• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Tak udělal alespoň kompromis. Usnul na boku. :grinning:
1. čer 2008 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my taky usiname naboku odkedy sa vie otacat. Ked ho prevraciam tak sa zlosti. A dokonca uz asi 3x zaspal na brusku tak som ho chodila kontrolovat ci dycha :unamused:
Tak a Bronka je uz chora tiez :angry: nema nadchu ale zapalene oci, samý hnis. tak kvapkame oftalmoseptonex a repik. dufam ze jej to prejde, zajtra idu so skolou do kina.Boli sme plavat, tak neviem ci to nedostala tam.
1. čer 2008 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!

Měla bych dotaz.Nevíte někdo od kdy můžou děti spát na břiše??Martínek objevil,že může být na bříšku furt a nechce ležet na zádech a tudíž na břiše i usne.Když ho převracím zpátky,tak se zlobí a jde hned na břicho.Když zůstane na boku,tak při usínání,jak povoluje svaly,se pomalu převrací zpět na záda a v tom pohybu sebou cukne,lekne se,a zase se vzbudí.Takže na boku to nehrozí.Zatím jsem ho,až tvrdě usnul,přetočila na záda a tak spal až do rána.Ale nevím... :frowning2:

Janulo-snad se brzo uzdravíte.Robča na záněty očí trpí.Už měl snad 3x antibiotika.Je to hodně nepříjemný.Ať to máte brzy za sebou.
1. čer 2008 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne tohle přesně nastalo u nás když Vojta začal zvládat přetáčení na břicho, byl naučenej usínat na boku ale co se naučil přetáčet na přicho, tak jsem ho na ten bok nemohla dát, páč byl v cuku letu na příšku a řádil jak černá ruka!takže usínal na zádech - to mu dalo víc práce se otočit :grinning: Zhruba po měsíci to skončilo, no a pak začalo mordování postýlky, takže neboj bude hůř :wink:
1. čer 2008 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a zapomněla jsem,asi se nám klube druhý zub... :confused: Marťas dva dny huláká a dneska se mi zdálo,že ho má trochu dole vyrýsovaný..tak jsem zvědavá.. :sweat_smile:
1. čer 2008 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky, tak my spíme teď třetí den skoro stále na bříšku. :rolling_eyes: Už to neřeším. Když se tam otočí sám, tak s tím prostě nic neudělám. :unamused: Na zádech usne jen když je moc unavený, jinak se vzteká a snaží se alespoň na bok, ale to se občas překulí zpátky, vzbudí se a začne řvát, jak píše Marcim.
Kasli, to jsi mě moc nepotěšila. :rolling_eyes: Mordování postýlky??? :confused: :confused: Už je Vojtovi líp?

Co já vím, tak největší nebezpečí náhlého úmrtí (kvůli čemuž se nedoporučuje nechávat spát miminko na bříšku) je mezi 2. a 4. měsícem. Tak snad teď už to je vpořádku. Myslím že po půl roce už to moc nehrozí.

Marcim - zoubek? :grinning: Teda Martínek se s tím nepáře. My stále nic. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. čer 2008 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Od kedy na brusku? to neviem ani ja, ale ked sa otoci na brusko tak ho tam necham. Je fakt ze na brusku (ked sa tak rozhodne :wink: ) spi len cez den - vecer a v noci spi na chrbte.
Grainne - ja som citala nedavno ze riziko nahleho umrtia je medzi 8-10tyzdnom. Tak neviem.
Marcim - tak z vas bude poriadna selma zubata :grinning:
1. čer 2008 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky dík!
Dneska zase.Usnul při kojení a sotva jsem ho dala do postýlky,tak se přetáčel na bříško a vzbudil se.Nakonec usnul zase na břiše... :frowning2: No asi ho příště nechám.Když Marťas se neumí sám přetočit zpět... :frowning2: Z toho mám trochu strach.

Grainne-že ti naši kluci to mají podobné,coo?!! :grinning: Jo a zoubek,to si zase vychutnávám.Houkání celý den a pěst v puse a náruživé kousání.... :sweat_smile: ...a to vedro k tomu..Heřmánek zatím vede... :grinning:

Janulo-šelma zubatá..,to je héééézkýýý. :grinning:
1. čer 2008 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcim, to bříško bych asi fakt už neřešila. Kdyby se mu tam nelíbilo, on by si řekl. :wink:
Přeju pevné nervy na houkání. :slight_smile:
2. čer 2008 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
to je pěkné teploučko :slight_smile:. Zjišťuju, že hormonální změny po porodu na mě měly v tomto ohledu blahodárný vliv a ty vedra mi (zatím) vůbec nevadí, jako tomu bylo dřív. To jsem umírala, jak bylo nad 24 stupňů. Hedouš to taky snáší dobře, furt se chce cachtat, nejlépe ve starých rezatých kbelících u dědy. Teď nám taky začalo období zoubků, takže papání provází zuření a snad z každé plenky na mě koukne hovňous :sweat_smile:.

Kasli, jak je Vojtíškovi?

Taky si myslim, že spaní na břísku později nevadí. Jen je ten problém, že se mimi zatím neumí přetočit spátky a vzteká se, když se mu ta poloha přestane líbit :wink: . Heduška pak takhle spala často a kolikrát lépe než na zádech.
2. čer 2008 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
dnes sme kupili bazenik na balkon pre filipka a slnecnik.Tak uz sa tesim ako si tam posedim, budem si čvachtať nohy a popijať nejaky long drink hoci mojito :slight_smile: :grinning: susedia sa budu cudovat :wink:
Jeeej a pozrite sa na toto. skoro som spadla na hubu ked som to videla. uz sa nikdy nebudem stazovat, ze nestiham.
http://www.youtube.com/watch?v=fTz83l95G-s
2. čer 2008 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak to je něco!!!To přebalování mě dostalo.... :astonished: :astonished: :astonished:
2. čer 2008 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je fakt tedy něco, to člověk nechápe. :sweat_smile: Alespoň víme, že zvládnout lze spousty věcí, jen se musí chtít. :wink:
3. čer 2008 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holčiny! tak jak se všechny máte? doufám že marodkům je už líp :wink:
včera jsme s mm taky u tchýně napustili bazenék pro Nelču a ono dneska začalo lejt :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak jsem zvědavá, jestli až ho zas vypustíme tak začne být hezky :sunglasses:
jak psala Berynka - taky po porodu ty vedra snážím líp, je to fakt zvláštní, už se ani tolik nepotím :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale to jsem jenom ráda
tak my už máme 4 zubáky :grinning: a skřípe s nima jako děs
3. čer 2008 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
dnes sme sa konecne vybrali do berouna na kafe, tak uz viete preco prsalo :grinning: a druhy dovod je ze sme vcera kupili ten bazenik. :wink:
ale je fakt ze je prijemnejsie ako vcera.
dzany - gratulujeme k zubakom :wink:
bronke vypadavaju mliecne, ma 3 trvale a dnes si vytrhla uz stvrty mliecny. Tak mozete aj nam gratulovat k zubom :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a mimochodom ostala doma, ma zapal ocnych spojiviek, tak sa hram pexeso, quarteto a sedmu. :wink:
3. čer 2008 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
janulo tak to taky gratuleme Bronke k zubáčkom to víš ty trvalé jsou důležitější :dizzy_face:
ono asi bude něco ve vzduchu, ted tady byla moje švagrová a má kluka na hlídání 3 letýho a má taky ošklivý zápal spojivek a kočka u nás v bytovce má o týd. starší dcerku jako my a tá malinkatá to má taky :frowning2: tak se hlavně rychle uzdravte :dizzy_face:
3. čer 2008 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!

Janulo-zuby,to je něco.Robča už má 4 nové a byl tedy statečný,všechny si vytrhal sám.To já jsem nikdy neuměla.Už se těším,až půjdou stoličky....Když je Robča nemocný,tak taky vymýšlím různé hry,jenom ať to doma přežijem.Taky na vánoce nám Ježíšek donesl sadu her :grinning: :wink: ,aby byla inspirace.Přejem rychlé uzdravení.Hlavně,aby to nedostali ostatní.

Dzany-gratulujem k zoubkům.Jak to malá snáší...?Skřípání...a to dělá jenom tak??Úplně se mi dělá husí kůže,když si to představím. :sweat_smile:
3. čer 2008 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminy :wink: no marcim právě že to dělá jen tak :stuck_out_tongue_closed_eyes: má jedničky dole a nahoře a jak je zkoumá tak si prostě s nima sk... já mám tu husinu taky pořád :grinning: :grinning: a ještě má jeden děsný zvyk - škrábe nechtíkama do kožené sedačky :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže ty zvuky jsou hodně podobný
4. čer 2008 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj
Brrr.. :grinning: Martínek,když ho kojím,tak volnou ručkou,co má dole,taky škrábe do sedačky.Naštěstí máme obyč. čalouněnou,tak to není taková hrůza.Mě stačí,když manžel brousí nože jakýmsi novým brouskem a vyskauju z kůže a vyhazuju ho z domu... :grinning:
4. čer 2008 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko-jak píšete,že líp zvládáte horko,tak já to mám opačně.Před těhu jsem sice velké horko moc nemusela,ale zvládla a teď...nesnáším vedro :angry: a potím se jak dveře od chlíva :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Věčně jsem naložená ve sprše.To bude účet za vodu.. :sweat_smile:
4. čer 2008 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
co mám dělat, aby ta moje malá potvůrka nevstávala v 5:30!? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:
Jinak já vedro nesnášela předtím a nezvládám ho dobře ani teď. Nejhorší co jsem zažila, bylo v Cordobě 40°C ve stínu. To jsem vystoupila z busu a myslela jsem, že asi umřu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Kryštof naštěstí ještě nemá žádný zuby, aby s nima mohl skřípat, ale bohatě to vynahrazuje svýma hlasivkama. :grinning: Jo a umí pěkně štípat! O tahání za vlasy ani nemluvím. :angry:
5. čer 2008 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
no Grainne mam radu: musis spat v inej miestnosti a Krystuvka nechat s tatou :grinning: :grinning: :grinning: , pripadne pouzi chranice sluchu :grinning: :grinning: :wink:
Bronka vstavala o 5.30 az do 3 rokov, potom ked mala ist do skolky tak spavala do 7.30h, cize som ju musela budit.Jednu vyhodu to malo: o 8.00hod som mala upratane, oprane aj navarene :grinning: :grinning: :grinning:
5. čer 2008 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulko, :grinning:
co ti tvoji marodi? Neplánuješ někdy na brusle? :sweat_smile:
5. čer 2008 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baf holky! :wink:

Tak dnes mi začínají prázdniny, udělala jsem ve škole supertěžkou zkoušku, i když vlastně o co jde, jsem na mateřské, tak mám spoustu volného času, že? :grinning: :grinning: :grinning: (to byl pokus o vtip). Ale mám radost :slight_smile: a ještě větší z toho, že Heduš dnes úplně sama udělala dva kroky ve volném prostoru :dizzy_face:.

Janula: vaše Bronka je asi celá já, prý jsem taky vstávala obvykle v pět a ani za nic bych si ještě neschrupla. Mamka dnes říká, že to mělo stejné výhody, jak píšeš ty, ale taky převládal pocit, že se vyspí snad až v hrobě. Když už jsem byla trochu větší a hlídali mě děda s babičkou v Praze, tak už si pamatuji, jak mi říkali, ať ještě ležím, dokud nezačnou jezdit první tramvaje :grinning: . Heduška po mně naštěstí v tomhle není, teď spinká tak do půl osmé. Když se občas vzbudí dřív na mlíko, tak jí ještě usmlouvám, ať usne ještě do devíti.
5. čer 2008 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynko, ty jsi mě tedy rozesmála. První tramvaje... :grinning: :grinning: :grinning:
No, já teda nemám co říkat, já jsem taky vstávala v 6h. Po kom to ten Kryštof asi tak může mít, že? :wink: Tak teď si to "vyžeru". :sweat_smile:
Berynko, copak studuješ? Grytuluju ke zkoušce. Z čehopak byla? :slight_smile:
5. čer 2008 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berynka - tak tie prve tramvaje pobavili aj mna :grinning: :grinning: :grinning: a heduske gratulujeme
Grainne - na brusle mozno bud.tyzden, dufam ze bude krajsie pocasie.a marodi celkom v pohode, uz sa tu papuluje jedna radost, tak uz ani tak chora nie je, herecka nasa:slight_smile:
5. čer 2008 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Grainne: studuju FF UK, ale celkem použitelný obor Informační studia :grinning: . Zkouška byla z elektronických/digitálních informačních zdrojů, takže kdybych celou dobu mluvila o systému Modrý koník, tak bych asi taky prošla :slight_smile: .
5. čer 2008 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak Vojtovi už je lépe, zítra jdeme na kontrolu k mudře tak jsem zvědavá, jelikož mi příjde že to v něm pořád chrčí! Jo a já mám antibiotika, páč ta nemoc co jsem měla zhruba před 14 dny se mi vrátila :angry:
Teď nutím i manžu aby se zašel k mudře, protože mě našli nějakého streptokoko a on také chrchlá, tak aby až budeme z Vojtou vyléčeni to na nás zase neprsknul!

Jinak hlásím že noci jsou u nás opět na ho......... malého už 4 den ve 22:30 (nekejám fakt takle přesně) chytá hysterák, zničeho nic se probudí a ječí jak protrženej, a nezabírá naprosto nic k utišení ani prso, tak včera jsme ho nechali na férovku vyřvat a jen každé cca 4 minuty mu dali dudana a pohladili a jinak si ho nevšímali a asi za 15 minut se uřval, ale těch 15 minut trvalo jako 2hodiny :unamused: TAk jsem zvědavá na dnešek, jo a vsrtává v 5 ráno :rolling_eyes: Ta nemoc nás prostě totálně rozhodila ve spaní!

A bacha máme 2 zub, přišli jsem na lezení dopředu, už necouváme a stojíme a ťapeme jak o život, hlavně když ho něco zaujme, tak ho normálně nestíhám držet za ručičky, jak se za tím žene :grinning:
5. čer 2008 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kasli - to je fajn, že je Vojtíškovi lépe. Tak ať vás ty bacily už nechaj napokoji.
Napadlo mě, když Vojtíšek už začíná ťapkat, tak nemůže mít třeba namožený nožičky? Zkus ho večer namasírovat. :wink: Já vím, že to zní ulítle, ale mě to tak napadlo. :sweat_smile:
Je to ale fakticky šikula! :slight_smile:
Berynko - tak to asi umíš dobře s PC, viď. :wink:
5. čer 2008 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, Berynko, málem bych zapomněla - Heduška je šikulka! Ať ti hezky ťape! :slight_smile:
6. čer 2008 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek