• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Ale pod knihov jezdíme na prochajdu kolem těch zahrádek!
3. dub 2008 v 16:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to mi tam také chodíme na procházky.Když budeš chtít,tak se můžeme sejít a jít společně ven.Ve Zdicích moc lidiček / maminek / neznám a budu ráda za každou dobrou dušičku,kterou poznám.
3. dub 2008 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré,uplakané ráno z Berouna! :frowning2: :cry:
Tak se vám musíme pochválit,že se Martínkovi včera povedlo se poprvé otočit na bříško...a úúplně sám. :grinning: Byl z toho pěkně vykulenej.....a my taky.Tak se raději zase honem vrátil na záda :grinning:
4. dub 2008 v 08:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to vám gratulujeme, Marcim. Martínek je šikulka. Kryštof se o to pokouší, ale zatím mu to nejde, tak se vzteká. :grinning:
Počasí teda "super", to jsem chtěla zítra na menší výlet. :frowning2:
4. dub 2008 v 09:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ránko ze Zdic!

Marcim,teď to bude s Martínkem čím dál tím veselejší.Za nedlouho se vám začně stavět na nožičky a pak se z ničeho nic rozeměhne.Mluvím ze své skušenosti,neboť jsem toto měla při Filípkovi.

Grainne,Kryštůvkovi se přetáčení určitě brzy také povede a bude s toho mít radost jak on sám samotný,tak i vy
4. dub 2008 v 10:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Ono to s tím přetáčením nebude zase tak horké.Včera se mu to povedlo proto,že se vztekal a zrovna se správně odrazil.Jinak normálně se vždycky zastaví u ramínka a dál to nejde. :wink: M\slím,že teď si dá ještě asi chvíli pohov,než bude pokračovat dál.
Filipecku s tím stavěním na nožičky nestraš :sweat_smile: :sweat_smile: .Když se Robinek postavil na všechny 4 a zjistil,že se může pohybovat,najednou z něj byla tryskomyš :grinning: a tak si užívám,když Marťas ještě leží :grinning: .
4. dub 2008 v 11:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Marcim,s tím stavěním na nožičky nechci nějak strašit.Sice nevím,jak je Martínek starý,ale nám se raubířek ve třech měsících začal posazovat za pomocí ručiček,v pěti měsících si začal sedat skoro sám,přetáčel se nám už na konci čtvrtého měsíce a v devýti měsících se sám postavil na nožičky a začal sám chodit. :slight_smile:
4. dub 2008 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Martínkovi jsou 4 měsíce a Robčovi 6 let a ten nejdřív nic,nic,pak se najednou se otočil na bříško,pak na 4 a zmizel za rohem :sweat_smile: a bylo zle.A od té doby se ještě nezastavil.To určitě znáš... :grinning:
Marťásek zatím taky žádné velké výkony nedělá.Jen se snaží pořád se posazovat,ale to ho nechci nechat.Na to je ještě moc malinký!!Ještě se nasedí až dost.
Teď jsem se dívala ještě do poznámek o Robčovi a ten začal chodit (u nábytku,s oporou) až v 11měs.,tak to jste šikulkové. :slight_smile:
4. dub 2008 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Musím se přiznat,že bych býva byla radči,kdyby chodil o trochu déle,ale s ním nic nezmůžu.Jinak delší dobu řešíme nočník,ale stále se Filípkovi nechce na něm sedět a to mu je 21měsíců :cry: a o mluvení také žádný zájem nejeví.akorát si breptá,sem tam řekne máma,táta,ee,baba,děda,ham,br a to je vše.Sice mi všichni tvrdí,že jsou kluci línější,ale mě to začíná dělat starost a trápím se nad tím. :cry:
4. dub 2008 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
To u nás Robča taky nechtěl sedět na nočníku.Učila jsem ho to asi od 2 let.Občas se mu něco povedlo,ale žádné výtězství to nebylo.Občas to šlo a občas se zasekl a že zase neee.Taky jsem byla občas zoufalá.Pak jsem ale jednou dala na WC to dětské prkýnko a milej chlapeček se cítil jako dospělý a najednou to šlo. :wink: :wink:
A s tím mluvením...já říkám "kde jsou ty časy,kdy moc nemluvil" :grinning: Teď tu pusu nezavře.Kolikrát mluví i ze spaní.Taky se mu dlouho nechtělo.Vždycky ukazoval eeee a dokud jsem nenašla,co chtěl,tak nedal pokoj.Vlastně ve 3 letech,když šel do školky,žádnou velkou zásobu slov neměl.No,neměl..on ty slova znal,rozumněl,ale nepoužíval.A jak se potřeboval ve školce s dětma domluvit,tak se rozjel.
Vím,že je to trošku stresující,když vidíš,že děti kolem už umí něco víc,než to tvoje,ale co naděláme.Ono to určitě příjde,i když o něco později.Taky mě to vždycky mrzelo.Hlavně,že jsou ti naši bobánci zdraví a spokojení. :slight_smile:
4. dub 2008 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
To je fakt.Ještě,že jim nic není,to bych byla zoufalá úplně :frowning2: Prkýnko jsem na WC také zkoušela,ale zatím se bojí a tak uvidíme.Moje mamka mi říká,že je možné,že se to naučí přes léto,když mu nebudu dávat pleny :wink:
Snad je to také způsobeno tím,že za mě bývali hadrové pleny,ale kdo by se s tím vyvářel.Pravdou,ale zůstává,že všechno chce svůj čas.
Moc ti děkuji,že jsi mi napsala,že všechno určitě přijde,i když o něco později. :slight_smile: :slight_smile:
4. dub 2008 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Já vím,že jsem byla taky úplně zoufalá,když seděl na nočníku klidně i 1/2 hod. a ... nic.Jenom si tam hrál.A moc se bavil.
Vydrž!!!V létě to bude lepší.Uvidíš.
4. dub 2008 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a mi jsme začali intenzivně až po 2roce učit na nočník a bez plín a asi do 1/2 roku se to naučil.
4. dub 2008 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
To my sedíme také dlouho,ale nic neuděláme.Jakmile dáme plínku,tak se vykaká a vyčůrá/ zhruba za 5 minut/.Ale asi je pravdou,že člověk nemůže chtít po dětech hned všechno.
Hlavně,že jsou zdraví a nic jim nechybí.

Odkud přímo pocházíš.
4. dub 2008 ve 14:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Teď už nějakých 10 let bydlím v Berouně,ale jinak jsem z moravy z Olomouce.
Ten tvůj ti teda dává.To víš,má to vyčíhaný :grinning: :grinning: :grinning: To bych z toho byla taky celá říčná. :grinning:
4. dub 2008 v 15:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Já bydlím ve Zdicích 2 roky,ale po dobu 1roku a půl jsem jsem jen dojížděla.Pocházím z Prahy,ale často se vrátím do míst,kde jsem vyrůstala,neboť tam mám alespoň kamarádky a hlavně tam žijí rodiče. :sunglasses: :sunglasses:
tady skoro žádnou kamarádku nemám a tak je pro mě čas dost dlouhý,navíc mi přítel jezdí kamionem,tak v týdnu je vždy jen jednu noc doma,ale o víkendu jsme všichni spolu.

Už se těším,až Filípek bde trochu rozmlouvat,snad se mi pak trochu uleví a bude trochu chápat,co po něm s taťkou chceme :slight_smile:
4. dub 2008 v 15:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, jak tak čtu ty vaše starosti s nočníkem a mluvením....myslím, že každá máma by chtěla aby to její mrně bylo prostě nejchytřejší a nejšikovnější. :grinning: :grinning: :grinning: Ale to prostě nejde. :sweat_smile: I když na druhou stranu si určo každá myslíme, že stejně máme to nejúžasnější dítě. :wink:
Filípečku - Zkoušela jsi ho naučit čůrat ve stoje do nočníčku? Švagrová to tak dělala a bylo to bez problémů. Synovec si prostě za žádnou cenu nechtěl na nočník sednout. Jsou to holt chlapi. :sweat_smile: Ještě jsem slyšela, že někdo na nočník nalepil obrázek kytičky a chodili jí zalívat. :sweat_smile:
Kryštof má 4 měsíce, tak mám ty rady jen z druhé ruky.
Jinak mě se nějak zašmodrchalo mlíko a pěkně to bolí, hlavně když kojím. Zkoušela jsem nahřívat a masáž, ale není to stále ono. Nemáte nějaký tip? :confused:
4. dub 2008 v 17:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Grainne,i to jsem zkoušela,ale je to horší než,když ho na ten nočník posadím.Někdy se stane,že si sedne sám a sedí jak dlouho se mu to líbí,ale nic z toho není. :sunglasses:

Něco podobného se mi také přihodilo,ale nahříváním se to uvolnilo a bylo po bolesti.Sice při kojení jsem cítila takový divný tlak a tak jsem si koupila v lékárně něco na způsob dudlíku a za dva dny jsem kojila opět normálně
4. dub 2008 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
grainne,ještě tě můžu poradit odvar z řepíku.Uvař si ho do hrnečku a ponoř si tam postupně jednu a pak druhou bradavku.nebo pokud by jsi tento postup nechtěla,tak namoč kapesník a buď si ho můžeš vložit do podprsenky a nebo si kapesník přikládej k bradavkám.

snad ti to pomůže a brzy budeš mít po bolesti
4. dub 2008 v 17:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,tak už jsem tady.Byli jsme s Robčou ve skautu a to je na celé odpoledne.

Filipecku,naprosto tě chápu.Když jsem se sem nastěhovala,taky jsem tu nikoho neznala.A pak na MD to byl děs.A tak jsem vyhledávala aktivity,abych byla alespoň chvilku s jinýma mamkama.Chodila jsem s Robčou plavat.Bylo to moc fajn.Podebatilo se o dětech atd.Manžela ti taky nezávidím a taky chápu.Ten můj je hasič a věčně taky není doma,protože mají pořád nějaké havárie a výjezdy a to i o víkendech.(o těch hlavně)A já věčně doma s dětma sama. :frowning2: No,co se dá dělat.
Grainne,jestli jsem dobře pochopila,udělala se ti zatvrdlina.Já to měla asi už 3x a nic moc :cry: Jediné,co mi pomohlo bylo skutečně nahřívat,masírovat a hned za tepla dát odsát prckovi.Nevím jestli to byla náhoda,ale osvědčilo se dát nosík mimča směrem k zatvrdlině.Pokud to jde.Třeba pokud to máš ze spoda,tak to moc reálné není :sweat_smile: To by se mu asi špatně pilo :sweat_smile: :grinning: Někdy to trvalo i 3 kojení,než to vytáhnul.Ale musím říct,že jsem to zkoušela odsávačkou a ta něměla takové grády,jako Martínek.Tomu se to zatím povedlo vždy. :slight_smile:
Držím palečky!!!
4. dub 2008 ve 20:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Marcim,na plavání jsem také chodila,ale nikoho jsem moc nepoznala,neboť se to stále střídalo.Teď mi raubířek dost vyrostl a do plínek do vody se mi nevejde.Co vím,tak se dělají do 15kg a mi máme 16,tak tuto variantu plávání jsem musela opustit.Sice ve Zdicích mám dvě kamarádky s kterými se stýkám,ale jedna bydlí s rodiči,sice zvlášt v patře,ale není to ono.Druhá má dvojčata a ta prosměnu má čas pouze dopoledne a odpoledne je hlídají tchýně a tchán,tak to není také nic moc. :angry:

Cítím se tady úplně osamocena,a tak jsem ráda alespoň za to,že mám internet a mohu si dopisovat :slight_smile:
4. dub 2008 ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
To plavání bylo ve Zdicích??Nebo jste jezdili do Berouna?
To my jsme byly skupina,která chodila pravidelně a nějak moc se to neměnilo.Docela jsme se kamarádili,ale jak jsem zkončila s plaváním,tak už jsme se moc neviděli.Ještě párkrát,ale pak to usnulo. :pensive:
Jaký je ten pokrok...Když jsem byla na MD s Robčou,tak jsem ani netušila,co to internet je a natož,aby měl člověk doma PC.Teď to má doma každý druhý a je to naprosto běžná věc.Tak nebuď smutná a piš. :grinning: :grinning: :grinning:
4. dub 2008 ve 22:29  • Odpověz  • To se mi líbí
To plavání bylo ze začátku v Hořovicích a pak jsem jezdila do Prahy.Ale co se mi taťka vrátil k ježdění s kamionem,tak jsem přestala jezdit i já na to plavání,neboť jsem nebyla dost silná na to,abych mohla být sama u vody s raubířkem :grinning:

Snad se mi i tady v okolí podaří najít dobré kamarádky a budu se tu cítit jako doma,ztak jako jsem se cítila v Praze.není nad to mít fainový lidi okolo sebe.
Snad je to všechno způsobeno tím,že od maturity jsem měla okolo mnoho lidí,ale MD je na jednu stranu prima věc,neboť se nemusí člověk tolik honit,nepočítaje,že si mohu rozvrhnout čas podle toho,jak se cítím,jak se cítí raubířek. :astonished: :astonished:
4. dub 2008 ve 23:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
tady to teda jede :confused: :slight_smile: . Nějak nestíhám dočítat :sweat_smile: .
Koukám, že máme novou posilu! Ahoj filipecek!!! :wink: Patříš opravdu k nám a neporušila si tradici, když máš taky klučíka. Naše Hedula je tady jak samorost :sweat_smile: .

Holky, asi to musí být náročné ocitnout se po letech v jiné části ČR, kde nejste úplně sžité, co? :unamused: My nejdřív plánovali, že bychom se odstěhovali na Kladno, manžel tam má rodinu. Teď jsem ráda, že jsme v Berouně. Jsem tu zvyklá a MD je někdy trochu na bednu, takže si aspoň nekomplikuju život. Všechno je blízko, chodníky luxus :confused: a vždycky potkám někoho známého.
5. dub 2008 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, tak teď jsem Vám napsal krádně dlouhý příspěvek a blbá sem si ho vymazala :angry: :angry:
No znova to celé psát nebudu vezmu to jen ve zkratce! Teď jsme měli dva dny návštěvní. Byli jsme u tetky v Praze co má skoro 2letého klučíka a byl to záhul, Vašek vůbec neposlouchal a pořád dělala na Vojtu nálety!! No pěkně mě svědila ruka, já bych ho tak zmidlila, že by se divil i ušima :angry: :grinning:
A včera jsme byli u kamarádky co si po řídila také miminko ale psí! A to byla pohodička :wink:
NO a máme za sebou vítání občánků, byli jsme na něm dnes ráno! No představovla jsem si to trochu jinak, ale co hlavně že to máme za sebou! Vojta byl suprovej, při proslovu starosty mu do toho mluvil :grinning: no stranda
A teď ho mám na klíně zrovna se vyspinkal a strašně rád by se dostal na klávesnici a něco napsal :grinning:

Filipečku někdy by jsme se mohli sejít na procházku, já tu také moc kamarádek nemám, sice už tu bydlím jakou dobu, ale všechny kamarádky co jsem tu měla se odstěhovali s manžílky či příteli do prčic a já jsem tu skoro sama :wink: No a po pravdě už mi to začíná lézt na mozek, jsem byla zvyklá na společnost a teď jsem doma sama s rodinou a už mě to neba :unamused: Takže nějaké to zpestření bych brala :wink:
5. dub 2008 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Kasli,tak to bych byla ráda,kdyby jsme někdy sešli na procházku.Od doby co tady bydlím,tak mám 2 kámošky na MD,ale stále jim děti hlídají buď mamky nebo tchýně.
Někdy si říkám,že jsem měla zůstat v Praze a taťka mohl jít s námi,ale zase na druhou stranu,jelikož jezdí kamionem,tak má vždy cesty kolem domova a praha by na toto nebyla vhodná :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. dub 2008 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojky, tady to pěkně žije:slight_smile:) Vítám nový přírůstek - filipecek!

Jeníček už má za sebou den s prdíkama, to jsme si užili :confused: Jinak je pořád to nejhodnější miminko :grinning: Konečně jsem se naučila dávat mu plenky. Vždycky jsem nadávala, že mi ty plenky protejkaj a zjistila jsem, že mu zapomínám nastavit pindíka směrem dolů:slight_smile: No, jsou to radosti
5. dub 2008 ve 14:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
Filípečku a Marcim, děkuju za rady. Mlíko už jsem rozuzlila. :slight_smile: Marcim jsi mě rozesmála s tím kojením. :grinning: :grinning: :grinning:
Filípečku - já jsem v Berouně teď třetí rok a neznám tu vůbec nikoho. Pracovala jsemv Praze a vracela se až večer. Ale docela za mnou jzdí kámošky z práce z Prahy, tak to zatím tak nepociťuju. A koník je fajn. :slight_smile:
My na to vítání kašleme. Už mám plánovanou návštěvu rodiny v Liberci, tak to nechci znovu odsouvat.
Berynko - my si tu budeme Heduš hýčkat. :grinning: :grinning: :grinning:
Kasli - taky mě občas svědí ruka, když mám co dočinění s cizíma dětma. Ty naše určitě budou vychovanější a hodnější, že :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: . Tedy doufám. Jestli tedy Kryštof ví co je pro něj dobré, tak bude hodný. :grinning:
Pamuk - kdy budou nějaký fotečky? A jestli používáš Pampers, tak to se nedivím, že je furt mokrý, ty jsou na houby. Nám nejvíc vyhovují Bella Happy. :wink:
5. dub 2008 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky Grainne,
tak to mě těší,že jsi mlíko už rozuzlila :slight_smile: Já od maturity dělala na řidičákách a tak pro holky je těžké za mnou dojíždět,neboť směny,které jsme tam měli a vlastně,které ještě jsou,je těžké zkloubit,tak mně nezbývá dojíždět do Prahy.Ještě,že tam mám rodiče,že u nich můžu s maličkým přespávat.

Ahojky Pamuk,
děkuji za přivítání.
5. dub 2008 v 15:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Grainne samozřejmě že naše děti budou vychovanější a poslušnější :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: A když ne tak je to jednoduchý třikrát stůj a pak plác, plác :grinning: :grinning: :grinning:

Filípečku u mých kamarádek je to zrovna tak, mají blbou pracovní dobu, takže mohou jen o víkendech a to ještě jak kdy!! No a já jsem nemobilní, takže jsem odkázaná buď na manžela řidiče nebo na bus! A to prosím řidičák mám, ale jsem zkrátka řidička z leknutí :sweat_smile:
5. dub 2008 v 19:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek