• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Holky nevíte, jak se postupuje, když jsem dávala odvolání, že nás nevzali do školky a oni mi z kraje napsali, že ruší rozhodnutí o nepřijetí a vrací to k opětovnému posouzení na školku? Mám čekat na další rozhodnutí ze školky nebo rovnou na tu škoku zajít?
28. črc 2010 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno všem, mohu se k vám přidat? Jsem v Berouně "přistěhovalec" a hledám někoho, s kým se dá rozumně mluvit ... :slight_smile: Mám dva kluky, starší letos zdárně ukončil první třídu, mladšímu jsou dva roky.
28. črc 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Neumiso vítej, s námi se snad dá rozumě mluvit :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. črc 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kasli :
tak to jsem ráda, popravdě mi docela chybí jakýkoliv společenský kontakt a začíná mi samota a děti lézt na mozek :slight_smile: Manžel je celé dny v práci a nemám tu žádné kamarádky, takže jsem překonala svůj obrovský ostych a trému a zaregistrovala se. Ale tak rychlou reakci jsem nečekala. Dík.
28. črc 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neumisa nás bláznivejch matek je dost! Až tě tu zmerčí ostatní, tak určitě něco naplánujete. Já nejsem bohužel přímo z Berouna a ke všemu už pracuji, takže na pískoviště to u mě není :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale pokec neodmítnu :wink:

Jo holky, co ta zologická a dinosauři?
28. črc 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj herecky,
nestiham vas ani docitat ako ste sa rozkecali, tak hodim aspon par pripomienok a postrehov :slight_smile:
@lucikk - no s babickami este bude zabava, len pockaj :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale to je asi staly generacny boj :wink: Len si stoj za svojim, nic sa neda robit, chce to len vela trpezlivosti :slight_smile:
@L.Myska, @Petul.a, @Berynka - super hlasky vasich deti, velmi som sa pobavila :grinning:
@neumisa - vitaj, veru blaznive teda sme :grinning: kde byvas? si priamo z Berouna? A ake bolo vysvecko? Nam uz ta starsia pojde do 5.triedy, je to kus velkej holky, strasne rychlo to utieklo. Puberta je na dosah, to bude veselo u nas.
@kasli - ja by som do skolky zasla, nech o tebe vedia. Cim viac otravujes, tym mas vacsiu sancu. Dufam ze Vojtu zoberu.
@mirdisku, @grainne - ako citite? Aspon ze tepla ustupili, lepsie sa vam dycha, nie? :wink:

U nas nic nove, uzivame si na SLovensku, chodime po navstevach, pocasie zatial nepraje, prsi a je chladnejsie, tak dufam ze bud.tyzden sa to vylepsi. Myslela som ze sa budeme kupat s deckami, ale zatial to vyzera ze nas bude len zhora dazd polievat :slight_smile: :slight_smile:
28. črc 2010 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janula34 jak jako u Vás nic nového!!! A co svatba!!
28. črc 2010 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Lucikk - nádherní pesani :dizzy_face:

@kasli - souhlasím s Janulkou, taky bych otravovala :sweat_smile:

@neumisa - vítej mezi bláznivejma matkama :grinning: Tuším, jak ti je. Já jsem sice odmalička bydlela v Berouně (teď jsem v Králováku), ale že bych tu měla pořád někoho, s kým můžu pokecat, tak to teda ne. Sousedku žádnou mladou nemáme, kámošky se odstěhovaly do vesnic.

@janula34 - co to, jaká svatba? :confused: :sweat_smile: :dizzy_face:
28. črc 2010 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
janula: výzo bylo naštěstí jedničkové, ale docela mě to překvapilo, jeliož jsem byla ve škole každý měsíc na pohovoru, co všechno provedl :confounded: :grinning: Jinak jsem přímo z Berouna, mám to kousek k medvědům ... vlastně to mám kousek skoro kamkoliv, ideální poloha. :wink: Minulý týden jsem se zbavila kočáru, takže mrňous teď maká po svých - sice pomalu, ale vytrvale :sunglasses:
Petula: víš, já jsem původem ze severní Moravy, pak jsme žili rok v Praze a teď jsme tady - a opravdu už se nemíním nikam stěhovat!!!! (nanejvýš snad po Berouně), takže v Praze jsem si známé nadělat nestihla (bylo to hnusné sídliště plné podivných existencí) a Moraváci jsou táááák daleko :cry: A já mám děsný problém navazovat kontakty s dospělými (zvláštní je, že s tlupou dětí mi to jde mnohem líp) ... Tak jsem ráda i za pokec.
Jinak plánuju od září chodit s mrňousem někam mezi děti - herna nebo tak - nemáte nějaké zkušenosti? Potřebuju, aby se trochu "orazil", na dovolené ho v klidu zmydlila roční holčička - no byla v právu, ty hračky byly její ... :grinning:
28. črc 2010 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeje, tohle období máme za sebou.Vojťas byl také ve dvou letech trouba co stál a držel :sweat_smile: Teď ale rozvázal mazlíček a už se také sem tam popere, ale i tak je spíš ten co se nechá. Největší čočku teď dostáva od sousedovic dvouletého kluka. Např. včera ho 2x švihnul kladívkem do hlavy a ten náš kůň jen stál a držel a řval, místo toho aby mu to vrátil. No asi v tomhle bude po mamince a rozváže až v první tříděn na ZŠ :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No ale co je u nás poslední dobou problém, je půjčování hraček! Všechno je jeho nic nechce půjčovat, ale ostatním brát hračky to ano, ty jsou totiž také jeho. :angry:
28. črc 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda,tady se diskutuje o 106 :slight_smile: Neumiso - taky jsem tu chvilku a rozkoukávám se, koukam,že máme skoro stejně staré caparty. jsem ve městě skoro každý den,tak se můžem srazit na náměstí :slight_smile: a kdy bydlíš?? my taky kousek od medvědů,tak třeba je to na stejné straně. Jinak taky moc moc uvítam tipy a rady kam od září za zábavou (s dítětem), nějaké osvědčené kroužky. I když nevim jak to budu dávat ještě s mimčem,ale myslim,že by to neměl být problém.
My teď měli malého 3 dny u babičky a to je paraaaada!!! vždy jsem si říkala, že já svoje dítě takhle "odkládat" nebudu a teď jak jsem ráda! je to nezvyk - hromada času, ticho, nemusim celý den mluvit (malý se teď strašně rozpovídal a fakt skoro celý den mluvim a opakuju!). Takže jsem si v klidu stihla dodělat co jsme potřebovali, co jsme už po stěhování nezvládli, dovybalit, dovymalovat, roztřídit...konečně je děcák hotový, paráááda! Tajně jsem doufala, že z toho všeho porodím - nešetřila jsem se, ale nic. Tak po víkendu ještě zkusím okna :slight_smile: Teď už tu běhá ten malý bubák a já musim jít jezdit traktorem. Běhá tu a křičí: mámo jedem pracovat, mámo jedem traktorem, honem mááámo! neblahý vliv venkova, kdy se po vsi prohání v traktoru :slight_smile: tak jdu jezdit traktorem. mějte se pěkně :slight_smile:
28. črc 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veganlove no to nevím jestli je to neblahý vliv venkova. Náš prcek na venkově nikdy nebyl, ale jak vidí traktory tak je v tranzu! No o těžké technice ani nemluvím, taková válcovačka nebo jeřáb. Pro Vojťase hovová nirvána!
28. črc 2010 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo, taky jsem si odložila dítka k babičce na "venkov" (město je 5x větší než Beroun :grinning: :grinning: ) - děda zbaběle prchnul do práce :grinning: - dokonce na celý týden, to byla pohoda!!! Příští rok jedou znova!!! Babička si nestěžovala (moc), ale prý je bude radši šatit než živit, pažravci jedni hubení, vyjedli prý, co mohli :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak moji hoši jsou přímo posedlí čímkoliv, co má motor - auto, autobus, motorka, hasiči, policie, sanitky, prostě cokoliv, čím větší rachot to dělá, tím líp. Naštěstí starší synátor už má trochu rozum a vlastníme dostatek autíček, tak se doma moc neperou. :sunglasses:
Veganlove: ty jsi na rozpadnutí!!! A to si troufáš ještě vycházet ven nebo drandit s traktorem? :astonished: Statečná holka :wink:
28. črc 2010 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...
tak dnešek stál za to....sem vytočená,vzteklá a jdu spát(teda až to tady dočtu).....ten můj milej brouček se změniv v upíra kterej mi vysál..
nejenom že chtěl pořád a jenom maminku, ale ignoroval vše co sem řekla, vztekal se a dokonce si i dupnul
grr a přes poledne místo aby spal normálně hodku a půl - tak tu hodinu vynechal...a 30 minut prý stačilo a "maminko vstáváme..."
Doufám že zítra to bude lepší....
@neumisa vítej mezi náma:o))
@lucikk moc pěkný fotečky
@kasli s tím půjčováním hraček jsme na tom podobně, ovšem po pár pokusech Ondra kouše - včera ho ovšem vyvedl z míry jeho kamarád, kterej mu ty hračky pořád bral a nastavoval mu ruku aby ho Ondra kousnul - to sem ovšem nevěděla co dělat...
@veganlove je je ty to fakt máš za pár...dopředu přeju aby to bylo rychlý a aby jste byly obě zdraví:o)
28. črc 2010 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kasli tak to jsme se urcite museli potkat u reky u autobusaku, kde bagruje obrovskej pásovej bagr :grinning: v ten moment matouš uplně zapomněl, že vlastně chtěl na kolotoč! myslela jsem si, že se tomu vyhnem. Dlouho jsme neměli ani auto, strojům nerozumíme....ale ty kluci to prostě mají v sobě a nehnem s tim :slight_smile:
28. črc 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neumisa no termínově jsem na rozpadnutí, ale myslim, že to nebude tak horký - minule se nic nedělo ani dva týdny po termínu...a mam obavy,že teď to bude to samý. já bych tak moc ráda, aby se to do toho pátka rozjelo... uvidíme co řeknou teď v poradně. po venku lítáme furt. doma není taková zábava :slight_smile: takže jestli někdy vyrazíš ven,tak dej vědět a můžem se někde srazit. nebo kdybyste zase ostatní někam vyrazili společně i jednotlivě,tak dejte vědět - ráda se připojím, pokud třeba nebudu rodit :slight_smile:
28. črc 2010 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko ... hoši jsou dneska po ránu nějací akční, tak se vyprdnu na úklid a za chvíli mažu na medvědy - kdybyste mě hledaly, tak jsem snadno k rozeznání - starší pometlo bude mít šílenou reflexní kšiltovku (už aby se rozpadla, je fakt děsná) a já budu nejspíš plácat bábovky nebo pít kafe (bez kafe ani ránu po ránu :frowning2: )
29. črc 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Tak my jsme neplánovaně strávili dopoledne s Grainne a Kryštůfkem, bylo to moc fajn :dizzy_face: Tedy až na hlasové projevy naší Báry, grrrrrrrrrrrrr :angry: Ona se fakt hodně bojí malých dětí, už aby tohle období skončilo a Báře konečně došlo, že děcka jsou fajn :sweat_smile:
S Grainne jsme mluvily o tom výletu do plzeňské ZOO a Dinoparku, jak tu onehdá byl ten návrh. Co myslíte, spácháme to? :sweat_smile: Kdyžtak napište, kdy by se vám to hodilo a tak. :wink: Grainne říkala, že může v podstatě kdykoli, my taky :slight_smile:

@veganlove - s tím kafem jsem na tom podobně :sweat_smile: A nejen poránu. Hádej, co mi tu teď voní pod nosem :sweat_smile: :wink:
29. črc 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petul.a : grrrr ... neprovokuj!!!! :angry: :slight_smile: Budka měla zavříno, trpěla jsem až domů, jestěže se kluci aspoň na veřejnosti přestali prát. A vůbec, jdu si udělat druhé kafčo, dneska je nějaký divný tlak ...
Plzeňská ZOO není špatná, ale po dešti pro kočárky nevhodná (bahnité cestičky a vyjeté koleje - dinopark spíš pro větší, náš synátor z něj před rokem prchnul s řevem :unamused:
29. črc 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
do Plzně musíme i s tatínkem:o)takže tentokrát vynecháváme...
dneska dík ségře a nátlaku(od kamarádky a mamky), kde jsou fotky sem se do toho dala takže sice fotky z Kosu ještě nee
ale "babskej tejden" a cyklo v Nepomuku jsem zvládla:o)takže když budete chtít můžete juknout
http://lmyska.rajce.idnes.cz/Nepomuk_07-2010/
http://lmyska.rajce.idnes.cz/Ledce_2010/
29. črc 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
:o)jinak s kávičkou sem na tom stejně:o))))
29. črc 2010 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neumisa - no mna ten pan tiez raz takto dostal, tesila som sa na kavu pri medvedoch a on mal zatvorene :angry:
@kasli, @vengalove - s masinkami sme na tom rovnako, pri bagroch straca Filip reč. Minule sme pozorovali jeden bager pri praci, pan mal potom prestavku, tak som ho poprosila ci sa mozeme pozriet do vnutra, tak nam ho otvoril, Filipa tam posadil, ja som sa modlila aby ho preboha nenastartoval ked tam bolo tolko gombikov, nastastie pan povedal ze kluce ma on vo vrecku a Filip si len zatrubil :grinning: :grinning: :grinning:
Plzen - neviem, my prideme az koncom srpna, ak to budeme v Beroune tak sa pridame, mne sa plzenska zoo paci. Filip sa v dinoparku neviem vynadivat na tie oooobrovske tvory :wink:

No a novinky - no ano, 14.8. mame svatbu, takze to tu obieham a pripravujem ale budeme mat ako ja hovorim len taku "light verziu" ziadne biele saty - ale bordove spolocenske, ziadna hostina ale gulas party a pivo na chate, ziadne ozdoby a pod.zalezitosti. Ani oznamenie by som nemala keby som nemala sikovnu susedu ktora mi ho urobila. Hodim ho do fotobloku, rychlo pozrite kym mi ho adminky nezmazu :slight_smile:
29. črc 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
29. črc 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janula34 - super!!! Tak ať vše kolem svatby vyjde. Hodně štěstí do manželství budeme přát až po :wink: Co kdyby si tě nevzal, že :grinning:
29. črc 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petul.a - no veru, stat sa moze :grinning: Moj priatel sice tvrdi ze sa nemoze zenit ze nenasiel este tu pravu, ale ja mu stale vysvetlujem, ze dokonalejsiu ako som ja uz nenajde, ze ja som najuzasnejsia a jedinecna :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
30. črc 2010 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janula34 : jo, takoví jsou chlapi :grinning: Já jsem svoudrahoupolovičku před svatbou varovala, ať si mě nebere, i můj otec ho varoval a nedal si říct - tak si teď nemá na co stěžovat :grinning: :sunglasses: Jinak hoooodně štěstí a hlavně mu pořád opakuj kouzelnou větu " Jsem sqělá, dokonalá, jedinečná a hlavně tvoje!" :grinning:
30. črc 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj, potřebovala jsem najít nějaké info, tak jsem zavítala po dlouhé době na MK a jukám i sem. Koukám, že diskuse stále žije a jsou tu u nové tváře. To je fajn :sweat_smile:

Jak se všechny máte? Užíváte léto? My se máme fajn, jen teď jsme celá rodina ochořeli :(

ad - stavební stroje všeho druhu u nás taky frčí. Jeník je schopen jejich pozorováním trávit hodiny a hodiny. A vlastně cokoliv, co má motor, u nás hraje prim:slight_smile:
30. črc 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
je tak to jsem projela včera medvědy - dopoledne. my se flákali u řeky a krmili kachny. až vyrazíš příště (neumisa nebo kterákoli jiná maminka), dej zas vědět :slight_smile: chtěla jsem se poptat zkušených matek z berouna- chodíte některá plavat s capartama? na kurzy plavání??? můžete mi nějaký doporučit? teda zatím nevim jak to budu dávat - dnes mi v poradně hrozili císařem a zdá se, že to tak fakt dopadny :frowning2: tak nevim jak budu funkční v září,ale ráda bych s malym pokračovala v plavču. nevíte jestli má nějaký kurz třeba odpolední - podvečerní nebo víkendové hodiny??? že by chodil muž s malym??? já to na netu nikde nedohledala. díky moc!!!!
30. črc 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veganlove - http://www.zahoranek.cz/kurzy-plavani/
http://www.studio-kytka.cz/plavani_deti.html
http://www.ploutvicka.cz/html/cz/Plavani-deti
Myslím, že většina holek odsud chodila do Kytky a byly spokojené, my s Babu jsme měly individuální hodiny v Záhořánku a taky spokojenost :slight_smile:

Jinak co se týče společných aktivit (medvědi, procházka, hřiště... cokoli :sweat_smile:), my jsme taky pro každou špatnost :wink:
30. črc 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky .... moje miminko začíná být nějaké samostatné - během měsíce odložilo "sosací" hrníček a přešlo na klasiku, plínky mu zůstaly jen na spaní, rozmluvilo se a před chvíli mi oznámilo, že v postýlce v ložnici spát nebude, chce spát na velké posteli v pokoji s bráchou ... tak nevím - mám být nadšená nebo smutná? :confused: :slight_smile:

a zdravím matku zakladatelku :grinning:
30. črc 2010 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek