• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Ahoj holky,
Marcim-gratulujem k uspesnemu straveniu kase :grinning: :grinning: :grinning: a este v piatok od 10-15.00 hod bude na mestskej hore pohadkový den pre deti. Ale to bude asi skor pre skolkarov.
Grainne - takisto gratulacie, vaha je dobrá :wink:
My mame rymu, kasle, kycha, ale bez teploty, tak len zvlhcujeme vzduch. Vcera ho asi prefuklo.Davam mu aj par kvapiek MM do nosteka, len teraz mi trochu "uslo" a chudak skoro sa utopil v MM :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. kvě 2008 ve 20:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Topit se v MM.... :grinning: :grinning: :grinning: To není špatný. To jsi mě pobavila. :grinning:
Některým miminkům prý pomáhá eukalyptus do aromalampy a lidi si chválí vincentku nebo mořskou vodu do nosíku. :wink: Ať se brzy uzdravíte. :wink: A doporučuju odsávačku k luxu.
28. kvě 2008 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
No uvidime, soplikov nema az tak vela. A eukalyptus skusim, dik za typ. :wink:
28. kvě 2008 ve 21:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky :slight_smile: !

Janula: my při rýmě dávali tu mořskou vodu a super. Vždycky jsem jí stříkla před i po odsávání. Odsávačku jsme ale měli normální, u té na vysavač si nejsem jistá, jestli je tam nějaká regulace přetlaku :sweat_smile: . Ale kdo jí má, tak si ji chválí, že to odsává hrozně rychle, ani mrňous nestačí brečet :wink: .

Grainne: Kryštůfek je pěkný chlapák, ale už se asi docela pronese, viď? Hedunka měla teď v pondělí 9kg, ale myslim si, že ve skutečnosti je to ještě míň, nebyla zcela vykakaná a byla zrovna po obědě. Tak říká se, že v roce by měl být trojnásobek porodní váhy. Byly jsme i na očkování a zatim pořád dobrý a bulila jen do čekárny :slight_smile: .

Zítra jedeme na oslavu 85.narozenin jedné Hedušiné prababičky (má ještě celkem 4) :grinning: , tak si vás dočtu v pátek.
28. kvě 2008 ve 21:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj fšem!

Nožka je už skoro v pohodě.Včera jsem už absovovala krátkou procházku (školka a zpět) a docela to šlo.Už i Martínka jsem schopna si odnést tak je to dobré.Člověk je takový soběstatnější :dizzy_face:

Grainne-přibírátě hezky :slight_smile: :wink:

Janulo-tak maličký a rýma??Chudinka.Ale za Vincentku n. mořskou vodu se přimlouvám taky.Odsávačku na vysavač jsem si pořídila taky,ale jakmile jsem to doma rozbalila Martínka rýma během dne přešla a tak na zkoušení nebyly ty správné nudle. :grinning: .No jestli to takhle bude fungovat pořád,tak to je zcela bezbolestné :grinning: :grinning: :grinning:
29. kvě 2008 v 07:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Kryštof mi vyvádí i u odsávání vysavačem, ale né kvůli odsávání samotnému, ale spíš že mu něco cpu do nosu. On se u toho strašně mrská, takže ať dělám co dělám, tak ho vždyck rejpnu :angry: , tak se pak příště ošívá a uhýbá o to víc. Takže jsou to takové zápasy ve volném stylu. :wink: Když jsme odsávali poprvé, tak ani nemukl, fakt je to nijak nebolí, ale pak mi začal uhýbat a postupně se z toho staly pěkný boje. :rolling_eyes:
Popravdě si nedokážu představit odsávat bez vysavače na vlastní pohon.

Berynko - teda Heduška měla mega párty!!! :grinning: :grinning: :grinning: Na fotkách vypadá, že si to náležitě užila. :slight_smile:
Mě teď nepřijde, že by byl Kryštof nějak těžký. Jak přibývá postupně, tak se tomu asi nějak přizpůsobím. Ale pamatuju si, že když jsem si ho donesla z porodnice, tak mi těžký připadal a bolely mě ruce a záda. :grinning: :grinning: :grinning: Ha ha ha...
V půl roce by měli mít zhruba dvojnásobek a v roce trojnásobek. Tak nám chybí půl kila. Ale aspoň není tlustý. :sweat_smile:

Tak jdete ještě někdo na to znakování kromě mě a Marcim??? :confused:
29. kvě 2008 v 08:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Berynko - Heduška se má...4 prababičky. To asi nemáš o hlídání nouzy. :wink:
29. kvě 2008 v 08:18  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky, konečně mám chvilku času na internet. Poslední dny byly docela hektické. Jeník nesnáší tyhle vedra a tak špatně spí, pořád by jen pil. Nemůžeme ani nikam vyrazit, protože než dojdu jen na vlak, tak už by zase sosal. No a já a kojení na veřejnosti to teda nejde dohromady :unamused: Zkoušeli jsme dávat i čajík, ale nezabralo to. Doufám, že do pořádného léta si na teplo zvykne.
Jinak už docela přibíráme, jeden čas už nám hrozil příkrm. Ale ustáli jsme to :slight_smile:

Jo holky, musí se do MC Slunečnice na cvičení nějak předem objednávat?
29. kvě 2008 v 10:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Pamuk - jak na co, ale na mimibick nemusíš. Na znakování nepůjdeš?
To já už kojení na veřejnosti fakt vůbec neřeším. Zalezu do nějakého koutka a kojíme. Akorát teď u toho víc kouká kde co lítá. :grinning:
29. kvě 2008 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Pamuk-taky jsme měli krizi a zkusila jsem dát Sunar.Jednak mu ale vůbec nechutnal a strašně se pak kroutil.Tak jsem si řekla,že za to to nestojí a zvládli jsme to.Marťas je savec :grinning: ,tak to vytáhnul.Jinak na veřejnosti jsem už párkrát taky musela kojit a docela jsem se bavila reakcemi lidí.Prostě když je čas jídla,tak si nevyberu a abych ještě letěla zpět domů a měla řvoucí dítě,tak to raději nakrmím venku.Ono to moc není vidět.Seš schovaná za hlavičkou.Horší je,jak píše Grainne,když ho začne zajímat všechno kolem...
Jste moooc šikovní.Určitě to zvládnete.
29. kvě 2008 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
:o)Ahojky,
tak hlásím naší kontrolu šetinedělí:o)) -teda Ondrášek, já jdu až v pondělí....
a jak řekla paní doktroka-je to pěknej chlap :wink: 56 cm a 4720 g (naše míry z porodnice 50 cm a 3190g)
a já letím na dvorek protože už asi vstáváme :slight_smile: :slight_smile:
29. kvě 2008 ve 12:57  • Odpověz  • To se mi líbí
ještě sem se chtěla zeptat-dá se v Berouně koupit kojící tričko?? nevíte kde??dík moc:o)
29. kvě 2008 ve 12:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Kojící tričko??? :confused: To slyším prvně. Co to je?
29. kvě 2008 ve 13:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak l.mysko to som tiez este nepocula. ale je fakt ze v porodnici mala jedna baba taku nocnu kojacu koselu, len jej z toho stale trcali prsia :slight_smile: :grinning: :grinning:
Sopliky sme ustali, este ma trochu ale spal podstatne lepsie. Odsavacku mam klasicku, zatial postacuje. A maly zatial so mnou nebojuje - ale myslim ze to bude cochvila - ale reve akoby ho na noze brali. Bronka hoci bola malinka, mala sily za troch, tak som ju vzdy prisadla, dala so jej rucicky k telu, kolenami pridrzat a tak ma aspon tymi malými nozickami kopala do zadku :grinning: :grinning:
Kojenie na verejnosti neriesim, ako hovori Marcim ked je cas na jedenie, neletim domov. Proste ked musis tak musis. :wink:
29. kvě 2008 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
:o)no já právě bych už taky nechtěla pořád počítat kdy se vrátit domů a tak....našla jsem to na netu a kamarádka si ho strašně chválí.....
dávám sem jeden odkaz jak to vypadá...
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=13205357&tab=2
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=13328782&tab=1
a tak různě:o)mě se to líbí tak sem si říkala že bych si jedno pořídila....
jinak malej nevstával:o))ještě teĎ pěkně chrupká a já sem řekla že ho nechám a budit ho nebudu
protože je to šílený ale nejlíp se mu spinká u vjezdu do dílny-kde dědeček celý den buší do aut,sváří,brousí,běží kompresor-tak tam je mu nejlíp :slight_smile:
29. kvě 2008 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
No jo.Děti si vybírají...Náš malej zásadně v kočárku vytuhne až na tom nejhorším chodníku.Bohužel kolem baráku to máme všechno opraveno :grinning: Takže musím ke konkurenci. :grinning: ..a drndat jinde.
L.misko Ondra je chlapák!!!
29. kvě 2008 v 19:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem zpět. Před chvílí jsme dorazily. Jen jsem dítě ošplíchla a šoupla do hajan :slight_smile:.

Kojící tričko :grinning: :grinning: :grinning: ... tak to já koupila asi za 70Ká u Vietnamců nad horní bránou, když jsem ještě byla těhu, protože bylo volnější přes břicho. Je to jakoby přední díl tílka a přes to jde křížem ještě vrchní část. Občas ho nosím i teď normálně, protože se mi líbí a v těch vedrech se dobře nosí.
Měla jsem od švagrové ještě se stejným patentem půjčenou kojící košili a taky byla bezva.

L.mysko, zkus štěstí v normálních krámech (asi jako já) :slight_smile: , koukala jsem na ty odkazy a to jsou teda pálky :confused: .
Jinak já kojila kdykoli kdekoli. Jednu z prvních akcí si dobře pamatuju, byli jsme na procházce na Hrázi, Hedula baštila a zrovna se tam objevila školka a obsadili sousední houpačky :grinning: .
29. kvě 2008 ve 21:31  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: dobré ránko....-dopoledne:o))
Berinko:O)jo jo vyzkouším to v pondělí v normálních krámech...jdu na gyndu po šestinedělí...tak se tam tak moc netěším-že si pak udělám radost :wink: -možná....
jinak s tou školkou:o)to muselo být fajn....moje sestřenice(bude jí pět) když viděla jak Ondrášek baští, tak si ke mě přisedla a povídá mi: Lenko a ty tam máš jako díru??? - no musela jsem se kousnout:O))
jinak zítra jedeme s Ondráškem a s oddílem na dětskej den do Sedlčan :slight_smile: tak snad bude pěkně, dělají tam moooc
pěknej pohádkovej les-okolo Červenýho hrádku :slight_smile: -ale vypadá to že letos naposled :frowning2: -no třeba si to pořadatelé rozmyslí... tak budu prvně kojit venku :slight_smile:
30. kvě 2008 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí
l.mysko,kde je cervený hradek a ako to tam prebieha? Ja by som mozno isla s Bronkou tiez, hoci ZS v Kralovaku robi den Harryho Pottera tak neviem kam bude chciet ist.
30. kvě 2008 ve 13:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
tak zase po dlouhé době nakukuji, nějak jsem na Vás neměla čas ani náladu
Malej má od úterka horečky, včera jsme byli dokonce na pohotovosti v Motole, protože má tak hnusnou rýmu, že se mu dostal do oušek, no naštěstí nám je nepíchali a dali nám kapičky + v po máme jít na kontrolu k dr. jestli je to OK. No a dneska jsme se měli hlásit u naší mudry jestli jsme v poho a vzhledem k tomu, že na dnešek měl horečky 39 ,tak jsem u ní vyfásli antibiotika po 12hod, že máme náběh na zánět průdušek! Ale reknu vám, že dostat do něj jakýkoli prášek-meducínu je teď očistec, plyve to po mě a když to konečně spolkne tak to pak vyhodí :angry: :frowning2: Už aby to bylo za námi, tohle je hrůza, malej je buďto strašně ufňukanej a nebo totálně odevzdanej, dokonce na mě i spinkal!což normálně nedělá! očíčka má skleněný, no hrůza JO a vůbec nepapáme, příkrmi po mě plive dostanu do něj jen moje mlíčko a toho už je poskrovnu, takže jsem dneska zkoušela dávat snad všechno možné, aby se alespoň trošičku najedl a dostal jsem do něj jen 1/4 dávky kašičky a zhruba půlku přesnídávky :unamused: jinak ani ň
30. kvě 2008 ve 20:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj :slight_smile: .

Kasli, to máte teda "radost". Je mi to líto :frowning2: . Hlavně ať léky rychle zaberou a Vojtíšek je zase ok. Já měla vždycky strach, když Heduška měla rýmu. Ono se to nezdá, ale může z toho být pěkná polízanice :unamused: . Zvlášť v tomhle počasí je to pech a bacilům se daří. To vás asi někdo nakazil :angry: . To nechutenství je vždycky příznak nemoci, ale počkej, jak mu bude lépe, tak vás všechny sní, protože to bude chtít dohnat :slight_smile: .
Když jsem Hedoušovi měla dávat Panadol Baby, tak to byl taky porod. Jen viděla tu dávkovačku, tak zuřila a odtahovala se a to ten Panadol je fakt sladká mňamka.
30. kvě 2008 ve 21:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani,dřív nebyl čas....tady je odkaz na červenej hrádek...je to sice z ruky ale je to tam mocc pěkný
různý pohádkový bytosti+soutěže a odměny+program-děckám se to tam mooc líbilo tak to zopakujeme
je to od 13 hodin
http://www.hrady.cz/index.php?&OID=1814
30. kvě 2008 ve 21:44  • Odpověz  • To se mi líbí
kasli přeju Vám brzký uzdravení...my bojujeme s noční rýmičkou-budí nás plnej nos-přes den nic, tak zkouším
na noc kapičky a na postýlku mokrej kapesník, ale moc to nezabírá, tak se budíme a uspáváme.
30. kvě 2008 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj kočky :wink:
kasli taky přeji Vojtíškovi brzké uzdravení, at mu je zas líp :dizzy_face: a tobě pevné nervy! hrozně se taky bojím až malá onemocní, jak to budu hlavně psychicky zvládat, je to nejhorší když vidíš jak trpí :frowning2:
holky já ještě tenhle rok na dětský den nepůjdu, užijem si až příšti rok :wink:
jinač už přes den moc koně nestíhám, protože jsme furt v trapu :grinning: ale jsem ráda za to hezké počasí :sunglasses: i když dnes byl teda pařák pořádný :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. kvě 2008 ve 21:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Kasli - chudinka Vojtíšek! :cry: :frowning2: Musí být úplně vyřízený. :frowning2: Ještě ty horka k tomu. :astonished: S tím jídlem je to pochopitelný, nemá cenu ho do toho nutit. Ono není ani potřeba aby moc jedl, když je člověku špatně, spíš se zbytečně to tělo zatěžuje. Ale hlavně musí hodně pít! Zvlášť teď v tom horku. Když budete často kojit, tak se ti mlíčko ještě udělá, je to v nemoci pro něj skoro nejlepší. :wink:
A co mu nacpat prášek a okamžitě prso? :confused:
Hlavně brzké uzdravení! :wink:
31. kvě 2008 v 09:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj!
Kasli-připojuji se ke všem ostatním a ať to máte brzo za sebou.U těch mrňousků je nemoc vždycky hrozná :frowning2:
31. kvě 2008 v 10:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky moc děkuji za podporu, také už chci aby to bylo rychle za námi, takové hezké počasí a my musíme být doma :frowning2:
S těma meducínama ho fakt nechápu, kdyby to byl hnus fialovej tak to jo, ale jak ty antibiotika tak ty léky na srážení horečky jsou všechny sladký, a on to prostě nechce! Täkže mu dám vždy trošku a šup lahvičku s čajem, někdy to jde a někdy vůběc. Prso mu nechci při těch lécích dávat, aby si to nespojil s těmi léky a pak mi ho neodmítal :wink:
Tak užívejte sluníčky i za nás :wink:
31. kvě 2008 v 11:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Kasli, fakt na tebe všechny myslíme. :wink:
31. kvě 2008 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
l.mysko - dik za typ.
kasli-skore uzdravenie Vojtiskovy, a tebe pevne nervy :wink: , jest nemusi ked je chory, hlavne nech pije. U nas je Filip uz bez nadchy, zato ja a manza sme usopleny a boli nas hrdlo. nastastie Bronka je v pohode. Dokedy? :wink:
31. kvě 2008 v 15:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak si na mě Kryštof vymyslel zase něco nového. Když ho položím do postýlky, tak se mohutně přetáčí na bříško, pase a vypadává mu dudlík, takže se rozeřve a už ten dudlík vůbec neudrží v puse. Když mu bráním v přetáčení tak se taky vzteká. Grrrrrr... :angry: :angry: :angry: :angry: Takže zase tady místo spaní vřískot, vřískot a vřískot. Zuřím. A to to bylo už v pohodě. Položila jsem ho ho do postýlky a spal. Ach jo. :rolling_eyes:
1. čer 2008 v 09:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek