• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
teda, tak to se na zítra těším. a matouš si alespoň užije malých kamarádů. tak v deset jsem tam jak na koni :grinning: snad se poznáme - já ufuňená pupkatá mamina s blondýnem,co si určitě s sebou potáhne pásový bagr co dostal k narozkám a bez něj teď neudělá ani krok!
19. črc 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucikk - jasně, že není všem dnům konec, už se těším, až se sejdeme všechny :slight_smile: A máš pravdu, Babu je vodní živel. Té je naprosto fuk, jestli je v bazénu, v pískovně, na koupáku... velká voda, malá voda, všechno jedno, absolutně se nebojí :sweat_smile: V té pískovně teda byla už loni (viz moje foto v profilu :sweat_smile:), ale nepočítám, že by si to rok pamatovala, takže to bylo de facto, jako by tam byla prvně. A šla do vody a než jsem stačila vzít kruh, tak pořád šla a šla a šla... bez špetky respektu, natož strachu.

Možná zítra přivedu ještě jednu kámošku s miminkem, pokud to stihnou (jedou ráno do Hořovic na kyčle).
19. črc 2010 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo já jsem dneska zrovna v Berouně,ale takhle dopol. to asi neztíhám,máme sraz s mamkou,škoda že jsem to nevěděla dřív,bych to nějak pomíchala :sweat_smile:
20. črc 2010 v 06:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky uzite si to, ja som bola na medvedoch vcera, ja musim balit, padam na slovac s harantami, tak sa potom ozvem. Paa
20. črc 2010 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Tak na medvědech bylo fajn :slight_smile: Až na našeho uplakánka :sweat_smile: No ale snad je to fakt jen období a bude to O. K.

Těhulkám to moc sluší :dizzy_face:

Veganlove, Matoušek je šikula a taaak roztomilej :dizzy_face:
A jak jsem mluvila o tom bazénu na sídlišti, tak Grainne mě pak opravila, že ve všední dny je to tam v pohodě. Tak co tam dát někdy spicha? My bychom mohli ve čtvrtek :wink:
20. črc 2010 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem na vás myslela :o) tak jste se poznaly jo? :o)) vypadá to, že já okolo 17. 8. bych mohla být nějaký všední den v berouně, tak to pak ještě upřesním a třeba by to mohlo vyjít :o))

jinak tady jsou ještě doplněné fotky z dovči o profi fotky

http://www.facebook.com/album.php?aid=2048967&id=1175920196&l=3498e61804
20. črc 2010 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucikk - nádherné fotky :slight_smile: Paťulka je sluníčko, viď? Takový smíšek :dizzy_face:
20. črc 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petul.a nj, ona se furt směje :o)))

jinak pro ostatní, aby se nedivily - na FB jsem jako Lucie Jůzová (Péťa si mě tam našla a poslala odkaz na některé z vás)
20. črc 2010 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
i když mi tak napadá.... když tu máte ten odkaz, tak mě tam vlastně vidíte :grinning: :zipper_mouth: :dizzy_face: tak niiic :o) to asi ta pokročilá večerní hodina :o)))
20. črc 2010 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na medvědech bylo príma. Matouš to zmohlo a dal si i šlofík, což mě moc potěšilo. Jen jsem tam tak poletovala, tak příště to snad bude víc v klidu. S tim koupálkem na sídlišti - ve čtvrtek, pokud bude hezky, jedem k vodě do nižbora - jsem domluvená se švagrovou. ale pokud se chcete přidat, můžem se koupat společně v řece :slight_smile: a v pátek mizim k našim - ještě poslední cesta před porodem a tajně doufám, že si tam matouše u sebe nechají alespoň dva nebo tři dny a my krapet pohnem s bytem - dovybalíme a smontujem co je třeba. s klukem to je nemožný.p.
20. črc 2010 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,jsem nějak mimo obraz....čtvrtek můžeme odpoledne po 16 (po spaní),což se asi moc lidem nehodí. :unamused:

Veganlove - u rodičů si to užijte. :slight_smile:
S odložením dítěte/dětí ... to naprosto chápu.Taky veškeré opravy,větší nákupy (postel,skříně..apod.),malování provádíme,když jsou kluci pryč (u babičky).A to je zatím pravidelně v srpnu.Protože nemám jinak hlídání a my jsme v práci.Ale děti to mají jako zpestření a užívají si to a naši taky,protože jinak je vidí tak 2x do roka.
21. črc 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcim a odkud jsi? kde máte babičky? my máme jjednu na vysočině a druhou na severu a vídaj se tak jednou, dvakrát do měsíce vždy na pár dní a i tak se malýmu moc stejská - obzvlášť po mojí mámě. tak už teď se tam těší jak malej kluk :slight_smile: a mě právě napadlo, že mu tam ten pobyt prodloužim - a naši se nebrání. má tam beztak víc co dělat - traktory, kombajny, sekat trávu... je zaměstnanej od rána do večera :slight_smile:
21. črc 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jednu máme v Olomouci a druhou v Orlických horách.Moc se nevidíme,protože i oni jsou ještě stále pracující (PrDuch-pracující důchodce :sweat_smile: ) a ta v Orlických je zase moc nemocná,abych tam kluky nechávala samotné.Ale našim jsme pořídili noťas a skypujem.Je to super.Alespoň takhle máme kontakt.
22. črc 2010 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak prcka už máme doma. Vůbec to není moje dítě!!!! Za ten týden strašně vyrostl a je to fakt velkej kluk :astonished: :grinning:
Hrozně se rozkecal! Začíná vést diskuze, je to docela sranda, zatím!
Cestou dom to byla diskuze na téma : "Prší" že nemůže jít ven páč tam prší a on že by byl mokrý, a Vojťas na to:" Mamíí, gumáky, ne pršet, dobrý!" No zatím je to ital ale i tak je to prča :grinning:
24. črc 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Kasli, je to sranda, když prckové kecaj, co? :grinning:

Já se s Bárou taky bavím. Včera poprvé ochutnala "sýr a křup" a jak tam jsou ty tyčinky, tak jednu si strčila do pusy a povídá: "Koužit" (kouřit). Nebo - vzala papírový cukrářský košíček a povídá: "Ježek" :sweat_smile:

Marcim, můžu mít opět drzou prosbu o profesionální radu? :sweat_smile: Totiž vzhledem k tomu, že i půl roku po odstavení Báry mám furt mlíko :stuck_out_tongue_closed_eyes:, hledám nějakou přírodní cestu na ukončení laktace (vím, že na to jsou chemické léky, ale nejdřív chci zkusit bylinky nebo homeopatika). Je pravda, že na to funguje ricinus communis třicítka?
25. črc 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, a co mě teda hodně pobavilo - Babu začala nudlit. Vzhledem k tomu, že jí rostou pětky, jsem i tak nějak počítala s rýmou. Jenže ona druhý den ráno "vypšíkala" z nosu sedmikrásku i se stonkem :grinning: Ona totiž "čichá" ke kytkám tím způsobem, že si je celé strčí do nosu :sweat_smile:
25. črc 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peto - tak tak...Ricinus 5ch je na spuštění,Ricinus 30ch je na zastavení laktace.
Z bylinek šalvěj,petržel,máta.Jedna bylina se může se pít tak 14 dní a pak by se zase měla vyměnit.A pokud je to jenom na "dojetí",pak by mohlo i těch 14 dní stačit.(Možná i méně.)
Sedmikráska..... :grinning: :grinning: :grinning: ...dost dobrýýýý. :grinning: :grinning: :grinning:
25. črc 2010 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petul.a tak sedmikráska mě dostala :grinning: :grinning: :grinning:
25. črc 2010 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, sedmikráska doooost dobrá :o)

jsme byli o víkendu u tchánovců a tchýně je ok (až na to, že prý bych už mohla Páťu dávat na nočník..., že by brzo pochopila... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), ale Vráťova (manželova) babička.... booooooooooooooože......................

řijedeme, ve dveřích se vrhne na Páťu piští, šmatlá na ní, ta spustí ječák a ona se diví...

k večeři bramborová kaše -
bude jí s náma jíst?
NE!
Ne?
NE! Kolikrát se mě budete ještě ptát?
No já myslela, že už je zas starší... a proč jí nemůže? mlčela jsem....

před spaním jí mažu - jakou mastičkou jí to mažeš? to není mastička, to je krém (ptá se pokaždý)

dávám vigantol - co jí to dáváš? (ptá se pokaždý)
25. črc 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
25. črc 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ferinka feri, aspoň někdo se tomu směje :o))) jen podotýkám, že totéž proběhlo před třemi týdny...

jako mi fakt sejří s tím jídlem... pak se ptala Vráti (dávala mu puding), jestli ten už jí....

pak měla přesnídávku - má jí s piškotama? ne, s dětskýma sušenkama (čekala jsem dotaz co to je, nebo proč ne piškoty, naštěstí se nekonal...)

jo a vrchol asi všeho :o)) na stole zůstala krabice s mlíkem (normálním) a ona mi ráno říká, jestli to nemám mlíko pro Páťu, jestli jsem si ho jako nepřivezla... pak teda dodala, že si myslela, že ne, že má jiný, ale že jako bych to vlastně pro ní mít mohla...
25. črc 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcim - opět díky moc :slight_smile:
@lucikk - co k tomu dodat... a ty jí jako faaakt v 8 měsících nedáš brkaši z normálního mlíka, jooo? :grinning: :grinning: :grinning: A ten nočník, to mi přijde, že někteří jsou tím úplně posedlí - jak dávali na nočník od půli roka a jak děti na ten nočník "chodily"... a blablabla... Moje máma teda taky říká, že to dělala, ale přiznává barvu, že to bylo, aby ušetřila pleny, páč kdo to měl furt prát, že jo :sweat_smile:
25. črc 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucikk - na jednu stranu ji chápu,protože když měly děti ony,tak bylo všechno trochu jinak,než je tomu dnes.Nevím kolik jí je,ale tenkrát se dávala pevná strava jinak,pudinky,maso,uzeniny...atd a moc neberou,že dneska je to už jinak.Že jsou nové studie,více ohrožení alergií...Chce to trpělivost.Pravda u tchýně ji kolikrát taky nemám a rostu z jejich poznámek.Co bych měla dělat a jak vychovávala děti ona a proč si vymýšlím nějaké extrabuřty,když tenkrát se to dělalo tak a tak a děti taky vyrostli.....blablabla...A já tiše pěním.Grrr. :angry:
A pak mě pobaví,když se rozpovídá,jak ji štvala její maminka/tchýně,když jí komadovaly a kecaly do výchovy. :grinning:
Prostě se to každou generací opakuje. :wink:
Budeme se utěšovat,že našim dětem to (třeba) dělat nebudeme. :slight_smile:
...zcela tě chápu...
25. črc 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucikk - a kolik je bábrlince? Moje mamka a tchýně taky plno věcí neznaly (např. ty dětské sušenky), ale spíš jen obdivně koukaly, co se dneska všechno pro děcka dělá, než že by se divily, že Barunce nedávám v 8 měsících normoš poškoty :slight_smile: Spíš říkaly, jak je super, že se dneska dělají takové věci, které jsou pro prcka dobře stravitelné nebo které značně ulehčí práci (úplně vodvařený byly z instantních kaší a ze skleničkových jídel :sweat_smile:).
25. črc 2010 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak mě napadá - myslíte, že budeme naše dcery/snachy taky komandovat? :grinning: Jéžiš, jestli to jednou nastane, tak ať mě někdo upozorní, já se zastydím a zavřu hubu :grinning:
25. črc 2010 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký večer,
čtu, že je téma "babičky" :grinning: . To je asi všude stejný :wink: . My třeba přijedem k našim a mamka se ptá, co má dát Hedu k jídlu? Tak říkám, že hlavně nic sladkýho, že toho měla až až. A mamka obratem odpoví: "Dobře, tak jí dám Pribiňáčka, toho čokoládovýho má ráda!" :sunglasses: :grinning:

Ty jo, holky, já mám tak hroznej kašel :frowning2: . Mám z toho bolavé celé tělo snad už. Leju do sebe všechny možné sirupy, ale zatím to nemá valný úspěch. Určo je to z těch veder a klimatizace :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Teď mám pocit, že přesně vim, jak se cítili lidi s tuberkulózou :rolling_eyes:.

A taky trochu pro pobavení... dnes ráno Heduš budila tatínka: "Prdelkóó, vstávej!!!" :sweat_smile:
25. črc 2010 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcim - no právě - děti živené "po staru" sice taky žijí, ale je otázka, kolik z nich je alergiků, ekzematiků apod., že jo :wink: Tím ovšem netvrdím, že dneska se dělá všechno dobře. Za pár let zas budou jiné studie a možná nás naše děti jednou budou kritizovat, že jako jak jsme mohly dělat to či ono... :sweat_smile: I když já teda zrovna studie prakticky vůbec nesleduju (stejně kolikrát jedna druhou vyvrací), snažím se řídit svou intuicí, případně radami druhých (v tomto pořadi: zkušenější kamarádky, internet, mamka, doktorka :grinning:). Zatím Bára žije a vypadá celkem zdravě a spokojeně (ťuky ťuk), tak snad to vychází :sweat_smile:
25. črc 2010 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@berynka - :grinning: :grinning: :grinning: Hedulína je kousek :grinning: A kašel ti teda nezávidím. Holt to bude chtít asi nějaký těžší kalibr než jsou sirupy. Jj, klimoška je ošemetná :unamused: Tak ať je brzy dobře :wink:
25. črc 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, přesně nevím, ale cca 77?

tchýně je v pohodě, ale jen díky tomu, že hned na začátku pochopila, že si do ničeho kecat nedám (tenkrát jestli Páťu neškrtí sukýnka...). takže za to si jí vážím, že prostě třeba si něco myslí, ale mlčí.... krom toho nočníku :o))) mmch, o tom mi říkala i moje mamka :o)))

moje mamka mi v tomhle všem respektuje - taky teda říká, jak jsem ve 4M baštila tvaroh s čerstvýma jahodama a jak mi chutnal,a le chápe, že dnes je to jinak a že já to dělám tak, jak dělám...

V. druhá babička (za týden 90), mi ještě jako těhu říkala, že bych měla kojit po 3hodinách, ne jinak a od 3M v noci nekojit vůbec :o))) tak jsem se jí vysmála, že tak to fakt dělat nebudu... tak nejdřív lehce protestovala, nakonec uznala, že si to budu dělat tak, jak chci já... ale stejně si myslí svoje :o))

já chápu, že je stará, že za ní tzo bylo vše jinak... ale proč má furt takovýhle starosti??? doslova jsem kvetla, když v 5M Páťa jedla kaši a spíš jí plivala - ne, že by jí nechutnala, neuměla polykat... ona se na to koukala a začla mi tvrdit, jak jí to nechutná a proč jí to dávaám... a ať jí to osladím... pak šla za švagrovou, že Páťu týrám a že jí to nechci osladit!

já z tohohle fakt nemůžu... jsem dost háklivá na cizí rady... marcim, jsi dobrá, že pěníš jen tiše :o)))

a doufám, že taková nikdy nebudu... kdyžtak bude mít moje dcera potažmo snacha povolení mě praštit....

no nic, jsem se vám vypsala :slight_smile:
25. črc 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je přesně ono.Tenkrát se kojilo max. do 3 měs. a i to byl přepich,takže když dneska některá kojí do 2 let,tak to je naprosto neslýchané a pobuřující.Když děti od 3.měs. nedostávají piškoty,pudinky,uzeniny,masíčko,paštiky,tak je to taky špatně.
Ve skrytu duše taky doufám,že nebudu taková rejpalka.A když jo,tak si budu stěžovat na snachu,jak je nemožná... :grinning: :dizzy_face:

Berynko - historka o pribiňáku mi taky něco připomíná. :angry:
Moje mamka je sice vcelku rozumná a nechá si hodně vysvětlit,proč některé věci dělám jinak,ale když pak zůstanou děti (Robča) na prázdniny,tak po 14 dnech je o několik kilo těžší,protože mu přece nebude vařit normálně,ale jen to co má rád a spoustu sladkého i mimo. :angry: a málo pohybu.Doufám,že letos to bude jinak.Doufám. :pensive:
25. črc 2010 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek