• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Marcim mi tam byli také, sice nevím proč, a hlavně jsem nějak nepochopila funkci té kontroli! Nás hnali do Hořovic, a tam jsme akorát vlezli malej ukázal ramínko a zase jsme šli. Celá kontrola trvala ani ne 5 sekund, jen jsem mrňouse pak dalších 10 minut oblíkala :angry:
15. dub 2008 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne to moooc gratulujeme k úspěchu. :grinning: :grinning: :grinning: Kryštůfek je už veeelikej chlap.
No,nezahojilo se nám to a proto nechtěla ještě očkovat druhou Hexavakcínu.A právě proto se mi to zdá nelogické a zbytečné. :angry:

Kasli,taky nechátu účel této kontroly.Vždyť zrovna dneska mě to kontrolovala naše dětská a furt se jí to nezdá.Tak pojedem do města,aby mi řekli,že to ještě není v pořádku.A zaručeně to budou chtít vidět ještě jednou. :angry: Já nevím,oni snad mají málo práce nebo co?? :angry: :angry: Nebo nám zpestřují náš nudný den?? :angry: Aby jsme asi měli co dělat...prostě to nechápu... ...ale díky aspoň vím,že je to asi normální postup. :confounded:
15. dub 2008 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky děkuju za upozornění. Asi bych se pak divila. My máme ramínko úplně vpořádku, nám se tam ani nic neudělalo. Tak to bude teda naprosto nesmyslný výjezd do města. :angry: :angry: Ale zatím mi nic nepřišlo.
16. dub 2008 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, zdravím všechny, dluoho jsem tu nebyla, tak jak jsme dneska viděla na cvíču Grainne, tak píšu aspon ted:slight_smile: řešíte aktuální věc, nám taky dneska přišlo to pozvání do medicentra, takže nás příští týden taky čeká cestování, jako by enstačilo, že máme v úterý další kolo očkování a já ve středu zubaře, to teda bude týden!!!! Jinak holky nevím jestli víte, třebna ty Grainne, jsme na tom s mímama podobně, máš nárok na čerpání dovolené za minulý rok a plný počet dní i za letošní, jestliže ti mateřská nesknčila do 30.3., ted jsem to aktuálně řešila a ne každá o tom ví a přeci ted se každá korunka hodí že? Holky mějte se a snad vás někdy dočtu,strašně jste se rozepsaly:slight_smile:))
16. dub 2008 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry vecer prajem, my sme sa prave vratili z minidovolenky z Decina, tam je pekne.. ale skoda, ze nam nevyslo pocasie... :frowning2:
zajtra musime do zubara, mame tam byt o 7mej rano :frowning2: v prahe na andelovi... to bude teda zazitok, budecek v 5:00 :frowning2:
16. dub 2008 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirdísku nevím jestli je nárok na celou dovču já mám konec MD o měsíc dřív, jak ty a dostala jsem proplacenou pouze poměrnou část nové dovči cca 4 dny :wink:
17. dub 2008 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já o té dovče vím, mě na to upozornila naše personální. Bylo to velmi příjemné překvapení. :grinning: Akorát rodičák vám začnou vyplácet bez ohledu na dovolenou. Prý je to nezajímá.
Mirdísku, ráda jsem tě viděla. Už jsem si říkala, jestli nejste nemocní, že ses tu neukázala. Jsem ráda, že jste OK. :slight_smile:
Kasli vám už bude půl roku. To to tak letí.
:slight_smile: Petulko, jak snášíš konec těhu?
Sigusko, no to je opravdu brzo. Hlavně ať máte všechny zoubky zdraví. :wink:
17. dub 2008 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky mamči a prďolové! :wink:
Teď nemám moc času vysedávat na MK, manžel odjíždí na delší služební cestu, tak zařizujeme nutné věci :unamused: .

Na té kalmetizaci jsme byly taky. Sestřička se jen podívala na ramínko a prohmatala uzliny na krku a bylo to ok. Šly jsme tam někdy koncem 3. měsíce. Jo, jinak kdo to neví, tak je to v patře na Medicentru, ale z boku... takže se tam nedá vyjet úplně výtahem. Takže to chce buď s mrňousem v autosedačce, nebo si nějak posichrovat kočár :sweat_smile: .
17. dub 2008 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko,díky za info.Právě jsem řešila jestli autem,nebo kočárem :slight_smile: A je to z té strany jak je ta samostatná budova zubařů??
17. dub 2008 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne, díky za optání, až na občasné nevyspání je to naprostá pohoda :slight_smile: Ale po tom nevyspání ten den stojí za to. A to je zrovna dneska. Jenže mě tu provokuje prádlo na balkóně a volá "pojď mě sebrat" :grinning: A vzhledem k tomu, že to je malinkatý miminkovský prádýlko, tak mu asi vyhovím.

Holky, představte si, že v tématu KVĚTNOVEK máme už čtyři porody a pátý probíhá!!! Slušný na to, že je lehce po půlce DUBNA, ne? Asi je to nákaza nebo co :grinning:
17. dub 2008 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcim: přesně tam, je to nad dr. Kepkovou
17. dub 2008 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petul: to je tou změnou počasí. Počkej, jestli v květnu přijdou nějaké bouřky, to se bude rodit ostošest :slight_smile: .
17. dub 2008 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko dík. :slight_smile:

Petul,drž se.Ještě máte chvilinku čas...,tak vydrž. :grinning: Držím palečky. :grinning:
17. dub 2008 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata.
omlouvám s,že jsem delší dobu nepsala,ale běhám s malím do logopedii,neboť se doktorovi nezdá,že ve 21měsících ještě nemluví.
Sice já se také nad tím trápím,ale říká se,že jsou kluci línější.
17. dub 2008 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Filipecek: zrovna minulý týden jsme se sešli se známými a ti mají mají chlapečka buď 23 měs. nebo 21 měs. A ten neřekne prakticky nic, maximálně "nenene". Jeho babička je shodou okolností psycholožka. A rodina to vůbec neřeší. Říkají, že chlapeček všemu rozumí, ví, co po něm chtějí, jemnou motoriku i jiný pohyb má bez problémů, tak prostě čekají :slight_smile: .
Tím chci říct, aby ses zbytečně netrápila. A když už pěkně cvičíte, tak se pokrok určitě brzo dostaví :wink:.
17. dub 2008 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynka,
malí také všemu rozumí,co mu povíme,tak nám i donese.Jediné co umí,tak je mňam,ee,někdy poví máma,táta,bába,dada a to je vše.
Snad bych se nad tím ani nepozastavovala,ale kamarádka co má dvojčata holku a kluka,tak jí už povídali skoro v roce a půl a letos v listopadu jim budou 3roky
17. dub 2008 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminky,miminka...
tak cesta do Hořovic busem nám nepomohla :frowning2:
tak uvidíme další kontrola zase ve středu.....ale už mažu jen do Hořovic
prý si mě chtějí ohlídat-měla jsem prý hraniční tlak 130/90 nevím co to znamená....
ale místo úterku Berouna/středy Hořovic pojedu jen do Hořovic :slight_smile: (a ještě lepší-mohli by jsme tam zavítat dřív...)
mějte se moc moc prima ať mimíscí nezlobí a ať jste zdraví :slight_smile:
Petul:o)u nás v dubňátkách se taky začlo v půlce března, dokonce jsme měli i únor(bohužel to nedopadlo vůbec dobře :pensive: ) ale je fakt že všechny se už moooc těší až toho drobečka budeme mít u sebe.
17. dub 2008 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Filipecek, pohoda, moj zacal hovorit az po 2.narodeninach... Dobtedy povedal snad len par slov, mama, tata, baba , auto, vlacik.. a tym to koncilo.... :slight_smile:
aj teraz na 33 mesiacov, by mal hovorit,uz pekne cele vety, sklonovat, casovat a neviem co vsetko... ale hovori vsetko tak ako sa mu to chce... ale hovori... aj "veelke" vety povie, aj 6 slov... ale vsetko take, ze... ja mu rozumiem, a to je zaklad... a rozumie mu aj kazdy kto chce, resp. kto ho dlhsie pocuva...
boli sme aj za psychologoickou.. a tiez povedala, ze chlapci zacinaju neskor... takze skoda stresu...
17. dub 2008 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem četla, že by dítě mělo začít mluvit do tří let. Takže zatím bych to nijak dramaticky neprožívala. A kluci fakt začínají později. :wink:
Nám definitivně skončilo období "Kam položíš, tam najdeš." Kryštof se přetáčí jak vzteklý. :grinning:
18. dub 2008 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!
Abych vás uklidníla,tak můj starší do těch 3 let uměl základní slova jako ham,pít... :grinning: a ukazoval se slovy eeee dokud nedostal,co chtěl. :slight_smile: Ale co jsme říkali,rozuměl.A pak začal chodit do školky a to byla asi veliká motivace.Během 1/2 roku se tak rozmluvil,že jsem si občas přála,aby bylo zase jen eeee :grinning: ...a v podstatě nepřestal mluvit do teď :grinning:
Ono to určitě příjde. :wink:
18. dub 2008 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
L.myska, asi jste cestou do Hořovic nevymetli všechny díry :grinning: Já mám dojem, že příště tam pojedeš dřív než ve středu. Takhle třeba o víkendu, co říkáš? Nedělňátka jsou prý nejlepší (skromně prohlašuji, že jsem taky nedělňátko :sweat_smile:).

Jo, a na květnovkách se od včera stav změnil. Už máme 5 porodů = 6 miminek :slight_smile: Zatím jsou všechna mimča i mamči v pohodě, tak doufám, že v této tradici budeme pokračovat dál.

Holky, a s tím mluvením si pamatuju na synovce. Ten se taky rozjel až po 2. roce. Zato potom by si člověk občas přál, aby byl chvíli zticha. Jj, je to tak - ze začátku učíš dítě, aby chodilo a mluvilo, a pak mu celý žiot říkáš, aby sedělo a bylo zticha :grinning:
18. dub 2008 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli vím celkem 100% že máš nárok na všechnu dovču, jestliže máš ze tento rok "odpracováno" 60dní, kámoška to v práci řešila, neb jí to nechtěli dát, takže ted to máme tutově potvrzeno jak z MPSV, tak i z Středočeského inspektorátu práce, ale věřím tomu, že ne každý zaměstnavatel je pro to ochotný, na MPSV kámošce rovnou řekli, at se s nima soudí, že má na to nárok a vyhrála by, ale komu by se do toho chtělo že? Jí končila mateřská v půlce dubna.
Grainne kluci se fakt přetáčí nádherně, my se z Páti vyloženě smějeme, jak ho otočíme na záda, lup, hned je zpátky a ještě je na nás naštvaný, co ho otravujeme s polohou na zádech:slight_smile: my teda jedeme zatím jen jednu stranu, ale i tak je to prča, jen už opravdu nelze někam položit a poodejít...
l.myska tobě se to blíží mílovými kroky, tak ještě načerpávej energii a když to půjde, spinkej, pak budeš vzpomínat na klid před bouří:slight_smile: tak držím palečky, at už se taky dočkáš:slight_smile:
Holky užijte si pěkný víkend s polovičkama a pokládkama:slight_smile:
18. dub 2008 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirdísku tak jsem si to spočítala a já mám "odpracováno" 53 dní :angry:
19. dub 2008 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, to je pech. To snad není možný. :angry: :angry: :angry:
19. dub 2008 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak dnešek jsem využila naplno.
Dopoledne jsem se snažila za pomoci manžela pořádně vygruntovat, musím ho veřejně pochválit! A jak vykouklo sluníčko, tak jsme si udělali velkou procházku kolem vody :dizzy_face:. Hedouš většinu cesty prospala, tak teď má dobrou náladu :slight_smile: .
20. dub 2008 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, my byli odpoledne taky u Berounky. :sweat_smile: Dopoledne to nevypafalo, ale odpoledne se to fakt pěkně vybralo. Plácala jsem se na in-linkách. Bylo to super. Vytáhla jsem kamarádku s jejím přítelem, tak jsem měla motivaci, abych nezůstávala vzadu. Manžel byl s námi pěšky s kočárkem a psice se mohutně motala okolojedoucím pod kola a kolečka. Jedna paní se přes ní málem přerazila hned dvakrát. :grinning: :grinning: :grinning:
20. dub 2008 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslite,ze uz bude konecne teplo?
21. dub 2008 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sigusko, hlásej, že má být teď dost zataženo a deštivo. :frowning2:
Vymysleli jsme nové využití hrazdičky. Dávám jí trošku dál a Kryštof do ní mohutně kope. :grinning:
21. dub 2008 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne to je dobrý nápad.Nás už to žduchání ručkama moc neba. :wink: Vyzkoušíme :grinning:

Teplo bych už nějaké taky snesla.Už mě to pršení a zima nebaví. :unamused: Snad už bude líp. :slight_smile:
21. dub 2008 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
grainne, tak to si ma teda velmi nepotesila.. :frowning2:
21. dub 2008 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek