• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Ahojky holky,
tak to se přidávám do klubu...s Marťasem je to naprosto stejný.Ono i s Robinem.Občas pochybuju,že je u nich rozdíl 6-ti let. :rolling_eyes:

Kasli - s kasičkou jsem dopadla u Robči podobně.Následně jsem kupovala otevírací. :grinning:
2. dub 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

Mirdisku, mně je jedno, jestli je to posvícení nebo pouť, hlavně, že jsou tam kolotoče a cukrová vata :grinning: A koláčky - prima bonus navíc :sweat_smile:

Hlásím, že Babu nejen, že má pořád rýmu (už tři neděle :stuck_out_tongue_closed_eyes:), která jí zežloutla, ale začala i chraptit :angry: Jinak jí nic není (ŤUKY ŤUK), živá je až tak, že já jsem z toho chcíplá :grinning: Zkusím jí dát Mucosolvan - myslíte, že by mohl pomoct? Nebo něco jiného?
2. dub 2010 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peto - Mucosolvan by jí měl pomoct rozředit hleny.Ze stejné skupiny s jinou úč.látkou je Bromhexin,nebo ACC (Solmucol-totéž co ACC).Všechno ředí.Jinak bylinky Jitrocel,Mateřídouška,Tymián jako sirup (různé verze...buď jako samotné nebo všechny byliny dohromady+někdy med) nebo i dětský průduškový čaj.Pokud ovšem není jako Marťas a čaje nepije.Ale jitrocelový sirup si dává po hektolitrech...naštěstí. :slight_smile:
2. dub 2010 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zrovna jsem chtěla psát, že nám Mašková vždycky na oskašlávání dává Solmucol, od úterka ho taky bereme, jinak čaj slézový květ a já ted na zahlenění polykám jitrocelový sirup, tak at je Barunka brzo fit, at může v pondělí koledovat a u toho pěkně žvatlat:slight_smile: já se snažím Pátu naučit aspon hody hody, ale zatím bída....
2. dub 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim, opět díky za vyčerpávající odpověď, jsi fakt jednička. Zítra skáknu pro jitrocelový sirup, ten bude Barče i chutnat :slight_smile: Průduškový čaj ani náhodou, Babu pije ve větším množství jen čistou vodu. Jestli se nepletu, tak Marťa taky :sweat_smile: Jo, a ještě mi trošku pila slézový čaj, ten je myslím taky na průdušky, tak jí ho zítra zkusím udělat.

No s koledováním - byla by to škoda, ona umí (byť teda jen doplňovat) celé "hody, hody doprovody, já jsem malý zajíček..." :slight_smile: Ale mám to nahrané aspoň na videu, najdu a hodím odkaz, mám to na Youtube.
2. dub 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady je, naše "princezna" s nudlí u nosu a odhaleným ramenem :grinning: http://www.youtube.com/watch?v=ItohObT8vX4
2. dub 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
všem berounským koníkářkám a jejich rodinám přejeme krásné velikonoce,hezké jaro a spoustu sluníčka. :dizzy_face:
4. dub 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taktéž přejeme krásné Velikonoce. A holky - pořádné polštářky na prdýlky :grinning:
4. dub 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
taky Vám přejeme krásné velikonoce, vrátili jsme se z Trutnova-krásný dva slunečný dny:o)takže jsme zvládly 2 krásný procházky a ZOO ve Dvoře Královým - Ondra byl nadšenej, foto dodám:O)
jinak na polštářek nezapomínám, MM to bere až moc vážně.....
4. dub 2010 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mysko - jůůůůů Ondra je ale už velkej chlap...... :astonished: :astonished: :astonished:
fotka super. :dizzy_face:
4. dub 2010 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :slight_smile: ,

omlouvám se, že jsem ani nepopřála veselé Velikonoce, ale nějak jsem to nestihla :pensive: . Ale věřím, že jste si to všichni užili :wink: . My chodili hodovat u našich, bylo nás asi deset :grinning: a bylo to bezva :dizzy_face: . Čokoládová vajíčka máme tak do Vánoc :grinning: .
5. dub 2010 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bery, tak ta vajíčka pak hodíte na stromek a budete se tvářit, že jsou to ozdoby :grinning: No my jsme na tom podobně, akorát u nás to nejsou vajíčka, ale všechny možné jiné čokoládky. Babu jim teda přišla pěkně na chuť, tak je před ní musíme hodně dobře schovat.

Jinak u nás Velikonoce supeeeeeeerrrrrrrrr!!!!!!!!!!! Slavili jsme zároveň i tu tátovi 75ku. Manža teda zůstal doma, páč u našich nechtěl prskat chřipkovej bacil, ale jinak jsme se sešli všichni. Byla prča a hlavně - Babu mě velmi mile překvapila, projevila se jako společenské, veselé dítko, ke každému šla, nestyděla se, kecala, běhala, žrala (a to doslova) :grinning: Přede všemi řekla (doplňovala) hodovačku (no však to byl měsíc práce, že), dědovi řekla "áda dedu" (ráda dědu) :dizzy_face: , každému sdělila, že tam je "kapušíno, até a peso" (capuccino, laté a presso), no nasmáli jsme se :grinning: Foto zde:
5. dub 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
ja nejak nestiham, este vas len docitavam, na velku noc sme tu mali moju naj naj kamosku s priatelom, detmi, s brachom a jeho priatelkou, proste plny dom ludi, bola vyborna zabava, strasne som si to uzila, boli sme na vyletoch, stihli sme aj divadlo, no krasa. Sice divadlo som hladala po vaclavaku, bola som presvedcena ze je to v prvej ulici vpravo, bolo to uuuuuplne naopak, druha vlavo, tri krasavice sme behali v podpatkoch po vaclavaku hore dole ako sibnute :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na mape to vyzeralo uuuplne jednoducho ale nejaky blbec mi obratil mapu v pocitaci :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Uz chapem preco zeny nerozumeju mapam :grinning:
7. dub 2010 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Opožděně Veselé Velikonoce :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dnes jsme byli na KO pupeční kýly v Motole, to že jsme tam stvrdli 3 hodky pominu, a řekli nám že v listopadu na 90% nás čeká operace. Ještě mě ta kráva Dr. silně sjela za to, že malý nenosí ten pásek. Když jsem jí řekla, že ho domítá a sundavá a že ho prostě nechce nosit, tak ze mě udělala naptrosto neschopnou matku co nezvládá své dítě. Dotazila mě hláškou, že mu mám zavázat ruce, aby si to nesundala. Jako nevím jak to myslela, když ten pásek má nosit celej den. NO každopádně mě pěkně hnula žlučí i s tou její super sestřičkou, co sama nemá děti, ale ví všechno nejlíp :angry: :angry: :angry:

Jo a Jani nic si z toho nedělej, já takkhle v praze hledala divadlo Disk, hodinu jsem lítala po Staromáku, přišla o půl hodiny pozdě na zkoušku a pak jsem ve finále zjistila, že jsem před tím divadlem třikrát sála a nevšimla si ho ( i když tam nad ním byl nápis jak kráva)
7. dub 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - pamataj tie co nemaju deti su najmudrejsie :angry: a ta rada - zaviazat ruky - nooo tak ta je naozaj na nezaplatenie :angry: :angry: :angry:

Holky, prezradte mi, tu v CR chodia koledovat aj dievcata??? U nas chodia len chlapci, chodia polievat a šibať a vonavkovat a dostavaju vajička, po novom samozrejme aj peniaze. Suseda mi hovorila ze pride s dcerou hodovat tak som bola prekvapena. AKo je to?
8. dub 2010 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani u nás se to to hodování opravdu zvrtlo tak, že chodí hodovat i malé holky. Asi proto, aby pak nazáviděli klukúm ty skladkosti! Na Vajíčka se ve městech už moc nehraje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. dub 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani - u nás (na Moravě) se to v některých okolních dědinách dělá tak,že po poledni chodí zase holky....na oplátku.Ale ve městech se to už nějak nerozlišuje.Děcka chodí hromadně.
Jo a koupání jsem si užila...tady se to naštěstí nedrží.Mám nakoupáno dopředu a zaručeně neuschnu. :grinning:
A voňavky,to je taky něco...nejlepší jsou takové ty těžké "ruské" vůně,nebo živé květy... :grinning: :grinning: :grinning:
8. dub 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Kasli :angry: :angry: :angry: Jako jak to ta sestra myslela... nechápu :confused: Bych jí ty ruce zavázala taky, ať ví, jaký to je :angry:

Jani, bohužel se tu koledování opravdu zvrtlo. A mně se tedy silně nelíbí, jak si koledníci říkají o peníze. Tohle u mě teda ze zásady ne. Sladkosti samozřejmě ano - oproti vajíčkům jsou nakonec i praktičtější - co pak doma s košem vajec, že jo :sweat_smile: Pamatuju si, když jsem vodila na chatě své neteře na koledu, tam se dávala hlavně vajíčka, každá jich donesla koš, no a co s tím... vajíčka k snídani, svačině, obědu, večeři... :grinning:

Ovšem pro mě je největší velikonoční "lahůdkou" polívání studenou vodou hnedka poránu. To u nás dělá švagr (jeho tatínek pochází z Havířova, tak to sem dovezl :sweat_smile:), no a když jsme třeba byli všichni hromadně na chatě, tak mu stálo za to vstát třeba v 6 a všechny nás zlít. To jsem panečku zjistila, jak umím poránu rychle běhat :grinning:

My jsme se právě vrátili z ORL a teda zprávy nic extra. Doktorce se nezdá pravé ouško a taky prý má Babu dost velké uzliny :unamused: Takže zítra naklusat k Maškové a pak na krev. Ale jak jí koukla do pusy, tak se obě se sestrou zhrozily, jak má nateklé zoubky (vypadalo to, že v životě nic takového neviděly :sweat_smile:), tak že by to bylo vše fakt od zubů? :confused: Snad. My s manžou jsme totiž měli s ušima dost problémy, oba jsme skončili na operaci. Ovšem teda paní doktorka mě trošku i naštvala. Pominu hodinové čekání, za to nemůže. Ale to, jak se divila, že Babu je doma v pohodě... ona nám snad nevěřila!!! Říkala, že jí teda rozhodně v pohodě nepřipadá - jaký div, když to jednak bylo v Barunčině spací době, jednak jsem ji tam křečovitě držela na křesle a sestra jí rvala hlavu, že jo.
8. dub 2010 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťo to je nejlepší tohle divení! To mě vždy dostane. :angry:

Jako to jsem sem ještě nenapsala, včera když jsme přišli na řadu a já lezla s klukem do ordinace, tak malej spustil neskutečnej hysterák, obmotal se okolo mě jak liána a nepříčetně řval. Doktorka na mě : "Maminko uklidněte si toho kluka!" no ale jak, že?! Malej na mě tak křečovitě vysel, že jsem ho ani nemusela držet aby nespadnul. Prostě od té doby co byl hospitalizovaný v těch hořovicích, tak jak vidí v uzavřené místnosti lidi v bílém, tak je uplně nepříčetnej. Syndrom bílého pláště jak sviňa.
8. dub 2010 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - to je vrchol,na to se už fakt nedá co říct.... :angry: :angry: :angry: ...sestra je silně empatická.Asi by si měla najít jinou práci a ne pracovat s lidma a dětma. :rolling_eyes:
8. dub 2010 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, to snad není možný!!! Ňáký přeháňky, ne? :angry: :angry: :angry: Tak se mi zdá, že na pány doktory to jaro působí nějak divně, ne? Taky se obávám, že Babu bude mít po dnešku syndrom bílého pláště jako prase!!! Ještě že Mašková bílý plášť nenosí a chová se hezky. I když taky je naní kolikrát vidět, když toho má moc, ale teda rozhodně se nediví, že u ní dítě pláče! Jéžiš, mě to lítání po doktorech taaak točí!!!

Taky jsme se blbci zapomněli zeptat, jestli můžeme chodit ven - když Babu je v pohodě, nepláče, teplotu nemá (ťuky ťuk). Hledala jsem nějaké info na netu a na jedněch stránkách (které se teda týkají homeopatik :sweat_smile:) píšou, že u lehkého zánětu pomáhá pobyt na čerstvém vzduchu. Tak co myslíte? :sweat_smile:

Hudebku na zítra jsem samozřejmě zrušila a rovnou jsem lektorce napsala, že začneme chodit až později (zbývala nám jedna hodina jako poslední náhrada za zmeškanou lekci ještě v Robátkách), Babu mi přijde na organizovanou zábavu ještě nezralá.
8. dub 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťo já bych ven šla, akorát bych se moc nepohybovala na přímém sluníčku :wink:

A k těm doktorů, všechno je to o přístupu. O ničem jiném. Já jako chápu, že toho někdy mají moc, ale když se rozhodli léčit děti tak s tím měli počítat, to je to samé jako kdyby učitelka v Mš se chovala k dětem jako k otravnému hmyzu.
8. dub 2010 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak my máme taky do placu doktorskou historku :wink: .
Zrovna včera jsem s Hedu absolvovala čištění uší na ORL. Snažila jsem se jí držet ruce a nohy, sestřička zase hlavu, ale stejně to nebylo moc platný. Doktorka se divila, jakou má páru, tak jí říkám, že proto taky jdeme k nim :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: . Dneska už jsem je vyslala na dočištění s tatínkem, chodí do fitka, tak ať je z toho taky nějakej užitek :wink: .

Petul, já u těch středoušních zánětů spoléhám na to, že se to "dědí" ob generaci :sweat_smile: .
8. dub 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky, já poslední dny vůbec nestíhám net...doufám, že jste všechny prožily krásné velikonoce!

U nás byl taky tak nějak stále dům plný návštěv - tudíž mi tu zbyl pěkný bordel....znáte to. Do toho Naty začíná ukrutně krámovat, lézt všude možně + jsme nahrazovaly plavání...prostě k PC se dostávám večer a to už jsem většinou "nefunkční". A vždycky si říkám...tak zítra: a zítra je to stejný....

kasli: jak tady píšete o těch doktorech...souhlasím - někdy je to o nervy. Hlavně když se narazí na "blbýho, nepříjemnýho" doktora, který dělá ale děsně chytrýho:frowning2: to teď řeší moje ségra....přestupuje od Apolináře do Pronatalu, protože tam napáchali víc škody než užitku a chování doktorů se vůbec nedá srovnat. u Apol. by se asi dětí nikdy nedočkala..dle toho co tam předvedli. No ale to je zase jiné téma...

petul: zuby koukám stále v kurzu - u nás zatím jeden a kousek...jsem myslela, že to bude trošku rychlejší??? Ten druhý už se proklubává snad 3 týdny a teprve dneska tam svítí
8. dub 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čus, tetky :slight_smile:

Tak jsme zpět od Maškové. Máme další antibiotika. No ale jsem ráda, že mudra nelenila a Barče je šoupla. Dala jí nějaká širokospektrální, která by měla zabrat i na to ouško. Jinak říkala, že má Babu nějakou virózu. Že prý krev ani nebudeme dělat, neb by se muselo čekat na výsledek a až pak nasadit léčba (a je před námi víkend, že) a hlavně se jí prý třeba stalo, že holčička měla CRP nula a přitom má zápal plic. Dál udělala výtěr z nosu, výsledek bude asi v úterý. Ven samozřejmě nesmíme. No, tak máme pestré jaro :sweat_smile: Ale ta ATB jsou po dvanácti hodinách, tak nemusíme budit v noci. Aspoň že tak.
9. dub 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky dneska jsme měli premiéru s příborem, a docela mě překvapil jak mu to šlo, koukala jsem jak blázen a upozorňuji že si ten nůž s vidličkou vyžádal sám
9. dub 2010 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim, můžu zase otravovat s dotazem? :sweat_smile: Jaký je tvůj názor na Bifiform? Jsou třeba ještě nějaká lepší probiotika? A je nutné je dávat pořád nebo stačí jen třeba po antibiotikách, přes zimu apod.? Já vím, že se ptám blbě :sweat_smile: Snad tě to moc neotravuje. Ale když já jsem takovej blb, u doktorky či v lékárně se vždycky na něco zeptám a když přijdu domů, vyskočí mi v hlavě milion dalších otázek.
9. dub 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - :astonished: :astonished: :astonished: super!!!

Sobi - gratulace k zubu :dizzy_face:

Peto - Bifiform jsou jedny z těch lepších probiotik,pak už Probiotické kapky,ale u nás dost drahé.Pokud máš možnost je vyzískat ze Slovenska,pak příjdou levněji.Pak třeba Biopron.Další možnost je Enterina.Ty obsahují navíc ještě vit.B.Jinak obecně platí,že na každého můžou fungovat líp jiná probiotika.Jde o to zkoušet a najít.Bohužel.
Dávat se můžou pokud je potřeba zvýšit imunitu,při poruchách zažívání,průjmy,u mrňousků na koliky,při a po léčbě ATB.Pokud se dává PŘI léčbě ATB,pak ale nesmí přijít zárověň s ATB,protože by se to stejně léky zase vybilo.Podává se 1-2hod. před nebo po podání ATB.Dávat se můžou i PO ukončení léčby ATB.Mělo by to jít s jídlem nebo co nejdřív po jídle.Ne na lačný žaludek.
Dají se podávat během celého roku,to není nijak omezené.Nemusí se vybrat celé balení.Pokud máš pocit,že zabral,pak se může kdykoliv vysadit,případně kdykoli zase začít užívat.Jen některé roztoky/sirupy mají po otevření/naředění omezenou použitelnost,protože se tam po urč. době bacilouši rozpadají a snižuje se účinnost. ...tak to je snad kompletní.
...a vůbec mi to neva,když budeš potřebovat,zase se zeptej. :wink:
9. dub 2010 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petula - ak by si chcela viem ti tie probioticke kvapky zohnat z SK, uz som ich nosila par holkam.
9. dub 2010 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, jdu vás jen pozdravit, my taky marodíme, teda Páta ted blindil, tak má dietku, ale dneska už měl i trochu chut papat, ještě že máme pěkné faldíky a máme z čeho čerpat, tak jen doufám, že to ted ještě nechytíme my s manžou, i když mě chut k jídlu opravdu nechybí, už ted jsem jak koule, lidi si budou myslet, že musím každým dnem rodit :grinning: jinak co se lékařů týče, jak píšete, jsou tu pro lidi a když nechtějí s lidma a dětma pracovat, měli si vybrat jiné povolání, ještě že Mašková je fakt v pohodě... Kasli vy jste s tím příborem fakt šikulky, Páta je na tohle strašný lenoch, on si dá pár soust a pak si s tím začne hrát a řekne máma a je dopapáno, když maminka nedává do pusy, syčák jeden rozmazlený :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. dub 2010 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek