• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
autor
Já bych docela ráda někam chodila, z knížek taky nejsem moc moudrá. Já se bojí malé mimi vzít i do ruky, tak jsem na sebe zvědavá, jak to budu zvládat:fearful:
Kolem mě není široko daleko nikdo s malým mimčem, takže ani nemám kde pochytit zkušenosti
23. srp 2007 ve 14:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Ne, to jsme se nepochopily Kasli. Já jsem vykulená už teď! :confused: Takže až se to narodí... mírně vykulená rozhodně nebude vystihovat situaci. :grinning:

Měl to být žert.

Já bohužel nebudu mít nikoho poruce. :frowning2: Možná proto uvažuju o něčem obsáhlejším.
23. srp 2007 v 15:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Graine v pohodě, já to pochopila :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Pamuk já se také bála vzít ho do ruky a i teď mám chvíli sptrach ja kto budu zvládat. Ale pak si vzpomenu na tetku, jak mi říká:"Neměj strach ho vzít pořádně, oni jsou stejně gumový! - Jen bacha na havičku!"
A ona má vážně pravdu s tím že mimísci jsou gumový!! :grinning:
23. srp 2007 v 15:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Pamuk, zatím buď v klidu. Taky jsem se na začátku hrnula do cvičení a tak, ale všude jsem se dočetla, že cvičení tak od 16tt (od 20tt bohatě stačí) a porodní kurzy až třetí trimestr.

Holky v tomhle týdnu se ale začínaly koukat po kočárcích. Kupovat kočárek je co jsem tak slyšela složitější než kupovat auto. Já kočárek i postýlku podědím, takže tohohle jsem byla ušetřena (nebo ochuzena, záleží jak to bereš).

Porodnice taky ještě žádný stres, snad jen jestli uvažuješ o Podolí, tak tam je třeba si to zařídit včas.
23. srp 2007 v 15:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ještě, že jsou gumový. To je jediný štěstí. :grinning:

Jak dlouho plánujete zůstat doma?
23. srp 2007 v 15:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Grainne ještě doplním porodnici u Apolináře! Tam se musíš také zaregistrovat poměrně dost brzo, holky těhulky co tam jsou, snad říkali už v 16tt.
Jináč s tím kočárkem je to opravdu horší než z výběrem auta.Mi už ho naštěstí máme koupený, tak teď jen čekáme na zatěžkávací zkoušku až bude prcek a doufám, že jsme vybrali dobře :sweat_smile:

Jináč doma plánuji být max 3 roky, dýl by to bylo na Chocholouška :grinning:
23. srp 2007 v 15:21  • Odpověz  • To se mi líbí
:confused: Chocholouška??? Doplň mi vzdělání, to neznám? (Samozřejmě chápu co myslíš.)

Už máte doma net?
23. srp 2007 v 15:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Ještě ne! Manža teď maká na baráčku, tak nemá moc času, ale pracuje na tom :wink:

No " na Chocholouška" u nás je to takové rčení, mám dojem že Dr. Chocholoušek byl nějaký známý psychiatr nebo tak něco přes cvoky :grinning:
23. srp 2007 v 15:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem zase chytřejší. :slight_smile:
Teda nevím jestli mi to v současné době nějak pomůže. Začínám pomalu chápat co je to "těhotenská demence". V pondělí to bylo krizový, to jsem přišla k doktorce o hodinu později a vůbec nechápu proč. Kdyby jsi se mě zeptala, tak ti řeknu naprosto správně na kolik jsem objednaná. Myslela jsem, že se nad sebou rozbrečím.
23. srp 2007 v 15:43  • Odpověz  • To se mi líbí
A bude to ještě horší!!Já se například zadrhnu v půlce slova, zapomenu v půlce vyprávění o čem vlastně mluvím a nejlepší je když se zaseknu na jednom slově v práci, tak má dobrá kolegyně na mě ještě : " Až dokvovkáš, tak nám řekni co chceš!" A skleróza je moje druhé já! Nejvíc tím trpí kytky a manžel. Všechno mi musí opakovat 3x a víckrát a já se s ním pokaždé hádám, že mi to neříkal. Má se mnou kluk opravdu boží trpělivost :sweat_smile:
23. srp 2007 v 15:48  • Odpověz  • To se mi líbí
To mě vždycky uklidní,že v tom nejsem sama. :grinning:

Já jdu dom, mrknu ještě večer. Jinak zase zítra. Ahojky.
23. srp 2007 v 15:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Neboj rozhodně v tom nejseš sama, je nás v tom víc :grinning:
23. srp 2007 v 15:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak mi nějak navečer nejel koník, vůbec jsem se sem nemohla dostat.
graine - ano, budu rodit v Hořovicích, chodím sem i do poradny k bývalé paní primářce, je to taková naše "rodinná" Dr. - chodím tam já, mamča i ségra.

Já mám výhodu v tom, že ségra má 1,5 roku starého chlapečka, takže to mám všecko celkem čerstvě zažitý, jsem u ní hodně často, takže suchý teréning mám :slight_smile:

Jinak - mám to fakt za pár, včera jsem si sbalila tašku do porodnice, kdyby jako náhodou už něco začalo.
23. srp 2007 ve 23:00  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,

mě koník taky včera nefungoval.

Na Hořovice jsem ze začátku četla samou chválu, ale třeba tady na Koníku je docela dost děvčat kritizovalo. Jednak se diskutovala asi rok stará příhoda s přehozeným mimi (což je dle mého názoru takový úlet,Hořovice měly prostě smůlu a určitě si to už dávno pojistili,takže toho bych se nijak zvlášť nebála) a pak si dost mamin stěžovalo na ochotu sestřiček na novorozeneckým oddělení co se pomoci s kojením týče. Což je úplně jiný tým než u porodu. Nějaká ta kravka se najde holt všude.

Kamarádka kamarádky tam nedávno rodila a podle všeho byla spokojená. Plánuju u ní návštěvu, abych se dozvěděla něco bližšího.

Taky vážně uvažuju o Hořovicích, jak jsi asi už pochopila. :grinning:
24. srp 2007 v 07:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Graine, přesně jak píšeš, všude se najde nějaká kravka, ale já můžu říct, že znám docela dost sestřiček jak na Hořovské gyndě, tak i na šestinedělí a i sálových, co jsou u porodu a jsou docela fajn. Když rodila ségra, tak jsem u ní byla, když ještě byla na sále, tím, že ta paní Dr. je naše známá, tak mě tam pustila...no a měli jsme tam pak hooodně nepříjemnou sestru, když se šla ségra osprchovat před převozem ze sálu na pokoj. Ale člověk se prostě nesmí jen tak dát, odpověděla jsem jí taky pěkně ostře, takže to asi nečekala a pak už byla jak milius (šlo o to, že ségra ve sprcháči omdlela, jak jí poklesl tlak a ona na ní začala řvát, proč jako neřekla dopředu, že omdlí....kráva jedna, kdyby to asi ségra věděla dopředu, tak to řekne, ale když se jí udělalo blbě naráz, tak co už...)Byl tam i švára, tak jsme se do ní pustili a byl klid :slight_smile: Ale zrovna tahle sestra už prý tam nepracuje, teda doufejme...
V červenci jsem ležela týden na gyndě na pozorování a mezitím se mé kamarádce narodila holčička, tak jsem byla na šestinedělí za ní pečená vařená. Byla jsem tam i když jí sestra poprvé ukazovala, jak má malou koupat, byla to starší sestřička a byla úplně zlatá, povídaly jsme si tam snad hodinu o všem možným, fakt jsem z toho měla dobrý pocit. A co se týká kojení - ségra neměla žádné zkušenosti a malýho kojila v pohodě plně do 7. měsíce a v noci přikojuje ještě teď, takže ji to tam naučili asi celkem dobře.
Víš, on je taky někdy problém v těch mamčách, které si představují bůhvíco a jdou tam třeba s porodním plánem, na 5ti stránkách a pak se diví, že když si to přece tak krásně naplánovaly, tak co má co příroda jim do toho házet vidle....a to pak se ani moc nedivím doktorům a sestrám, že na takový přístup reagují kapku jinak, než mile :wink: :wink: Porodní plán je dobrá věc, ale příroda si stejně udělá, co ji napadne, nemá cenu se stresit a ještě to všecko zhoršovat.
Sorry za tu slohovku :wink:
24. srp 2007 v 08:30  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdu se ještě na chvilku natáhnout, jsem nějaká líná, dneska :slight_smile:
24. srp 2007 v 08:32  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky s těma nemocnicema to máte těžký, já ještě nikdy neslyšela 100% chválu na žádnou porodnici! Všeude to je o lidech, stačí jedna jediná kráva na oddělení a po..... to celou reputaci ostatních.
Dokonce i na Motol jsou smíšené ohlasy. Ale vzhledem k tomu, že tam chodím k Dr. tak mi příjde nelogycké jít rodit někam kde to vůbec neznám. Takže v plánu mám Motol. Akorát manža je z toho celý špatná, hrozně se bojí abysme tam stačili dojet. Takže už plánuje, že posledních 14 dní před porodem budeme bydlet v Loděnicích u tchána aby to prý bylo blíž :grinning:

Jináč Lucinko ten koš na mimíska, co máš v albu je úžasný :dizzy_face:
24. srp 2007 v 08:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Lucinko, budu ráda, když pak napíšeš svoje zkušenosti. :slight_smile:

S porodnicema je to jak říkáte. Dooufám, že budeme mít štěstí a žádnou kravku nepotkáme.
24. srp 2007 v 08:56  • Odpověz  • To se mi líbí
kasli, dík za pochvalu, taky se mi ten košík moc líbí. Malej bude mít svou postýlku vedle naší postele v ložnici a ten koš bude v obýváku jako jeho druhá postýlka. Máme spojený obývák s kuchyní, takže když budu tam, tak ho budu mít na očích a na uších :slight_smile:

grainne, určitě napíšu, jak to probíhalo, to je jasný :slight_smile:
24. srp 2007 ve 13:43  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak Kasli, region Beroun, Loděnice, Rudná, to je moje :slight_smile: Sice bydlím v Hořovicích, ale 7 let už pracuju v Rudné, takže denně dojíždím. (teda teď ne, jsem na mateřský :slight_smile:) A v Loděnicích mám kámošku a kadeřnici :slight_smile:
24. srp 2007 ve 13:45  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
To dojíždění je síla! Já také dojíždím až na Rudnou :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale mám štěstí, jedna moje kolegyňka bydlí také v Hořovicích a ve Zdicích mě vždy nabere autem, tak naštěstí nemusím cestovat hromadnou dobravou :stuck_out_tongue_closed_eyes: V tomlhle stavu bych to už opravdu nezvládala!
24. srp 2007 ve 14:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem jezdila svým autem, skončila jsem až 2.7., takže jsem si do sytosti užila ty vedra v červnu. I když mám v autě klimošku, stejně jsem byla vždycky kantare, když jsem přijela dom. To jistila vana - sedla jsem si tam a pustila na sebe chladnou sprchu. Až tak po 20 minutách jsem byla schopná něco dělat. :slight_smile:
Kde na Rudné pracuješ? Někde v komerční zóně?
24. srp 2007 v 17:37  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Já dojížděla střídavě autem a busem. Auto bylo služební a od minulého týdne ho nemám, takže jezdím už jen busem. Někdy to jde a někdy je to fakt narvaný. Nemám moc ráda ty nový autobusy bez oken. :confounded:

Budeme muset koupit nějaké vlastní autíčko. Zrovna tenhle víkend mám v plánu se po nějakém podívat s bráchou, který autům docela rozumí. Tak mi držte palce, třeba se zadaří. :wink:
24. srp 2007 v 18:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Graine - já bohužel v autobusech zvracím a v těhu tím spíš, takže to by byla pro mě katastrofa :confounded: :sweat_smile:
Držím palce, ať vyberete nějaké fajné autíčko :slight_smile:
24. srp 2007 ve 23:12  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky při pondělku, tak mě čeká poslední týden v rachotě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Elucinko dělám v té komerční zóně :wink:
No mě se naštěstí v autobuse moc špatně nedělá, ale nemůžu to vlastně posoudit jelikož jsme za těhu jela snad 4x, ale strašně mi vadí pachy lidí anemůžu tam dýchat, to je zase moje utrpení :frowning2:
Grainne držím pěstičky s autem, mi ho kupovali zhruba před dvěma lety a byla to tedy akce. Tenkrát nás nabourali a byli jsme 5 měsíců bez auta, a manžel už z toho byl nervní :sweat_smile: No hrůza než jsme vybrali, nakonec jsme skončili u toho samého co jsme měli akorát mladší rok!
27. srp 2007 v 08:52  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojky, kasli to máš super, poslední týden v práci :sweat_smile:
Já si ještě užívám na neschopence, ale zvažuju, že příští týden půjdu makat. I když nevím, jak to s tím mým blitím zvládnu
27. srp 2007 ve 12:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Pamuk jestli ti je pořád na zvracení, tak by ch to moc neuspěchala. Já jsme vůbec nezvracela, takže to byla docela pohoda. Ale pokud bych s tím blitím měla problém, tak bych rozhodně zůstala doma
27. srp 2007 ve 12:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky. Tak já jsem byla dneska v poradně, všecko dobrý, porod se zatím nechystá, ve čtvrtek jdu poprvé na monitor.
Kasli, tak to jsme dvě, já tam pracuju taky :wink:
27. srp 2007 v 17:16  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Elucinko já myslela, že na ten monitor se chodí dřív jak v 37tt? :confused:
Jo tady pracuje lidí, dokonce dvě mé spolužačky také :grinning:
28. srp 2007 v 08:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Kasli, ono je to asi jak kde, mne tam poslala až teď a když byla před rokem a půl těhule ségra, tak tam byla taky až takhle ke konci.
28. srp 2007 v 16:32  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek