• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Petulko, to je normální, mě se taky přetočil až někdy ve 34tt, už jsem počítala s porodem KP nebo císařem. :sweat_smile: A nakonec si to fešák rozmyslel, tak neboj, má ještě dost času. Asi tě chce trošku pozlobit. :wink:
19. bře 2008 v 09:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj ahoj :wink: ,

vidím, že všem se tady daří. My se máme taky fajn. Heduš po víkendu, kdy byla na zabití, je teď jako anděl :dizzy_face: . Pořád se směje, něco mi vypráví (nejčastěji "jéjej") a neustále chce mlátit dveřma :grinning: .

Petul: nedělej si starosti. Určitě se otočí. Já to měla taky tak... jak píše Grainne, bylo to někdy kolem 34. tt. Udělalo se mi hrozně blbě, malá se ale jen trochu vrtěla a za týden na UTZ byla hlavičkou dolů.
19. bře 2008 v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, díky :slight_smile: Já si starosti nedělám, to by byl akorát zbytečný stres a stejně bych s tím nic nenadělala. Holt ty vaše dětičky i náš Plaváček jsou chytráci - proč být hlavou dolů, když je možnost se posadit, že... :grinning:
20. bře 2008 v 10:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Holčiny, já tu dneska končím, doma jsem prozatím bez netu, tak se s vámi na nějakou dobu loučím. Teda končím až po 3. hodině, tak snad sem ještě zvládnu nakouknout :wink:
21. bře 2008 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, přeji hezké svátky jara. Teda doufám, že už brzy bude. :sweat_smile:
22. bře 2008 v 08:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Čauky,
všem přeji Veselé Velikonoce a ať vás ti vaši klučíci pořádně vyšupaj :grinning: ... i když on je vlastně přestupný rok, že jo? :sweat_smile: Takže obráceně!!! :wink:
22. bře 2008 v 11:08  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky, berynka už informovala, tak jen ve zkratce:
13.3. v 12.46 se nám narodil Honzík. Vůbec se mu nechtělo ven, tak mu museli páni doktoři pomoci císařem. Ale zvládli jsme to a docela jsem pak toho císaře i uvítala.
Od středy jsme doma a sžíváme se. Zatím je Honzík hodňoučkej, tak snad mu to vydrží
22. bře 2008 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Pamuk tak ať Honzíkovi to hodné období zůstane hodně dlouho :wink:

No děvčata mi spaní propracovali k dokonalosti, takže se budíme po 1 hodině někdy i 1,5 hod asi si brzy hodím mašli. NO ale malej je vysmátej, zrovna si to vychrupuje v kočárku!! No to zas bude noc :frowning2:
22. bře 2008 v 15:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
pekne velikonoce prajem tiez, my sme na Slovensku, ale akurat v pondelok cestujeme spat, tak dufam, ze nas nikto nestihne pooblievat - dost na tom, ze veci na oblecenie zo sebou mame minimum.
Petula-drzim palce
Pamuk-vela stastia prajem, ako si zvladla cisara? A co kojenie?
Kasli-pevne nervy, coskoro to prejde - aspon dufam :wink:
22. bře 2008 ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
Pamuk - držím palce, všechno to pěkně zvládněte. :slight_smile:
Kasli - já bych mu asi po té hodině prostě nedala prso. :confused: To přece ještě nemůže mít hlad. :confused: Zkus ho chvilku ignorovat nebo ho nějak uspat. Nebo se někdy doporučuje, aby tam šel chlap, že to dítě ví, že nemá prso. Bude sice řev, ale třeba se mu ho podaří po nějaké době uspat. Mě hned na začátku Dr říkala, že nemám kojit dřív jak za ty 2h, že to není dobré na trávení.
A co mu dávat častěji přes den, aby neměl v noci takovou potřebu to dohánět?

My teď v noci kojíme po těch 3-4h, tak si nemůžu stěžovat, ale už jsme na tom byli i líp.
Zato stále bojujeme s kojením. :rolling_eyes: :angry: Teď už jsme jakž takž vychytali začátek, tak zlobí pro změnu po celou dobu. :frowning2: :angry: :angry: :angry: Normálně je klidný a spokojený, pak přijde na řadu kojení a je to jako se pokoušet nakojit vzteklé kotě. :angry: Kope nožičkama, mává ručičkama, odtrhává se (auuu), když už se přisaje, tak se vzepře o prso rukama a vytrhne si ho z pusy (auu) a občas vydá vzteklé zavytí. Končíme většinou vzteklým výkřikem, když si ho přehodím přes rameno na odříhnutí. Prostě navztekaný kotě. :grinning: :wink:
23. bře 2008 v 08:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Grainne kdyby jsme bydleli sami tak už to dávno dělám, jenže bydlíme u rodičů, takže nechat ho vyřvat večer znamená po půlnoci budíček pro celej barák a to si jaksi dovolit nemůžu, jo nechám ho sem tam vyvztekat, nejdu k němu hned jak vzlikne, ale v tu chvíli kdy začíná nabírat opravdový řev, prostě musím jít a to prso mu dát! HOlt nevýhoda toho že ještě nebydlíme samy :unamused:
23. bře 2008 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Kasli - no jo, to je blbý. Já tedy stejně moc nejsem pro strategii nechat vyřvat. Myslím, že to prostě nefunguje. Jen si myslím, že za hodinu prostě nemůže mít hlad, tak bych se snažila zjistit co mu jiného je a zkusila ho nějak uspat.
Tak jsem myslela, že už máme to kojení jakž takž vychytaný a houby. Dnes jsme dvakrát kojili až po 5h :rolling_eyes: , 2h mi trvalo ho ukecat, aby si vzal. To jsem zvědavá na tu noc. :rolling_eyes:
23. bře 2008 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
janulo, císaře jsem zvládla v pohodě. Byla jsem za něj nakonec ráda. Bylo to rychlé a zotavení bylo v pohodě. Kojíme taky dobře. Jen občas se nám nedaří odříhnutí a blinkáme.
Náš malej na dnešek spal 8 hodin v kuse. Doktorka mi řekla, že ho nemám v noci budit, tak si to užil a teď přes den se budí po hodině a dohání krmení:slight_smile:
24. bře 2008 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Pamuk s odříháváním si nedělej starosti, já s¨ním od začátk uměla problémy pořád jsem Vijťase překecávla aby si odříhl a nakonec jsme na to hodila pobek, pokud si do 5 minut neříhl normálka jsme ho šoupla do košíku, ale na bok a bylo to!! No a jak rostl tak se najednou naučil i říhat a teď si říhne skoro po každém jídle :wink:

Jinak dnešní noc katastrofa :rolling_eyes: od 00:30 do 2:30 ráno byl vzhůru a dělal brajgl :angry:
25. bře 2008 ve 14:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda holky já když vás čtu, jak v noci nespíte, to musím Pátovi dát řád velkého spáče, my se napapáme večer a nejdéle do 21hod spí a na první papání se probudí v pět, když manža vstává do práce, nepočítám že někdy k němu párkrát vstanu kvůli dudlíku, ale jinak je to spáč, no zase přes den to si dá jen 20minutovky, takže nestíhám pořádně nic dělat, každé mimi zlobí jinak:slight_smile: my dneska byli u maškové, vážíme už 5850g, tak mám radost, že konečně pořádně přibral, ale zase nevyrostl, to je furt něco a kašičky mu zatím dávat taky nemám, prý kdyžtak pěkně přibírá po sunaru, tak je to zbytečné. No u nás ted chumelí a chumelí, ona snad ta zima teprve začíná, my tady na horách budeme mít zase kalamitu:slight_smile:)) ach jo, já chci jaro!!!!
25. bře 2008 ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
Pamuk - určitě ho nebuď a užívej si spánku. Může se to změnit, ale taky nemusí. :wink: :slight_smile: Odříhávání fakt nemá cenu moc řešit. Smysl má zkoušet to max těch 5 min jak píše Kasli, pak se stejně ten vzduch začne vstřebávat. Přes den ho pak tak za půl hoďky můžeš dát na bříško. Kryštof si často odříhne až pak. A stejně jak píše Kasli, časem se nám to zlepšilo.Já dokonce v noci vůbec odříhávat nedávám. :wink:
Ublinkávání se neboj, pokud to není proudem, tak se nic neděje.
Jestli to půjde, jdu zítra na mimibick, doufám, že se uvidím zase s Mirdískem. Kasli nehccete se s Vojtou taky přidat. Je to docela fajn.
Kasli - Kryštof teď taky spí nějak neklidně. Oni ti prckové musí zracovat spousty dojmů a vjemů a pak mají divoký sny.
Mirdísku - to teda hezky přibíráte. :slight_smile: Asi nás brzy předhoníte. :wink:
25. bře 2008 v 18:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
tak Mirdisku vy krasne spite, to je parada, hoci cez den ti to nezavidim.Ja idem k Maskovej 31.3., Filipa som vazila dnes, ma rovnych 5kg ! :confused: a to bude mat 6 tyzdnov!! Zda sa mi to velmi rychle.
Grainne-aky je ten mimmibick? kedy byva? vcera som o tom uvazovala ze by som mohla ist.
25. bře 2008 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Janulko, je to každou středu od 13h. Stojí to 50,-. Miminku bx mělo být alespoň 6 týdnů. Mrkni na www.mcslunecnice.cz. :wink:
26. bře 2008 v 08:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ksakru já na to cvíčo zapomněla to jsem byla dneska v BE :angry: No ale malej je stejně nastydlej, tak aspoň si to můžu odůvodnit :sweat_smile:
Mi byli dneska u Dr. kvůli tomu našemu papání a mám prej klído dokrmovat, tak uvidíme, ale teď mi zase příjde že toho mlíka mám nějak víc :sweat_smile:
26. bře 2008 ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Kasli - co vy máte za problémy s kojením? Myslíš to časté noční? Já jsem byla tak pohlcená tou naší krizí, že jsem asi něco prošvihla. :sweat_smile:
26. bře 2008 v 15:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, tady je ale mrtvo.
My byli dnes na výletě. Vylezli jsme s Kryštofem na Děd. Tak přidávám pár foteček. :grinning: Vytkoušeli jsme v terénu Croozer a docela mě teda bolí nožky. :sweat_smile:
30. bře 2008 v 17:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Halooo,halooo!! Ahoj všem!
Je tu někdo?? :wink: Nemáte někdo dobrý tip na nějaké akce pro maminky s dětma??Jsem z Be a mám 4.měs.chlapečka.Potřebujem nějaké rozptýlení (tedy hlavně já),už mi MD leze na mozek. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. bře 2008 v 09:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, vítáme novou Berouňačku!!! :slight_smile: Co takhle ve středu mimibick v MC Slunečnice?
31. bře 2008 v 10:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Děkuji,za přivítání. :slight_smile:
Ahoj grainne.Díky doufám,že neva,že jsem se sem tak "vnutila" :grinning: .Už pár dnů tady nakukuju :confused: a tak jsem se odvážila.
Ten mimibick to je to cvičení na balonech?Zrovna dnes jsem se tam dívala a mám pocit,že bylo psané v úterý..??Ještě se tam mrknu.A v kolik?A co je potřeba?
31. bře 2008 v 10:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Marcim, my jsme samozřejmě moc rády, když se tu objeví někdo noví. :slight_smile:
Mimibick není přímo na balónech, ale pár cviků se tam s balóny dělá. Bývá to od 13h a stojí to 50,-. Potřeba je miminko a těch 50,-. :grinning: Jestli chceš kojit před cvičením, tak můžeš vklidu přijít dřív, maminy se tam sletují už dřív. :wink:
Kasli, Mirdísku, doufám že taky dorazíte.
31. bře 2008 v 11:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Hmmmm... Tak ono to tenhle týden zase není. Až 9.4. a to já budu v Liberci. Tak to se hned tak neuvidíme. :rolling_eyes:
31. bře 2008 v 11:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, je super, že je tak krááásně :slight_smile: .
O víkendu jsme byli za babičkama a dědama. Heduška je ale od včerejška nějaká nastydlá. Začala jí trápit rýma. Jsou teď s taťkou venku, aby se jí lépe dýchalo a něco naspala. Možná nás ale stejně skončíme u dr. :unamused: .
Minulý týden jsem byla s kamarádkou v Ploutvičce. My plavat nechodíme, ale byly jsme se na ně podívat a pak na kafčo. Byl tam blázinec, ale Heduš se tam líbilo. Kdyby mohla, tak do toho bazénku hupsne taky :grinning: . Chodí tam někdo z vás?

Ahoj marcim!!!
31. bře 2008 v 11:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Berynko.
Já jsem chodila do Ploutvičky se starším.Bylo to před asi 5-ti lety.To ještě byli na plzeňce.Ale i tak to bylo docela fajn.Moc příjemná trenérka (Martina Kajerová) a i maminy byly fajn.Hlavně člověk vypadl z domu. :slight_smile: Marťásek má ale pořád nějaký ekzem v obličeji a tak se tam s ním docela bojím,co by to udělalo.Teď to tam mají úplně nové,tak to musí být super.Dívala jsem se na jejich stránky.
Jinak počasí je nádherné.Jenom čekám až se Marťtas vzbudí a půjdem s kočárkem ven.Už se těším. :grinning:
31. bře 2008 ve 12:33  • Odpověz  • To se mi líbí
No, my asi kopnem do vrtule a vyrazíme k Berounce. Bude to teda akce, ale snad to zvládnem. To počasí je fakticky úžasný. Nešly byste taky?

Jinak já bych taky ráda na plavání, ale ještě jsem se nedokopala, abych nás přihlásila. Taky nevím jestli Kytka nebo Ploutvička. Kasli a Mirdísek jsou mám pocit už přihlášené a prý se tam dost dlouho čeká.
31. bře 2008 ve 12:47  • Odpověz  • To se mi líbí
To plavání bylo skvělé.Chodili jsme už od 6.neděl.Robča se protáhnul,pěkně unavil a ke konci se uměl i potápět..Jenom v zimě to byl problém,protože měl hned rýmu....ale to má přes zimu do dnes.Proto bych ráda s Martínkem taky nějakou aktivitu,alespoň "na suchu".
Asi vyrazíme asi po sídlišti,ať si zvykáme na sluníčko.
31. bře 2008 ve 13:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek