• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Ahojky

Teda Marcelka opět nezklamala. Moc díky za super info. To si okopčím a uložím, bude se hodit i do budoucna :wink:

My jsme nakonec byli u doktorky. Ráno jsem tam volala a domluvili jsme se se sestrou, že si mudra Barču radši poslechne. Na poslech je čistá, vypadá to, že je to k zubům (má k tomu i "průhlednou" rýmu, roste jí další špičák a doktorka říkala něco i o stoličkách :confused: :sweat_smile:). Něco nám napsala, ale název jsem nerozuměla a na receptu to nemůžu přečíst :sweat_smile: Lékárnu jsem už nestihla, tak musím navečer, až přijede manža. Ale zahleněná Barunka není, to je podstatné :wink: Jsem ráda i proto, že jí konečně můžu dát plnou dávku mlíka a její oblíbený jogurt a hlavně Lipánka - toho miluje, vždycky volá "Ájašdík, ájašdík" (překlad: námořník, námořník - jak asi víte, je na obalu :grinning:).

Teda ale těch lidí dneska v čekárně!!! Chudinky dětičky v tomhle zas.aným počasí, fakt :angry: A chudinka já :grinning: Doktorka mi povídá: "Vy jste taky nějaká načatá, co?" A já na to: "Do" (mělo být "no", ale ucpaný nos to jaksi přefiltroval :sweat_smile:).
10. únor 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...tak mi babi odjela....tu práci co jsem si tak plánovala tak s tý nebylo nic
já jsem si včera "vybrala" denní střevní chřipku - samozřejmě v "nejvhodnější" den měli jsme s mamkou
koupený lísteky na Plzeňku na Shirley Valentine - Simona Stašová.
Ondra měl premiéru, prvně bez večerního kojení a do postýlky ho dával tatínek - zvládnul to dobře sice mě prý 2 x volal s brekotem ale pak usnul.
Já jsem to zdárně přežila na Plzeňce nadopovaná sušenýma borůvkama - babička v létě nasušila a fakt to funguje.
Představení pěkný, jen sme seděli až v 16 řadě tak sme pořád hledali místečko na koukání.Můj obdiv
nad tím jak si jedna herečka zapamatuje takovýho textu pro mě nepochopitelný.
Ovšem jedničkou pro mě zůstává Eliška Balzerová Můj báječný rozvod.

teda Marcelko, taky ukládám:o)dík za vyčerpávající info:o)

Peťo taky máme rádi Lipánky ovšem u nás je to "kluk + ce pi ce" a šahá si na hlavu... :slight_smile:
10. únor 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, prosím vás, nemáte někdo na půjčení bílé tričko s dlouhými rukávy na Kryštofa. Velikost 98 - 104?
10. únor 2010 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - je mi luto, nemame. Ale ostatne farby su k dispozícii :grinning:

Holky - tak ja Jine kafe vynechavam, my mame od vcera zas a znova!!!!!! :angry: :angry: :angry: rýmu. :angry: :angry: :angry: a to ideme zajtra na hory tak ho musim trochu preliecit. Ide ma porazit! Tak si to uzijte a podajte info ako bolo.
11. únor 2010 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zase nemocný dětičky? No jooo....když ta zima je letos tak krutá a nekonečná!!!

My byly dneska poprvé plavat v Hrošíku a musím říct, že je to tam moc hezký – fungl nový... Sice ze začátku jsem trochu zmatkovala…nejdřív jsem hledala vchod, pak zase kočárkárnu: když se vejde, jen chodba – botníky – vedle šatna a WC, ale nikde nikdo…recepce je až dole u bazénu, jenže tam už se může jen v plavkách Naty zpočátku trochu bulila..že jo …nový prostředí, cizí lidi (ty se jí teď moc nelíběj) ale zvládla to. Nejhorší bylo, když jsem se šla sprchovat a byla v ohrádce. Pak už nebrečela – plavání se jí líbilo, ukořistila si tam hračku a byl klid hihi… akorát musím říct, že mi v té vodě byla chvílemi zima – i když to má cca 30°C jak se člověk pořádně nehýbe – není to domácích 38°C že?! Tak snad to malá neomarodí -běžela jsem s ní pak rychle do teplý sprchy. Venku kosa jako prase... a pak to oblíkání a nabalování....uf už mě to neba....ještě, že to máme kousek! Doma pak na 2 hoďky totálně vytuhla - to se hodilo, aspoň jsem si v klidu uvařila obídek a najedla se.

Jinak noční kojo skoro zrušeno - je to lepší a lepší...na dnešek se vzbudila jen jednou ve tři a pak v půl šestý, to už dostala mlíčko a vstávala po sedmé....snad to nebylo tím plaváním!
11. únor 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Sobilko, no vida, Natálka přichází na to, že spát delší dobu je fajn :slight_smile:

Jani, rýma zatrolená, co? Tak ať jste brzy fit. A myslím, že i ten horský vzduch pomůže :wink: Akorát lyžovačka s rýmou je s prominutím pěknej voser :sweat_smile:

U nás v noci opět kašel :stuck_out_tongue_closed_eyes: Večer jsem Barunce dala Prothazin, co nám mudra napsala, no a Babu kašlala stejně. Ráno pak měla žlutou rýmu (omlouvám se za detailní popis :sweat_smile:), což do včera nebylo. Tak jsem váhala, jestli zavolat mudře nebo ne, no nakonec jsem volala (říkala jsem si, že radši ze sebe udělám blbce, než abych něco zanedbala :sweat_smile:), máme s tím Prothazinem pokračovat a koupit ještě Sinupret kapky. Na den máme Solmucol sirup, ten jsem jí začala dávat dneska a je fakt, že odkašlává ještě líp než předtím. No tak uvidíme, třeba se časem i vyspíme :sweat_smile: Já už jsem lazar jen napůl, mám ucpanou už jen jednu nosní dírku :grinning:
11. únor 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
všem marodům přejeme rychlé uzdravování.

Sobi - jestli to půjde takhle dál,pak jste odstavování zvládli fakt dobře. :dizzy_face:

Peto - Solmucol u nás taky vede.Zabíral vždycky líp než všechny Mucosolvany.

Už aby bylo konečně sluníčko.Jakmile začne už i pěkně hřát,končí rýmečky a kašlíky a bude zase dobře.
11. únor 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, všem marodum přejeme brzké uzdravení :wink:

Holky Grainne, Marcim jaký mělo divadélko úspěch?
11. únor 2010 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nás Babu opět baví. Po jídle si hladí bříško a pronáší: "Bíško stejený" (= bříško spokojený) :grinning: Dneska to předvedla oběma babičkám, no holky se mohly strhat :grinning: Dopoledne tu byla jedna, odpoledne druhá, ani jedné se nechtělo domů :dizzy_face:
11. únor 2010 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - mamince se líbilo moooc,Robčovi nejvíc dřevěná narkóza a Martínek nekomentoval,ale sledoval.
A jak u vás??
12. únor 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci Vojta chtěl cca po 15 minutách domu, prostě ho to ještě netankovalo :unamused:
12. únor 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
všem rychlé uzdravení.
Nám se divadlo líbilo, maminka se pobavila, Kryštof to sledoval s velkým zájmem, ale od chvíle kdy se objevil vlk, byl každou chvíli strachy bez sebe, schovával hlavu a musela jsem ho uklidňovat. Ale nakonec jsme to zvládli. Pak jsme šli ty loutky omrknout zblízka, tak s vlkem nechtěl mít nic společného, ale kozu a kůzlátka si prohlížel. :grinning:
12. únor 2010 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

divadlo jste si koukám většinou užili :slight_smile: hmm to my si ještě na kulturu počkáme..

Noční odkojování jsem asi přechválila...dneska se Naty zase nějak často budila, mlíčko sice nedostala, ale pofňukávala a vůbec měla nějaký lehký spaní. Od sedmi zlobila a lítala v postýlce - a tak tady zase zívám a zívám a jsem úplně bez života. Nevím, zuby to asi nejsou...stále tam nic nevidím:slight_smile:) :frowning2:

:grinning: :grinning: :grinning:

Petul: ta hláška Babu je nádherná!!!

To já poslouchám celý den jen: "táta táta táta"....občas "baba" nebo "nééé"

Ale mám z Naty radost: dělá pokorky ....včera se doplazila ke stolu v obýváku, chytla se ho - vstala a začala rabovat brambůrky a oříšky...ještě že jsem to včas zarazila!

Holky chci se zeptat: potřebovala bych sehnat v Berouně zubaře....chodíme stále do Poděbrad a už je to dost komplikovaný:frowning2: teď mi bude dělat můstek - musím proto zůstat týden u našich, protože je to zákrok na víckrát...a tak bych potom raději přesídlila někam sem. Jenže zubařů je prý málo nebo neberou..., tak nevím - můžete mi někoho doporučit? On tady chodíval ke Slivkovi a ten je šílenej....takže tam určitě nee!
13. únor 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Sobi, můžu doporučit MUDr. Veselou (vedle Medicentra), chodí k ní manžel a Barunka, já chodím na sídliště k Holickému, ale ten nové pacíenty nebere. MUDr. Veselá je super - schopná, sympatická a mladá :wink: Kontakt je tady: http://www.znamylekar.cz/565/mudr-vesela-vladimira/stomatolog/beroun

Teda Natálka je šikulka :dizzy_face: Ta uteče roku, uvidíš, že jo :slight_smile: A to odnaučování nočního mlíčka - vydrž, Prťka, vydrž!!!

Kdo jdete zítra na karvenal, užijte si to :dizzy_face: My to vynecháváme, nejsme ještě 100%ně fit, no i kdybychom byly, měla bych strach Barunku takhle hnedka po nemoci brát mezi hodně dětí. Tož příště. Není těch karnevalů víc? Já se tak těšila, že vytáhnem tu masku, co máme. Aby Báře nebyla malá, než ji stihne použít :sweat_smile: Při tom, jak rychle roste... Zrovna dneska jsem koukala, že jí z mikinek a tepláků nějak čouhají ruce a nohy :grinning: Je čas na nákupy :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Včera jsem Barče, když jsme si hrály se vkládačkou, říkala: "Kam to dáš?" a ona po mně: "Kam to das?" :grinning: A na otázku "Co je táta", odpovídá "rapl zedník" :grinning:
13. únor 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sobi - k Veselé chodíme celá rodina i s prckama,je fakt dobrá.Malá oprava...od Nového roku sídlí v pojišťovně,vchod z boku,1.patro.Zatím ordinuje v ordinaci MUDr.Šedivé,ale měli by mít ordinaci vedle,snad novou,svoji.Pokud bys měla zájem,vynašla bych i na ni telefon.
14. únor 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Jé, Marcim, tak to díky za info. Manža se tam chce s malou objednat na kontrolu, ten by koukal, až se jí bude snažit dovolat :sweat_smile: Můžu teda taky poprosit o to číslo?
14. únor 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peto - doporučuju s objednáním počkat do konce února.Mají se snad stěhovat do nového,ale zatím nevěděli jak to vlastně bude.Manžu mi taky neobjednávala s tím,že se má ozvat až únor/březen.Jinak tel. 311 611 241... po a st dopoledne do 12,út a čt od 13-18,pá nee (střídačka se Šedivou)...jinak může být telefon vypnutý.
14. únor 2010 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem zase trošku aktualizovala fotečky :wink:
14. únor 2010 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tady jsou fotečky z karnevalu
http://paulatreid.rajce.idnes.cz/Smoulik_Krystufek_na_karnevalu/
Kryštof byl kapku paf z toho hluku a mumraje, ale pak se rozlítal a byl k nezastavení. :sunglasses:
15. únor 2010 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám že karneval měl úspěch :slight_smile:
Fotečky jsou moc hezké :wink:
15. únor 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

citam ze nielen detsku Mudru mame skoro vsetky tu istu ale aj zubarku :grinning: My chodime tiez cela fajticka k Veselej. A musim povedat ze je super.

Grainne - fotocky super

My sme sa vratili zo Sumavy, vedela by som tam ostat aj mesiac, len neviem kto by to platil :sweat_smile: . Ubytko sme mali super, pán chová kozy tak sme mali na ranajky kozi syr, no zalizovali sme sa az za usami. Lyzovacka vyborna, aj na Spicaku aj na Javore, uzila som si to, zakoncili sme to saunou, proste krasa. Filip lyzoval aj sa saunoval s nami, ten vzduch tam robi zazraky, spaval ako zarezany do rana, do pol osmej, ani na mlieko o 6.00 sa nezobudil !!!
15. únor 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky a tu je par foto zo Sumavy a potom aj z Filipovej oslavy, zmakli sme ju este vcera po prichode, lebo MM odchadza na sluzobku a uz by nebolo kedy.

Filip: http://janula34.rajce.idnes.cz/2._roky/#album
Sumava lyzovacka: http://janula34.rajce.idnes.cz/Sumava/#
15. únor 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - Vojtovi nejak narastla hriva, že? je taky vlasaty :wink: :slight_smile:
15. únor 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - to je pravda,nějak vám to dítě zarostlo.Jak to děláš??Že bych se inspirovala. :grinning:

Jani - fotky super.Dortík vydařený. :dizzy_face:
Neříkej,že jste taky u veselé.... :grinning: :grinning: :grinning:

Grainne - hlavně,že jste si karneval užili. :dizzy_face:
15. únor 2010 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny!

petul. díky za tip na zubařku i kontakt...hned zítra tam zkusím zavolat a uvidíme: kéž by nás vzala! :slight_smile:

janul: fotky jako vždy nádherný - Šumava je skvělá, byli jsme tam předloni v Kubově Huti. Jen to počasí nám zrovna nějak nepřálo....ale ta příroda, okolí a vůbec...prostě krása!
A ten dortík = K SEŽRÁNÍ!

grainne: Kryštůfek je jak vystřiženej z pohádkové říše :grinning: moooc mu to sluší!
15. únor 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Filípkovi vše neeeeeeeeeejjjjjjjjjjjjj!!!!!!!!!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Ať ho máma s tátou moc nezlobí :sweat_smile: A Babu posílá velikýho hudlana (pro Janinku překlad do češtiny - velikou pusu), uslintanýho, unudlanýho :grinning:

Jinak všecky fotky jsou super, vždyť to říkám furt, že na berounsku se rodí extrémně krásné děti :slight_smile:

Jani, a to vaše ubytko na Šumavě, mají www stránky? My jsme hledali něco v Železné Rudě a nenašli jsme, ale tohle vypadá moc pěkně. I když teda kozí sýr - no nevím, jednou jsme koupili kozí jogurty a ty teda byly za stálého míchání vylity do hajzlu :sweat_smile:
Teda a Filípek je šikula, když ve dvou letech lyžuje :slight_smile: Celá maminka :wink:
15. únor 2010 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...
teda holky krásný fotečky...Jani to muselo být určo super:O) jak hory tak dort, Filípkovi přejeme všechno nejlepší :slight_smile:
Grainne Kryštof byl úžasnej:o) a vůbec fotečky pěkný....mrzí mě že jsme nešly, ale Ondra bojoval celý vikend se zubama...lezou nám další stoličky a špičák a tentokrát nás to budí i po namazání a Nurofenu... :frowning2: a je straště ukňouranej "bo-jí, bo-jí" = bolí bolí a drží si pusu :frowning2:

Kasli taky pěkný fotečky:o))Vojta je kus chlapa...a a ta bundička co měl na divadle mu fakt sekla:O)moc pěknej kousek :wink:

Jinak úřaduju:o)čeká nás 15. ročník Loučení se zimou na Koukolově hoře, tak, když budete mít někdo chuť tak
můžete s rodinkou 13.03. vyrazit - letos mmj. to bude s tím že kapličku opravili (no osobně se mi to moc nelíbi-ale aspoň nespadla) a vysvětí ji, bude k mání dřevěná turistická výroční známka a jinak klasika soutěže pro děti i dospělí,buřtíky a jiné občerstvení,country kapela...
16. únor 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky - Filipek mooooc dekuje :slight_smile: i za toho hudlana od Barci :grinning:

Petula - ubytko bolo v Prasiloch, cca 20 km od Zeleznej Rudy, vybavoval to vsetko kamos, ci ma www zistim, vobec netusim. A ten syr bol skutocne bozsky, ani som netusila ze nam bude tak chutit. Aj Filip ho jedol ako o zivot :slight_smile:

Sobilko - my sme mali nastastie pocasie teraz celkom super, nesvietilo sice slnko, ale nefukalo, nesnezilo, nemrzlo, no ideal

L.Mysko - no super uz sa tesim na Koukolovku od minuleho lucenia som tam nebola.
16. únor 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

L.mysko, tak foukáme Ondráškovi na bolístku :unamused: Už ať jsou zubáci venku. Na Koukolovku se taky těším, snad nám do toho letos nic nevleze.
16. únor 2010 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Filípkovi všechno nejlepšíííííííííííí :wink: Teda ale ten dort je, a 100% domácí, maminka je ale šikula, to obdivuji!!!

Jinak JAni fotečky z dovči super, a přidávám se k Petě hoď odkaz na tu chatu, páč ta je luxusní :dizzy_face:

Ondráškovi přejeme rychle rostoucí zoubky aby už neboleli.

No a co říct k našemu vlasáči. Holt má vlásky po mamince :stuck_out_tongue_closed_eyes: Alespoň něco! I když čím je starší, tím je méně podobný tatínkovi a více mamince, když byla špunt :sweat_smile:
17. únor 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek