• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Teda děvčata vy jedete :astonished:

Takže Bery gratuluji, jsem už určitě poslední :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Add plesy: tak na ten toho mého nedostanu ani heverem, a o tanečních ani nemluvě! Prostě v tomhle směru mám smolíka a přitom já tak strašně ráda tančím!!!!! A ten můj chlap he na tohle strašné poleno :cry:

Jo fotečky máte všichni krásné!!!

Holky neslyšeli jste náhodou nějaké zvěsti o průserech mudry Kepkové z medicentra? Teď mi něco psala kamarádka, že prý blbě naočkovla nějaké dítko + ještě něco ale nevěděla přesně. My k ní chodíme, tak zjišťuji co je na tom pravdy :wink: Berynko nevíš o tom náhodou něco?
4. únor 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim, já četla, že se při zubech snižuje imunita, proto se při nich snadněji něco drapne. Jeví se mi to jako docela logické. Naše Babu, pokud něco má, tak k tomu snad vždycky poporůstají zuby. No jak jinak, v jejím věku :sweat_smile: :wink:

Teda koukám, že s chlapama a jejich NEtančením jsme na tom asi všechny podobně. Holky, mám plán: Necháme jim prcky a jdeme na ples :grinning: :grinning: :grinning:
4. únor 2010 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, já myslím, že každý doktor nějaký ten průser má. Já vím, že když se to stane v téhle branži, je to fakt průser, ale bohužel - jsou to taky jen lidi a člověk je tvor chybující. Záleží, jestli těch průšvihů není víc :confused:
4. únor 2010 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všichni! :slight_smile:

Kasli, nevím nic a ani jsem nic nezaslechla :confused: . Tak možný je všechno... My u dr. hlavně byly naposledy snad někdy před létem.
4. únor 2010 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petula - presne to ma napadlo. Chlapov nechat doma a my sup na plesy a na tanecne. Ja tiez strasne rada tancujem !!!! :grinning:
A zuby - u Bronky pri kazdom jednom zube - vždy !!! - automaticky ryma, obcas to zbehlo aj na priedusky takze aj zapal priedušiek. U Filipa som nevedela ze sa nieco klube az kym sa zub nezjavil v puse :grinning:
5. únor 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky a neviem ci som sa uz pytala, mozno ano, tak to povazujte za vybavene :slight_smile: - ale nepoznate niekoho kto by mi vedel prerobit videokazetu na DVD? Slubil mi to kamarat, ale nic z toho tak potrebujem nahradu.

Dakujeeeeeem
5. únor 2010 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za tip na Dr, dneska jsem jí volala a myslím, že bude fajn :slight_smile:
5. únor 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Jani - tohle je obecně problém. Existují firmy, které to přetáčejí, ale je to pěkně mastné. Takže jenom jestli to potřebuješ fáááákt nutně. Mm si to jednou nechával přetočit někde v Praze, ale už je to nějaký ten pátek.

Nechcete jít někdo dneska nebo zítra v 20h tady v Berouně na toho novýho Sherlocka Holmese do kina?
5. únor 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Sherlock Holmes byl zábavný, svižný a docela mě pobavil. Moc se mi líbila teda ale hudba, ta byla vyloženě boží.
Jinak my máme lístky na karneval, takže začínám řešit kostým pro šmudlu. :sweat_smile: A do té Jiné kávy na divadlo by jsme moc rádi taky šli. Nevíte jestli se musí koupit lístky nějak dopředu?
6. únor 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud se nestane něco nepředloženého,půjdeme s klukama taky.Lístky k zakoupení přímo na místě před představením.
6. únor 2010 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jen doplním... cena 50,- za osobu,hrají Buchty a loutky.Jmenuje se to: Neposlušná kůzlátka...ach ta neposlušná kůzlátka.
6. únor 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

petul tak aspoň, že jsou to jen ty zuby :dizzy_face: Naty zatím stále žádný nemá - tak nevím kdy to přijde?!
:dizzy_face:

My včera začali rušit noční kojo a to byly holky scény jak z filmu...uložili jsme Naty v devět, v půl dvanáctý řev...tam šel manža - dal napít čaje a uspal ji. Za necelou hoďku opět ukrutnej řev...říkám si: manža tam je...v pohodě - noo po 20 min. jsem nevydržela (měla jsem u sebe vysílačku) - přijdu tam - malá řvala v postýlce jak tur a tatík vedle na posteli chrápal jak dřevorubec - toho prostě nevzbudí nic!!! Tak to zase zbylo na mě: chudák už breky nemohla popadnout dech a pěkně se vztekala :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Nakonec jsem ji uklidnila a usnula. v půl šestý jsem už dala mlíčko - no moooc jsem toho teda nenaspala, tak jsem zvědavá na dnešek...uff. Některý děti jsou prostě vytrvalý :grinning:

Jinak Dr. Maškovou si každý chválí, my chodíme k Dr. Jiráskový - to je na sídlišti a snad o.k , ale víc člověk pozná až když něco nastane ...
6. únor 2010 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sobi - držím palce,aby to netrvalo dlouho a Natálka si hezky zvykla.Ona na to příjde....a nakonec to dopadlo dobře ne??Tatínek se vyspinkal do růžova. :wink: :grinning:
7. únor 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
promiňte, že mizi vás tak vstupuju, ale chtěla bych se zeptat na něco ohledně cvičení s prckama. Chtěla bych chodit s malým (8 měsíců) na cvičení do Slunečnice, ale nevím, jestli je lepší Mimibick nebo cvičení na gymbalonech. Nechodíte některá nebo nemáte s tím zkušenosti? I co se týče zázemi pro děti v Edenu a přímo ve Slunečnici. díky
7. únor 2010 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Sobilko, neboj, odbourávání nočního kojča brzy zmáknete :wink: A až ho zmáknete, tak přijdou zuby :grinning: Naše Babu teda měla první v 8 měsících, ale je to hodně individuální, klíďo jí můžou začít růst třeba v roce.

Vladka.k, my byli akorát jednou na mimibicku a bylo to super :wink: My bychom šli i víckrát, ale nedostali jsme se a pak už byla Barča věkově mimo. A neomlouvej se za to, že vstupuješ do diskuse, vždyť jestli jsi z berounska, klíďo sem můžeš chodit :wink: Nejsme uzavřená skupina.

U nás už snad bude líp. Bára je bez teplot (ŤUKY ŤUK), akorát má teda ještě kašel a rýmu. Uvidíme, jak s tím kašlem, kdyby se mi to ještě zítra nezdálo, zaběhnu s ní znovu k mudře, ať ji poslechne. Ale odkašlává, tak to snad bude O. K. Jeden špičák je venku, druhý bude tak během dvou dnů, bělá se těsně pod povrchem. A rýmu jsem chytla samozřejmě já :sweat_smile: Jen doufám, že to nepadne na manžu, to bych asi nepřežila :angry: Znáte to, ženská se s tím srovná a normálně funguje, kdežto chlap... :wink: Jo, a máme novinku - Babu začala používat "věty". Naše první vlaštovky se pochopitelně týkají jídla a knížek - první byla: "Bobůka bube" (= dobrůtka bude), druhá "Kýška setyt" (knížka slepit). Pak přidala ještě třetí: "Afoufou daóek" (nafouknout balónek) :grinning: A hubu nezavře, doplňuje básničky snad ze všech knížek, co má, doplňuje písničky (i třeba Pampelišky :sweat_smile:) a začíná si "sama" zpívat - v kurzu je momentálně: "Kóóóóóóóšííííííšíííí" (čili "Kdo a kdo a kdo to je, kdo tu kolem brousí"...) a "Stykyyyy, Stykyyyy"... ("Skippy, Skippy"...) :grinning:
7. únor 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petula - no sikovna holka je ta Baruska. Nasho Filipa knizky moc nebavia ale spievanie ano, najviac sa mu paci: Medeťku daj ááábu ( preklad: Medvedku daj labku :grinning: )

Sobilko - :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no typicky chlap, ze? Hlavne ze sa pekne vyspinkal :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Vladka - ja som chodila na gymbalony, bolo to super, chodili sme do slnecnice ale len do neceleho roku, lebo ako zacal chodit tak uz ho to tak nebavilo.
7. únor 2010 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda já závidím, tady všichni tak hezky mluvítě a to naše zvíře je líný, až to není hezké :frowning2:
A když konečně ze sebe něco vyklopí, tak je to jako velká bojovka pro rodiče, aby zjistili co tím chtěl básník řící. No řekněte sami co si přestavujete pod pojmem "haša šaša" ?! překlad je " latr satr" to říká Krkovička když se něčemu divý nebo nadává v Jájovi a Pájovi, ale dalo nám to práci zjistit co to je :sweat_smile:
7. únor 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky diky za tipy. Zítra zkusíme ty gymbalony. Pro mě je přeci jen centrum Berouna dosažitelnější, jelikož musím jet busem. Tak uvidím. Nejvíc se obávám toho, že je to v době, kdy malý obvykle spí. tak uvidím, jestli si třeba dáchne předtím v autobuse nebo chvilku předtím ve městě.
8. únor 2010 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - nic si z toho nedělej.Martínek sice mluví,ale kolikrát mu nerozumím ani já.Má svůj vlastní slovník a slova špatně vyslovuje.Jo a ještě si "šlape na jazyk"...takže logoped za dva roky nás zaručeně nemine.Buď ráda,že máš doma ještě docela klid.Robča se vlastně rozmluvil až ve školce a od té doby ještě nepřestal...a to mluví i ze spaní. :grinning:

Vladko - já byla párkrát na mimibicku.Jsou to říkanky a cvičení s dětma.I v hodině má rozdělené cviky podle věku.Ale byla jsem do 1/2 roku.Nevím přesně,jak to probíhá u starších dětí.

Jani - co je to za písničku...???Takovou neznám... :sweat_smile:
8. únor 2010 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
...ahojky...
teda mi dneska máme den....ráno přišel děda,že chce něco napsat na PC, tak sem se do toho pustila,
a Ondra si z horního šuplíku vytáhl vteřinové lepidlo aniž by jsme si toho všimly a přišel za mnou "maminko bebí" měl slepený 4 prsty - popravdě mě omejvaly...a představa že jedeme někam aby nám pomohly no brr...naštěstí odlakovač na nehty a teplá voda s mýdlem pomohly ...ale všem ukazuje bebí...
a pak dělám oběd a krájela jsem cibuli...stoupnul si na židličku vedle mě a bral si jí z mističky - takže už si 3 x čistil zuby ale ten zápach s pusy je fakt slušnej....cibule mu chutnala jen pak trošku začal brečet jak to čpělo....

jinak Kasli jak píše Marcim buď ráda že máš doma "klídek" - protože fakt mi někdy bolí hlava....
a někdy se taky zapotím abych nějakému novému slovíčku přišla na kloub....

jinak budu se těšit na čtvrtek a na kůzlátka:o)že Vás potkáme...my máme zítra dopolko plavčo a pak vyzvedávám babi na nádraži...no a následuje práce,práce a zase práce:o))takže ve čtvrtek pa....
ještě dotaz jak je to "velký" v Jiný kávě??aby jsem věděla v kolik vyrazit:O))
8. únor 2010 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
L.Mysko - tak Ondrasek je hustý :grinning: to je iný expert :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale cibula chuti aj nasemu Filipovi. A ani ho nejak extra nestipe :slight_smile:
V Jine Kave som este nebola, tak aj my budeme mat tam premieru :slight_smile:
Kasli - len pockaj ked sa rozkeca tak sa uz nezastavi, to sa budes modlit aby uz isiel spat a bol klud :grinning: presne ako pise Marcim, bude kecat este aj zo spania :grinning:

Marcim - To je taka slovenska pesnicka, deti sa ju lahko ucia, lebo ma len 3-4 tony: Medvedku daj labku, pojdeme na svatbu, medvedica rano vstala, vsetky mlade pobudila, medvedku daj labku....... Ked sa stretneme tak ti ju aj zaspievam, zatial sa len nauc text :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. únor 2010 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ, holky já vím, ale i tak to sem tam zamrzí, že je takový líný na to mluvení, když vidím ostatní děti jak válí.

Jinak Mysko sekundové lepidlo je tedy síla :sweat_smile: hlavněv žeto šlo dolu! :wink:

Jinak děvčata miluju samostatné bydlení :dizzy_face: náš mladej je od soboty u babičky a vyzvedám si ho až zítra, no doma je ale klídek, pohoda a hlavně uklizeno!!!!!! :dizzy_face:
8. únor 2010 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani - slova už trénuju...budu se těšít až mi to zazpíváš :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Mysko - teda já bych netušila,co na ty slepený prsty nalít. :confused: :fearful: To abych si koupila odlakovač...ten u nás doma standartně není. :wink: Hlavně,že to šlo rozlepit.
Půjdete taky??To je super.Když nebude mít Robča ve škole průšvih,tak se zúčastní též.Takže to bude ještě zajímavé. :grinning: No,prostor je tam asi na 3 kulaté stoly (pro cca 4 lidi) x 3 kulaté stoly + pódium = větší obývák.Ale byla jsem jen v jedné místnosti.Nevím jestli to náhodou nebude v jiné.Min. je tam ještě jedna.

Kasli - seeeeeee máááááááááš.Slint,slint....velká závist.Jenom si to užívej.Společného bydlení jste si užili dostatečně. :dizzy_face:
8. únor 2010 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdarec

L.mysko, teda Ondrášek je fakt číslo :grinning:

Kasli, jak píšou holky, však se Vojta rozmluví :wink: Jak jen to bylo to rčení, co mi kdysi přišlo myslím do mailu - něco ve smyslu "Do tří let učíme děti mluvit a chodit. Pak je celý žovot nutíme, aby mlčely a seděly." :sweat_smile: Ale že to zamrzí, to zrovna já celkem chápu - všichni si pamatujete, jak to bylo s Barčiným pohybem. My koukali na mladší děti, jak už pomalu chodí, a ona sotva seděla. Nooo, a dneska? Nemá smysl doma zavírat v pokojích dveře, páč ona furt lítá sem tam. Nebo stojí u vchodových dveří a volá: "A fobbuuu, a fobbuuu!" (překlad - na chodbuuu, na chodbuuu) :grinning: a když jí otevřu, letí k sousedům přepočítat pytle :sweat_smile: (oni mají před bytem vyskládané pytle s nějakým lepidlem či co to je, páč nedávno rekonstruovali).

Tu Jinou Kávu vám docela závidím. U nás se furt kašle a rýmuje (Bára i já), tak to během nejbližších pár dnů moc nevidím na to, že bychom šli ven, natož mezi lidi. Ale dneska jsem vyběhla jen do lékárny a po pravdě řeknu, že jsem na jednu stranu ráda, že do toho mrazu nemusím.
8. únor 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky! :wink:

L.mysko, vy jste teda měli zážitky :sweat_smile: :grinning: .

Kasli, ničeho se neboj, Vojta vám pak s mluvením vytře zrak. :slight_smile: Já u Hedušky kolikrát snad ani nejsem ráda, jak brebentí :zipper_mouth: a hlavně co povídá :pensive: :sweat_smile: . Tak co můžem čekat, když většinu jejich života se řeší jídlo a vyměšování, že? Nedávno mi při čekání na semaforu v davu lidí říká: "Mami, asi budu mít trošičku průjem." :rolling_eyes: No, pár osob si rychle poodstoupilo. A závěr byl, že si to samozřejmě vymyslela :sweat_smile: .
9. únor 2010 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Sobilko - ten tvůj chlap mě teda pobavil. :grinning: :grinning: :grinning: A jak pokračujete? Ono to asi neodbouráte všechno naráz, ale postupně se vám to určitě podaří. :slight_smile:
Kasli - i když je Kryštof šikovný, tak taky řeším kde co. Naposledy to byl nočník, teď zpětně vidím, že zbytečně, ale ve chvíli, kdy to většina vrstevníků už zvládala a my furt nic, tak jsem si nemohla pomoct, abych to neřešila. To si může člověk tisíckrát říkat, že to přijde, že to chce jen čas, že je to stále v normálu, ale když vidíš že jiné děti jsou prostě už jinde, tak to nejde to alespoň trošku neřešit. Tak vklidu všechny starosti sem na koně. :slight_smile:
My mluvíme vcelku zřetelně, ale stejně mu hodně často nerozumím. Začal už říkat téměř celé krátké říkačky a někdy zaslechnu i kus písničky. Je to legrační.
9. únor 2010 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky

Holky, mám dotaz. Co dáváte prckům na zklidnění kašle? Babu sice odkašlává, to jo, přes den bych to asi neřešila, ale na noc bych jí to chtěla zklidnit. Koupila jsem jí homeopatika, která minule krásně zabrala (Drosera? Teď abych nenapsala blbost), ale tentokrát bohužel nic. Matraci má vyvýšenou, ale ona po postýlce cestuje, takže je to celkem na prd. Zvlhčovač je puštěný a Barča stejně chrchle :confused:
9. únor 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťo já dávám Mucosolvan nebo Stodal, dle toho jakej má kaše. Ale my máme často ten štěkací a na to nám dává mudra už rovnou Spiropen (teda alespoň myslím že se to tak píše) ale ten je na předpis

Jo a vypadá to, že v bten čtvrtek do té Jinékávy půjdeme se sousedkou také :sweat_smile:
9. únor 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Stodal Barče bohužel tentokrát taky nezabral :unamused: A Mucosolvan je myslím spíš na odkašlání. Ráno zkusím zavolat mudře, určitě něco poradí. Dobré zkušenosti jsou prý taky se Sinecodem, tak uvidíme.
9. únor 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jestli se zadaří,pak čtvrtek bude dobrá akce.... :dizzy_face:

Petul - vyloženě na uklidnění kašle je volně prodejný Sinecod kapky i sirup,nebo Tusin kapky,Ditustat kapky... vyloženě tlumí kašlací reflex.Další možností je Stoptusin,ten jednak tlumí,ale i otevírá,povoluje dých.cesty.Dělá se jak v kapkách,tak v sirupu.Ale dávala bych fakt jenom na noc,aby se v klidu vyspala.Pokud je zahleněná a dostávala by na utlumení kašle i během dne ,pak by hlen zůstával v dých. ústrojí a bakterie by bujely.Taky nedávat současně s Mucosolvanem apod. na odkašlávání.Jsou to léky které působí proti sobě.Buď jedno nebo druhé.Někteří děčtí dr. dávají právě na noc tišící a během dne na odkašlání.Ale nemělo by to být dlouho,pouze pokud v noci jsou potíže.
Jo a nevím jestli ti v lékárně říkali....pokud se dávají léky na odkašlání... poslední,večerní dávka by měla být v 16-17 hod,aby si odkašlala ještě než půjde spát a nedráždilo to právě večer při spaní.
A k homeo .... Drosera...na záchvatovitý kašel.Ke kašli dochází hl. v noci,vleže a jsou provokovány šimráním v krku,žeberní a břišní bolesti
Já dávám Dulcamara 9CH ... hlenovitý kašel,ucpaný nos ve vlhkém chladu,tzv. zadní rýma....Martínek má ke kašli i rýmu a v kombinaci s kalium bichromicum zabírá krásně.
Nebo...Pulsatilla 9CH...vlhký kašel přes den,suchý v noci.Zlepšení na čerstvém vzduchu.Žlutá rýma se ztátou chuti.
Pokud má Baru vlhký,hlenovitý kašel,když jakoby hlen stíká zezadu z nosu,pak by bylo možná lepší zkusit Dulcamaru nebo Pulsatillu...podle příznaků.Drosera je spíš na such kašel.Ono pokud nejsou dané příznaky,které k urč. homeo přísluší,pak nefungují...ale to určitě znáš.
9. únor 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek