• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Kasli, myslím, že Vojta je podobný mamince nejen když byla špunt, ale i té současné :wink:

Naše hot news: Druhý špičák je venku, hurááááááá!!!!!!!!!! :grinning: :grinning: :grinning:
17. únor 2010 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petula - woooouuuu, woooouuuu congratulationk spicaku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Kasli - diky, diky, ale autorom torty som nebola ja, ale suseda :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ja sice rada peciem ale nemam vlohy na tvorbu, zdobenie a voooobec nemam predstavivost :grinning:

L.Mysko - ako zubaky? mate ich uz konecne von?
18. únor 2010 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani :grinning: :grinning: :grinning: Dík :slight_smile: No to víš, ulevilo se nám :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: No tak teď ještě: dolní špičáky, několik stoliček a jedna zapomenutá dolní dvojka :confused: :sweat_smile: :grinning:
18. únor 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Tak jsme byly s Barčou v Pohodě a paní majitelka říkala, že se pod jejich hlavičkou bude otevírat nové rodinné centrum - nebo spíš že bude rozšířená činnost toho stávajícího, akorát to povede paní, co momentálně vede hudebku - udělali za tímto účelem neziskovku, takže budou mít i určité granty atd. Brala si na mě e-mail, s tím, že budou rozesílat dotazník, asi aby věděli, co by si tak maminy představovaly, aby se tu otevřelo. Tak se chci zeptat, jestli by vám nevadilo, kdybych vám to taky přeposlala. Mimochodem, taky tam budou otvírat klasickou školku, což je podle mě naprosto super!!! Tak jsem hned řekla, že se od 3 let hlásíme :grinning:
19. únor 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak ja som uz na slovaci, cesta bola no tak akurat, od Humpolca hmla ako v r.... :sunglasses: :angry: , mala som oci prilepene na okne, od Brna dazd az takmer do BB s malymi prestavkami. Decka vydrzali sediet v pohode, len FIlip, hoci mal plienku vzdy krical ze chce curat tak som musela stat, lebo on sa do plienku uz nevycura ani za svet. No a jasne ze do rana prsalo, ved som prisla lyzovat nie? :angry: :angry: :angry: ale dnes bolo fajn, tak sme si zalyzovali, aj ked bolo straaasne teplo ako na jar. ale hovorili ze sa ma ochladit, tak snad este nieco ulyzujeme :grinning:

Petula - ano pocula som o tej Pohode, vyzera to ze skolku vyuzijeme veru aj my :wink:
20. únor 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ćauky,

holky jak vidím, zuby rostou všude kolem...jen my stále nic :dizzy_face: poslední dny je Naty zase dost protivná a neustále se na mě věší:slight_smile:) ále i s holýma dásněma se umí krásně smát :grinning:

petul: když jsem u těch zubů: zkoušela jsem volat Mudr. Veselé, ale bylo odpojeno :frowning2: možná jsem se špatně trefila, když se teď stěhuje... zkusím to znovu příští týden.

Jinak každá další školka je vítána - sousedka mi tuhle říkala, že tady berou do školky hlavně děti "pracujících" matek, jelikož mají plno...tzn. pokud máte druhé dítko a chtěly byste to starší dát na pár hodin do školky, většinou máte smolíka...to je ale blbé:slight_smile:)) třeba se to časem změní k lepšímu......a pokud si pořídíme druhé (manžel už o tom mluví - já zatím váhám, zdá se mi to brzy?!)

Holky jak jste na tom vy " s jedináčkama" plánujete tady někdo dalšího mimíse???

Filípkovi dodatečně vše nej :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
20. únor 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sobilko - dakujeme :wink: inak so zubkami sa netrap, nasa Bronka mala prvy zub presne na 1.rok a susedina dcera ma rok aj 2 tyzdne a ma prazdnu pusu :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: nikde ani chyru ani slychu po zuboch. :grinning:
20. únor 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky o školkách mi ani nemluvte!! :angry: :angry:
Od listopadu jsem asi s prominutím v řiti, páč žádnou školku zatím nemáme a tam kde jsem byli ptát to moc růžově nevypadá, od dubna nastupuji na poloviční do práce. Což zatím s hlídáním bude v relativním klidu, ale jestli budu od listopadu mít celej úvazek, tak budu asi muset Vojtu brát sebou do práce nebo já nevim co budu dělat :unamused:

JO jinak u nás opět nemoc, zítra jdeme k mudře a vidím to na antibiotika, super. Naposledy je měl v lednu :angry:
21. únor 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda

Jani, užij si lyžovačku :slight_smile:

Kasli, ale Vojtovi by se v Zepteru líbilo, ne? :grinning: Jinak tfuj tfuj tfuj, ať je prďolovi brzy dobře :wink: Jako zima je sice fajn, co se týče sněhu a radovánek s tím spojených, ale na nemoci je to na ho..o :angry: :sweat_smile:

Co se týče školek, tak v Berouně na sídlišti by měli otvírat taky ještě jednu - nad druhou základkou. Dřív tam bývaly jesličky a pak družina.
21. únor 2010 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

školky...tragedie.Nestojí to za nic.Vzhledem k tomu,že už makám,tak by se mi školka příští rok docela hodila.A spousta dětí byla odmítnuta už několikrát a zkoušejí to znovu.Další problém je,že upřednostňují děti,které už budou mít 3 roky,což u nás taky nehrozí,protože je Marťas listopadový.....a tak... :confounded: Prostě 3 měsíce jsou velikánský problém. :angry: Už teď z toho mám noční můry (fakt se mi zdají sny o tom,jak chodíme s Martínkem k zápisu... :rolling_eyes: ),protože mi jinak nemá kdo hlídat a byla bych nahraná.

Jani - hezky si to užijte

Sobi - Dr.Veselou určitě zkus znovu. :wink:

Peto - Barunce blahopřání k zubiskům... :dizzy_face: A u II.ZŠ se intenzivně buduje.Měli by to mít hotové do zápisu.Ty by měli být někdy v dubnu.

Kasli - vydrž,už bude určitě líp.Všechno spěje k jaru. :dizzy_face:
21. únor 2010 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim Vojta je konec října, takže máme stejnou noční můru :rolling_eyes:
21. únor 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Školky - njn, kdyby člověk měl tolik peněz, aby si mohl dovolit dávat prcka do soukromé miniškoličky, není problém, ta funguje v Zahořánku i v Pohodě, ale ty prachy... To by se nevyplatilo makat.

Add zuby - u nás pokračování. Asi abychom nevyšli ze cviku, tak tentokrát rostou dolní špičáky. Zjištěno dnes večer, kdy přišly klasické příznaky - zvýšenka, řidší stolice, tentokrát provázené i občasným "bezdůvodným" pláčem. Jeden pohled do pusy stačil, abych znala důvod :wink: Ovšem přišlo to zrovna v den, kdy jsme Babu přestěhovali do pokojíčku :confused: No snad to zmákne, odpoledne tam spala 2,5 hodiny, a to jsem ji musela vzbudit. Důvod přestěhování - noční kecání!!! Ona si (obvykle tak ve 2 nebo ve 3) prostě začne povídat a vydrží jí to i 2 hodiny!!! Dneska začala ve 2.15, já to ve 2.30 nevydržela a odešla a ono tam nastalo ticho. Já usnula v obýváku - na sedačce společně s manželem, který tam byl odstěhován jaksi stabilně :sweat_smile:, v 5 jsem se vrátila do ložnice, Babu spala, ale pro změnu chrápala jak dřevorubec. Tohle prostě nedávám, tak postýlka putovala do pokojíčku. Holky, ale já jsem asi magor, mně se v tu chvíli odvinul před očima film - jak se Babu narodila, jak jsme cvičili, jak byla malinká... a že to najednou není... a uuuuuž mi tekly... slzy jak hrachy... :sweat_smile: Manža nastavil vyplakávací rameno a ještě mě dodělal, když říkal, že Barunka prostě roste a že ji určitě dobře vychováme atd. No a řvala jsem ještě víc. Magor, no :grinning: Ale máma psala, že to prý měla stejně, tak aspoň vím, po kom to mám :sweat_smile:

Jo, a ještě ke školkám, na férovku přiznávám, že ve dvou máme zajištěnou protekci - máma je bývalá učitelka :wink: Holt, když to jinak nejde, tak co už.
21. únor 2010 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak školku bych taky ráda. Půjdeme minimálně ke třem zápisům. Bude to prostě loterie. Naštěstí mě to netlačí tak urgentně. Jsem 11tt. :wink: Abych tak reagovala na Sobilčiny úvahy. Ale teda Sobilko takhle brzy, jak ti navrhoval tvůj manžel, bych do toho taky nešla. :wink:
Jinak kdybyste si říkaly, že teď moc nepíšu, tak mě vytáčí náš PC. Musím se teď pokaždé přihlašovat na mk, trvá to už měsíc a docela mě to drtí.
Ad spaní. Od prosince kdy jsme odplenkovali se Kryštof budí nekřesťansky brzy, povídá si, občas chce podat dudlík a třeba až po půl hodině co už je vzhůru si teprv řekne že chce vyčůrat. Není nijak neobvyklé, že se vzbudí před 4h, vklidu 3:30. A už většinou neusne, protože i když bývá třeba 20min sticha, tak si pak zase brebentí, zpívá, říká básničky a nebo něco chce. Já se sice pokouším o spánek, ale když musím každou chvilku vstávat tak se o spaní moc mluvit nedá. Momentálně je mým snem, aby spinkal aspoň do šesti a po páté už to beru jako úspěch. I když teď mám pár dní pocit, že se to zlepšuje, ale nerada bych to zakřikla. Bohužel pokojíček není a nebude, takže to musíme uválčit nějak sami.
A už máme všechny zuby venku. :sunglasses: Poslední stolička vylezla nějak před 14dny.
22. únor 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak máme laryngitidu, antibiotika a málem jsme dnes večer volali záchranku, páč se malej kašlem dusil. Super zážitek. Ve finále jsme to s manžou od malého chytli také, takže já už sotva lezu, páteř chodí vedle mě a manžel jde na noční a už teď říká, že mu 2x moc dobře není! Bych se na to vážně z vysoka :rolling_eyes:
22. únor 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, Kasli, :frowning2: držím vám palce a přeju brzké uzdravení. Ať aspoň ty ATB rychle zaberou.
22. únor 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne, to je super novinka!!!!!!!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Tak ať je vše O. K., užij si těhu a ať je mimísek zdravý a spokojený :slight_smile: Gratuluju zatím jen potichu, obr gratulace přijde až po 12tt.
22. únor 2010 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...
Gainne, moc gratulací a jak píše i Péťa,ať je vše OK a ať Kryštof spinká trošku líp, aby měla maminka větší prostor na spaní...
Co se týče miminka tak u nás se o tom špitá..., ale ještě chvilinku počkáme....ještě čas...
Kasli přeji všem brzké uzdravení !!!
ad. školka...no taky se přiznám že snad by jsme mít problém neměli mamka je učiteka MŠ...ale potichu:o)aby to vyšlo, ale na to máme ještě čas...
ad. zuby - stále rostou...řekla bych že nám chybí tak 3-4 doufám...ono totiž se tam podívat nemůžu:O)až v dubnu jdem zubařce:o)
22. únor 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já byla z Grainne tak vyplesklá, že jsem zapomněla reagovat na další věci :grinning:

Kasli, tak ať je brzy dobře. Ty nemoci jsou hroznýýý!!!!!!!! :angry:

U nás teda taky nic moc - Babu měla večer 38,5. Ale zatím nic jiného (ťuky ťuk) a dásně nalité, tak snad to jsou fakt jen zuby. Tak dostala Panadol a Diazepam a šla hajat :pensive: :dizzy_face:

U nás mimi - momentální stav je "děj se vůle Boží" :grinning:
22. únor 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne tak ať se prcek drží a maminka také :wink:

Mě bylo odpoledne na umření, sjela jsem se paralenem a ibalginem a málem jsem viděla růžové slony. Manžel mě i malého zabalil do Priessnitze (hádejte kdo řval víc) a trochu to pomohlo. A noční se manželovi nekoná vzal si kvůli nám dovolenou. Co já bych bez ně dělala :dizzy_face:

Add školka: hlale vy provokaterky s maminama ve školství, že budu kousat. Ne já k Vám příjdu prsknout, to bude horší než kousnutí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
22. únor 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Téééda holky...já chci taky někoho ve školceeeeeeeee :rolling_eyes: Bůůůůůůůůůů. :cry:
Kasli ... :grinning: :grinning: :grinning:

Kasli - vás to teda kosí.Přejeme brzké a rychlé uzdravování.

Peto - aspoň bude mít zuby Baruška brzo za sebou a rodiče taky. :wink:

Ad mimi - u nás se teda třeťátko nechytá,leda,že by nám sousedka dobrovolně a zcela zdarma přenechala vedleší byt,jinak by jsme se domů už nevešli.A to se určitěchystá. :dizzy_face: ...takže u nás je asi splněno....co se počtu dětí týká. :slight_smile:
23. únor 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký večer,

koukám, že tady to stále "jede" :slight_smile: .

Zaregistrovala jsem, že u Grainne bude přírůstek. Tak moc blahopřeju! :wink:

Já teda školku moc neřešim :sweat_smile: . U našich nám sice místo nabídli, ale to by bylo přece jen trochu nepraktické. Mám mateřskou na čtyři roky, tak snad když bud Hedu starší, bude mít lepší šanci v Berouně. Jinak já myslela, že právě na Sídlišti nebo tam někde má být nová MŠ, tak celkově by se mohlo školkám na Berounsku ulevit :wink: .
23. únor 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

grainne: gratulace k přírůstku!!!! No já ještě jednoho andělíčka taky chci, ale zatim se na to vážně necítím - vzhledem k minimální pomoci s hlídáním apod....... taková masakristka zase nejsem asi :zipper_mouth: bych to neustála.

marcim: taky doufám, že školky se tu rozrostou...budeme doufat! protekci taky nemáme:slight_smile:

kasli: to je síla, zase to ošklivý "nemocný" počasí brr. .. ať se dáte brzy do kupy! Já se tak ale táááák těším na jaro:slight_smile:))))))

Jinak u nás minulý týden byl hustý: nejdřív instalatér a elektrikář rozkopali chodbu a u dědy začali tvořit koupelnu...tudíž jsem jeden den netopila, nemohla prát a když už to manžel zahodil a přeštukoval - uklidil - přijdu v neděli ráno do kuchyně chci si uvařit čaj a .....NETEČE VODA!
Jak povolily mrazy prasklo tady v ulici opět (už se to párkrát stalo) potrubí a voda netekla do dnešního poledne = fakt hrůza! Dřez i myčka plná špin. nádobí, na záchodě kýbl, já totálně mastný vlasy, v koši hory špin. prádla a všude bordel - do toho Naty neustále bulela a večer měla i trošku teplotu (asi přeci jen ty zuby)....holky to byl víkend
:stuck_out_tongue_closed_eyes: musela jsem dneska na dvě hoďky s malou ven nebo by mi tady hráblo...ufff když se něco s.re, taak zaručeně nezůstane u jednoho
:angry:
23. únor 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
petul: přeju Babu ať jsou zoubky brzy venku!
23. únor 2010 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ Sobilko když se daří, tak se daří! TAk ať tu vodu máte brzy v rychtiku :wink: Hale ale alespoŇ se nenudís :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky tak jsem si na radu mudry vzala včera na noc Protazin na uklidnění. No ještě že byl manžel přes noc doma, páč jsem naprosto odpadla a do dnešních 10 jsem bylu uplně mrtvá :sweat_smile: no fakt sjetá na hadry :zipper_mouth: Takže tenhle prášek už nikdy více!!!!
24. únor 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky pomoc prosím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Neznáte nějakej zaručenej chvat, kterej by přesvědčil 2letého prcka, aby si nechal kápnout do oka!!!!!!
26. únor 2010 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - tohle jsem bohužel zatím řešit nemusela. Asi bych zkusila co se ti osvědčilo na odsávání nosu. Možná ho zamotat do nějaké deky. :zipper_mouth: Držíme palce. A jak vám je po ATB?
26. únor 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, no, buď domluvou... to už by mohl pochopit :wink: . Nebo jak píše Grainne "násilí" :sweat_smile: ... kolenama přikleknou ruce a jednou rukou přidržet hlavu :pensive: .
26. únor 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
JO holky zkoušela jsem všechno, domluvu i násilí, ale von ty voči dokáže silou zatlašit až na druhou stranu hlavy. TAkže sice 2x jsem ho přeprala,ale na další dávku počkám až na tatínka, jinak ze mě a kapátka bude mít do konce života šoky
26. únor 2010 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak už to fakt vypadá na jaro, co. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Včera a ve čtvrtek jsme byli na procházce u Berounky, byla to fakt nádhera. A odpoledne jsem ještě vytáhla kolo. Skvělý. Doufám, že si víkend taky užíváte. :sunglasses: Dneska bohužel musím dohnat uklízecí resty. :unamused:
28. únor 2010 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

hlasim prichod domov, som vylyzovana do bezvedomia, dufam ze este stihnem nejaky lyzovacku na Sumave a mozem lyze spokojne odniest do pivnice (do sklepa :grinning: ) a vytiahnut bicykel hoci Grainne ma uz predbehla :grinning:
Este vas docitavam ale hlavnu spravu som precitala, takze, Grainne, oooooooooobrovska gratulacia, drzim palceky nech je vsetko ok.
Ostatnym skore uzdravenie, zatial pa
28. únor 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek