• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Ver - tak to máš můj velký obdiv.... :astonished: ...já jsem skončila u schématických obrázků pro děti,jako např. lokomotiva,auto,domeček,květina ....malováním jsem naprosto nepolíbená :slight_smile:

veganlove - jsem ráda,že se vám ve štrůdlárně líbilo,asi udělám taky kontrolní návštěvu. :slight_smile:
Mě se tu taky líbí čím dál víc.Nedávno jsem objevila Tetín...pravda,jsem ostuda,protože už tu nějaký ten roček jsem,ale zase,jsem ráda,že jsem to vůbec objevila,že?! :grinning: :sunglasses:
A fotky jsou moc krásné :dizzy_face:

kasli - je fajn,že je tvůj hlas na tom trochu líp....což takhle panthenol cucací??
Promiň deformace.... :sweat_smile:
2. říj 2010 ve 23:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@marcim v pohodě chápu :grinning: Hale a co jsi objevila na Tetíně?
3. říj 2010 v 10:31  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky, nevíte, kde na Berounsku nebo v Praze opravují šicí stroje? Teda kromě té opravny u náměstí, tam nemám dobrou zkušenost...

Ona štrůdlárna funguje??? Byla jsem překvapená, že na původním místě celkem brzy zavřeli. Moc mi tam chutnal hruškový a malinový, tak se budu muset jít podívat do nové provozovny :grinning:
3. říj 2010 v 15:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky

@alma13277 - moc díky za kontakt :slight_smile:

@grainne - v Pohodě je to v pohodě :sweat_smile: Tam je to prostorné a pro děti mají i na té recepci hodně věcí.

My se srazíku nejspíš nezúčastníme, páč Babu má rýmu jak cikán švihadlo a přidal se jí i kašel a chrapot, holt jak jí to teče do krku. Zítra razíme k Maškové, ať si ji pro jistotu poslechne. Holky, ale chci se zeptat na názor - doktorka na ORL mě překvapila, když řekla ZÁSADNĚ NEODSÁVAT :confused: Že je to šílený podtlak a že prý i smrkání je špatně, prý je vlastně nejlepší, když to to dítě vtahne do sebe (pardon za detaily :sweat_smile:), protože tím, jak to projde i trávicím traktem, tak se aktivuje imunitní systém. No jako takhle se mi to jeví celkem logicky, ale neodsávat vůbec mi přijde jako blbost. A nesmrkat je jaksi společensky nepřípustné, že :grinning:
3. říj 2010 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Kasli - byli jsme ta té vyhlídce nad Berounkou,to mě naprosto uchvátilo.....musíš si ale odmyslet koleje a vlaky,a při pohledu na Beroun taky paneláky ... pak je to úžasné :grinning: ....ta Ludmila si teda uměla najít místo k životu.

Peto - Po zkušenostech s Robčou,kterému rýma vlezla do uší,až mu je píchali,jsem za odsávání,ale rozumné..A to jsem měla jen obyč.odsávačku,ne vysavačovou.Možná proto to tak dopadlo.Těžko říct.
Pro polykání taky nejsem,protože pak naopak může ještě zvracet. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. říj 2010 v 16:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@petul.a no já jsem pro odsávání aby to pak nešlo do uší. Ale je fakt že mudra mi říkala, že max. 3x denně jinak se prý častým odsáváním může poškodit nosní sliznice :wink:
3. říj 2010 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,

@alma13277 - no Lenicka je nadherna, cela maminka :wink:
@petul.a - ja som za odsavanie ako hovori kasli a marcim. Vsetko s mierou - toto heslo plati vo vsetkom :wink:
@marcim - no ja som ako prve si zbehala okolie berouna ked sme sa prestahovali, je fakt ze su tu krasne miesta. A Tetin patri k nim. Ja tam casto jazdim nielen na vyhliadku ale na detske ihrisko. Je super a je tam klud.
@vengalove - ta rozhledna je ako z rozpravky, ze? Ja som bola uplne unesena z nej.

Holky - tak ja zajtra v ramci prechadzky zbehnem do Pohody a dam vam info. Termin je tento alebo bud. stvrtok od cca 12.00, vsak? Dobre si pamatam?
3. říj 2010 v 19:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Taky si myslím, že odsávání zhruba 3 denně je optimální varianta. Jednou jsem to flákala a skončilo to pícháním uší. Nikdy více. Ale je asi pravda, že když se to přehání, tak se naopak toho hlenu tvoří o to víc a zbytečně se ta rýma protahuje.
Tetín je super a to jak samotný zeshora, tak ty skály o jsou vidět od řeky. :slight_smile:
Jo a rozhledna je jak z nějaké fantasy. :grinning:
3. říj 2010 v 19:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani - o tobě stejně všichni víme,že seš superakční (myšleno v dobrém :wink: ) Já jsem spíš lenoch domácí a tak objevuju postupně.Konkrétně u Tetína jsem si myslela,že je dál a na druhou stranu...no,naprostá nevědomost.(stydícísechicht.)
3. říj 2010 ve 20:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@vengalove - teď jsem koukla na fotky, paráda :slight_smile:
3. říj 2010 ve 21:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@petul.a děkuju :slight_smile:

prosím vás, chodítě někdo z vás plavat do laguny??? kdy je tak nejlepší tam jít - pro ty,co si moc neužívají plavání v narvanym bazénu...je to večer - třeba po osmý, lepší? chodila jsem v praze,ale tam to bylo vždy jak na závodech a to mě odrazuje...
3. říj 2010 ve 22:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@marcim - já jsem na tom ještě "líp" :sweat_smile: Hádej, kdy jsem, jakožto rodilá berouňačka, byla prvně na Americe... až s manželem, asi tak před 5 lety :grinning: Hlavně, že mám procestovanou půlku Evropy, že... :sweat_smile:
4. říj 2010 v 07:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@veganlove - koukám, že jsem ti zvrtala jméno, teda vlastně nick :sweat_smile: Ale já nic, já muzikant, já to obšlehla :grinning:
4. říj 2010 v 07:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@veganlove myslím že nejlepší je to po otevíračce, dopoledne páč to jsou všichni v práci. Z vlastní zkušenosti vím že na 7 je tam dosta placů a v 8 je většinou uzavřená jedna polovina páč se tam chodí cvičit :wink:
4. říj 2010 v 08:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,

tak som bola v Pohode, na tu recepciu mozeme kedykolvek, je tam detsky kutik, kavu robia vynikajucu. A vynimocne maju v stvrtok od 12.00-15.30 hod volnu hernu tak mozeme aj tam. Len za hernu budeme nejaku symbolicku korunu platit. To zistim. Tak a teraz ucast. Kto pride a o kolkej?

@veganlove - okolo 19-20.00 je to dost narvate, urcite je lepsie dopoledne, alebo az okolo 20.30-21.00h.
@marcim - diky :wink: je fakt ze som akcna a zvedava :grinning: :grinning: :grinning:
4. říj 2010 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@janula34 slíbit to nemůžu, ale budu se snažit dorazit - určitě ale ne dřív jak ve dvě (až přijde Kuba ze školy a Mates se vyspí). Ještě bych poprosila o adresu nebo navigační body, tímto směrem vyrážím poprvé ...
4. říj 2010 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj

Tak já hlásím, že nedorazím, byly jsme s Babu u Maškové a jsme doma na antibiotikách :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale doktorka říkala, že na poslech to není tak hrozný, jak se to zdá při kašlání. Ohledně mandličky říkala, že nás sice s největší pravděpodobností to vyndání čeká, ale že ještě počkáme, protože ona se s růstem dítěte zmenšuje. No a ptala jsem se na ten Barunčin strach z dětí (zejména Grainne velmi dobře zná :sweat_smile:), tak mi paní doktorka poradila pár fíglů - domluvit se ve Vojtíškovi, kde prý je možnost hlídání i třeba na 10 minut, ovšem tak, aby tam ze začátku bylo třeba jen jedno děcko nebo dvě, no a pak taky samozřejmě stýkat se s dětmi (což děláme), ale pokud možno koukat na to, aby ta děcka byla třeba stejně vysoká jako Barunka, ale zároveň dát bacha, aby to ze začátku byly samozřejmě dětičky co nejklidnější... no věda :sweat_smile: Taky jsem popsala, jak má Babu strach z malých zvířat (tentýž jako z malých dětí), tak prý ať ji vodíme klidně do zverimexu (což děláme, máme ho kousek a Babu děsně miluje rybičky :sweat_smile:). Ale když jsem jí popsala i ten Barunky postoj, co vždycky udělá (rozkročí nožky a otočí se zády), atd., tak souhlasila, že to bude mít nejspíš spojitost s tou hypotonií - jako že si Babu prostě není jistá. Ale uklidnila mě, že když se malá nebojí dospělých, tak je to v pohodě. Pak se sestrou jak o závod Barunku chválily, jaká je šikovná, komunikativní atd. A věnovaly nám fakt hooodně času, nedělaly ze mě hysterku jako že co vyvádím, povídaly si s námi, fakt z nich mám super pocit :dizzy_face:
4. říj 2010 ve 14:46  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile: Ahojky...
no tak u Maškový jsme se asi minuli:o) mi tam byly dneska taky, ale nemocný nejsme-Ondra měl domluvený výtěry
a pak jsme potřebovali "potvrzení" že můžem na koně-sem strašně ráda že nás pí.Mašková v Lochovicích
vzala - má to jednu malou vadu a to že poprvně tam máme být ve čtvrtek ve 14,30 h takže bohužel nedorazíme :frowning2: :frowning2:
Jinak v sobotu byl Ondra prvně na koni v tom Caballinusu a bylo to super paní ho krásně uvedla ke koním
takže pak jsme ho jenom posadili na koně a šli na procházku - doteď o tom mluví a že pojedeme znova:o)). Je to tam moc pěkný jen pro nás trošku z ruky.
4. říj 2010 v 17:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@grainne - tak jak to jde s dvouma capartama? co kryštof na brášku? malý je asi ještě hodně spavý,viď?
@janula34 děkuju. taky bych raději chodila hned po ránu, jen nemam kam odložit děti. a raději bych tam byla sama, abych si fakt zaplavala. tak leda sobota dopoledne...to se těšíííím.

a došlo mi, že příští čtvrtek jsme u našich. od neděle do pátku! :frowning2: takže vás nepotkam... tak mi pak poreferujete kolik se vás tam sešlo a jaký to bylo :slight_smile:

nechcete některá z vás půjčit dvě děti? tak na dva týdny??? :grinning:
4. říj 2010 ve 22:31  • Odpověz  • To se mi líbí
??je je holky ten srazík je teď nebo příští čtvrtek???
protože příští čtvrtek můžem....to by bylo fajn
4. říj 2010 ve 22:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
kdo teda může tenhle a kdo příští čtvrtek? Jestli je to tak půl na půl, tak bych nechala oba čtvrtky. A my bysme dorazili mezi 13 a 14h. A můžeme oba termíny.
Veganlove - Ä tenhle čtvrtek můžeš?
Lukášek je zatím úplně zlaté miminko. Rozhodně neprospí celý den, docela hezky kouká. Ale hlavně je moc hodňoučký. Ťuk, ťuk, ťuk. Ale to se samozřejmě může kdykoliv obrátit.
Kryštof už brášku vcelku vydýchal, úmyslně by Lukáškovi neublížil, ale nemůžu nechat Lukyho v dosahu. On na něj prostě zapomene a zašlápl by ho. Veganlove - Nechápu, jak to děláš, že můžeš mít Marušku na dece na zemi. :confused:
5. říj 2010 v 08:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, tak ja mozem oba stvrtky taky, budeme tam okolo 14.00. Kto este?
5. říj 2010 v 08:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@janula34 já to zkusím - je poblíž nějaká zastávka, prosím?
5. říj 2010 v 08:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@neumisa - je to zastavka Kraluv Dvur, U Zamku - vystupis a pojdes za roh do prava, je to pri areali Probotransu. Od zastavky je to tak cca 150 m.
5. říj 2010 v 08:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@janula34 výborně, děkuji, pokud se něco krutého nepřihodí, tak dorazím. :slight_smile:
5. říj 2010 v 08:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@grainne oni nějak ti mladší sourozenci nemají tolik prostoru. maruška taky hodně pozoruje a pláče, když opravdu něco potřebuje. na zemi jí nechávam, aby jí matouš hlídal :slight_smile: je z ní paf a je k ní strašně něžný. několikrát denně mi říká, jak jí má rád a je z toho uplně naměkko. jen jednou jí omylem spadl na obliček kovovym traktorem :grinning: ale to nechtěl. doufam. takže on mi jí vždy zabaví, když potřebuju něco rychle podělat. umí jeden vtip a ten jí vypráví do kola a ona na něj zírá.

s tím čtvrtkem - potřebuju dát kluka spát - od 16hodin má cvičení a jednou mi tam nevyspalej vyváděl, že to už nechci opakovat. spí většinou do 12/ 13hod ty dvě hodiny... tak podle toho jak se vzbudí - jestli to nebude moc nahonem...
5. říj 2010 ve 13:27  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky!!!

jsme od pátku přestěhovaní a je to super, jen ten nekonečný bordeeeeeeeeeeeel!!!

my můžeme oba čtvrtky, myslím, že pozítří bychom dojeli mezi půl třetí a třetí, je to tak ok? počká tam někdo na nás? :o)))
5. říj 2010 v 15:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucikk o bordelu mi nepovídej, za posledních 12 let jsem se stěhovala 6x ... :unamused: Ale teď už jsem machr v balení - dokonale zvládám nastrkat maximum věcí do minima krabic :grinning: To je fajn, že už jsi tady :wink:
5. říj 2010 v 17:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucikk - urcite pockame na teba, ja tam budem od cca 14.00h, mozno odskocim domov na chvilu po Filipa ale urcite tam spat dorazim
5. říj 2010 v 18:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, tak já můžu ten další čtvrtek, tenhle máme v plánu Motol, sice bych to odpoledne mohla stihnout, ale malej je dost nastydlej, tak to nebudu moc lámat přes koleno. Takže pokud některá z Vás bude mít čas a náladu příští čtvrtek, tak se ráda srazím :wink:
5. říj 2010 v 19:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek