• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
@janula34 Blahopřejeme! :slight_smile: :grinning:

@marcim Naprosto souhlas, a to je Lenka stále mazlivé ňuňátko k sežrání, ale to odmlouvání a hádá se kvůli všemu....
14. únor 2011 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
hele holky, asi se teď projevím jako totální blb, ale můžete mi některá vysvětlit, co je to vinná klobása? jak to chutná, co je na tom zvláštního? Já jsem z Moravy a tohle jsem viděla poprvé až tady a to jsem z rodiny masožroutů ... na Moravu tohle tajemství ještě nedoběhlo ... navíc pořád slyším (a vidím), jak si to lidi pochvalují, tak jsem zvědavá, co je to za zázrak ... :confused:
15. únor 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neumisa - nepoznam, ale som zvedava aj ja ake to je. :grinning: :wink:
16. únor 2011 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neumisa vinná klobása je mňamka, je to dlouhá bílá klobása ve slabém střívku, a upravuje se většinou tak že jí motáš do (nevím jak to napsat) do takové té hlemíždí ulity, prostě zatočíš do spirálky a propícháš špejlí, aby to drželo, buďto jde obalit jen v mouce a osmahnout a nebo klasicky v trojobalu (tak to alespoň delám já) k brambůrkum nebo zelenině a chlebíku je to fak luxusní žranice :grinning: jo a bacha je dost křehká :wink:
16. únor 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tady máte foto :wink:
16. únor 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky:o)
zdravíme všechny...mňam mňam vinná klobáska:o) Ondra tomu říká že má hada s bramborovou kašičkou a u nás to frčí:o)
moc dočítat nemůžu-takže jsem shlídla fotečky:o) - a mooc pěkný:o)
Ondra teď už po obědě spí chvilku a tak stíhám jen to nejnutnější a pak chvilku házím nohy nahoru:o)už sem musela vyndat i těhu kalhoty...uff uff
tady jsem dala fotečky z hor tak můžete juknout:o))
http://lmyska.rajce.idnes.cz/Rokytnice_nad_Jizerou_2011/

a pak mám prosbičku na marci...potřebujeme poradit vitamínky pro Ondru-od neurologa má doporučený prášky
"béčko" Milgamma ale dostávám to do něj hodně blbě...a když sem dočetla zprávu tak je tam i druhá možnost
multivitamín s vyšším obsahem vitamínů řady B..předem moc děkuju.
16. únor 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neumisa - nic si z toho nedělej,taky jsem to neznala,dokud jsem se sem nepřestěhovala..Já to dělám tak,že ji jen zatočím a osmažím.Nijak neobaluju.Dokonce manžel je zvyklí jí mít jako jeden z chodů štědrovečerní večeře.Manžel to má rád,děti nemusí a mě nevaí,ale obejdu se bez ní. :wink: :slight_smile:

@l.myska - fotky jsou skvělé.Na společných vám to tam všem moc sluší.

Ad vitamíny - na Milgammu nic moc nemá,ale variantou by bylo ...
B-komplex (obyč.),jen nevím,jak by to spolknul je to klasické dražé,ale malé.Neobsahuje B12.
Pak Pikovit sirup.Je doporučováno 5ml denně,.Aby se dosáhla dávka Milgammy muselo by se to brát častěji a jsou tam i jiné vit.B včetně B12.Obsahově 5ml = cca 1/2 B-komplexu.
Pikovit 3+ ... to jsou cucavé tbl,ale ještě o dost slabší,tak 1/4sirupu.Cumlá se častěji během dne.
Další možnost je MultiSanostol sirup .. ten se hodně podobá B-komplexu.Je bez B12 a s obsahem dalších vit. (A,D,C,E Ca..)
...tak snad ti to trochu pomůže.Ať dobře vybereš. :slight_smile:
16. únor 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.
@marcim moc díky za vyčerpávající odpověď. A dík za pochvalu foteček:O)dneska mi to udělá velkou radost...

sem KO - Ondra "není ve své kůži" a zase začal špatně chodit...dneska jsme byly na logopedii a ta mi řekla že to vidí
úplně stejně jako já -unavenej,mrzutej a špatně zvedá nohy- doufám že ráno buď vstane a bude OK, nebo na něj vlezla nějaká chřipka či pod.ale snad se nebude opakovat Motol.
Ale jináč Ondru pochválila jakej je šikulka že na svůj věk, až na to slintání, na který jsme dostali cvičení je dobrej.
A jelikož paní nedělá jen logopedii, ale i instruktorku plavání přišla ještě na jednu věc a to že to naše motání, přestání chodit může způsobovat potápění, respektive to, že Ondra může mít vrozený ...ted nevím to slovo tak se omlouvám, to že pod vodou přestane dýchat a přestane se mu na tu chvilku okysličovat mozek...prý se to objevuje ojediněle ale existuje to.takže začnu pátrat a Ondra má po dnešku po potápění.
Doufám že zítra budeme mít pěkný den a to nejen my. mějte se moc prima...
16. únor 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile: Zdravíme:o)
tak ráno jsme vypadali na angínu a Mudra nám řekla že čepy na mandlích má Ondra chronický
takže teplotu zvládáme a Ondra je v normálu HURÁ....zítra ještě jdeme na výtěry a krev jestli náhodou
ho nezlobí toxoplazmoza ...protože má dost často dost hmatatelný uzliny.přejeme všem krásný víkend - dneska už budu spát klidně:o))
17. únor 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@l.myska - tak ty si to "uzivas", hlavne ze je Ondra ok. Co sa tyka toho neokyslicovania mozgu pod vodou, nasla si nieco? idete na nejake vysetrenie?

@kasli - super foto, videl to MM a teraz to ludi odo mna. Ja si myslim ze som to jedla v Rakusku, ale nechutilo mi to. SKusim a dam vediet :slight_smile:
18. únor 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
vidim, že píšete o vinné klobáse :grinning: . My jí máme moc rádi :wink: . Většinou jí kupuju u Šmejkala, ale nedávno jsem vzala balení z Kauflandu. Měla jsem trochu strach :sweat_smile: , ale byla fakt výborná. Né tolik kořeněná a solená.
@janula34 jani, v Rakousku a Německu mají něco podobného, ale ta naše česká má výraznější-lepší chuť :slight_smile: . Nebo se dá třeba obalit v kari, to je taky dobrý.

@l.myska, nenudíte se, viď? :confused: Přeju, ať je všechno brzo v pohodě! Jinak máte moc hezký fotky :slight_smile: . Nám se hory taky povedly. Děti zkoušely lyžovat a my se po večerech bavili :wink: . Většinu fotek jsem dala na FB.
18. únor 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
krásné téma, u nás je vinná klobása jedním z vánočních symbolů :wink: V dnešní době si dopřejeme i několikrát do roka a vždy s neskutečnou chutí. Už tu slintám jako bernardýn. :grinning: Šmejkal je v Berouně náš favorit a přesně jak píše berynka, česká je výraznější.

@l.myska Ty už jsi v půlce těhu, fíha. Ať je vám všem dobře :slight_smile:

@berynka Hezký fota z hor, paráda :dizzy_face:

19. únor 2011 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky,
nevíte náhodou kde seženu zlato? Potřebuju pozlatit babičky :sweat_smile:
Naše Leni už sice není nemocná, ale od včera má límec na zablokovaný krk a opět nemůže do školky :unamused: Takže tam za tento měsíc bude celkem 3x :rolling_eyes: Nejde o nic vážného, ale jak to dělají lidé bez hlídacích babiček fakt netuším.

Mějte se.
23. únor 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda @alma13277 Vám sa tiez skutocne dari. Babicky si opecovavaj, lebo tie su na nezaplatenie...master card :grinning: :grinning:
Musím poklopat ale Filip sa celkom drzi, ale keby to bolo na dlhsie, tak by som musela bud doviest babicku zo Slovace alebo prcka odviest tam. Inak to nevidim. Aj ked mozno by som si vedela par dni volna doma vychutnat :wink: :grinning: :grinning:
23. únor 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alma13277 - prosím tě,jak se to může stát,že si tak malé dítě zablokuje krk,až na límec?? (Není to myšleno jako výčitka...skutečně jako obyč.dotaz :wink: )
Jinak babičku si hýčkej.Bez nich je to dost těžké.Jako první pomoc v hlídání ... naprosto nepřekonatelné.
U nás hlídání jedině domluvené předem (babi je daleko).Na akutní problém ... kamarádky (i když to taky vždycky nejde,protože mají své děti a hlídat nemocné dítě ti nebudou) Pak už jen placenou paní,nebo být v práci za blba a co 14 dní mít paragraf. :unamused: :pensive: Ev. co týden ho střídat s manželem.Což je můj případ.

@janula34 - taky se už těším,až kluky odvezu o prázdninách k babičce a budeme mít "volno" ... pracovní.Plánuju vymalovat. :sweat_smile:
23. únor 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcim Jejé, jako výčitka by mě dotaz ani nenapadl. :wink: Sama jsem z toho byla vyloženě zaskočená, že je u dětí blokace možná.
Prý je to hrozně jednoduché. Stačí hrát "kolo mlýnský" a upadnout. Tělo už stojí a hlava se ještě točí. Byly jsme na dětské traumatologii v Thomayerce a dle zkušené paní doktorky je to běžný dětský úraz :rolling_eyes: Pak že jsou děti "nerozbitné".
Jenže naše Leni točení miluje a je skoro nemožné jí zastavit jinak než násilím :confounded:

Jo, jo, babičky naše zlaté a soucítím se všemi, kdo tu možnost nemají.
24. únor 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcim, @alma13277 - ja Lenicku chapem, ja som bola takto bloknuta tiez ako mala, mala som asi 4-5 rokov a nemohla som pohnut hlavou, mala som ju natocenu len do lava. Na h... bolo ze na televizor sa z gauca pozeralo do prava a len ja som cumela do steny :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. únor 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janula34 - :grinning: :grinning: :grinning: to naštve,co? :grinning: :grinning: :grinning:

@alma13277 - to bych fakt nevěřila,že u takových prcků to jde. :confused: No,máte doma veselo.
24. únor 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janula34 jani, :grinning: :grinning:

bracha, jako malej, měl taky asi 2x zablokovanej krk. Takže podle všeho je to docela častý :sweat_smile: .
24. únor 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janula34 - normálně tě vidím, jak jakožto malá čumíš do stěny :grinning: :grinning: :grinning:
Ty brďo, a že to může být z točení, jo? Tak to nás to možná taky čeká :sweat_smile: Bára je v poslední době jak kolotoč :grinning:
24. únor 2011 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. únor 2011 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petul.a - video je dobrýýýýý :grinning: :grinning: :grinning: .Barunka je vyloženě pro každou špatnost,co?. :slight_smile: Obdivuju tatínka,že to tak dlouho vydržel....houkat :grinning:
27. únor 2011 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcim - to nic není, oni to takhle vydrží i čtvrt hodiny :sweat_smile: Několikrát za den :sweat_smile: Jak jde o to, aby se Bára smála, tak jde zkrátka vše stranou :wink:
27. únor 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneškem už je Lenka bez módního doplňku, hurá :grinning:
28. únor 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petul.a Dost dobrý :slight_smile:
28. únor 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

@alma13277 - Leničce to sluší i s límcem :sweat_smile: Ale ještě že už ho má dole, musel to být teda vopruz.

Tak mě napadlo - co dát zas nějaký sraz? :wink:
3. bře 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petul.a Díky. Musím před ní smeknout, ani jednou kvůli němu neprudila.

Srazík beru, hoď te termín, snad to zvládneme.
4. bře 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky..zdravíme všechny...už jsme konečně zase fit tak doufám že to chvilku vydrží
-já nemám PC čekám příští tyden novej stroj-starej chudák vypověděl službu,
takže služební noťas MM to jistí sem tam po večerech-pokud nepadnu a nespím:o)
-v pondělí mi čeká Gennet a mooc se těším na UTZ sem zvědavá jestli uvidíme holčičku nebo kluka:o)

jinak Vás zase zveme na Koukolovku:o) 19.3. cca od 1O h do 14-16 h myslím že letos už naše dětičky něco vysoutěží:o)Ohýnek,buřttíky,country kapela a budem doufat i v dobrý počasí:o)jako každý rok.Právě nám dorazili Pamětní kalendáříky:o)

@alma13277 Lenička je fakt kočka i v tom límci-ale má můj obdiv

@petul.a dobrý nápad se srazíkem-rádi se přidáme....
4. bře 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký večer,

my si se srazíkem můžeme na nějakou dobu nechat zajít chuť :unamused: . Já už chodím do práce a Hedu na plný céres do školky :wink: . Když něco podniknete, tak si to užijte! :slight_smile:

@l.myska, ať ti to v Gennetu dopadne dobře :wink:.

@alma13277, Lenička vypadala jako ty africké ženy s kroužkama na krku :sweat_smile: :slight_smile:.

Holky, jestli třeba máte v plánu na léto dětem kupovat Crocsíky, tak přes Slevomat právě dobíhá akce 50% sleva. Je to na wewewe.urbanlux.cz/slevomat/color. Pro dospělé nic moc (i co se týká velikostí), ale pro děti by se tam vybralo.
4. bře 2011 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alma13277 - malá je opravdu moc šikovná,že to tak vydržela.Nedokážu si ani představit,jak by prudil náš Martin :rolling_eyes:

@l.myska - držím všechny palce!!!!

@berynka - dost dobrá fotka :slight_smile:
5. bře 2011 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek