• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Maria-a copak jsi si dala?? :grinning: :grinning:

Dneska jsem neodolala a zakoupila Barilu (mňaaam).Marťásek bude mít čoko mlíčko. :sweat_smile:
16. kvě 2008 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, musím se pochlubit. Byli jsme se Šmoulíkem samy v bazénu. :slight_smile: Bylo to moc fajn a prcek byl statečný a nakonec se mu to i líbilo. :slight_smile:
16. kvě 2008 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mlsná ma vyhnala do obchodu a za trest som po ceste nazad poriadne zmokla, lebo som si inteligentne nevzala destník. Ale stálo to za to. Dala som si dobru zmrzlinku oriešky....mnam, tie ja možem po kilách.
Grainne, kam chodíš do bazénu? A to ste tam boli fakt úplne sami?
16. kvě 2008 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vyrazili jsme normálně do berounskýho bazénu s manželem a prckem. Zvládli jsme to myslím dobře. Bylo to samozřejmě trošku organizačně náročné, ale dalo se to zvládnout. Měla jsem jen trochu obavy, abychom něco nepokazili a pak se Kryštof nebál vody, ale myslím, že to dopadlo dobře. :slight_smile: Nijak jsme to nepřeháněli. :wink: Ale i tak se chystám na nějaký kurz plavání s miminky, rozhodně netuším jak bych ho měla třeba naučit zadržovat dech a potápět se a hlavně si myslím, že bych přišla o tu srandu ve skupince mamin s děcky. :grinning: A o to bych se nerada nechala připravit. :wink:
16. kvě 2008 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim, to Kryštof má čoko mlíčko každý den. :grinning:
16. kvě 2008 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - koukala jsem ti do albíčka. Plavání v Ploutvičce vypadá super! Jen mě štvou s tím pořadníkem, asi si najdu nějaké jiné plavání, tam v nejbližší době nemám šanci. :frowning2: Jaké máš zážitky?

A přidala jsem d albíčka fotečku Kryštofa s Martínkem od Marcim. :wink:
16. kvě 2008 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Graine-tak jste bazén fakt absolvovali.To seš odvážná.Možná víc statečná než malej.Třeba by jsme se příště taky přidali ?:sweat_smile: Jinak fotky máš hezké.Koukám že Ergo sluší i tatínkovi.No na fotkách to vypadá suprově. :slight_smile:
Taky jsme pěkně zmokli.Opět jsme šli ze školky v dešti :angry: .
Čokoláda byla mňamkózní.Ale zmrzkou s oříšky...to bych taky nepohrdla. :grinning:
16. kvě 2008 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko, ja by som chcela tiež chodiť plávať s mimouškem a keď čítam o poradníkoch....nemala by som sa už zapísať teraz??? :grinning: :grinning: To som zvedavá, čo by mi povedali ne to, keby som sa tam dovalila s bruchom, že sa teda predbežne hlásim....možno by mi dali aj nejakú slevu, jak sa to robí v cestovkách, keď si človek dovču pomaly rok dopredu :wink:
17. kvě 2008 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!
To aby ses na plavání nechala zapsat skutečně už teď :grinning: ,aby jste už byly v pořadníku...
S tou slevou to je hezký :grinning: :grinning: :grinning: A znáš tohle: "Nechci slevu zadarmo!" - Šimek :grinning:
17. kvě 2008 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne zážitky z plavání jsou super, lekce od lekci je Vojta suprovější :wink: A před tebou smekám, že ses nebála jít s Kryštofem do normál bazénu :astonished:
Mariap tak to zkus, alespoň bysme nebyli v Ploutvičce jediná rarita, z nás si všichni dělali legraci, že malej se narodil a ten den už ho tam tetka zaregistrovala na plavání + naše přímení a pamatují si nás tam všichni :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. kvě 2008 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak my sme zapisany do Ploutvicky tiez, dufam ze nas aj prijmu.Ako je to s Kytkou v Beroune.
Potrebujem radu ( zase :slight_smile:: vyzera to ze nam mliecko pomaly konci :cry: , a potrebujem zvysit produkciu :wink:.A to som mala take mnozstvo mlieka, ze som musela odsavat, aj tak som mala zapaly prsnika, zatvrdliny atd. A minuly tyzden v pondelok som este musela odsat a odvtedy sa mi nestalo ze by som citila, ze sa mi nalieva prsnik.
Nieco som citala a robim co sa da: pijem caj na podporu tvorby mlieka, beriem homeopatika, prikladam maleho co najcastejsie, odsavam po kazdom kojeni - aj ked minimum, tak cca 20 ml, jem zaprazene polievky, pijem hroznovu stavu, vela mineralok. Ak mate este nejake babske recepty, prosim sem s nimi, som ochotna urobit cokolvek.
Dakujem
17. kvě 2008 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulo myslím,že děláš,co můžeš.My jsme ve 3 měsících měly taky krizi.Trvalo to asi 14 dní,ale upravilo se to.Třeba to Filípek všechno vypije.Pokud nemá nějaké výrazné snížení váhy,tak to bude dobré.Jen vydržet.V tomhle období děti hodně rostou,ale to určitě víš...Vydrž!!!Chce to klid a věřit si.To zvládneš!!! :wink: :dizzy_face:
17. kvě 2008 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulko, to že už se ti tak nenalívají prsa a nedělají se ti zatvrdliny ještě vůbec nemusí znamenat že máš málo mlíčka! :wink: Prsa se po určité době kojení přizpůsobí, takže třeba už přestaneš potřebovat vložky do podprsenky. :wink: To mi říkala jedna laktační poradkyně a spousta mých kojících kamarádek v tomhle období má podobné zkušenosti. Je to úplně normální a vůbec nic se neděje. Mě v téhle době začly trable s bojkotem kojení. Zpětně jsem zjistila, že už se mi tak snadno mléko nespouští a to je důvod proč se Kryštof u toho začal strašně rozčilovat. Zlepšilo se to až téměř po měsíci (konečně si zvykl, že musí nějakou dobu tahat než to začne téct :grinning: ) a i tak mi občas u toho zlobí i teď po 2 měsících. A po každém kojení řve, že by si dal ještě, ale už to neteče( a to kojím z obou prsou!). A i přes všechny tyhle trable má už téměř 7,5kg, takže to vypadá, že do půl roka ten dvojnásobek váhy dáme. :sweat_smile:
Nikdy se mi nepodařilo odstříkat víc než 30 ml z obou prsou PŘED kojením! Po kojení neodstříkám VŮBEC NIC!
Takže hlavně KLID! Já moc dobře vím, že je to to nejtěžší, ale to nejdůležitější. Mlíko jen tak neztratíš, neboj. On si to prcek ohlídá, aby měl dost jídla. Hlavně mu nedávej flašku, aby si na to nezvykl. :wink:
Jinak prý na zvýšení tvorby mléka ještě pomáhá melta a sezam. :wink:
18. kvě 2008 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé Janulko, pěkné fotečky. To chodíš in-linit k Berounce? Nemohla bych se přidat?
18. kvě 2008 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak presne ako pisete je to u mna. Fuuu, to som si teda oddychla. Trva to uz presne 14 dní ako pise Marcim a Grainne - presne ako Kryštof toto iste robi Filip. Netecie mu to tak lahko tak proste sa vykasle tahat. ale flasu nedostane !! :angry: Tiez kojim z oboch prs, tiez neodsajem pred kojenim viac ako 30 a po kojeni trochu. Ale je fakt ze vaha mu rastie,má 6,2kg, nespokojny nevyzera byt lebo sa vyhra a vykeca aj vyusmieva.
Hlavne ze je to normalne a nemusim sa stresovat. Juuuuj, ani neviete ako ste ma potesili. :wink:
Grainne - ano chodime k Berounce, budem rada ak budem mat spolocnost, mozme sa dohodnut niekedy bud.tyzden prip. ten dalsi tyzden lebo ma byt chladno.
Holky kto sa chce pridat? Bude zabava. :slight_smile: :grinning:
18. kvě 2008 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všechny! :slight_smile:
Vy jste tedy aktivní.

Dneska je totálně hnusně, že se snad ani na chvilku nedostanem ven a to je u nás velký nezvyk. Včera přijela na návštěvu kamarádka, tak jsme si udělaly super den :dizzy_face: . Ovšem jak se měnilo počasí, tak v noci Hedula pěkně vyváděla :rolling_eyes: , ale ať si sousedi užijou, jsou hrozně hluční a kolikrát jí probudí! :angry:

Grainne, chtěla jsem se zeptat, jak jste to do bazénu udělali s "plavkama"? Měl junior normální plavečky nebo takovou tu plenku jednorázovou na koupání, či šel naostro? :grinning: My se s kamarádkou a dětma chystáme taky, tak abych byla v obraze. Vím, že třeba na ty kurzy plavání musí mít děti normální plavky :sweat_smile: .

Janul: s tím kojením je to určitě o psychice. Mně začalo slábnout mlíko, když jsem měla nervy se školou. A když maminka má pocit, že mlíko nestačí nebo dochází, tak si s tím dělá starosti a vlastně proto se tolik netvoří. Takže se snaž být v pohodě :wink: .
18. kvě 2008 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!
Holky to jste dobrý...to já bych se na in-linech asi zabila :grinning: :grinning: :grinning: Naposledy jsem na obyč. bruslích stála před mnoha a mnoha lety...Snad někdy ve škole... :grinning: :grinning: :sweat_smile:
Tak sportu zdar,zdar,zdar!!! :grinning:
18. kvě 2008 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulko, teď to tedy fakt na inlinky moc nevypadá. Až se zlepší počasí a bude se ti to hodit, tak mi písni do IP a domluvíme se. :wink:
Berynko, my měli tu plavací plínku z DM. Teoreticky mě to přišlo nejlepší řešení, když se prcek počůrá, tak to nejde do vody. Realita je ale poněkud jiná. Zas tak dokonale to netěsní, takže se plínka nasákla vodou z bazénu. :angry: Takže měl prdelku pěkně v mokru. :angry: Proč se musí mít na kurzech plavky? :confused: Kamarádka na jeden chodila a používala právě tyhle jednorázovky z DM, ale nebylo to v Berouně.
18. kvě 2008 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim, však já se taky na tom pěkně plácám. :grinning: Už jsem na tom stála DVAKRÁT!!! :grinning: :wink:
Do bazénu můžem určo vyrazit společně. :wink:
18. kvě 2008 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zaujali ma tie in-liny pri Berounce:slight_smile:, nieže by som sa na ne chystala v momentálnom stave, ale v Brne som bola zvyknutá v lete na nich stáť skoro každý deň. Pri Berounce som sa bola prejsť (ale iba kúsok) a nepostrehla som tam...chodník na brusličky. Je tam niekde dlhšia trasa, čo by sa dala absolvovať na bruslích?
18. kvě 2008 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mariap, silnička je tam asi tak rok a půl. Tak záleží, kdy jsi se tam byla projít a taky jestli mluvíme o tom samém místě. :sweat_smile:
Já mám odtamtud jednu fotku v albíčku (tu na kolech) a Janulka na bruslích. :wink:
18. kvě 2008 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bolo to nedávno, aká je dlhá tá silnička? :wink: Na tvoje fotky som pozerala, moc vám to tam slušelo :dizzy_face:
18. kvě 2008 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Budem to musieť poriadne preskúmať :slight_smile:
18. kvě 2008 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky! jdu vás pozdravit :wink:
do dnešního dne jsme si užívali hezkého počasíčka venku, tak nebylo moc času na mk :wink: dnes sedím celý den doma a malá je protivná jak činže :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale asi zoubky :confounded:
ve čtvrtek jsme byly prvně na plavání v té kytce a celkem fajn. je to teda hrozný chaos s organizaci než se dostaneme do bazena. :sweat_smile: ale pak je to tam hezké. a máme normálně jednorázové plavečky a nikdo nic nenamítal. je pravda že zadeček měla mokrý ale to bude mít i v těch látkových ale asi jde spíš o to aby se zabránilo nějaké nehodě :wink:
Janulko držím palečky s mlíčkem, hlavně se snaž bez flašky (když nebude moc plakat), protože pak to je začátek konce. znám z vlastního případu, kojila jsem jenom 4měs. :cry: pak už z prsa nechtěla vůbec, protože to holt tolik neteklo :sweat_smile:
a myslím že u nás v diskuzi si hodně holky chválili právě ty homeo nějaké ricinus něco :sweat_smile:
18. kvě 2008 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne-tak to jsem si myslela,že ty plíny jsou utěsněné a vodu nepoberou :fearful: .Jinak my jsme na plavání používali klasické malé slipečky a to hlavně z toho důvodu,aby kolem nás neplavaly bobečky :grinning: .
18. kvě 2008 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne já chtěla také dávat Vojťasovi jednorázovky, ale naše tetka z Ploutvičky nám doporučila normální, že je to pro ty mrňata lepčí než ta jednorázovka! Jinak jak píše Marcim je to hlavne kvůli bobečkům, čůrání prý nevadí! Hlavně mimísci to čůrání mají ještě čisté :wink: Jak říká můj kamarád panenské :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. kvě 2008 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

moc dakujem za podporu, ukludnilo ma to, tak hadam to bude v pohode.
dobru noc dnes a na zajtra nam prajem krajsie pocasie ako dnes.
18. kvě 2008 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dnes som sa bola pozrieť v porodnici v Hořovicích na informatívnej schodzke a musim povedať, že sa mi tam páčilo. Myslela som na Peťulu, neviete niektorá ako sa má?
19. kvě 2008 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojček! dneska ten kůn nějak nefachal :wink:
mariap a proč si něco neřekla že jdeš do Hořo? mohli jsme se sejít :wink:
19. kvě 2008 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAK JAK JSTE CHTĚLY VĚDĚT JAK SE MÁ PETUL.A - ÚPLNĚ NEJLÍP.OD RÁNA OD 8.41 MÁME BARUNKU.JE TO KUS ŽENSKÉ-3740 GRAMŮ A 52 CM.MNĚ TO DOTEĎ PŘIPADÁ JAKO SEN.A NECHCI TO ZAKŘIKNOUT,ALE ZATÍM MŮŽU HOŘOVICE JEN DOPORUČIT.
19. kvě 2008 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek