• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Ahojky, my jsme nechutní, vstáváme na papání až tak v 5 ráno nejdřív, o víkendech v 6:30, takže já si nemůžu stěžovat, i když jak je ted nachcípaný, tak se v noci budí a pobrekává, dneska to zase vypadá, že opět začínáme rýmovat, takže noc taky děsná, nemohl chudáček dýchat a trápil se a to já si už myslela, že jsme konečně zdraví a jdeme ve st cvičit, tak to ted moc nevypadá:frowning2:ach jo, už abysme byli zdraví! Holky vy co máte mimísky na umělým, dáváte čajíky? Mě doktorka říká, že nemusím, všichni kolme zase, že bych měla, tak nevím....
10. bře 2008 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirdísku mi sice zatím na UM nejsme, ale holky co jsou v mém termínu, tak co začali s UM tak čajík dávají :wink:

Grainne prdíky už máme snad v poho, Baby Calm už dávám jen večer, ale příjde mi že lepší než fenykl je kmínový odvar na prdíky :wink: ten jsme dávali a docela pomáhal, rozhodně víc než fenykl!
10. bře 2008 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne: jukni na http://www.moje-rodina.cz/miminka/rustovy-spurt. Nemůže to být ono?
10. bře 2008 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko, jestli tohle není laktační krize, tak už nevím co. :angry: :rolling_eyes: :frowning2: Prcek začal blbnout u kojení. Řve jak kdybych ho vraždila a nepije. :cry: Prostě se vlůbec nepřisaje.Včera šel spát o hladu. Myslela jsem, že ho nakojím až se uklidní, ale usnul a vzbudil se až za 3h. To už mě vzal naštěstí na milost a v noci jsme kojili po těch 3h a ráno to začalo na novo. Jinak se culí a je veselej, ale jak vytáhnu prso, tak strašná scéna. Ach jo.

Jdete některá zítra na mimibick? Kasli? Mirdísku? Já to asi zkusím.
11. bře 2008 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, tak zítra mimibick není, ještě že mě napadlo se mrknout na web.
11. bře 2008 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne my jsme po Hexe a dneska měl malej celý den zvýšenou teplotu, tak bysme stejně nešli :wink: Jo a ještě k tomu kojení, nezačala jsi náhodou menstruovat? Mohlo by to být i tím, páč někdy se může změnit chuť mlíčka! Ale spíš to typuji na ten sprutík jsou vám 3 měsíce to by odpovídalo :wink:
11. bře 2008 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne my jsme zase opět nachlazení, nějak se z toho nemůžeme vylízat, v podstatě Pátovi nic není, jen občas zakašle a chrčí, má někde zaseknutou rýmu a už byl dobrý, no a už to má zase zpátky, takže bysme taky nešli, tak aspon že o nic nepřijdeme, já byla tak nadšená a od té doby jsme se tam nedostali, pořád marodíme, ach jo, už mě to neba, ani ven moc nesmíme:frowning2: ale v každém případě díky za info, to by mě naštvalo, kdybysme se tam plácali a zbytečně!
12. bře 2008 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak průběžné info... Pamuk je v Hořovicích a čeká, jestli se Honzíček prokutá ven :wink: !
13. bře 2008 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Držím Pamuk palečky, ať to má vpohodě.

Mě Kryštof stále bojkotuje kojení. :frowning2: Občas je to tedy boj. :angry: Myslím, že problém je v tom, že je líný sát. Mlíko se mi spustí až tak po minutě a on se nehodlá snažit, jenže bohužel, když se nesnaží a řve, tak mlíko neteče. Zatím se mi nepodařilo mu to vysvětlit. Jen doufám, že to brzy přejde, protože začínám být z toho docela zoufalá a to k rychlému spouštění mlíka moc nepomáhá. :frowning2:
13. bře 2008 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,¨
bola som 2 tyzdne bez netu ale uz som in. Poslusne hlasim, ze od 3.3. oficialne byvame v Kralovaku, cestu zvladol Filip celkom dobre, predsa je to len 6 hod. Adaptovali sme sa fajn, este stale vybavujeme nejake oficiality ako poistovne a tak. p.Doktorka Maskova nas bola pozriet - tu mame spolocnu s tebou Grainne, nie? ci sa mylim? Bronka skolu celkom zvlada, cestina bude zaujimava aj pre mna - aspon sa budem ucit cesku gramatiku tiez.
Pamuk drzim palce, Grainne viac mlieka, a vsetkym ziadne marodenie.
13. bře 2008 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulko, já mám Mašatovou. Je to podobné jméno, ale někdo jiný. :slight_smile: Taky je hodná a mám ji hned u baráku.

Hezky se zabydlete a ať se vám tu líbí. :wink:
14. bře 2008 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, Janulko hezky se zabydlete :wink:
Holky tak mě napadlo nechtěli bystese někdy hrodně sejít, třeba až bude hezčí počasí, někde v berouně v cukrárně nebo tak nějak, co vy na to?

Jinak hlásím, že Vojťas v teroru se spaním pokračuje a asi z toho brzy spáchám harakiry!!! FAkt už nemůžu, chci spinkáááááááááááááááááááát!
14. bře 2008 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, já jsem pro. Musíme se nějak domluvit kdy a kde.

Jinak mě Kryštof teďka líp spinká, ale blbne pro změnu s tím kojením. Dnešní noc byla fakt super. :angry: :angry: :angry: :frowning2: Nepodařilo se mi ho nakojit ani v 21h :frowning2: ani v 1h :cry: , takže jsem pak v tu jednu odstříkávala a krmila ho lžičkou + jsem vyštrachala svou jedinou pokusnou dávku zamraženého MM z ledna. Akce téměř na 2h. Pak jsem nemohla spát hrůzou, že se vzbudí hlady a nepůjde nám to znovu a já už žádné další MM v mrazničce nemám. Takže jsem toho taky zrovna moc nenaspala.
Takže jsem dnes vyrazila do obchodu a koupila UM a flašku. Doufám, že to nebudu muset použít. Ale třeba mi to pomůže být víc v klidu, když budu vědět, že ho mám doma ve skříni.

Janulko, jak jsi na tom s tím kojením?
14. bře 2008 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky holky, musím pěkně popořadě, at na něco nezapomenu, mateřská je mateřská:slight_smile: Janulko k Maškové chodíme my s Pátou, zrovna dneska jsme u ní byli a poprvé jsme čekali, probíhala i očkování, tak tam bylo docela hafo maminek, my furt trochu marodíme, ale poslechově nic, takže jdeme v pondělí na výtěry z krku a nosu a na odběry krve, tak snad už se to nějak rozlouskne, ale jinak můžu vřele doporučit, zatím jsem s ní 100%spokojená! A mám radost, jak si psala, že cesta u vás byla v pohodě, já se s Pátou taky tak za měsíc chystám do SR, mám pod Tatrama velikananánskou rodinu, tak bych se ráda vydala, jestli teda budeme zdraví. Grainne z toho si nic nedělej, hlavně se netrap, kámoška je na tom podobně a přesně jednou za den dá umělou, malý se nabaští a pak už zase pěkně papá z prsíčka, tak se toho neboj a hlavně se nestresuj a nepomohlo by ti teda stimulovat prsa odsávačkou vždycky před kojením, aby se Kryštůfek přisál a hned bylo prostřeno? :slight_smile: ale to je jen nápad nekojící maminky, takže možná blbost...Holky a co Pamuk, stále nic nebo je není aktuánlí info?
14. bře 2008 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky, dřív jsem se na net nedostala, ale můžu napsat (snad mne za to Pamuk nezatratí), že se 13. 3. po obědě narodil Jeník. Je to dlouhán 52cm a váha přes 3200g (omlouvám se, přesně to mám v telefonu, ale ten nemám u sebe :frowning2: ). Všichni to báječně zvládli :slight_smile: .
15. bře 2008 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže gratulace veliká pro dalšího klučíka do party Honzíčka a samo i šikovné mamince:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: tak hlavně at jste zdraví a máte dobré mlíčko:slight_smile:
15. bře 2008 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,tak koukám,že se tady nacházejí i maminky a těhulky z Berounska.. já tedy ještě mezi vás nepatřím,jsem zatím snažilka, ale ráda se kouknu jak vám prcci rostou :slight_smile:
jinak Pamuk hodně zdravíčka oboum!!
15. bře 2008 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Pamuk- gratulujeme, prajeme vela zdravia a stastia malemu, naozaj nam tu prevazuju sami chlapi.
Grainne-naozaj, zabudla som, uz sme sa o tom bavili, maju len podobne mena.S kojenim sme sa nastastie rozbehli, prsia som preliecila a sme plne kojeni, co som velmi spokojna. A ako pokracujete vy? Podarilo sa ti to rozbehnut?
Mirdisek - tak sme u p.doktorky obe, pomylila som si ta s Grainne.Musim povedat ze p.doktorka bola velmi mila, prijemna, sympaticka a ochotna, tak som velmi spokojna.
Vseobecne musim povedat, ze vsade kde sme boli ci v poistovni, ci na uradoch, vsade boli velmi mily a prijemni ludia a ochotni pomoct, co ma velmi prijemne prekvapilo, musim povedat, ze s tym som sa u nas nestretla, u nas vam vacsinou povedia ako sa to neda, resp. ani sa s vami nebavia, iba odvrkuju.
15. bře 2008 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
PAmuk gratuluji ke klučíkovi :dizzy_face:
Holky ale chtělo by to nějakou babu, ať ti naši chlapí pak mají z čeho vybírat :grinning:
Grainne tak jak pokračujete v boji? Už se to zlepšilo?
Janulko je super že kojíte, mi zatím také ale začíná to být únavné to tam je kojení po 3 hodinách teď to zvládáme max po 2,5 jinak po 2 a i večer :unamused:

Jitie výtej mezi námi!!! A jakto že mezi nás neptříš? Si snažilka a z Berouna tak si naše :grinning: Mamina z tebe bude coby dup, to je rychlejš než na nové kalhoty ( teda je fakt že u nás byly rychlejš ty nové kalhoty :sweat_smile: )
17. bře 2008 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

také se připojuji ke gratulacím. Hlavně ať je Honzík zdravý.
Kluků je tu opravdu převaha. Kdyby nebylo Hedušky, tak je to pánský klub. :grinning:

U nás je to s kojením lepší, i když ne ještě taková pohoda, jaká to byla. Jen jak Kryštof blbnul, tak mám teď míň mlíka, tak zase pro změnu dělám všechno možný, aby ho bylo víc.

Janulko jsem ráda, že ti to kojení vyšlo. Zkusila jsem si cvičně udělat flašku UM a to mě utvrdilo ve snaze udělat vše pro to abychom nadále kojili.

Kasli, možná až začnete přikrmovat, tak se ta noc upraví. Vojtíšek je asi pěkně čiperné dítko, tak toho mlíka asi potřebuje hodně. Jak je vůbec velký a už se ti kutálí?

Jitie, nemusíš čekat až budeš těhu, budeme rády, když nás tu bude víc. Držím ti palečky. Jak dlouho už se řadíš mezi snažilky?
17. bře 2008 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježiš teď vidím tu hrubku :zipper_mouth: No já už fakt na té MD degeneruji :sweat_smile:

Grainne máme zhruba 7,5 kg +,- už je to kluk jako buk, ale máš pravdu v tom, že s ním šijí všichni čerti!!! vždycky tak 1 hodku po kojení je naprosto k sežrání a jak uplyne hodinka, tak je na zabití, nic ho nebaví a furt by se jen nosil a jak není po jeho tal boří barák :angry:

Hale na tu podporu kojení zkus homeopatika, mě pomohla a na babycafe je i návod na podporu kojení najdu to a hodím ti to sem :wink:
17. bře 2008 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne taky se přidávám ke Kasli, mě vlastně homeopatika moje Mudr taky na začátku doporučovala, když jsem se pokoušela rozkojit, za to nic nedáš, stojí sice kolem 80kč, ale to je pakatel a jak říkáš, když už kojíš, tak by byla škoda neudělat všechno pro to, aby vám to ještě dlouho vydrželo:slight_smile: protože co si budeme povídat, když budu řešit jen finance, tak to leze sakra do peněz to UM, my ted sice přešli na sunar, který je levnější, aby prý Páta lépe přibíral, ale zase do něj kvůli ublinkávání musíme dávat nutriton a ten je dvojnásobně drahý, takže manžu asi brzo v práci ztrhneme :unamused: ted teda nevím, jestli ztrhneme/strhneme a to jsem si vždycky myslela, jaká jsem češtinářka, no nic, máš pravdu Kasli, mateřská je prostě znát:slight_smile: no a o zdravíčku miminek z kojení ani nemluvím, my byli zrovna dneska na výtěrech z nosu a krku a na odběrech krve, tak chudáček Patísek, dostal za odměnu losátko od Lamaze:slight_smile: holky mějte a přežijte to ukrutně hnusné počasí, co se na nás chystá....
17. bře 2008 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, homeopatika už jsme si koupila a prvních pět pilulí sbaštila. Na ten odkaz mrknu. Díky moc.
17. bře 2008 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: Ahojky maminy...koukám že mimča jsou zlatíčka :wink:,já jsem včera absolvovala besedu v Hořovicích a sbalila si tak nějak tašku do porodnice....začínám být trošičku nervous-ale říkám si že to bude dobrý...hlavně když Ondrášek bude
zdravej -
Pamuk moooc gratuluju k Honzíkovi...
18. bře 2008 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
máme dnes za sebou první dávku hexavakcíny, tak doufám, že to bude prcek dobře snášet.
Jdete některá zítra na ten mimibick?

L.Mysko, držím ti palce, ať máš pohodový porod. Za nějakou dobu si na to ale stejně už ani nevzpomeneš, tak hlavně ať jste oba zdraví. :slight_smile:
18. bře 2008 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pamuk, velikánská gratulace k Honzíkovi :slight_smile: Ať je zdravý a ať ti dělá jen radost.
18. bře 2008 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
Grainne- to je dobre ze ste sa "unormalnili" , ja mam tiez tie homeopatika na kojenie, mlieka mam nastasie zatial dost, cellkom pekne sme to roztahali, dokonca si v noci musim odsavat lebo maly spi od vecera do cca 2.00 tak mam potom prsia naliate, davam to do mrazaku, o chvilu bude plny, tak to zacnem asi pridavat do polievok. :wink:
Kasli - s tym kojenim je to rovnake, holt su to chlapi, kazde 3 h cez den, len v noci vydrzi dlhsie, hoci dnes v noci jedol aj v noci kazde 3hod ale zato sme spali do 7.30 co je parada. zato teraz vecer som ho nakojila o 17.00 do 19.00 vrieskal ako tur, potom zaspal a teraz stale spi, ani sme nekupali, tak uvidim. No proste kazdy den prekvapenie.
L.Mysko, Petul.a - drzim palce na porod.
18. bře 2008 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulko, to je Filípek chytrý kluk, když už ví, že se v noci spinká. Spoustě miminek trvá strašně dlouho než to pochopí.
Budeš mít taky nějaké fotečky prcka?

Musím se připojit k Berynce, Kryštof po té hexavakcíně spinkal jako šípková růženka. :grinning: Tak jsem ho nechala, i když jsem měla trochu obavy jestli pak bude spát i v noci, ale bylo to dobré. Vydržel spát od 20h do 2h a pak až do 6h. :sweat_smile: Asi to tělo prostě potřebovalo klid.

Zvažuju dnes ten mimibick. Kasli? Mirdísku?
19. bře 2008 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, díky za držení palečků. Malinko to možná budeme potřebovat, zatím je prcek totiž obráceně. Ale ještě má dost času i místa, aby se otočil. Zatím to pro mě znamená jen jeden ultrazvuk navíc, zhruba ve 36tt. Tak uvidíme. No jo, já musím mít vždycky nějakou třešničku na dortu, nemůžu mít nic úplně normálně :grinning:
19. bře 2008 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek