• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
@veganlove hele, nepruď! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: v práci jsem jich sice měla 30, ale cizích a po obědě mazali domů, tihle jsou moji a mám je na krku furt! :slight_smile: A kupodivu ti cizí poslouchali mnohem víc! :wink: a máš IP ...
27. srp 2010 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: Ahojky,
všechny zdravíme, my holt máme prázdninovej režim a koník flákáme...
mimo jiné v pondělí jsme byly v Hořovicích na pohotovosti se čtyřicítkama a s angínou (už naší druhou a bohužel horší)byl to šílenej tejden a na dnešek sem se prvně pořádně vyspala a Ondra už je OK.
a musím ho potichu pochválit konečně pochopil kam se chodí čůrat...tak už 4 dny jsme po těžkým boji
přes den bez pleny...(doufám že to zas nezapomene...)

@veganlove + @mirdisek moc moc gratulací a dětem moc moc zdravíčka a pevných nervů

@marcim opožděně ale přece moc dík za tip na mou imunitu, nechci to zakřiknout, ale snad jsem tu Ondrovu angínu ustála...
@kasli ta "školka" vypadá tak ať se tam Vojtovi líbí:o) po finanční stránce ač je to hrozný to jakš takš jde...

@janula34 taky jsem přemýšlela o Zahořánku...bohužel mi to doma neprošlo :frowning2: ať se tam Filípkovi líbí
27. srp 2010 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
:o)tak sem tu dvakrát po sobě...ale mám prosbičku kamarádi naplánovali výstup na Sněžku teď v září (jeden víkend) tak jsem se chtěla zeptat nemáte někdo na půjčení takovou tu krosničku na dítě?? mě se to nechce kvůli víkendu kupovat,
a myslím že Ondra Sněžku ještě nedá..... Karlštejnem mi sice překvapil ale odrovnat ho nemíním....a v nosítku už bejt nechce..a představa že ho vláčím na koni nebo na zádech brrr...
přejeme pěkný víkend...všem maminkám a dětičkám..
28. srp 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
28. srp 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

@mirdisek - velikánská gratulace k Elišce :dizzy_face: Ať je vše už jen v pohodě :wink:

U nás teď proběhla teplota, naštěstí to trvalo přesně 24 hodin a nic dalšího se neděje (ŤUKY ŤUK :wink:), tak snad je to O. K. No asi jo: Když jsme dneska vyrazily ven, Babu si sedla do první louže :sweat_smile:, pak zkoušela lézt na plot a doma pak objevila kouzlo stoupání si na gauči, že :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: Já jí šla jen povlíct postýlku, byla jsem pryč tak dvě minuty... a přijdu a Babu stojí na krajíčku sedačky, hubu od ucha k uchu :grinning: :sweat_smile: Já jen zařvala: "SEEEEDNOOOUUUUT!!!" :grinning: Sedla... jenže během vteřiny byla znovu hore a volala: "SEEEEDNOOOUUUUT!!!" :grinning: A takhle asi pětkrát dokola. Vopice jedna :sweat_smile:
28. srp 2010 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@l.mysko - jejej už zase nemocní??Přeju brzké uzdravení.
Mám k půjčení nosítko ERGO.Nosila jsem v něm Martínka ještě teď v červenci na dovče.Takže unese hodně a je skladné.Mám tohle...
http://nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_zbozi&skupina_id=89&zbozi_id=ErgoBezove

@petul.a - ty máš vždycky dobré story... :grinning: :grinning: :grinning:

@neumisa - ty seš paní čitelkááá? :slight_smile:
28. srp 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcim no jo ... jen se tím moc nechlubím ... :grinning: :grinning:
28. srp 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...
@neumisa moc děkuji za nabídku a písnu ti do IP, upřesním a domluvíme se jinak moc moc předem díky.
moc mi to pomůže píšu mi protože Ondra má období "maminka" takže ho na zádech mít budu asi já....ale pořád lepší než na koni,protože záda trpí...

@marcim jo jo zase nemocní a fakt to bylo horší než před tím, nevím co je špatně...kojili jsme dlouho,jíme zdravě a pravidelně,plavat chodíme,takže je celkem otužilý od malička...,venku co to jde a teď se to na nás lepí ....a vím že se nemá srovnávat,ale kamarádka nekojila, co to je pravidelná strava, zelenina,ovoce a "normální jídlo" malej neví (bohužel)a zdraví jsou...
jinak moc dík taky za tvoji nabídku, ale já mám Manducu(teda teď ji má půjčenou švagrová), ale Ondrovi
se tam už ....nelíbilo a myslím že v tý krosničce by to jít mohlo....

@petul.a Barča je fakt dobrá:o))

28. srp 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neumisa a škola nebo školka? Já jestli tě náhodou nakonec ještě neznám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. srp 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kasli škola, ale určitě neznáš ... leda by ses v předchozích 30ti letech vyskytovala na severní Moravě :grinning:
29. srp 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@l.mysko - porovnávat se to nemá,ale naštve to. :rolling_eyes:
A já jsem si říkala,že jsem měla pocit,že tenkrát v Toulc.dvoře byly nějaké Manduci...a to jsi byla ty... :grinning: :grinning: :grinning:

@neumisa - a můžu mít takový blbý dotaz??Starší syn ADHDák s poruchou pozornosti a mám pocit,že tam bude i nějaké dys... ohledně psaní.Pletou se mu písmenka,vynechává je apod.Čtení mu jde relat. dobře.Kdy je možné takovou poruchu rozeznat?Jestli ještě není brzy.Teď půjde do 3.tř.Jestli to není ještě ve 2.tř. normální.Nevím.
29. srp 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcim dys ... je možno rozeznat už v první třídě, takže brzy není - můžeš se domluvit s učitelkou, ať ti vypíše žádost na pedagogicko-psychologickoou poradnu anebo můžeš i sama - ale se školní žádostí bývá vyšetření rychlejší. pokud se mu pletou písmenka a vynechává, řekla bych, že jde o dysgrafii, ale konečný výsledek dává vyšetření v PPP. ti i doporučí nápravu ( ale netěš se, všechny zprávy končily tím, že poradna nemůže nápravné pomůcky zapůjčit :stuck_out_tongue_closed_eyes: ). Nicméně, pokud budeš mít výsledek na papíru, škola a učitel už se přizpůsobí. :wink:
29. srp 2010 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neumisa tak to opravdu neznám ale ani kdybys byla v Berouně, jedině tak kdyby ta školka :wink:

@marcim rozhodně brzy není, přesně jak říká neumisa, zažádej o to vyšetření. Dokud nebudeš mít papír v ruce tak se s Robčou nikdo zaobírat nebude, ale tedy přijde mi divné, že si toho už nevšimli ve škole sami. Nebo ano? Bratránek tohle má, a teprve až s papírem mu začali přizpůsobovat výuku, to té doby z něho dělali akorát sígra co ve třídě vyrušuje a jinak je uplně blbej!! Fakt přístup některých škol mě dost točí :unamused:
29. srp 2010 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kasli pokud má ADHD s poruchou pozornosti, tak to nejspíš přičítali k tomu ... :unamused:
29. srp 2010 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky moc.Já to zatím taky připočítávala ADHD a tomu,že se to teprve učí a chvíli to trvá,než si to zažije,ale nějak si to pořád nezažívá.... :unamused:
Domluvím se ve středu s učitelkou.
29. srp 2010 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky to jo, ale pokud mámdítko tuhle poruchu tak tak jako tak, se většinou na to nabaluje nějaké to dys...... Tak jsem se to alespoň učili na škole :sweat_smile: A u bratránka to tak také bylo + znám ještě další případy

Akorát já jsem teď jako uplně říčná z toho, že mám děsnej problém s tím že dřív ADHD byla brána jako LMD, je to tak nebo ne? Oni teď zase tyhle poruchy začali nazívat jinak? nebo jako to je zase jako další forma poruchy vnímání a poroznosti nebo jako jak. Máte v tom někdo jasno, abych byla zase chytřejší?
30. srp 2010 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kasli nevím přesně, už jsem dva roky od válu, ale mám pocit že názvosloví se mění rok od roku, aby poradny měly co dělat a učitelé byli ještě zmatenější a absolvovali ještě víc užitečných školení :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. srp 2010 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neumisa JJ takže to chápu dobře :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. srp 2010 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kasli - sama taky nevím.V něktrých knížkách je ADHD...dříve označ.LMD a některé zase,že LMD patří pod ADHD.Tak si vyber. :fearful: Moc jsem nepopmohla...
30. srp 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak prázdniny se blíží do finále, co? :frowning2: Nějak rychle to uteklo.
Já pod vlivem chladného počasí dneska nakupovala podzimní věci, chtěla jsem i pro sebe, ale nakonec je trochu vybavená Hedu :wink: . Ze všeho hrozně vyrostla a dá se říct že najednou. Byla jsem na Zličíně a v Tescu mají na všechny dětské věci 30procent slevu. Taky jsem byla úspěšná v CCC, sice o kvalitě se dá asi s úspěchem pochybovat - vzhledem k cenám :confused: :sweat_smile: :grinning: , ale zvlášť pro holčičky tam mají krásný boty :dizzy_face: .

Chtěla jsem se zeptat, co Grainne? Máte nějaké zprávy, nerodí už? :sunglasses:
30. srp 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@berinko - Grainne to má za pár (14.září)... Daří se jim všem dobře.Kryštůfek je moc šikovný.
Ještě je stále mimo net,ale v nejbližší době by měli mít rekonstrukci hotovou a pak se určitě sama ozve.
31. srp 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já se z té školky fakt poseru!!!! Teď volal MM, že byl u nás v Loděnicích ve školce, zeptat se na to odvolání, a že ředitelka mu řekla, že s ním to odvolání probírat nemůže, že jsem to vyřizovala písemně já, takže tam musím přijít já! Se na to vážně vys......... nejenom, že mě to vyjádření měla čůza poslat písemně do 26.srpna (všechno sem si to ověřila na kraji), ještě začala na MM prudit v tom, že se tam možná nedostaneme ani příští rok!!! NO já snad dostanu infarkt!!! Zas..... školství ať jdou do hajzlu! Si toho kluka jako mám uvazovat další dva roky u baráku nebo co? A nejhorší je, že ta pani na kraji mi řekla, že já prakticky nemám žádnou páku na to přes to odvolání kluka do školky prorvat, že pokud jsou plné stavy tak mám smůlu a můžu se odvolávat do nekonečna. Také mi zároveň řekla, že to že se mi ředitelka na to odovlání nezvala do termínu, že si na ní můžu stěřovat. Ale, a to jsem se pobavila, že tu stížnost musím podat přes tu ředitelku školky. Úsměvné že. No já si na ní budu stěžovat a kluka do školky nedostanu ani jako předškoláka!! By mě jako zajímalo, proč to odválání teda existuje, když to k ničemu není. Páč ze zákona nemá školy povinnost nechávat si rezervu na děti rodičů co podávají odvolání, že to vše záleží na ředitelce školky, jak si upravý zákon. Přitom jiné školky si automaticky nechávají 1-2 místa volná pro odvolání. Tak je to jak v Berouně i ve Zdicích. NO mě snad šlak trefí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

31. srp 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kasli - :astonished: :astonished: :astonished:
Co tam je za ředitelku??? :angry: :angry: :angry: Ta teda umí jednat s lidmi.
Nemám slov. :angry:
31. srp 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcim :frowning2: :unamused: :rolling_eyes: já také ne :angry:
31. srp 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kasli paní ředitelka je opravdu člověk na svém místě :rolling_eyes:
31. srp 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neumisa - máš dost dobrou hlášku v pase :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
31. srp 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcim no ... jsou to pažravci, co k tomu dodat :grinning: :grinning: :grinning:
31. srp 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
A počkej,až budou v pubertě.
Naši kluci,když jim to chutná!,tak toho taky sní víc než já a to i ten malý. :confused: Stále mě nepřestávají překvapovat.
31. srp 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jezis, Kasli, to je naozaj na palici. Ja mam uz teraz predinfarktovy stav ako budem bud.rok syna prihlasovat do skolky. A predstva ze ho nezoberu ani na dalsi rok, na to ani nemyslim, lebo by som musela bezat na kardiologiu po nitroglycerin pod jazyk. Ja sa rozculim uz len ked to citam. Mozno by bolo naozaj dobre kupit retaz a nechavat ich pred barakom kym budeme v praci. Aspon budu na cerstvom vzduchu a nenarobia bordel doma. :angry: :wink: No kazdopadne drzim palce aby ste dobre dopadli.
31. srp 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda, školky mě začínají děsit! přece nebudem mít děcka doma do 5ti let!!! má vůbec cenu jít letos k zápisu??? sakriš. a soukromou zvládnem tak jedno dopoledne v týdnu, max. jeden den za týden! leda sehnat někoho s velkou zahradou a tam je vždy vypustit a na střídačku je hlídat :grinning:

jinak malá už mění tvář. z andílka se stává ďáblík - uplně jsem zapomněla, jak dovedou prdíky potrápit! takže snídaně v půl dvanácty, v jednu hodinu dopíjím ranní studený čaj...paráda! a to jsem u našich a mam relativně klid! až se vrátim domu,tak budu uzlík nervů - první dny. markovi jsem oznámila, že teď půl roku nebudu ani vařit, ani uklízet, tak jen ať ví co čekat :slight_smile: a představa jak se dostávám z bytu, kdy mi nervozní matouš stepuje u dveří a křičí, že už chce jít bagrovat pásákem a do toho oblečená a nachystaná maruška upustí ventilek a naplní plenu... ta mě děsí. ale jsou to poklady, že? hehe

ještě že venku je tak kráááásně! :grinning:
31. srp 2010 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek