• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Ahoj holky,
mám dotaz na Beroun :slight_smile: Plánujeme se tam stěhovat (zatím do podnájmu, abychom se rozkoukali a pak případně koupili něco svého). Problém je, že vůbec Beroun neznám :( Bydlíme v severních Čechách, máme dvě děti (4 a 7let). Malý půjde po prázdninách do první třídy, takže vybrat školu pro něj atd.
Jak se žije v Berouně?
Zodpovíte pár dotazů?
moc děkuji
Arkave
9. kvě 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Arkave,
určitě ti tady rády odpovíme.Napiš,co by tě konkrétně zajímalo.
Taky jsem se do Berouna přistěhovala....žije se tady dobře. :dizzy_face:
Jinak pokud jde o školu...každá oblast má spádovou školu,do které by synka měli vzít 100%.Pokud by to byla jiná než spádová,pak je na rozhodnutí ředitele,jestli jej příjmou.Je poměrně hodně dětí.
Se školkama je to podobné...horší.Ty jsou narvané a je dost těžké tam dítě umístit. (Nemožné to naštěstí není) Kriteria viz Radniční listy duben 2010 str 2. http://www.mesto-beroun.cz/detaildoc.php?iddoc=9220
9. kvě 2010 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moc děkuji za odpověď. Bydlení v Berouně je mnohem dražší než v severních čechách, cožje tedy nevýhoda. Koukala jsem na pronájem bytu v komplexu Na Paloučku (bydlíme teď v podobném stylu),ale chtěli bychom byt 4+1. Jsou tam takové? Neznáš to bydlení tam....dětské hřiště, školka, škola?? Nebo jsou pak pronájmy hodně v centru,ale do toho se mi moc nechce jít,protože když se vyleze z bytu,tak kam s dětmi. Asi bych vždy musela sednout do auta a jet do klidnější části?
Nebo jsou nabídky na Králův Dvůr...to je okrajová část Berouna nebo už je to vesnička u Berouna? Nějak to z mapy nepoznám.
díky!!
9. kvě 2010 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je pravda,bydlení je tu dražší,ale zase se to nedá srovnat s Prahou.Tam je to ještě o dost dražší.A proto se sem stěhují hodně mladé rodiny,kdy některý pracuje právě v Praze a rodina bydlí v Berouně.
Palouček je nová zástavba.A 4+1 tam určitě bude.Pokud vím jsou tam i hodně mezonetové byty.Ale třeba bude mít někdo z přítomných ještě kompletnější info.Blízko je spor. centrum EDEN,mají i internetové stránky,kde část si pronajímá MC Sluníčko a pořádají tam akce pro maminky a děti.Hřiště v okolí jsou.
Pod Paloučkem jsou školky.Momentálně dvě a v září by se měla otevřít třetí.V dosahu cca 15 min??
Škola by spádově asi patřila II.ZŠ.Je to taková klasická výuka.Určitě mají stránky taky.Jinak ZŠ tu jsou ještě další dvě.Jungmannova,ta je ale ve městě a to je asi 30 min.chůze a na Wagnerově náměstí,což je tak o 10min. ještě dál a musí se přes rušné silnice.Obě mají stránky.Ve třídách je v průměru kolem 25 dětí.Alespoň minulý ročník.A předpokládám,že tak rapidně se množství dětí nesnížilo. :slight_smile: Takže to bude určitě podobně i dál.
A Králův Dvůr nasedá přímo na Beroun.Původně byl součástí Berouna.Teď je už samostatné město.Je to v podstatě pokračování Berouna,takže žádná vesnice to určitě není.Je tam taky nová zástavba.Byty hezké.ZŠ poblíž.Se školkou nevím,ale to by ti určitě mohly napsat něco konkrétnějšího místní.Určitě se někdo ozve.
Jinak i třeba busové spojení na Beroun je podle mě relativně bez problémů.Mezi Berounem a Královákem jezdí normálně městské busy v pravidelných intervalech + meziměstské.
Pokud je potřeba bus na Prahu,tak tu jezdí pravidelné linky,které tě vyhodí na okraji Prahy u metra a pak máš možnost se dostat kamkoli je potřeba.
9. kvě 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Arkave - máš SZ
9. kvě 2010 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Arkave, já se narodila v Teplicích a stále mám část příbuzenstva v severních Čechách. :sweat_smile: V Berouně jsme 5 let a moc se nám tu líbí. Ceny bydlení jsou třeba s Chomutovem nesrovnatelné, ale jinak se tu bydlí moc dobře. Budeme rádi, když se k nám přidáš. Beroun má oproti Králováku přece jen historické centrum a řekla bych že to tu tochu víc žije - víc akcí pro děti a tak. Kdybych si měla znovu vybrat tak jdu zase do Berouna. Praha je 15min autem, 30 min busem a všechno co běžně potřebuješ je i tady v Berouně. A pro mě osobně je důležité i okolí, krajina a tak. :dizzy_face:
11. kvě 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj grainne, moc děkuji i tobě za zprávu. patrám teď po tom bydlení. Zatím podnájem, než se rozkoukáme, jaká je kde část Berouna.Do paneláku ale určitě nechceme. Nyní také bydlíme v novostavbě a to mi moc vyhovuje. Plánujeme se vydat do Berouna na prohlídku:slight_smile: Tak se těším.Pak právě vybrat školky,školy atd. Nejdříve, ale čekáme zda vyjde manželovi práce.
díky za názory
12. kvě 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jak to teda uděláme s tím Toulcovým Dvorem? Že bysme to posunuly ještě o týden? Na 27.5.? Kdo by mohl?
Nebo se můžeme rozdělit na dvě skupiny, jedna zítra, druhá ten další týden?
12. kvě 2010 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
27.5. zatím nic nemám!
12. kvě 2010 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mozem zajtra aj 27.5. mne je to jedno :wink:
12. kvě 2010 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já už 20.5. taky něco mám, takže můžu už jen 27.5. Peťul? L.Myško? Co vy?
13. kvě 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
máme volno :slight_smile: tak snad ju:O)
jinka zas bojujeme s rýmou a kašlem... šílený....
ovšem vyhrála jsem nad brzkým ranním vstáváním:o)) už 4 dny vstáváme v 7,15 h což je o víc jak hodinu dýl:O)
a to jen kvůli tomu že jsem do okna pověsila flaušovou deku má v pokojíčku větší tmu-holt žaluzie nestačily.
14. kvě 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky HELP nezná ta nějakou dobrou švadlenu, potřebuji zúžit šaty!!!! :wink:
14. kvě 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - ty si opat schudla? :wink: :grinning: Ja som davala nieco upravovat v tom krajcirstve v ceske ulici oproti lekarni. ale boli to len nejake male veci. Ako su na tom so satami neviem.
14. kvě 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani ne, ne ale ulovila jsem šaty za 120,- v sekáči a jsou mi přes prsa volné :wink:
Vidiš na českou jsem uplně zapomněla, díky :wink:
14. kvě 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - myslím,že v tom krejčovství v České si nechává i šít svat.šaty moje kolegyně z práce a nestěžuje si.
Teď taky záleží,aby oprava nebyla mnohem dražší než šaty samotné... :rolling_eyes:
14. kvě 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, jdu vás pozdravit, původně jsem vám chtěla psát, že kdo se nestačil nabažit kolotočů v Králováku, že tu máme o víkendu pout, ale vzhledem k počasí je to asi doooost zbytečné :angry: jinak Kasli já zase slyšela, že v České jsou dost drazí, já ted zrovna dávala nějakú úpravy dělat do toho krejčovství, co je pod horní branou v ulici směrem k poště, hned na začátku, název ulice ale opravdu nevím:slight_smile:
14. kvě 2010 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirdísku mám dojem že to je v tom vchodu vedle toho spodního prádla v 1. patře. Tam jsem zase slyšela já že jsou drazí :sweat_smile:
14. kvě 2010 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - myslím že něco nového je hned vedle té kamenné hadrárny nad Plzeňskou bránou. Směrem k parkovišti. Když půjdeš od Billy přes přechod, tak vpravo a tam za rohem je vstup. Na ceduly píšou vyloženě úpravy oblečení.
Bohužel myslím, že jakákoliv úprava či šití šatů je prostě drahá. Ale jestli jsi ulovila hezké šaty, tak to za to určo stojí. :grinning:

L. Myško - brzy se uzdravte a doufám, že ten x-krát odsouvaný Toulcův dvůr nakonec klapne ke všeobecné spokojenosti.
14. kvě 2010 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Graine právě že jsou docela hezké a vyloženě je to jen zabráni okolo prsou, takže uvidím kolik si řeknou a podle toho se rozhodnu :wink:
14. kvě 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Tak jsem dneska Janince říkala, že nám nefunguje net... a lupho, najednou to jde :grinning:

Kasli, já jsem si nechávala upravovat šaty na Závodí - nad autobusákem, jak bývaly na rohu koupelny a nad tím rámování obrazů, tak tam je i švadlena. Teda bývala, nevím jak teď. V České jsem taky jednou něco měla a byla jsem spokojená, ale to mi upravovali šaty, které jsem přímo tam koupila, tak nevím, jestli nebyla cena snížená :wink:

No a Toulcův Dvůr - 27. by to bylo super :slight_smile:
16. kvě 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky - nemate nahodou nejaky typ na chatu, chalupu, penzion, alebo ubytovanie v sukromi niekde pri Orlickej priehrade? chcem tam ist okolo 7.6. aj so spoluziackami a s detmi tak nieco baby-friendly a z toho hladania na nete ma uz ide porazit. :angry: :angry: :angry: :angry: Moc diiiik
17. kvě 2010 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
18. kvě 2010 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťo hezké fotečky, Babu už je čupr žabec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. kvě 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťul - Babu to moc sluší a ten dort je náhodou moc hezký!

Janulko - bohužel nemůžu sloužit. Nevím.
20. kvě 2010 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska bylo fakt krásně, doufám, že jste si to všichni užili. :dizzy_face:

Tady je nejnovější video, které jsem ulovila. Pusťte si to první - Kukuk.
http://www.dailymotion.com/relevance/search/smoulik

Snad nám počasí vydrží do čtvrtka na ten Toulcův dvůr.
Mimochodem, uvažovala jsem i o výpravě do plzeňské ZOO a do dinoparku. Nemáte někdo chuť se přidat?
22. kvě 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, no este ze si to pripomenula, Grainne, skoro som zabudla ze tam ideme :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Mirdisku, super typ ta Výtopna, v piatok sme tam boli, bola to parada. Filip sa isiel zblaznit od radosti, len som ho musela strazit, lebo najradsej by sa na tych vlacikoch viezol. Ceny mali dobre, na to ze su na Vaclavaku, vobec nie su drahy, my sme mali rezervacku, tak nam dali 20% zlavu na napoje, jedlo sme si vybrali z menu - gulasovku a pangacia, no parada :slight_smile:
22. kvě 2010 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Jani - s tím ubytováním taky moc nepomůžu.Sice tam do okolí jezdíme,ale jsme jaksi v privatu,že?? :grinning: :grinning: :grinning:

Peto - fotky povedené. :wink:

Musíme se pochlubit.....tak jsem Martínkovi pořídila taky to koloodrážedlo.Původně jsem si myslela,že je na něj ještě brzo,ale docela mu to jde.Dneska při procházce/projížďce s pokřikem "utiťám" (utikám) vyloudil i rychlejší pohyb.Dokonce i chvilkama dával nohy lehce nad silnici a udržoval rovnováhu.Evidentně se mu to náramně líbilo.Taky mi do dalo pak velikou práci,abych ho pak v podvečer dostala domů. :slight_smile:
22. kvě 2010 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky je tak Toulcův dvůr je pro nás pasé. Manža dnes vyjednal neplánovanou opravu auta, takže já jsem celý příští týden nemobilní :unamused: Fakt jsem s tím nepočítala, a opravdu mě to se.e
23. kvě 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulo ve Výtopně mají super ceny Po-Pá ale o víkendu tam meníčko nejde pod 200,- :unamused: takže nejlépe tam razit přes týden a to máme také v nejbližší době v plánu. :dizzy_face:
My byli minulý výkend v Království železnic na Andělu a malej byl naprosto nadšenej, ale tedy cenově je to záhul. Páč Vojta byl sice za 20,- ale rodiče už v tom dohromady lítali za 300,- + nová knížka o mašinkách a oběd a litr v hajzlu :sweat_smile:
23. kvě 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek