pak nečekáte zbytečně... mě už se Páta zase probral, ty jeho desetiminutové spánky mi moc prostoru na cokoliv nedávají, ach jo... mějte se všechny krásně
4. únor 2008 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak ja som za papírovky, len 1x som skusila latkove pri bronke, ale to bolo zatmenie mysle :grinning: , uz aj pred 8 rokmi davali detom v inkubatoroch papierovky a ja som pri nich zostala.
Skor ma zaujima aku znacku používate? Ktora je najlepsia podla vas, ci uz kvalitou a cenou.Ja som mala pri Bronke pampersky,tie boli vtedy najlepsie, ked bola starsia tak len klasiky tesco, ale asi sa to uz trochu zmenilo.
Este stale som cela uz len cakame. V sobotu po plese som bola na kontrole, vsetko ok, maly sa drzi ako kliest, ani tanec nepomohol :grinning: aj ked cas mame este cca 10 dni do terminu. Dalsi pokus mame 8.2. uvidime co nam povie pan doktor. Zatial sa majte. pa.
4. únor 2008 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jej este jedna otazka. Pouzivate nejaku kozmetiku pre vase drobce ? Mydlo, peny do kupela, olejceky a neviem co este?
4. únor 2008 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja osm spokojna s plienkami tesco (fialove- tie biele teda nic moc.. :()... samozrejme su dobre i zelene huggies.. ale trosku drahe a je ich malo.. :frowning2:
kozmetika? jonsons baby... ale ked maleho zacali palit ocka.. tak som presla na ine znacky... skusala som aj take tie kaufland znakcy detskej kozmetiky a nic moc.. :frowning2:
spokojna osm z vyrobkami z DM a samozrejme kozmetika z ORIFLAME!!! nestipe ocicka...
a pouzivam len kupel a krem.. popripade olejcek... a na starsieho pouzivam sprch gelik... a tiez ho mazem.. ma 2,5 roka.. a vobec netusim.. ako dlho ho mam este kremikovat.. :frowning2:
4. únor 2008 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myško, samozřejmě nejsi za exota. Kdybych neměla problém s tím sušením, tak možná do těch látkovek jdu, ale do nějakých těch nových samozřejmě. To co používaly naše maminky o tom nemůže být aniřeč! To je dobrý tak na to ublinkávání.
Mirdísku, jdeš na ten Mimibick? Nebo na balóny? Já bych chtěla skusit ten mimibick. Už jsem napsala mailika. Dnes jsem šla kolem místa, kde by Slunečnice měla být a nenašla jsem to. :confused:
Mirdísku, Kryštof je co se pasení týče opravdu trochu napřed. Už v porodnici udržel hlavičku.
Janulko, já jsem momentálně na pamprsky dost naštvaná. Hrozně nám protýkaj. Zkusila jsem koupit Huggies, ty jsou strašně tvrdý. Vůbec se mi nelíběj. Dobré skušenosti zatím mám s Bella Happy 2-5kg a Tesco 2-5 kg.
4. únor 2008 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Omlouvám se za ty slohy co píšu, ale když něco vím, tak neodolám, abych se nepodělila. :wink: A doufám, že tu není nějaký češtinář, gramatika byl vždycky boj. :grinning:
4. únor 2008 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem ještě vychytla chvilku (dneska jsem snad naposled v práci :wink: -pokud mi napíšou zítra neschopenku:o)
Grainne já bych o normálních plenkách ani neuvažovala-(když už- tak jsem našla Popolini 2 v 1-je to sice investice...ale měla bych doma klid)-sušit kde máme(ovšem v každém případě střídat s papírovkama-a to vezmu inspiraci od vás praktiček :wink: ...ale dám na radu a počkám po šestinedělí-s těma látkovejma...ještě pořád říkám :o)času dost,času dost, duben daleko....ale už se těším až to bude za mnou....
máte všechny moooc moooc pěkný fotečky...
4. únor 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
T ak holky přidávám se ke Grainne, pampersky pročůráváme stále, nám teda vyhovuje huggies nebo fialové tesco, ty nepročůrává a k látkovkám, když se mi pročůrá přes pampers i na široké balení, pak si ublinkne, tak peru plíny dost často, dost dobře si nedokážu představit, že bych je používala pořád, to byh jen prala a žehlila a prala a žehlila a to néééé :angry: jinak chci na mimibick, taky teda přesně nevím, kde to je, mělo by to ale být ve vedlejší ulici jak jsme chodily na těhu cvičení, tak se tam možná Grainne uvidíme
4. únor 2008 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirdísku, jestli mi do toho nic nevleze, tak se tam pokusíme na 13h dorazit. :grinning: Těším se, že někoho z koníka konečně uvidím. :slight_smile:
A je to taková světle žlutá velká budova Komunitní centrum. Mě akorát zmátlo, že tam to nemá žádnou cedulku. Půjdeš od spořky nahoru a na Y-křižovatce vpravo a tam to hned je.

Jééé, koukám, že máš konečně albíčko. Super, jdu se mrknout.
4. únor 2008 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky teda doufám, že to zmáknu, mám dopo ještě zubaře, tak uvidím, v jakém stavu se budu nacházet:slight_smile: ale ráda bych šla, kámoška mi to vychválila, dokonce mi i posílala fotky, jak to tam vypadalo, tak mě to úplně nadchlo, tady v Hudlicích můžu leda na prochajdu a potkám tak leda pár důchodců, ale maminy s kočárkem na podrb ani náhodou:frowning2:
4. únor 2008 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky,
grainne, děkuju za popis Hořovic. Já tam sice byla na přednášce, ale není nad sdílenou zkušenost někoho jiného. Tak tašku do porodky už mám připravenou. :slight_smile:
5. únor 2008 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
PETUL.O, nebyla jsi náhodou 4.2. kolem 9.30 u MUDr. Fuchse? Jedna paní v čekárně Ti byla podobná, ale mně bylo hloupé se ptát, jestli jsi ti ty :unamused:
5. únor 2008 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pamuk, to jsem byla já :grinning: Mám dojem, že jsme seděly proti sobě, že jo?

No pan doktor byl zase úžasnej, jako vždycky. S prckem jsme dostali pochvalu :slight_smile: A s panem doktorem a se sestřičkou jsme se zase zasmáli. Jak poslouchal Plaváčkovi srdíčko, tak říkal, žte tam o srdeční akci fakt nemůže být pochyb, a já na to, že tam je kolikrát taková "akce", že už mě to dokázalo i v noci vzbudit. A on prej: "Tak malej kopálista, co?" :grinning:
5. únor 2008 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak zase na chvilku, malej má 20ti minitovku :grinning:

Add potřeby po císaři: Tak to co sem napsala za věci po normálním porodu Graine platí i pro císaře :wink: žádný rozdíl v tom není, pak akorát mít něco na mazání jizvy když se vyndají štichy :wink:

Add plenky: Pampersky jsou na prd já kupuji Huggiesky a střídáme to s Tesko plenkama, jelikož ty Teskácký nemůžu dávat pořád malej má po nich pupínkatou prdku!
Jinak mám pro vás typa od 6-19.2 jsou v Tesku v akci Huggies Jumbo za 299,- za 2 balení je to akce 1+1 :grinning: :wink:

Peťo no vidíš ho, a počkej až budeš u konce to se nevyspíš vůbec :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Grainne kdy jdete do té slunečnice? že bych se k vám přifařila, já už to tam byla okouknout,ale ještě jsem se tam s malým nedokopala :sweat_smile:
6. únor 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Petul.o, jo, jo, seděly jsem naproti sobě:slight_smile:

Já mám teď totálně rozhozený spánkový režim. Asi už trénuju na kojení:slight_smile:V noci se budím po 2 hodinách, v 5 vstanu, udělám manžovi snídani a pak zalehnu a spím do 9-10. Pak jsem celej den jak mátoha.

Já si zatím koupila balení Pampersek a uvidím, jestli nám budou vyhovovat. Pak se operativně rozhodnu, co budeme použivat.
6. únor 2008 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Kasli, byly jsme s Mirdískem ve Slunečnici dnes. :slight_smile: Byla to sranda. :grinning: Příští týden ale mimibick není, až za 14 dní, tak třeba se tam všechny sejdem. Stálo to 50,-.
Mě ty Huggies připadají strašně tvrdé, zkoušela jsem ty Classic. :unamused:
Jsem dnes grogy, jdu vyvenčit psa a do hajan.
6. únor 2008 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne ta to ještě uvidíme :wink:

Huggiesky používáme ty Premium s Púákem, a ty jsou krásně měkoučké :slight_smile: Classic jsou na prd
7. únor 2008 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda koukám, že plenky jsou normální věda :sweat_smile: To abych si začala dělat seznam těch, co jsou na prd, co? Ty Teskácké chvální docela dost lidí, až mě to překvapilo :slight_smile:
7. únor 2008 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
dakujem za nazory na plienky, skusim tie fialove tesco, tiež som na ne pocula ze su najlepsie, este nemam kupene ziadne, hoci ma to moze kazdu chvilu chytit. :grinning: ale stale len cakam a muz je ako priatel na telefon, caka kedy zavolam, ze ideme na to :grinning:
8. únor 2008 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janula: vidíš a to to vypadalo, že mimísek bude chtít ven o dost dřív. Asi se mu u tebe dost líbí :wink: .

Ty pleny chce prozkoušet. My kupujeme Pampers, např. Sleep and Play, a nebo Babylove (z DM). Nikdy nám neprotekly a někdy je to fakt nálož, hlavně po noci :sweat_smile: . Huggies jsem taky někdy dávala. Mají po stranách praktické pérování, ale zdají se mi nějak užší, tak když se Hedouš víc hýbal, tak měla na boku mokré bodyčko.
8. únor 2008 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme taky dobrý zkušenosti právě s těma Huggies s medvídkem Pú, hlavně kvůli gumičkám a pružnému lemu na zádíčkách, ale jak jsem zjistila, všechny kámošky kolem mě, co mají kluky, tak Pampers jim nevyhovuie, ale těm co mají holky, tak jo, prostě kluci jsou v tom čúrání asi větší ostrostřelci:slight_smile: jinak k té Slunečnici mám ted jednu výtku, bylo to tam super, ale strašně rychlé a neznala jsem ty básničky, takže jsem si téměř nic nezapamatovala, mamina sleduje lektorku, snaží se chytit s básničkou a do toho cvičí s prdolkou, takže dost vjemů naráz a nebo mi už na té mateřské měkne mozek a holt jsem si neudělala dostatečně kvalitní pamětové stopy:frowning2:
8. únor 2008 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek