• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Petul.a: ahoj, to jsou teda zvraty :confused: :slight_smile: , ale aspoň máš ke konci trochu adrenalinu. Počkej, co to s tebou udělá, až budeš vědět ten den D nebo dokonce hodinu H :wink: . Budu držet palce! A co manžel, bude u porodu... i když to bude CŘ?
7. kvě 2008 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, Peťo až budeš vedět termín, tak před dnem D si dej pořádnou večeři páč potom ti nedají 2dny kloudně najíst a bude 24 hodin bez jídla, já pak chtěla sežrat hlady i knížku na čtení :wink:
A neboj když jsem to zvládla já (sralbotka) tak ty to zvládneš eště líp a bacha na cévku, víš jak jsem ti vyprávěla :wink:
Hale a bude moc být tatínek u porodu?
7. kvě 2008 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek, Kasli, dík za tip s tím jídlem. Je vidět, že mě znáš, jaký mám k papání veeelmi kladný vztah :grinning: Na taťku u porodu jsem se tam zatím neptala. Ale zeptala jsem se na to známé - rodila jí tam císařem dcera a prý to nešlo. Ale mě napadlo, jestli konkrétně u nich k tomu nebyl nějakej special důvod. Zeptám se v ten pátek. Každopádně ten pán, co s ním bydlím, byl dost přešlej z toho, že by tam neměl být, prý se těšil. Ale když jsem mu řekla, že hnedka potom bude moct určitě vidět prcka i mě, tak se uklidnil.

A holky, díky za držení palečků!!! Musím říct, že jsem víc v klidu než když mi začala odcházet ta zátka - to člověk neví, jestli to přijde za týden nebo dva nebo jak... Takhle aspoň vím, že mi řeknou určitý den a basta fidli :wink: A v neposlední řadě - manža bude vědět, odkdy si má vzít dovolenou :grinning:
7. kvě 2008 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petul.a: záleží na porodnici. Někde může být tatínek u porodu, když je to CŘ s lokální anestézií. Když je to v celkové, tak je to stejně jedno :sweat_smile: . Ale taky si myslim, že třeba v Hořovicích to nejde a v Motole ano.
A kdy myslíš, že ti termín dají? V pondělí? Teď si ještě můžeš užívat pěkného počasí. Pak ani nebudeš vědět, kolikátého je :grinning: .
8. kvě 2008 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynka, to nevím ani teď :sweat_smile: Manža mi to pomotává, no uznej: ve svátek je na kšeftě (takže je to jako by byl v práci), v pátek má dovolenou, v sobotu na kšeftě... No mám já pak vědět, co je vůbec za den? Ten termín mi určo dají na později, protože ve středu mám jít do poradny a pak si ještě musím vyběhat předoperační. Ty jo, to bude hustý, stihnout to, aby to bylo ještě před TP. Na tu přítomnost taťuldy u císaře se zítra zeptám. Ale i kdyby tam nemohl být, tak po narození mu prcka ukážou, ne?
8. kvě 2008 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petul.a: no jasně a možná dřív než tobě :wink:
8. kvě 2008 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, mozem sa opytat na zdravotny preukaz dietata, co ste dostali v porodnici. To vam do neho doktori aj nieco pisu? tie rozmery a tak... My mame preuzkazy 2 a v ziadnom nic nemame.. :frowning2: tak neviem, ci si to tam mam pisat sama..... alebo co s tym je...
8. kvě 2008 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Siguska: my v ZP nemáme kromě výpisků z porodnice nic, pak je tam vložený očkovací průkaz a tam píše vakcíny dětská doktorka. To je vše :unamused: .
8. kvě 2008 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Holky, musím se s vámi podělit o dnešní zážitky. Měla jsem jet do porodky JEN na ultrazvuk. Takže tedy: v 9.30 jsme byli na místě, ale na UZV jsem se dostala tak nějak po 10. Pak nás poslali na monitor. Tam jsme čekali znovu, pak mi ho natáčeli místo 20 minut 40, protože to chvíli natáčelo moje srdce místo Plaváčkova. No, a pak nás poslali ještě na poradnu. Tam jsme čekali 2 HODINY jen na to, než mě sestra zapsala. A čeká se tam ve stoje :angry: V 1 se sestra zvedla, vzala si od nás průkazky a řekla, že jde na oběd, protože by jí ho jinak nedali. A nechala nás tam stát, i když tam viděla těhule s bříškama (mimochodem taky hladový, protože od těch půl desáté jsme tam byly všechny). Mezitím odešel doktor k neodkladnému případu. Měl se vrátit ve 13.15, ale sestra řekla, že to má poradu (je to primář), takže vůbec neví, jak to bude. Objednat na jindy nešlo - prostě neobjednávají. No, tak mě teda pak vzala ta sestra přednostně. Jenže potom tam zas nebyl ten doktor, takže na řadu jsem šla kolem druhé hodiny. Jo, a doktorka na UZV mi řekla, že mimi nemá 3600 gramů, ale 3080, a jaký prý je můj názor na toho císaře. Nakonec se taky přiklonila k tomu, že teda jo (mimi je prý štíhlé, ale má velkou hlavičku). A pan primář byl názoru zcela opačného - že prý bych normální porod koncem pánevním zvládla atd. Nakonec jsme teda domluvili termín 19. 5. (na manžův svátek :sweat_smile:), s tím, že bych 16. nastoupila s předoperačníma vyšetřeníma, pustili by mě na víkend domů a v ponděli by to udělali. JENŽE: Naměřili mi vyšší tlak. Třikrát po sobě. Aby ne, když tam člověk trčí od rána, je hladovej, nasranej... a ještě si chytře dá kafe, že... Ale pan doktor byl neoblomný a řekl, že mám přijet na přeměření, buďto dneska večer nebo zítra dopoledne. Já pak ještě volala té naší známé doktorce a ona řekla, ať jedu zítra, nechám si natočit znovu monitor a ať mi změří tlak tam, že jak ty maminy leží 20 minut v klídku na monitoru, tak pak mívají tlak pěkný. No, holky, takže kdybych se od zítra neozývala, tak jsem ve špitále :angry: Pěkně mě to vykolejilo. Až teď jsem se trošku uklidnila, ale přijde mi, že ten dnešní dne se mi snad jen zdál.
9. kvě 2008 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,taky jsem z Berouna v 15.týdnu s dvojčátky :o)
9. kvě 2008 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, chcem sa spytat, ci nebude vadit ak sa pridam, pred mesiacom sme sa s manzelom prestahovali do Berouna a vobec nikoho tu nepoznam....a uz ma nebavi byt porad samotna... :frowning2:
9. kvě 2008 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vítám nové těhulky - Berouňačky :slight_smile:
9. kvě 2008 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ďakujem, už som pomalu začala trpět samomluvou.... :wink:
9. kvě 2008 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mariap, a ty bydlíš přímo v Berouně? A přesně kde, jestli to smíme vědět?
9. kvě 2008 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Presne tak, priamo v Brenoune, na Košťálkové
9. kvě 2008 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petul.a, čítala som tvoje úžasné zážitky z dnešného dňa u doktora, až mi naskočila husí kůže, kde se chystáš rodit? Ja som si na doporučení mojej doktorky z Brna našla novú doktorku v Praze, ale vobec nemam šajnu kam do porodnice. Stejnak už je dost pozde na registraciu do nejaké pražské porodnice a četla sem pozitívne ohlasy na Hořovice...tak by som sa chcela mrknúť tam. Budem ale vďačná za rady a pripomínky...
9. kvě 2008 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mari, já bydlela kousek od Košťálkové, teď jsem v Králováku.

Já se chystám rodit v Hořovicích. Ty úžasné zážitky jsou sice odtamtud, ale může za ně sestra z ambulance, ne z porodnice, tam je to fajn. To se nestresuj, tam jsou strašně milí. A registrace není potřeba, říkali to mně a zrovna dneska i nějaké další skoromamině :wink:
9. kvě 2008 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je fajn, dik za ukludnenie. V ktorom tyzdni si tam začala chodit na kontroly aj do porodnice?

Inak, co sa tyka Berouna, tak mi to tu pride zatial strasne cizi, som si nemyslela, ze to bude tak tazke, zvlast, ked je clovek porad doma...a vobec nikoho tu neznam :unamused:
9. kvě 2008 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky - zvlášť ty nové pikolka1 a mariap :slight_smile: !

Petul.a: no, je to síla, co píšeš :angry: , nevím, jestli tě trochu uklidní, že je to podobně snad v každé nemocnici se vším. Hlavně po devíti měsících už toho má člověk plné kecky a ve finále to ani nemůže jít hladce. Ale zato odměna je báječná :dizzy_face: , takže se drž :wink: !

My si dnes užívaly krásného počasí, byla jsem za kamarádkou a u rodičů. Všude byla nezvyklá pohoda a Heduška byla moc hodná :slight_smile: .
9. kvě 2008 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mari, já tam šla v podstatě o své vlastní vůli, můj doktor by mě tam byl poslal až příští týden. Ale jednák řekl, že mimčo je opačně a podle něj velké (takže půjde ven císařem) a jednak jsem věděla, že od 38tt by se mělo chodit na monitor. No, tak jsem si tam došla sama o týden dřív, než by mě tam poslal on. Sami se divili, že jsem tam ještě nebyla.

Píšeš, že jsi v Berouně teprve měsíc. To se neboj, že by ses tu cítila sama. Poznáš určitě plno lidí. A od čeho máš koníka, že... :wink: Pak se třeba můžeme sejít i s miminkama, když budeš chtít. V Berouně je prima cukrárna, uzpůsobená dětičkám...
9. kvě 2008 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ked som citala, co pisala Petula, tak som si predstavovala seba na jej mieste....a ja mam taky mensi problem, ze akonahle niekde stojim dlhsie ako cca 5 minut, tak idem k zemi....no asi by sa na mne dobre pobavili, alebo by ma prekrocili cestou na obed a nechali lezat.....? :grinning:
9. kvě 2008 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
To si buď jistá, že TAHLE sestra by tě překročila :grinning: Aby jí náhodou neuteklo jídlo. Mimochodem, jak procházela kolem té fronty pacientek s tím, že by jí nedali oběd, tak můj manža utrousil "Ono by ti to neškodilo" :grinning: Naštěstí až když zavřela dveře. Paní je totiž malinko těžkotonážní.
9. kvě 2008 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: skoda, ze to nepocula, to je ale priserny pristup,
ja som bola štastná, že som našla v Prahe jak super doktorku, tak sestričku. Len by som potrebovala nájsť ešte obvoďáka a zubáka...koho by ste mi holky odporučili?
9. kvě 2008 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda asi najlepsie v Beroune
9. kvě 2008 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, holky!
Peťo tak to je ten tvůj docela kliďas, když nás nechali čekat v Motole 2 hodky tak jsem myslela, že manža vzteky sežere staniční :grinning: Jinka opravdu ti ten dnešek nezávidím, já bych tam chcípla, kort tenkrát s těma 26kg navíc :sweat_smile:
Jo a vítám nové tváře (vlastně ještě bez tváře :sweat_smile: ) ale jen ať nás tu je vícero :wink:
Pikolko ty brďo dvojčata, no to nevím jestli mám gratulovat nebo něco jiného :grinning: Ba ne gratuluji :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Mariap jseš v Berouně jen měsíc, to je samozřejmé že se cítíš sama, já bych na tom byla stejně, ale jak říká Peťule není problém se domluvit na srazíku :wink: abys poznala i lidi z okolí!
Jinak zubáka v berouně dobrého neznám, já je hlavně nemám ráda tak je 100% ignoruji a jen když se hlásí problém tak hledám a hledám :sweat_smile: a s obvoďáky je to těžké skoro všici mají plno, ale doporučuji zajít do Medicentra a poptat se třeba na recepci :wink:
9. kvě 2008 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, můj a kliďas? Se šel vyřvat ven :grinning:
9. kvě 2008 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petulo, Kasli....diky moc, urcite rada uvidim mile nove tvare...(najlepsie tehotne, alebo s miminkama :slight_smile: ). U nas doma je klidas spis manzel, takze tu sesricku by som asi "sezrala" ja :sunglasses:
9. kvě 2008 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já sice znám dobrýho zubaře, ale mám pocit, že má plno. No, ale za zeptání nic nedáš. Je přímo na sídlišti (v tom dvoře, jak je pošta) - MUDr. Holický.
9. kvě 2008 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petulo, tak zrovna dnes som sla okolo a okukovala som cedulu na dverich, diky za tip.
9. kvě 2008 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Není zač. Holky, ještě pro zasmání. Jak jsme přišli konečně domů po tom příšerným zážitku, tak manža zapěl: "To zas byl den, to byl kolotoč..." :grinning:
9. kvě 2008 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek