• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
@petul.a dík :slight_smile:

jinak s tou stravou si zase myslím, že má být prostě pestrá a vyvážená :wink:. Jakoby nic nevynechávat.
Tomu normálnímu mlíku jsem se u Hedu vyhýbala docela dlouho, nějak mi to ani nepřišlo, že bych jí ho měla dát, když bez problémů pije UM. Teď někdy má z kravského mléka kakao, jogurty jí...
Ale taky si říkám, že občas ten "hřích" od babiček, tetiček apod. se může. Když to není pořád...
A hlavně já měla předsevzetí že dítěti žádné hranolky, párečky, gumové medvídky, smažená jídla :sunglasses: ... no a jak myslíte, že je to v praxi? :pensive:
25. črc 2010 ve 22:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Jé, já zapomněla k sedmikráska-story napsat dovětek - Bářinu reakci. Ona na to tak zkoumavě koukla a povídá: "To byua sedmikuáska" :grinning:

Lucikk, i já jsem háklivá na nevyžádané rady, a to nejen co se týká dětí. Někteří lidi jsou v pohodě, stačí jim na rovinu říct, že o radu nestojíš, oni to pochopí a stáhnou se. Ale pokud se to opakuje, je to fakt k naštvání :angry: A mám dojem, že snad v ničem jiném než je výchova/výživa dětí se tolik rad neposkytuje. Jako by ty ženské měly pocit "taaak, vychovala jsem dítě, tak mám patent na rozum a můžu šířit moudra" :sweat_smile:
25. črc 2010 ve 22:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Lucik - TO JE ONO!!!!!
Opravdu...pokud má už tolik let,žijí už v "jiném" světě.Tenkrát se to dělalo nejlíp a dneska se s tím zbytečně nadělá.
To přeju pevné nervy.Budeš je ještě potřebovat.
..a byla jsi rychlejší.Fakt to měli do 3.měs. a pak se s děckem už nepárat.My se dneska s nima už moc mažeme a pak jsou to rozmazlenci.A my jsme naprosto neschopní,když je nechceme poslechnout.
Tiše pěnit mi dá strašnou práci.Chvíli se snažím tchýňku chápat,ale když prudí moc,odcházím.Naštěstí moje mamka je na skype,tak jí to za čerstva vysypu,uleví se mi a zase můžu fungovat dál.

Bery - klimatizace je příjemná,ale ty následky....Zkoušelas ACC na odkašlání??Jinak rodinný recept - majoránkovo cibulový čaj s medem.Já ho miluju,ale vím,že někomu by mohl vadit.
Přejem rychlé uzdravování.
25. črc 2010 ve 22:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@berynka - taky si myslím, že občasný hříšek neškodí :wink: Pokud je dítku rok a víc, tak už je to myslím v pohodě. Jo, a pravda, mě se doktorka ptala, když bylo Barče 10 měsíců, jestli už jsme jí zkusili dát knedlík. Já myslela, že mě zkouší, tak jsem se tvářila jak svatoušek a řekla, že ne (okusila ho asi dva dny předtím :sweat_smile:, ale jen kousek :wink:) a ona prý: "A vy to nejíte?" :grinning: No a ty hranolky a párky apod.... Ani mi nemluv. Bára v Hypernově volá "páuek, páuek" (párek, párek) a když se stavíme tady kousek v hospůdce na zahrádce na jedno (mají tam i pískoviště, houpačku, ping pong, hračky pro prcky - chytře udělané :grinning:), tak volá "huanouku, huanouku" (hranolku, hranolku) :sweat_smile: Ale je pravda, že tam mají hranolky docela suché a ne příliš slané, tak si myslím, že to není tak strašné. O pivu pomlčím snad radši pomlčím :zipper_mouth: :sweat_smile: To kdybych Báře nalila do flašky místo vody, tak ho snad vychlastá :sweat_smile:
25. črc 2010 ve 22:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@petul.a tak my máme dámičku :sweat_smile: , jeden čas šílela, když nedostala kafe :zipper_mouth: ... samozřejmě instantní :grinning: . Vždycky jsem se jí snažila nechat fakt trošku na dně (to pochopitelně frfňala, že je to málo), dlouho si to lžičkou míchala a pak to na ex vyžahla :sweat_smile: .
25. črc 2010 ve 22:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Add normální mlíko - kamarádka svou malou kojila do dvou let a pak prakticky hned přešli na kravské. Malá začala mít suchou, až atopickou pleť. Dokud byla kojená, bylo to v pohodě. Tak si myslím, jestli to kraské mléko trošku neuspěchali. Proto budu Báře dávat UM co nejdéle, jsem atopik, takže ona by mohla teoreticky mít k atopii také sklony. I kožní doktorka mi říkala, že u ní mám dělat vše tak, jako by atopik taky byla. I když zatím to vypadá, že bude mít perfektní kůžičku po taťkovi (hoooodně siiiilně zaťukávám :wink:). Myslím teda kravské mléko jako takové, jinak jogurty, sýry apod. už baští dávno. Jo, a Lipánka jsem jí začala dělat domácího (dle receptu z MMB), když jsem zjistila, kolik do toho cpou cukru. Báře ten "můj" i víc chutná. Manželovi taky :grinning:
25. črc 2010 ve 22:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@berynka - úplně Hedušku vidím :grinning: Njn, to my máme doma selku - nazout gumáky a chlastat pivo, to je její :grinning: Ale ne, už taky začíná být holčičí, tuhle jsem jí oblíkla sukýnku, ona si ji tak zálibně prohlížela, rovnala a říkala "sukněěě, sukněěě" :sweat_smile:
25. črc 2010 ve 22:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@petul.a teď si dobře vystihla ten vývoj. Hedu taky ještě před nějakou dobou byla jak kluk... bavily jí stavebnice, auťáky a v temperamentu si nezadala s žádnejma klučičíma kamarádama. Ale teď sleduju, že se z ní stává opravdu holčička :dizzy_face: , od prababičky dostala nedávno prstýnky a sponky a měla děsnou radost a v Tescu si vybrala sama čelenku, kterou si ani nechtěla servat z hlavy (jak by to bylo jindy) :grinning: .
25. črc 2010 ve 22:36  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, souhlasím, naprosto se vším, co píšete, souhlasím :o)))

od roka bych ráda, kdyby pomalu začala jíst normální jídla - neslaná, nekořeněná, postupně jí začnu sůl přidávat a nám ubírat a myslím, že se sejdeme na rozumné hranici pro obě strany... (ovšem je jí skoro 9M a stále musí mít ty kupované úplně rozmixované příkrmy, kousky ani za nic... takže uvidíme uvidíme)

je mi jasný, že hříchy budou, i doma... ale jde o to, že jakmile bych tam u nich povolila a nebyla jak ostříž, budou jí schopný jednou cpát vším možným a ne normálním jídlem... takže dohled bude muset být pořád, aby zůstalo jen u hříchů...

na kojení zatím teda říkají, že je to fajn, že kojím, ale čekám od roka poznámky, že zž bych teda nemusela.... :o)))

Peti, bohužel my oba s manželem máme exem, on teda teď ne, ale míval... Páťa má sušší místa na tělíčku a na tvářičce asi fakt pravý exem (bohužel už jsme museli i kortikoidy), ale ťukám, tisíckrát ťukám, od dovolený je klid a to jsem musela 2x týdně mazat tou mastičkou... takže třeba UM u nás pojede fakt dlouho... i když teda když jsem UM vyměnila za HA UM, změna se nekonala (kojím i UM dohromady - podle nálady naší slečny - má období, jako třeba teď, kdy prakticky chce jen kozu, v půl roce naopak jsem kojila už jen v noci)
25. črc 2010 ve 22:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, můžu mít rovnou dotaz... doporučíte nějakého kožního doktora? Ale ne Táborskou a ani Šudřicha :sweat_smile: . Díky :wink: .
25. črc 2010 ve 22:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@berynka - ještě je v Medicentru Borodáčová. Já k ní chodila, byla jsem i celkem spokojená. Ovšem pak se jednou ke mně chovala docela hnusně, a to zrovna když jsem byla ve třetím měsíci a měla jsem ekzém naprosto strašnej (takže musela počítat s tím, že budu asi trochu citlivá, že, a měla si echt dávat bacha na svou náladovost), to jsme se rozešly ve zlém. Manžel ji pak docela nevybíravě seřval do telefonu :sweat_smile: Ale jako doktorka je myslím celkem v pohodě.

@lucikk - to je teda blbý s tím atopákem :unamused: No jak říkám, u nás taky UM pojede dlouho. Naštěstí Báře dost chutná 600 gramovou krabici má tak na deset dní :sweat_smile:), takže dobrý :slight_smile: Jedna holčina na Undatrách psala, že ona sama ještě jako šestiletá dostávala ráno k snídani kakao ze Sunaru :dizzy_face:
25. črc 2010 ve 22:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Mě napadá jen,že na Medicentru jsou nějací kožní,ale vlastní zkušenost nemám.
Ráda si vyslechnu,jestli někdo má,protože po prázdninách zvažuju vylikvidovat nějaká znamínka.
25. črc 2010 ve 22:53  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, s těma kožníma je fakt problém... já tady v říčanech zkusila už dvě dr, příjemný, milý... ale co se týče toho exemu, tak prostě kortikoidy a hotovo :o/ což mě nesedí, není to zbavení problému, ale jeho potlačení... zkoušíme jednoho pediatra homeopata v praze, ale je to těžký taky - spouuuusta příčin, spouuuusta "kytiček" a u tak malýho prcka těžko najít tu správnou kombinaci...

šudřich, brrrrrrrrrrr, jednou jako ještě malá holka, nikdy více

táborská - do těhu jsem k ní chodila, ale taky nic moc no... kortikoidy, zakáže čokoládu, oříšky, cokoliv umývat apod...

řešila jsem to i se svým alergologem (hojka, kdo zná) ten mi řekl, že v roce jí mám dát napít kravskýho mlíka (kupovanýho) a že poznám, jestli jí vadí kravská bílkovina nebo ne... a že jinak je teď těžký cokoliv řešit a odhalovat (případné alergie - já jsem alergik), takže mi doporučil spíš opatrnost a zkoušet třeba ta homeopatika...
25. črc 2010 ve 23:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky!
Ha velké téma "babičky" no myslím, že tohle je minimálně na dva romány. Jak já bojovala s mojí mamkou ohledně kojení, máš málo mlíka, máš to po mě, dávej mu čajík, má žízeň! To bylo strašné!! Přitom mlíka bylo dost a zdárně jsem kojila do 7 měsíců a pak se kluk odstavil po antibiotikách sám.
Ale jinak mi do ničeho moc nekecala to musím uznat. Až teda na sladkoti. To jsme dost bojovali. Ale kluk naštěstí sladké moc nemusí, takže jsem v klidu, když mu něco cpe. Páč on do toho stejně jednou kousne zjistí, že to je mléčná čokoláda a plive to. Ujiždíme jen na hořké 80% čokošce, gumítkách a pouze kolonáda čoko sušenky.

A chlast! Po pívu je Vojťas jak divej. Nikdy nezapomenu, když zjistil kam dáváme prázdné láhve a pak chodil dolemcávat ty čůrky na dne a byl v sedmém neby. Já teda už méně. když jsem to zjistila, páč některé ty zbytky obravdu nebyli čerstvé. Dobytek malej!!

Add kožní: Chodíme k Táborsky, nic moc teda, ale Vojta ten atopák nemá tak brutální. Ale k Šudřichovi a ni Borodáčové by mě už nikdo nedoslat.
Lucikk Hojka je dobrej řízek!
26. črc 2010 v 08:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Kasli a jak léčíte exem? kortikoidy? lociod?

nj, hojka je dobrej :o))) jednou mi řekl, že bych měla trošku hejbat zadkem, jinak shniju v mládí :o)))

no a Vojtík je teda super, když takhle sám bojkotuje útoky babičky :o))
26. črc 2010 v 08:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Táborská nám na todala nějakou bílou míchanou mastičku, bohužel teď nevím jak se to jmenuje, nanáší se to jen na postižená místa a poklepem. Docela to pomohlo. Ale smím mu to dávat max.3 dny po sobě a pak 2 dny vynechat. Ale ono mu teď strašně pomohlo to sluníčko. Má tělíčko uplně hladké. A teď jsem zkusila přejít na kosmetiku z konobí. Jmenuje se to Robátko, tak jsem zvědavá jestli mu to bude pomáhat.

JJ, Vojta je na sladké dobrý. Ale někdy mě to štve, páč on fakt nesní nic sladkého, palačinky, buchty, sladké knedle, koláč, buchtičky se šodó prostě nic. Takže já musím vařit pořád flákotu.
26. črc 2010 v 08:41  • Odpověz  • To se mi líbí
nj, je to chlap :o)) a má mé pochopení :o) já jsem taky masožravá a Páťa vypadá, že bude taky... jí teda vše - přesnídávky, dětské jogurty, od hami mléčnou rýži, večer kaše... ale prpvní lžička je vždy seznamovací - šklebí se :o)) ale jak dostane oběd, to se ani neušklíbne :o)) i když teda třeba čokoláda, koláčky, pečené řezy... to je moje slabost taky :o))

mě dali ještě dehtovou mastičku - míchanou a pak ještě taky nějakou míchanou, už nevím, jakou, a to nám teda nepomáhalo... a jinak taky, od dovči to má krásný...
26. črc 2010 v 09:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucikk tam astička je bílá a mám takový dojem že říkal, že je zinková

No Vojta cca od 7 měsíců naprosto odmítal sladké kaše, to byl podle mě první příznak toho jeho masožrouctví :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale teď si uvědomuju, že mu to začlo, když jsem ho přestala kojit!
26. črc 2010 v 09:19  • Odpověz  • To se mi líbí
jo, máš pravdu, zinková! tu jsme měli jako první, pak tu dehtovou...

nj, tak holt jen od maminky sladké chutnalo :o))
26. črc 2010 v 09:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj

Tak Vojta má taky atopák? To jsem nevěděla. To je k nas.ání, když to mají prckové :angry: A že je masožravec - no je to prostě správnej chlap!!! :slight_smile:

Jj, prckům se myslím dává zinková mast anebo něco s dehtem, až pak kortikoidy. A ten dehet teda děsně smrdí :sweat_smile:
26. črc 2010 v 15:22  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, a co pomáhá na exem vám, dospělákům? mě to docela od těhu bují a nějak nechce přestat :unamused:
26. črc 2010 v 15:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucikk - to bych taky ráda věděla. Mám ho teď děsně na dlaních, kortikoid pomůže vždycky jen na chvíli. Ulevuje mi mazání nesoleným sádlem s kapičkou Tea Tree olejíčku. Ale ono s dítkem je to těžké, furt člověk něco omývá, vozí kočárek - ruce se při tom potí... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. črc 2010 v 17:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, zdravím po dovče, jsem ráda, že jsme doma, dovča pěkná, ale pro mě nějak moc náročná, ted má ještě manža týden dovču a bude s náma doma, tak jsem docela ráda, sice mám nějaké běhání po doktorech a úřadech, ale i tak to bude prima týden:slight_smile: k tématu kožní, my když potřebovali před 2měsíci řešit Pátovu vyrážku, tak nás v Medicentru odmítli vzít, že nejdřív za 2měsíce mají volno a tak, takže musela zabojovat Mašková a na její doporučení nás vzali na kožní do Hořovic Mudr. Kulíšková, 311 542 280, zrovna dneska u ní manža opět s Pátou byli, neb vyrážka se stála vrací, přijde mi v poho, jen se k ní teda neobjednává, což u nás při každé příležitosti znamenalo minimálně hodinové čekání...
26. črc 2010 v 17:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky:o)
tady to žije:o)všechny zdravíme....tak nějak nestíháme chodit na net...
ale musím se s Vámi podělit o ranní rozhovor s Ondrou.Přišel ráno v 6 h, šli jsme se vyčůrat
a ještě zalézt do pelíšku. Ondra najednou povídá:
"Maminko díva" v překladu díra a já na něj Ondrášku a kde?
"No v pudelce" - prdelce.
26. črc 2010 ve 20:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@l.myska :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: To byl objev, co? :grinning:

26. črc 2010 ve 20:35  • Odpověz  • To se mi líbí
26. črc 2010 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@l.myska :grinning: :grinning: :grinning:

@petul.a Babu je fešanda v sukýnce :wink: slušíííí :dizzy_face: a to jsou šatečky nebo tričko se sukýnkou? je to fakt moc krásný! (oblečky pro mrňata, to je moje :o))) v pátek jsem koupila zimní bundičku a kombinézku a pak ještě takovou tuniku - mikču s legínkama, ale v podstatě vše kupuju 12-18M, ona je děsně dlouhá! jen teda to zimní je jen vel. 80, 86 neměli, ale prootže stejně chci kupovat ještě jednu kombinézu i bundu, tak ty už koupím v 86 a nevadí...)

a jak je zakuklená na ton odrážedle :slight_smile: a ty džínový šatičky jsou taky luxusní!!!

mě teď nějak nepomáhá nic na ty ruce :angry: a je to asi fakt tím, jak furt Páťu mažu, umývám, do toho nádobí, domácnost.... už abysme byli v domečku a aspoň to nádobí odpadne (sem jsem si myčku nepořizovala). když je nejhůž, namažu elocomem, dá to na pár dní pokouj a pak je to zas nanovo...

@mirdisek tak hezky užívej další týden volna :o)

my zítra odjíždíme na tři dny, kam, to nevím, je to pro mě výlet s překvapením jako dárek k výročí svatby (máme zítra), ale jedeme nás všech 5 - nevím, psala jsem? máme dvě jorkšíří slečny :o), takže nic moc nečekám :o)))) a nsad vyjde aspoň trochu počasí, protože budeme výletovat...
26. črc 2010 ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucikk - add myčka: nedělej si iluze, že nádobí zcela odpadne :unamused: Bohužel, do myčky se nevejde vše a navíc něco prostě sebelepší myčka neumyje :stuck_out_tongue_closed_eyes: A třeba lahvičky od mlíka myju hned, zvlášť teď, když je teplo :stuck_out_tongue_closed_eyes: I když u nás to vypadá, že lahvičky brzy odpadnou, Babu dneska pila mlíčko z hrnku brčkem :slight_smile:
Add oblečky - díky za pochvalu :dizzy_face: To žluto-proužkované je tričko a sukýnka. Je to od ségry z krámu, ona má krámek s dětským oblečením na Závodí, kousek za mostem směrem na Nižbor po levé straně, takový velký starý dům, ten obchůdek je v přízemí (Baby moda). Tak jsem udělala reklamu :grinning: A ty džínové šatičky jsme dostali od kámošky.
26. črc 2010 ve 21:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucikk - ještě jsem chtěla k tomu vašemu výletu - týýý jo, výlet s překvapením, to by mě taky bavilo :slight_smile: A byla jsi aspoň informována, co máš zabalit s sebou? :sweat_smile: Jé, a hoď foto pejsků :dizzy_face: Já psy miluju a jorkové jsou moc krásní :dizzy_face: No myslím, že jsou teď celkem i v módě, kam se kouknu, tam na mě vybafne jork :grinning:
26. črc 2010 ve 21:53  • Odpověz  • To se mi líbí
jj, je mi jasný, že ne všeho se zbavím, ale přeci jen to bude úleva...

jůůů, nový objev, kam na nákupy :grinning: :dizzy_face: to bude mít manžel radost :grinning:

informovaná jsem byla, že spíš tam bude chlaněji... tak mám radost :o/ :grinning:

Jessinka a Jenninka:

http://www.facebook.com/album.php?aid=2006705&id=1175920196&l=c311b535ab
26. črc 2010 ve 23:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek