• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
@lhotkova V medicentru je Sudíková a Kepková. My chodíme ke Kepkové (chodila jsem k ní i já jako dítě) a docela jsem spokojena :wink:
27. říj 2010 v 09:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@kasli díky moc :slight_smile:
27. říj 2010 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@lhotkova Ahoj, naše dítko chodí k dr. Kolářové v České ulici a na dětskou kardiologii k dr. Kepkové v Medicentru. Spokojené jsme s oběma.
27. říj 2010 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@imzadi - to neporadím,neabsolvovala jsem

@lhotkova - Ahoj,chodíme k Mašatové na sídlišti.Výhrady k ní nemám.

Jinak u nás jsme už z nejhoršího venku.Krizová byla noc z pondělí na úterý.Marťovi už pupínky zasychají,takže ještě pár dnů a půjdeme venčit divou zvěř.
27. říj 2010 ve 20:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@lhotkova co vím, tak Sudíková nějakou dobu nebrala nové děti, my chodíme k Jiráskové na Branislavově. A jsme spokojeni.
27. říj 2010 ve 21:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@neumisa chci se zeptat na tu pani doktorku Jiráskovou :slight_smile: jsme z Hlinek a bydlim v Branislavově, prvni panelák od silnice.Kde jí najdeme a jak často tam je?Dík Petra
28. říj 2010 v 08:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@lhotkova sídlí v přízemí toho opraveného oranžového paneláku, je tam každý den, ordinační hodiny jsou vyvěšené na okně a čitelné zvenku. Kdy přesně tam je, ti teď neřeknu, nejsem v Berouně a nemám u sebe rozpis :frowning2:
28. říj 2010 v 10:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@neumisa to by bylo fajn,bydlime v šedivém nahoře :slight_smile: .Malej byl na obřízce a ještě nás čekají nosní mandle :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Tak musím rychle sehnat novou lékařku.Díky hodná.
28. říj 2010 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, mužu se přidat? příští týden se stěhujeme do Velké Bukové, je to asi 15 km od Berouna. Mimčo zatím s manželem nemáme, plánujem tak za rok až rok a pul :o)
28. říj 2010 v 15:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@dreana ahojky, vitej mezi "berounaky" :grinning: bude se vam tady krasne bydlet, aspon my jsme moooc spokojeni :dizzy_face:
28. říj 2010 v 15:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@imzadi To doufám že bude, okolí je nádherné. Jsme sice od Berouna trochu dál, ale to nevadí :o)) S těma 15 jsem si ubrala, dle mapy je to 25 km :o)

A to jste tu všechny z přímého okolí Berouna?
28. říj 2010 v 15:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@dreana vetsina z tech, co jsou tu ted aktivni, tak co vim, jsou bud z berouna, kralova dvora, zahoran a vesnicek v okoli...ale jsou tu i z vetsi dalky :slight_smile:

a jakym smerem je Velka Bukova?
28. říj 2010 v 15:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@imzadi Je to přímo na cestě Beroun-Rakovník, 25 od Berouna, asii 15 od Rakovník, a 2 km od hradu Křivoklát :o)
28. říj 2010 v 15:52  • Odpověz  • To se mi líbí
no tak tam je opravdu krasne:slight_smile: vsude super priroda a mista na vylety, pro deti ideal :wink:
28. říj 2010 v 16:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@imzadi že jo? :D Taky si to s manžou myslíme, proto jsme se rozhodli pro tuhle lokalitu. Domeček má i 2 pokoje pro budoucí děti :o)
28. říj 2010 v 16:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@dreana vítej!!! jj, tady se bydlí krásně :slight_smile: my jsme teď měsíc ze svaté :o)

jinak holky, máme za sebou první oslavu roku... chjoooo :cry: :grinning: bylo s rodinou z manželovy strany a vesměs ok, jen prostě mi zaráží, že tchýně, ač peníze má, na svém jediném vnoučeti v mých očích šetří... má první narozniny a .... no nic, za ty rky jsem si už mohla zvyknout, že takvá je.... jen u té malé to "bolí" ještě víc no...

no a jinak já mám poslední dny furt na krajíčku :o) mazec... když jsem jí psala přáníčko, tak jsem to obrečela :o))) a co terve v pondělí... :o))))

a máme tak nějak hotový pokojíček, jupíííí!!!! kdo jste na fb, jsou tam i fotky...
29. říj 2010 v 17:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@dreana vítej! A koukám, že drříš dietku, sem s ní jestli zabírá, tak beru každou radu. Tuhle jsem si stoupla na váhu a málem jsem měla infarkt, je vidět, že už se zase nehlídám. Takže jestli jsi přišla naněco co zabírá (kromě toho že nemámm žrát) tak sem s tím :wink: :grinning:

@lucikk tak nás čeká oslava zítra
29. říj 2010 ve 20:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@kasli hubnout a přitom moct žrát a nemuset se hýbat potřebuju taky :o)))) a hezky teda zítra oslavte!!!! my máme ještě za týden, a pak další dvě soboty kolaudačky a pidi oslavy Páti s kamarády...
29. říj 2010 ve 22:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj :slight_smile:

@dreana - taky tě vítám :slight_smile: Jj, v okolí Berouna je fakt hezky.

@lucikk - naprosto tě chápu, já taky Bářiny první narozky ořvala :cry: :sweat_smile: A vlastně nejen to... teď třeba se malá ve spoustě věcí posunula znatelně dopředu a já si furt říkám, kde je to mimi... najednou se sama nají (i když já pak hodinu uklízím :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:), plenky už se pomalu stávají minulostí (i když ještě asi dlouho je bude mít na spaní, páč v noci pije a pak čůrá jak koroptev), diskutuje se mnou... Co diskutuje... hubu nezavře :grinning: Ona není zticha ani deset vteřin :grinning: Akorát když spí :sweat_smile: A dostává mě těma svýma kecama - včera jsem jí dávala perník a říkám jí, že to je takovej koláč, kterej se jmenuje perník. Ona s pohrdavým výrazem: "Já vim!" :confused: :sweat_smile: :grinning: Dneska cestou k našim "cosi" vyrobila do plenky a babičce a dědovi hnedka ve dveřích zplna hrdla hlásila: "Mušíme vyndat hooooovnoooo!" :sweat_smile:
29. říj 2010 ve 22:47  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, jak to máte s vánocema? jak to u vás probíhá??? včera jsem se bavila s mamkou a říkala jsem jí, že na štědrý den můžou být s námi u nás - nechci aby seděli sami doma. tak jsem měla radost, že jí to potěší...no a nakonec naše debata skončila skorohádkou a uražením po tom, co se dozvěděla, že mám v plánu zdobit stromek společně s matoušem. moc se těšim, že si nakrájíme a nasušíme - společně, citrony a pomeranče, propíchneme ořechy a společně ten stromek ozdobíme- jak se to bude matoušovi líbit. a mamka mi div nevynadala že ho ochuzujem o to nejhezčí překvapení a že nebude překvapený. :frowning2: tak mě to moc mrzelo. a zdá se, že s námi na štědrý den nebudou. tak jsem jen chtěla vědět, jestli jsme jediný, kdo zdobí stromek s dítětem...p
30. říj 2010 v 10:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@veganlove - my teda taky budeme zdobit bez Barunky (teda zdobit budu já, že :wink:), ale nepřijde mi divné, že chceš zdobit s Matouškem. No tak mu prostě nebudeš říkat, že stromek přinesl Ježíšek. Nebo mu řekneš, že měl moc práce, tak vám ho jen hodil domů a nazdobíte ho sami :grinning: Jinak se ale taky moc těším, že to všechno okolo budeme s Barunkou dělat spolu - jak bude patlat těsto a právě taky sušit ty pomeranče atd. :dizzy_face: Nééé, nejseš divná!!! :wink: A ke trávení Štědrého dne: u nás je to tak, že odpoledne přijde tchyňka na kafe, dostane u nás dárky, dáme jí salát a kapra a k večeru jde domů. K našim chodíme na Štěpána. Dárky dostává Barča všechny najednou u nás - od tchyňky, od našich, od mých sester. Ono mně by se líbilo, kdyby třeba tchyňka byla jeden rok na Štědrý den u nás, jeden u švagrové (to ne, že bych ji u nás nerada viděla - naopak - ale přecejen by asi bylo milé, kdyby mohla k vlastní dceři), ovšem tam to bohužel nejde. Ale protože nechci, aby na Štědrý den byla sama, tak to děláme tak, že je každý rok u nás.
30. říj 2010 v 11:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@dreana - taky tě vítám

@veganlove - nevidím důvod,proč nestrojit s dítětem?? :confused:
Původně jsme Robčovi dělali taky překvapení,a stromeček byl na 24 připravený,nastrojený.Dělali jsme to taky asi 3 roky.Pravda překvapený byl,ale nemyslím si,že by si to nějak moc pamatoval a že by to nějak výrazně měnilo jeho vnímání Vánoc.Teď to děláme tak,že 24 během dopoledne kluci nachystají a nastrojí stromeček vč.Martina (takže ten je vlastně ochuzený taky....hmmm,no nevím,jak si to teď zodpovím.... :sweat_smile: ) Moc je to baví a je to jejich takový rituál.Vždycky se na to moc těší.Já mezi tím připravuju večeři.Děcka dlabou cukroví a dobroty a koukají na pohádky.
Takže souhrnem za mě...nemyslím si,že by bylo něco špatného na tom,že by chystal stromeček spolu s váma.I tak z toho bude mít určitě moc hezké zážitky a v budoucnu se na bude tyto společně strávené chvíle moc těšit.
Mamince bych se snažila vysvětlit,že to tak chci a určitě děti o nic neochudím (což si myslím,že si se snažila).Maminka si asi zvykne a vy budete mít hezký vánoční zvyk.
30. říj 2010 ve 13:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@veganlove kluci strojí stromeček spolu všichni tři - tatínek postaví a zkulturní tu naši trosku a zapojí světýlka, Kuba věší baňky a Mates čokoládky - mně by spíš přišlo divné, že by se na tom nepodílely děti, u našich jsme strojili zrovna tak - a máti měla pokoj a klid v kuchyni.
30. říj 2010 v 19:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@veganlove mě to taky přijde fajn a ne nic dovného!!! my tedy plánujeme zdobit i v budoucnu bez malé, překvapení, ale fakt si myslím, že i váš způsob je moc hezký a jak holky píšou, budou mít hezké zážitky i tak!!! jinak u nás je to letos takové poprvé jiné... doteď jsme byli na štědrý den sami doma, k našim jeli na druhý svátek a ke tchýni na třetí... ale protože jsme blíž k našim, chtěla jsem, aby tu s námi byli naši, brácha, děda... jenže mamka zas nějak nechce, že by nám to kazili, no složitý k vysvtlení... a že třeba by přijeli, až my si rozbalíme dárky... nevím no... mi zas přijde líto, že by tu nebyli... i kvůli malé... a ona že táta se neumí moc přizpůsobit, nerad koledy, my jo... dárky rozbalujeme postupně, u nás to bývalo že vše nepřehledně najednou... uvidíme... ke tchýni pojedeme ten druhý svátek
30. říj 2010 ve 20:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Hezký večer holky :dizzy_face:
U nás se stromeček také zdobí společně s Lenkou. :wink: Loni jí pvní společné zdobení moc bavilo a dlouho o něm všem povídala. Připravujeme ho pro Ježíška, který stromeček večer dozdobí (rozsvítí a zapálí prskavky) a přinese dárečky. Ježíšek "je" manžel a my s Leni čekáme nahoře v ložnici, až Ježíšek přiletí. Na Štědrý den dopoledne asi opět dorazí naši, ale večer jsme sami. Teoreticky by letos s námi měla být manželova matka, ale vůbec nevím, s čím nakonec přijde. Další svátky objíždíme rodinu. Prostě sváteční hektika, ale milá. Takže tak :slight_smile:
30. říj 2010 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky,
docela vám závidím návštěvy po rodině.Obě babičky máme daleko,takže děti mají ještě druhé Vánoce o jarních prázdninách,kdy si berem dovolenou a objíždíme rodinu.Robča se už na to těší,protože mají další nadílku.Bohužel to jinak nejde.Většinou mezi svátkama ještě jdeme do práce,takže nemá cenu se hnout z Berouna a na cestu tam a zpět v jeden den to fakt není.Spíš se domlouváme s kamarády a navštěvujeme se s nima.
30. říj 2010 ve 21:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Veganlove - to je typické! Nechápu proč se řeší prkotiny, pak není divu, že spousta lidí vánoce nesnáší, protože je má spojené s hádkami a nervozitou. Mě osobně přijde zase divné, že stromeček nosí Ježíšek, ale to je všechno jen tím, že jsem to jako dítě nezažila. Já se hned po dárcích nejvíc těšila, že ten stromeček nazdobím a vždyky jsem i vyráběla ozdoby a tak. Záleží jak dítě baví nějaké tvoření a taky jak moc je nadšené, když může něco udělat samo a má nějakou odpovědnost. Důležité je, že rodina vůbec nějaké tradice a zvyky má a že si to užívá, jaké ty zvyky konkrétně jsou je už vedlejší. Rozhodně neexistuje jediný spávný způsob slavení vánoc. Jak by se na to díval třeba nějaký cizinec, kde se vánoce slaví úplně jinak, taky by si určitě myslel, že svoje děti ochuzujeme, protože jim třeba nenosí dárky Santa (ať nechodím daleko), ale nějaký divný neviditelný Ježíšek.
Jsem se nějak rozepsala, co.
Původně jsem vám chtěla ukázat, jak skončila včerejší odpolení svačinka. Šmoulíka nějak zmohla vycházka. :grinning:
Ono to není úplně vidět, ale usnul jak špalek. Půlka chlba mu vypadla do klína.
A na druhé fotc jsem já s spícím Lukáškem. :wink:
31. říj 2010 v 09:46  • Odpověz  • To se mi líbí
děkuju všem. uděláme si vánoce podle svého - a naši to buď budou respektovat a společně si to užijeme a nebo prostě budou sedět sami doma, pokud je to pro ně problém - mamka ještě hodně řeší jídlo. my si místo řízků a ryby děláme něco jiného, bezmasého, ale ostatním do toho nijak nemluvíme, takže zas nevím, co mamka řeší :slight_smile: jak tu píše grainne, není pak divu, že jsou lidi akorát zpruzený a naštvaný, tim jak to všechno zbytečně řeší. já chci jen být se svojí rodinou a mít hezký den, jako spoustu jiných dní v roce. to že je to zrovna štědrý den, nehraje tak velkou roli. tak jsem na to zvědavá :slight_smile: jinak taky závidim těm,co mají babičky poblíž. my pak zbytek volna trávíme na cestách a mimo domov a je to takový rozsekaný a hektický...
31. říj 2010 v 10:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@grainne - teda ty's Kryštůfkovi dala,když tahle usnul :grinning: :grinning: :grinning: A je super ostříhaný!!!To ty sama??A vydržel sedět??
Ovšem s Lukáškem vám to mooooc slušíííííí :dizzy_face:
31. říj 2010 ve 22:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Marcim - dík. :dizzy_face: Stříhala jsem sama, taky se mi zdá, že se mi to tentokrát povedlo.
Kryštof potvůrka zase docela brzy vstává, síce to není až taková tragédie, ale docela by se mi hodilo, kdybych si mohla ráno přispat. :confounded: Taky jsme měli ten dden na procházce drobný konflikt, tak ho to nějak zmohlo a u svačinky si dal šlofíka. :grinning:
1. lis 2010 v 08:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek