• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Zapomněla jsem napsat, že chtěla vystoupit Z TŘÍKOLKY.
16. čer 2010 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petul.a to se prostě stane... snad každé dítko si projde nějakým tím pádem, za který můžou rodiče :wink: (manžel v sobotu hlídal a malá mu spadla z postele...) nedělej si z toho hlavu... je důležitý, že se jí krom škrábanců nic nestalo a tohle se zahojí. Myslím, že víc už to asi nedoluj, ono si tělo poradí... nebo uvidíš, jak to bude vypadat zítra, ale když ti to teď nejde, už bych jí netrápila...

a Barunka je teda statečná, kolik je hodin? :o)))
16. čer 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petul.a no já ho v tříkolce taky nemůžu pustit z očí,on hned vystupuje taky,ale to i z kočárku :wink:
16. čer 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ferinka, no je fakt, že Bára musí být v golfkách připnutá, jinak by taky vystoupila :sweat_smile: Ale s tou tříkolkou mi to prostě nedošlo, no, byla dva metry ode mě :sweat_smile: Klasika, že jo. To je jak na Nový rok - to taky byla metr od nás, byli jsme u ní dva dospělí a stejně si rozbila hlavu o skříňku. To je ten pověstný mžik.
16. čer 2010 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petul.a nám tak spadnul ze schodů a to jsme tu byli 4 :pensive:
16. čer 2010 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, to říkám... kolikrát může hlídat člověk sebelíp a stejně se něco potentí... a když je to jen šrám, tak se nic neděje :o)
16. čer 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peto - varianty jsou tři...1.se to sloupne se stroupkem a bude to ok.Pokud je to hodně při povrchu...2.vyhnisá to.....3.zaroste to.Pokud je to v hlubším podkoží.Ale u dětí se všechno hojí rychle,Pokud to vyloženě nezačne nějak hnisat,tak bych to neřešila.

A pro útěchu...Robin mi vypadl z postýlky.A Martin si zase málem vyrazil zuby......takže u většiny se nějaký ten úraz už stal a zaručeně ještě i stane.Prostě jsou hrozně rychlí a rodiče zase pomalí.Jen se nesmí stát nic velkého a závažného.Ostatní se zahojí a jede se dál.
A Baru je teda statečná!!!
16. čer 2010 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim, díky moc :slight_smile: Jj, vím, úrazy se stávají (viz náš Nový rok s výletem do Motola a flastrem na čele :sweat_smile:). Babu je holt živá - však jsem to chtěla (já sama byla "buchtoidní" dítě a takové jsem nechtěla :sweat_smile:), tak to mám, že jo :sweat_smile: Děsím se toho, až se přestane bát prolézaček (zatím má strach i z klouzačky - přisuzuju to hypotonii, že se necítí tak jistá atd.). Ty jo, ta kdyby nebyla hypotonik, tak nevím. A jestli si jako někdo myslí, že ji to odradilo od vstávání z tříkolky, tak je teda na omylu :sweat_smile: Jo, a úrazy si pamatuju u svých neteří - jedna taky spadla z postýlky, rovnou na oko, takže ho měla celé černé, druhá si u našich na chatě urazila přední zoubek (běhala kolem baráku, kde je beton, taky tam bylo x dospělých a taky na prd). Jo, a Marcim, ještě dotaz - existuje něco, co by urychlilo hojení? Mám doma nesolené sádlo, tak to na ni naplácám, ale co třeba nějaká měsíčková mast nebo tak něco? :confused:
16. čer 2010 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petul.a buď v klidu, tyhle pády jsou normálky, pominuli to že mi malej jako 4měsíční spadli s postele mojí vinou, tak ty úrazy co máme teď jsou všechny z jeho bejkáren. Vojta je také živější, respektive jak nemáme na těle alespoň jednu modřinu tak jsem nesvá. Tuhle si v pokojíku lezl po skříních a samozřejmě slítnul, myslela jsem si že má minimáně odraženou ledvinu dle té modřiny, ale oklepal se a druhý den už tam čile lezl znova. Nebo mi tuhle spadl ze schodů hlavou napřed a ještě po zádech a zaklínil se tím pádem v houpačce co je těsně pod schodama a také v pohodě. Když vždy pomine můj počáteční šok a starost jestli je v pořádku, tak mu pak vždy ještě vynadám, páč samozřejmě mu před tím pádem říkám ať neblbne, že spadně, že!

Jinak Aleš měl na tu jizvu po té operaci hlavy zázračnou mastičku, byl to Lioton 100000 + bromexin bez alkoholu smíchat a dávat na jizvu, ale nevím jestli to může i na tenhle typ zranění! Co Macrim? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. čer 2010 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
@petul.a - ziadne obvinovanie, mozes ju aj za ruku drzat, aj tak sa moze udriet. Proste sa to stava. Spadla, nic vazne sa nestalo, ako pises aj tak to skusa znova, ved raz sa to podarit musi :wink: Ja sa takto obvinovat pri nasom Filipovi tak by som bola uz davno na nejakych antidepresivach v kombinacii s heroinom, LSD atd :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

@kasli - no to su ti chlapci, ti su vacsinou zivší. A ten Lioton mala aj nasa bronka na jazvu, ale to asi uz ked je to zahojene a naozaj ostala len jazva.

Mimochodom, Filip ma prujem a blinka, zacalo to vecer, poblil sa pred vecerou, po veceri, pred spanim, po spani a asi 8 x v noci. Uz neho sice liezla len zlc ale nadrapovalo ho stale. A do toho male prekvapenie, od 2.00 nesla voda, bola nejaka havaria, ja min. 3 varky na pranie, same postelne pradlo, pyzama a uteraky, rano sa samozrejme poblil znova, tak som ho sprchovala mineralkou!!!!!! Krical ze je studena :sweat_smile: Teraz tu polihava, pije nesladeny cierny caj (viem ze deti by nemali cierny caj ale snad by mu to nemuselo jeden krat ublizit ) a vyjeda suchare. Ja citim tiez nejake divne pohyby v crevach, len dufam ze je to z nervov. Lebo v sobotu ideme na tyzden do tatier, ak to chyti mna alebo Bronku cestou, tak budeme stat kazdych 20 km!!!!!!
17. čer 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janula34 neslazený čaj je na průjem, když ti zvrací mělo by se dávat naopak hodně sladký čaj :wink: teda tak mě to alespoň vždy říká mudra
17. čer 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janula34 jejda, to mě mrzí, že vás zastihla nějaká střevní viroza :astonished: a ještě ta voda, no potěš teda... tak držím place, ať to máš opravdu jen z nervů a můžete v klidu odjet na dovču :wink:

a jinak perlička... :slight_smile: volala mi sestřička od Burešky, že jsem nepřišla na kontrolu v 6N a jak to tedy se mnou je... tak jsem řekla, že chodím k Lonkový... tak ok, jen se mi dostalo upozornění, že když už opravdu odejdu, nemůžu se vrátit zpět! že prý bureška nebere :grinning: :grinning: :grinning: ale ale.... paní doktorka má ego asi hodně vysoko co? :o))
17. čer 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucikk :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: si paní doktorka teda věří,já mám pocit,že ta má momentálně volno jak jindy ne.....vždycky jsi tam seděla jak trubka a i 3 hodiny čekala jak přijdeš na řadu a teď tam sedíš sama :grinning: :grinning: :grinning:
17. čer 2010 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, teda to je fakt nemilé :angry: Hele, slabý černý čaj prckové můžou. Na žaludek bych mu možná dala i trošku coly :sweat_smile: Však trošinka neuškodí, ne? Možná bych ji na tvém místě radši koupila do zásoby, co kdybys ji náhodou potřebovala taky. I když doufám, že to budeš mít jen z nervů, tak přecejen - bohužel to může být střevní chřipka :angry:

K našemu bebíčku - dneska jsme byly na srazíku s Undatrama a jedna holčina taky říkala, že to má teda Baru chudák dost sedřený, že to muselo bolet jak sviňa. No má pravdu. Bohužel to není jen můj dojem, že to má Barčí docela dost. Ono to dneska teda vypadá hůř jak včera - jak se to začíná hojit, tak to tmavne :sweat_smile: No začala jsem jí to mazat nesoleným sádlem a svítit na to biolampou. Kasli, o téhle mastičce jsem slyšela, ale taky myslím, že to je vyloženě na jizvy, a to spíš asi na ty vyloženě pooperační. Zas taková hrůza to snad není :sweat_smile: Já spíš myslela něco přírodního. :sweat_smile:
17. čer 2010 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ferinka no já když chodila do poradny, tak jsem taky dlouho čekala, ale "normálně" jsem u ní už hooodně dlouho nebyla, takže nevím... má uražený ego, baba jedna. ať si škubne, kdo by se vracel, když utíká, že? :wink:

@petul.a teda chudák Barunka, a ani se nezaplakala... a jak vypadá to místečko, kde jí ta škvára zůstala? ono je ale asi ještě brzo na to, aby se to začalo zanicovat co?...
17. čer 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
nevíte o někom, kdo by měl zájem o čisté peřiny a polštáře? Peří prošlo nedávno čistírnou.
A ještě daruju digitální foťák. 4MPix. Jestli nemáte někdo v příbuzenstvu třeba nějaké větší děti, které by to využili.

Jinak teď nestíhám dočítat, ějak jste se rozpovíídaly, ale slibuju, že to brzy doženu. :sweat_smile:
17. čer 2010 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petul.a - sádlo super nebo měsíčková,řepíková mast.K hojení lze koupat,potírat,obklady z řepíku.Hlavně dávat pozor,aby se to nezahnisalo.Může z toho trošku prosakovat průhledný,nažloutlý sekret.To je vpoho.Pokud je to už zakalené,hisavé a víc to prosakuje,pak bych šla k Dr.Jinak homeo...Arnica montana 9CH 5kul. 2-3xd.Na doléčení stačí 1xd.
Lioton a Bromhexin je super,ale dává se už na zahojené jizvy a ne přímo na hojení.To by asi dost pálilo.Je na takové ty keloidný,vystouplé jizvy.

@janula34 - takové střevní fujtajbly,to je něco...Černý čaj tolik neva.Pokud zvrací,doporučuje se slazený čaj,aby se dodala energie.Přejeme brzké uzdravení a hlavně,ať se to neroznáší po ostatních členech rodiny.
17. čer 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcim, opět díky moc :slight_smile: Škoda, že tu není tleskající smajlík. Ten řepík mám, používáme ho na opruzeniny, tak to zkusím. A Tea Tree olejíčkem taky asi nic nezkazím, že jo :sweat_smile: Díky za tipy, fakt moc moc moc. Ona to naštěstí asi nemá hluboké, koukala jsem, že už je to zacelené a na jednom místečku se i kousek sloupnul. To místo se škvárou mi připadá, že půjde pryč se stroupkem, pokud to už teď můžu posoudit.

@janula34, pro dospělé mi doktor doporučil i iontové nápoje a minerálky (ty ale vlastně při průjmu) - to jen kdyby to náhodou chytlo i dospělé členy rodiny.
17. čer 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peto - tea tree bych se trochu bála.Mám zkušenost,že při nechtěné větší aplikaci popálil a způsobil kontaktní dermatitidu.Takže pokud použít,tak rozředit.Třeba....pár kapek do sádla (masti...měsíček,řepík) a zamíchat.Určitě bych nepoužila tak jak je 100%.
17. čer 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je super,že se jí stroupek,vlastně už druhý den,odlupuje.Děti se vážně úúúžasně rychle regenerují. :dizzy_face: Baru nebude výjimka. :wink: :dizzy_face: :dizzy_face:
17. čer 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, to je fajn, že to vypadá, že to půjde se stroupkem...

já se s vámi asi už teď preventivně loučím, v pondělí ráno letíme na 15 dní do Turecka užívat sluníčka a moříčka, takže moc nekecejte, ať vás pak můžu dočíst :o) a já vám za oplátku pošlu nějaké to teplíčko :o)

papa
19. čer 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucikk bledá závist, taky bych se takhle ráda preventivně loučila :grinning:
19. čer 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucikk, též bledá závist :grinning: 15 dní u moře, paráda!!! My plánujeme Chorvatsko, ale až v září a jen na týden.

Včerejší výlet na Ameriku: http://petul-a.rajce.net/Babu_od_2_let
20. čer 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kam se všichni poděli? :confused: :sweat_smile:

Hlásím, že Babu už je bez bebíčka (teda až na nějakou tu pidi stopu) a škvára se vyloupla se strupem, takže O. K. Dneska jsme potkali L.mysku s Ondráškem - je to frajer :slight_smile:
24. čer 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
já se teď tak na 6 týdnů odmlčím. Budeme rekonstruovat a přesunem se do náhradního bydlení, kde nebude net. Takže přeju hezké letní dny a kdybyste chystaly nějakou akci, tak mi písněte na mobil. :wink:
25. čer 2010 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já balím,se chystáme na 10 dní do Beskyd a hlavně si užíváme super počasí,dokud je :grinning:
25. čer 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky:o)
tak jsme doma:o) ale doma pobudeme jen do příštíhe moc těším....doufám že vyjde počasí:o)Fotky z Kosu dodám:o)až bude chvilka časuo týdne kdy mizíme s Ondrou a s naším turistický oddílem do Nepomuku do chatek a pak hned na další týden máme dámskou jízdu s dětma -na chalupě u Mladý Boleslavy.
jinak po 11-ti dnech dovolený sem byla odpočatá- když jsme dorazili na místo Ondra jako mávnutím kouzelného proutku
přišel o rýmu i kašel a byl OK a mooc se mu tam líbilo, byly jsme v hotelu kde bylo spousta dětí,dětský hřiště i bazének
takže mu nic nechybělo (no stejně nevíc času byl zahrabanej v písku u moře)
Ale po pravdě byla jsem ráda že jedem domu, Ondra se aklimatizoval tak, že mu vůbec nevadila slaná voda,vlny a chodil po pusu v moři...asi bych ho pak musela uvázat na provázek:O)
Ještě musím napsat jak strašně se těšil na cestu letadlem a jen co nastartovalo tak usnul:o)) takže
si musel počkat až na cestu dom, kdy usnul až po vzletu:o)
zkusím Vás dočíst o víkendu, ale pokud bude hezky tak to bude těžký....

25. čer 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ach jo...tam mám nějakýho šotky...má tam být že doma budeme už jen do příštího týdne - omlouvám se za ten zmatek tam netuším jak se mi to povedlo :frowning2:
25. čer 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky vy se mááááte,taky bych někam vyrazila,ale ještě mě čeká měsíc v práci a pak teprve 14 dní dovča.Já chci takýýýýýý někam prýýýýýč. :sunglasses:

Peto - to je moc dobře,že se to Barušce tak hezky zahojilo.

Mysko - to víš,mořské ovzduší dělá své. :dizzy_face: Hlavně,že jste si to všichni užili.
26. čer 2010 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
hlasim navrat z Tatier, krasne sme si to uzili, decka tiez, bola sice zima, ale aspon neprsalo. Na tury sa dalo chodit, lanovky premavali, takze pohoda. Musim povedat ze Filip slapal o dusu, presiel dost kilometrov, tak mu tymto vyjadrujem pochvalu :slight_smile: ale nie ze mu to niektora precitate, iba co by nam spysnel :slight_smile:
Dievcatam prajeme krasnu dovolenku, uzite si prazdnin. :slight_smile:
27. čer 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek