• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Tak to jsem zvědavá kdy tam pošle mě :sweat_smile:
28. srp 2007 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já jsem už na monitoru byla :grinning: , ale jen díky tomu, že jsem zaparkovala svoje služební auto do svodidel :frowning2: . To je taky důvod, proč jsme museli rozjet trošku dřív než jsme plánovali nákup vlastního.

Jinak je monitor moc hezký zážitek. Slyšet takhle nahlas jak tluče prckovi drdíčko je úžasný. Je to jak když kluše kůň. :slight_smile:

Normálně se to dělá až když je miminko skutečně velké a nemůže se v bříšku moc hýbat, jinak zpod té sondičky uteče a nebo se vůvec nenechá chytit. Ten můj se nechal :grinning: , tak jsem ho slyšela. Hned jsem volala manželovi, aby si to taky poslechl.
28. srp 2007 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne a to tě nikdo neupozornil, že do svodidel se neparkuje :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Holky je¨šte tři dny v práci, chjo to je dlouhá doba!!
29. srp 2007 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli, vydrž! Mě zbývá mnohem dýl a to tu momentálně nemám moc co dělat, takže se to táhne.

Stále nevím, jestli mám nastoupit 6 nebo 8 týdnů před termínem. Taky jsi se nemohla rozhodnout?

A už máš nakoupené oblečky, kočárek, postýlku atd?
29. srp 2007 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne já také nevěděla jestli 6 nebo 8, ale nakonec to pupík rozhodl za mě! Bohužel musím opravdu v práci sedět 8hodina na zadku a moc se pohybovat nemůžu, jelikož jsem na telefonech a to a sezení je poslední dobou opravdu namáhavé. Takže představa další 2 týdnů v práci mě na prosto odrazovala!! A hlavně malej protestoval :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jináč co se týká výbavičky, tak až na pár maličkostí už snad máme všechno. Pár věci mi ještě příjde, co mám naobjednané z netu a akorát nám chybí chůvičky, ty už máme vybrané, jen se manža jukne, kde by se daly sehnat trošku levněji :wink: Kočárek a postýlku už mám, přebalovák také a věci na malého jsme hodně podědila od tetky co mám 14měsíčního klučinu doma, takže kupuji jen to co se mi líbí na parádu :grinning: Dyštak jukni do Alba na fotky :wink:
29. srp 2007 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Do alb jsem zatím jen tak nakoukla, budu to muset napravit až vklidu doma.

Taky hodně věcí podědím (postýlku například ještě po sobě :grinning: ), ale přece jen budu muset pár věcí koupit. Má se s nákupama začít až tak po 24tt, takže jsem se musela stále krotit a teď když už bych mohla tak zase nevím kde začít.

U nás v práci jsme momentálně 4 těhule a všechny máme téměř stejný termín. Jedna se na to tady už vykašlala a je na rizikovým a zbývající dvě chtějí odejít těch 8 týdnů před termínem, což mě dost láme. Zatím se ještě cítím docela dobře, ale hlavně mě to tu už nebaví. Projekt, na kterým jsem dělala celé 2 roky jsme dnes odeslali a já nevím co na mě šéfové na ten zbývající čas vymyslí. Takže se tak na půl nudím a na půl mě to už nebaví. :confounded:
29. srp 2007 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
No mě to tu neba vůbec! Já blbá jsem zhruba před 7 měsíci kývla, že přestoupím na post operátorky, samozřejmě mi tu práci vedení vykreslilo v superlativech a s tučnou odměnou, a tak jsem byla pro! No pak se zjistilo, že jsme těhotná, první co mi nenápadně odejmuli byla ta tučná odměna a druhá věc se objevila záhy a to, že mě ta práce opravdu nabaví. To co jsem dělala minule bylo sice za trest, ale alespoň to bylo záživné. Ale mluvit 8 hodin s blbcema na telefonu mě vážně nebaví :unamused:
29. srp 2007 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli: Tak jsem skoukla tvoje fotečky. Móc hezké. :slight_smile: Byla jsem překvapená jak moc dělá změna účesu. Měla jsem pocit, že na fotce z dovolené je úplně jiná holka. Mě se moc líbila soupravička se žabkama a máš překrásnou postýlku :wink: . Pořizovala jsi si i přebalovací pult?

A budeš používat papírové plenky?
29. srp 2007 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, co dokáže udělat ofina,co :wink:
Přebalovák mám z ikei z kolekce Leskvik ( je to i s komodou), vzhledem k tomu, že z téhle kolekce máme doma už i jiné věci tak jsme do něj šla :slight_smile:

Jináč rozhodně budu používat papírové pleny! Nejsem magor abych prala klasický pleny a ani na to nemám žaludek :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: už máme pár balení koupených, vždy když manža vidí nějakou akci na pleny tak je jak divej a pořád by je kupoval. Má novou mánii :grinning:
30. srp 2007 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
já jsem šla na mateřskou přesně 7 týdnů před TP. Ale ještě před tím jsem byla 3 týdny doma - vybírala jsem si dovolenou. A povím vám, bylo to tak akorát. Jednak dojíždět denně 80 km mi nedělalo moc dobře a jednak jsem si v pohodě stihla všecko doma připravit, sehnat a vyprat bez větších stresů - prostě si to užívám :slight_smile:
Jinak co se týká plen, tak jdu taky do papírovek. Konkrétně Pampersky.
Sice jsou dražší, ale od ségry vím, že jí i malýmu vyhovovaly nejvíc. Ale přesto jsem si pořídila i 30 látkových, ono zpočátku jsou celkem potřeba na všecko - mimi do nich utíráte, podkládáte, atd., tak abych je nemusela prát obden a měla jich dost.
30. srp 2007 v 17:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mámod každých plenek asi 2 balení - Huggies,Pampers a ty teskácké - ty si maminy na koníkovi docela chválily. Takže vyzkouším a uvidím co nám bude vyhovovat :wink:
31. srp 2007 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky, včera jsem byla na návštěvě u kamarádky mé kamarádky a ta má malého 2 měsíčního caparta. Taky říkala, že jí někdo doporučoval ty z tesca, že jsou celkem dobrý a né moc drahý. Tak na tom asi něco bude.

Jinak tahle holčina rodila také v Hořovicích a byla moc spokojená. (To byl koneckonců můj hlavní důvod, proč jsem se vetřela na tu návštěvu. :wink: ) Rodila císařem, ale kojí bez problémů, říkala, že se jí sestřičky věnovali.

ELucinko: Na nějakém předporodním kurzu jsi náhodou nebyla? A nějakou prohlídku sálů v Hořovicích jsi si musela domluvit?
31. srp 2007 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak já se s Vámi dočasně loučím, jelikož končím v práci a dočasně budu mimo provoz :grinning: Ale doufám, že se to vše v krátké době vyřeší. Tak se mějte mooc krásně a Elucinko tobě přeji hladký porod, kdybych tu do té doby ještě nebyla :wink:
Páček
31. srp 2007 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - pa, měj se a když budeš mít možnost, tak se ozvi ať víme, jak jsi na tom :slight_smile:

Grainne - na předporodním kurzu jsem nebyla, stačilo mi, že jsem ve 30tt týden ležela na gyndě - dozvěděla jsem se tam všecko potřebné. Na prohlídce porodních sálů jsem taky nebyla - loni na jaře rodila moje ségra a já s ní byla 2 hodiny po porodu přímo na porodním sále - Dr., která ji rodila je i moje Dr. a tak mě tam propašovala :slight_smile: Takže to tam celkem znám a nebylo třeba, abych tam šla. A stejně tak na šestinedělí. Myslím, že mě tam snad nic nepřekvapí :grinning:
31. srp 2007 v 18:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli: Doufám, že se vám brzy podaří zprovoznit net. A užívej si pohodu a klid dokud to ještě jde. :slight_smile:

ELucinko: Doufám, že jsi neměla nějaké velké komplikace, že jsi byla v nemocnici a že nečekáš žádné komplikace ani u porodu. Jak je prcek natočený? Hlavičkou dolu?
31. srp 2007 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne - od cca 28tt mi hodně tvrdlo bříško, tak si mě tam nechali týden na pozorování, aby zjistili, jestli se tím tvrdnutím nezačínám předčasně otevírat. No a nezačala jsem, tak mě zase pustili domů. Bříško tvrdne pořád, ale já už to přestala řešit a teď už je to úplně fuk, teď už můžu klidně rodit :slight_smile: Jinak prcek už teď je hlavičkou dolů, ale pořád se mi přetáčel a ještě v 36tt měl hlavičku nahoru, teď už snad dal pokoj s těmi cviky a zůstane mi tak. :slight_smile:
1. zář 2007 ve 21:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jsem ráda, že to nebylo nic vážného.

Předpokládám, že tě cpali hořčíkem. Pokud ho stále ještě bereš, tak už ho vysaď. Zabraňuje kontrakcím, což už teď není třeba.

Piješ nějaký osvěčený čajíček?
2. zář 2007 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, grainne, přesně tak, cpali do mě hořčík, ale brala jsem ho pak sama jen do 35tt, teď už ne, nechci tu strašit s bubnem a přenášet až do 43tt :grinning:

Piju maliník, 2 hrnky denně a pak mám nějaký speciální čaj na ulehčení porodu, ale ten se pije až týden před termínem, tak ještě ten týden počkám a potom se do něj pustím. Já jsem celkem na bylinky zvyklá, tak si říkám, že když mi nepomůžou, takl ale určitě neuškodí, třeba po tom maliníku se mi i celkem zlepšilo trávení, takže to neberu jako nutný zlo :slight_smile: A je i celkem dobrej na chuť.
2. zář 2007 ve 21:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já na bylinky taky dám. Holky na diskusi o čajíkách říkaly, jak je to nechutný, ale já normálně přidávám maliník do kde čeho. Pravda, nikdy jsem to nepila samotný. V nejhorším tam přihodím pár kvítků mateřídoušky, aby to hezky vonělo.

Ještě jsem hodně slyšela o lnu. Ten taky zkoušíš?
3. zář 2007 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ten maliník samotný vůbec není špatný, holky, které říkají že ano, asi nikdy nepily takový na příklad urologický nebo žlučníkový, nebo žaludeční čaj s pelyňkem, to jsou teprve dryáky, maliník je náhodou fakt dobrůtka a ani si ho nesladím medem.
Lněné semínko nekonzumuju, ten sliz mi nedělal dobře, měla jsem po něm průjem a protože mám trable s hemoroidy a teď se mi to zhoršilo, tak jsem to vysadila úplně a už to ani zkoušet nebudu. Já jsem po dvou těžkých operačkách břicha - střeva - takže v tomhle směru raději moc neexperimentuju, mám plné břicho srůstů a sklon ke kolikám, takže bylinky ve formě čajů ano, ale jinak spíš dietka :slight_smile:
3. zář 2007 v 17:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
To sis asi už s doktory užila své, co. :frowning2: Já naštěstí takové trable nemám. Ale rodinné dispozice k hemeroidům a už pravděpodobně i lehčí potíže tohoto druhu ano. Švagrová mi doporučila krém s dubovou kůrou, tak jsem si to zrovna dnes koupila (máš s tím zkušenost?) a taky si slibuju, že si zaseju pohanku a budu pojídat ascorutin v přírodní formě :grinning: , ať zpevním před porodem trošku cévy.

Mohla bys mě prosím popsat, jak vypadá takové tvrdnutí bříška? Několikrát se mě různí lidé ptali a já jim nebyla sto odpovědět.
3. zář 2007 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně hemeroidy začaly trápit někdy před 5 lety, zničeho nic. Od začátku jsem na ně používala na doporučení svého Dr. mastičku FAKTU - mají ji bez předpisu v lékárně, stojí kolem 50,- a je fakt skvělá. Gel z dubové kůry je tak fajn, ale zabírá spíš fakt v počátcích, kdy cítíš jen mírně, že tam něco není v pořádku. Když už jsou pak bolesti, tak jedině FAKTU. Jinak, když to bolí jak "sviňa" - v akutním stadiu - denně večer udělám odvar z dubový kůry, dám ho vychladit do ledničky a pak si na tamponech tak 20 minut přikládám. Pokaždý po wc (i po malý) oplachuju vlažnou vodou, konečník pak úplně studenou. Mastičku tak cca 4-6x denně. Když to bolí moc, tak FAKTU čípek. Většinou po cca 7-14 dnech to přejde a do tří týdnů zmizí i ty tvrdé bulky, které tam byly. To je "můj" osvědčený recept, doporučuju i po porodu :slight_smile:

Jinak tvrdnutí - mně se vždycky ma břiše udělaly takové dvě veliké boule, jako kdyby se ta děloha obepnula těsně kolem mimi...a celé to ztvrdlo. Teď ke konci už to i docela bolí - a většinou se mi i při tom začne chtít na malou. Po pár vteřinách to poleví. Občas, když je ten stah hodně silný, tak i cítím, že se mi trošku víc rozbuší srdce a nahrne se krev do obličeje, ale ne nijak moc a i to za chvíli odezní. Je to nepříjemný, ale dá se to vydržet. Porod bude horší :slight_smile:
4. zář 2007 ve 14:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to myslím, že my bříško netvrdne. Párkrát mě bolelo v podbřišku, ale to už je dýl a před několika dny mě z ničeho nic začalo bolet celé břicho, jen jsem stála a vydýchávala to (ničeho jiného jsem v dané chvíli nebyla schopna). Naštěstí to po chvilce přešlo a zatím se to neopakovalo. Že by mi nějak opravdu ztvrdlo břicho to ne. Možná se jen předběhl nějaký ten poslíček. :slight_smile:

Díky za info o hemeroidech. Zatím si asi vystačím s tou dubovou kúrou, ale myslím, že po porodu se tvé zkušenosti budou moc hodit. :wink:

Ja trávíš poslední dny před porodem? Prý se už pak moc nedá spát, ale mělo by se.
4. zář 2007 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Paradoxně je mi teď docela fajn, určitě líp, než kolem toho 30tt. Sice mi otékají nohy, ale zvládám to pomocí ElastiQ - relax krému. Je úplně zázračný, taky moc doporučuju. Je to speciálně pro těhule na oteklé nožky :slight_smile:
Spací režim mám celkem pravidelný - většinou chodím do postele okolo 11 večer, pak každé 2 hodiny na WC TOUR - tak jsme s holkama v "zářijovkách" nazvaly naše noční putování čůrat :sweat_smile: Vstávám ráno okolo 7 s manželem, posnídáme, on jde do práce, já znova do pelechu a definitivně vstanu tak v 10. Pak jdu ven, nebo k našim, nebo na kontrolu, nebo na nákup a udělám oběd. Po obědě spím tak od dvou do čtyř. Díky srůstům v břiše nemůžu spát ani na jednom boku, protože mě to děsně bolí, spát na zádech se nedoporučuje, mimi se může zadusit a mně se může zaškrtit nějaká "dolní dutá žíla", či co....takže to řeším tak, že ležím na zádech a jeden bok si podkládám takovým tím dlouhým kojicím polštářem - nemít ho, tak nevím, jak bych ležela. Ten se mi teda hodně vyplatil, spím s ním prakticky od nějakého 4 měsíce. Tašku mám sbalenou, jen ještě musím nachystat věci pro malého, které mi pak Honza donese do porodky, než půjdeme dom.
4. zář 2007 ve 22:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, mě bylo asi nejhůř na začátku. To jsem myslela, že padnu únavou. V podstatě jsem to prospala. A to jsem jinak dost aktivní a válení v posteli nesnáším. Po tom 12tt to začalo být zase normální.

Já se teď cítím skoro jako před těhu, jen se mi v břiše hýbe takový malý vetřelec. :grinning: Prcek je hodně živý, ale v noci to buď zaspím nebo spí taky. Momentálně nejvíc vyvádí kolem 13 - 14 h. To mi úplně nadskakuje břicho. :grinning:

Noční wc tour ( hezký termín :grinning: )se teď kupodivu umoudřili a cestuju jen jednou za noc. :slight_smile: Zato přes den se neustále rozhlížím, kam bych mohla odskočit. :confounded:

Momentálně mi dělá trošku starost váha. Už jsem přibrala 7kg. Tak trochu jsem doufala, že to budu nějak držet spíš lehce pod průměrem. Nebyla jsem sice nikdy vyloženě tlustá, ale ke štíhlé sportovní postavě jsem měla přece jen daleko. Nerada bych, aby se to nějak dramaticky změnilo k horšímu. Jak jsi na tom ty?
5. zář 2007 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, o váze mi ani nemluv...já měřím 173 cm, moje normální váha je cca 62kg, postava spíš štíhlá, sportovní - kalhoty jsem měla velikost 36, některé maximálně 38. Těhotenství jsem začínala po vánocích, kdy jsem měla 65kg. A k dnešku už mám +20kg! :astonished: :astonished: :astonished:
Když jsem nabrala 12, říkala jsem si - už mi to celkem stačí...pak jsem zůstala doma a to byl konec, šla jsem přesně 1kg/týden a jde to pořád.Takže to celkem vidím na těch +22kg. Spravila jsem se hlavně na zadku a ve stehnách, připadám si jak ta Fiona ze Shreka :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: Ale moje Dr. říká, že mám v sobě hlavně dost vody a že to shodím, tak jí věřím.... Doufejme., že lítání okolo prcka mi v tom helfne :slight_smile:
5. zář 2007 ve 23:27  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a já doufala, že se na konci už tak nepřibírá. :frowning2: :wink:

Ale myslím, že u štíhlé holky není +20kg nijak tragický. Ostatně dle mého manžela Fiona zelená vypadá daleko líp než lidská. :grinning:

Několikrát jsem mrkla na diskusi ohledně přibírání a vždycky mě to spíš naštvalo. Měla jsem pocit, že si tam povídají z poloviny hysterické anorektičky. :angry:
Jedné z nich dokonce nějaký doktor říkal, že se má přibrat jen 8 - 9 kg, že to odpovídá mimču+vodě+... Chytrák! :angry: Počítat umím taky. Bohužel pan doktor si neuvědomuje, že těhotenství není exaktní věda a že matka příroda to prostě tak zařídila, že tělo ženy se v těhotenství snaží přibrat a proti tomu se občas dost těžko něco dělá. To bysme musely držet dietu. :confounded:
6. zář 2007 v 06:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, přesně tak, máš recht! Taky jsem si říkala, že v té diskusi o přibírání jsou snad samé praštěné modelky...Třeba já se rozhodně nepřecpávám, ani se necpu nesmyslama, prostě normálně a pravidelně jím. Je fakt, že mi mnohem víc, než dřív, chutná sladký. Ale když jsem o tom mluvila s Dr., tak říkala, že tělo si fakt řekne, co potřebuje a že pokud nemám problémy s metabolismem cukrů, které by se projevily třeba těhu cukrovkou, tak mám fakt jíst to, nač mám chuť. Taky jsem to ze začátku řešila, ale já se spíš bála jednak té cukrovky (moje ségra ji v těhotenství měla) a pak taky toho, abych neměla v břiše nějakého obříka přes 4 kg, kdo by to rodil, že jo :slight_smile: Ale teď už to prostě neřeším. Strije, co mám na zadku a stehnech snad časem trošku vyblednou, na břiše nic nemám.
Mimochodem, moje ségra přibrala za celé těhu jen 6,5kg. Od 26tt měla dietu kvůli cukrovce, takže ve finále ještě 1kg zhubla. Malej měl 3,41kg. Z porodnice odcházela ještě o 2 kg lehčí, než když otěhotněla. Plně kojila až do malýho 7 měsíců a v noci kojí ještě teď, malýmu je rok a půl.
Je stejně vysoká jako já a váží něco málo přes 50kg. Vypadá jako kostra potažená kůží a pěkně ji to štve. Navíc malej je nespavec, takže je fakt docela vyflusaná. Po porodu dostala první menzes až teď před 3 týdny - dr. říká, že je to z toho, jak je hubená. Takže ona je na prášky z toho jak je hubená a jak nemůže přibrat :slight_smile: on si prostě člověk nevybere, příroda si stejnak udělá, co chce :slight_smile:
6. zář 2007 v 08:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, taky mám strach jak bude prcek velký. :unamused: Myslím, že by mi docela stačilo, kdyby měl kolem 3 kg. Ale nemyslím, že by to záleželo na tom, jak moc ženská přibere (tedy pokud vyloženě nehladoví). Spoustě holek, co moc nepřibraly, se narodili macíci a naopak. Akorát jsem slyšela, že se rodí větší mimi po mamavitu. Takže radši beru Calibrum a jen polovinu doporučené dávky. :wink:

No a ono možná ještě víc než na váze mimča záleží na tom jak má velkou hlavičku. My máme oba s manželem hlavu docela velkou :confounded: , tak mám lehké obavy.

Tvoje sestra se dá určitě dokupy, jen co se bude moci trochu prospat. :wink:
6. zář 2007 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já beru mamavit, ale ne každý den, jen cca každý 3. den. Je to spíš proto, že moc nemůžu žádné čertvé ovoce, protože mi to pak v břiše kvasí a mám šílený křeče - to ty moje blbý střeva. :frowning2: Třeba takový nektarinky a broskve jsou pro mě doslova jed, a to mi dřív taaak chutnaly, smůla... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
S tou hlavičkou - mám taky docela bobky, já ji měla dost velkou. Honza ne, to byl drobek - 2,90kg, pohodička. Já jsem sice měla jen 3,20, ale palici jak starosta, mamče museli doslova skákat po břiše, abych prolezla, tak mám taky obavy..
Jo, ségře chybí spánek, to je fakt...malej se budí v průměru 4x za noc, je to na palici .
6. zář 2007 ve 22:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek