• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Berounsko, těhulky a maminky

27. prosince 2014 
Přeji hezký víkend! Ozvu se zase nejdřív v neděli večer.
7. zář 2007 v 07:35  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojky, tak jsem vás dočetla. Nesměla jsem teď kvůli krční páteři chodit na počítač:( Jsme ve 14 tt a pořád mě zlobí nevolnosti, jak já se těšila, že po 12. přejdou:(
Z umělých vitamínů mám strach, ale ovoce a zelenina mi teď taky moc nejede:(Asi je taky začnu baštit obden..
7. zář 2007 v 15:19  • Odpověz  • To se mi líbí
graine - taky přeju fajn víkendík, pa.
ahoj pamuk - pokud je budeš baštit obden, tak tím určitě nic nezkazíš, neboj. :slight_smile:
7. zář 2007 ve 20:33  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,

Pamuk - Jsem ráda, že jsi zase online, už jsem si dělala obavy zda je vše OK.

Také jsem pro zdravou výživu, ale přece jen se potřeby těhulky dost liší. Já osobně si nejsem jistá, že miminku dodám vše co potřebuje. :wink: Na druhou stranu vím, že farmaceutický průmysl to je v podstatě jen o penězích. Doporučené dávkování na krabičce je většinou přehnané. Prostě chtějí, abychom si šly co nejdřív koupit další balení. :angry: Na Calibrum mi právě vyhovuje, že doporučují 2 tablety denně, tak beru jednu :grinning: a nemusím nic půlit.

eLucinko - Používala tvoje sestra nějaký vak nebo klokanku na nošení miminka?
9. zář 2007 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
grainne - ségra to nepoužívala, ale taky si s malým pěkně zadělala na problémy se zády. Ale kamarádka používa babyvak, je to super věc, uvažuju, že si ho ještě taky objednám, nejspíš tady:
http://www.caryfuk.cz/category/Detske-potreby/product-7890/babyvak
teď o víkendu jsme byli na svatbě naší společné známé a ona tam malou (2 měsíce) nosila právě v tom vaku a myslím, že je to fakt parádní věc, malá ani nevrkla, spinkala a byla moc hodná. Jakmile ji pak dali do kočárku, tak řvala jak tur :sweat_smile:
10. zář 2007 v 19:38  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, já si taky myslím, že mimíškům se moooc líbí být nošeni. :grinning: Jenže ortopedové šílí. :rolling_eyes: Začala jsem si o tom něco zjišťovat a je to hotová věda. :confused: Skoro mi jako nejmenší zlo přišel šátek.

Baby vak, co jsi dala odkaz, vypadá taky dobře z hlediska polohy miminka. :slight_smile: Jediný problém bude asi v tom, že ho máš jen přes jedno rameno, takže si záda taky dost namáháš. :frowning2: Záda jsou bohužel můj problém. A budeš muset dávat pozor, aby jsi se nepředklonila a mimčo nevysypala.

Ptala jsem se jedné kolegyně a ta má dobré zkušenosti právě se šátkem. Ten má ale zase nevýhodu ve složitosti použití. A taky ta strašná cena! :angry:
11. zář 2007 v 08:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Pamuk, ty jsi na rizikáči?
11. zář 2007 v 08:24  • Odpověz  • To se mi líbí
grainne - taky jsem koukala po šátkách, jenže bych k tomu musela mít ještě instruktorku, je to fakt docela věda to správně uvázat. A když to neuděláš úplně dobře, tak trpí tvý záda i mimi. Ten babyvak už jsem si dneska ráno objednala na dobírku, myslím, že ho fakt užiju.
11. zář 2007 ve 13:44  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo, vypadá to dosti složitě. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Určitě vím, že bych se to jen tak z letáku nenaučila. :frowning2: Asi bych se do toho zašmodrchala a pak by mě musel někdo vysvobodit. :wink: :grinning: Musela bych asi absolvovat nějaký kurz. Ta složitost je zásadní nedostatek šátku.

Možná rozumná alternativa je ten baby vak na malinké mimi a když povyroste a sedí tak to nosítko Ergo. Koukala jsem na web o nošení dětí (je to v diskusi o nosítkách a šátcích v sekci Kojenci). Prý je nejdůležitější, aby to bylo dole široké (děcko si neničí kyčle) a dobře dotažené k tělu nosiče (to aby si zase neničila záda máma).

Možná tahle kombinace vyjde i levněji než ten šátek. :sweat_smile: :wink:

Mimochodem, všichni čtou tu Něžnou náruč rodičů! Buď to má tak dobrou reklamu nebo je to fakt dobré. :confused: Máš to?
11. zář 2007 ve 14:43  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
nene, nejsem na rizikáči. Jen mě strašně bolela hlava od krční páteře a neměla jsem sílu se v práci pořád usmívat a být příjemná, tak jsem si zašla pro neschopenku. Původně jsem chtěla být doma týden, dva a bude z toho měsíc. Ale příští týden už půjdu zase vydělávat penízky. I když se mi zoufale nechce.

Holky nemátě nějaký těhu cviky? Cítím,že se potřebuju hýbat a došly mi nápady:(
11. zář 2007 v 15:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ta kombinace vaku a nosítka se mi taky líbí. Každopádně já už mám ten vak na cestě a myslím, že nebudu litovat. Jako jsem si hned snad někdy ve 3. měsíci koupila velký kojicí polštář a díky němu jsem přežila všecky noci v těhu - fakt pro mě je absolutně k nezaplacení, bez něj se nevyspím.

Jo, Něžnou náruč mám, kupovala jsem ji na doporučení kámošky mojí ségře, když se jí malej narodil. Je to fakt hodně dobrá knížka, díky ní ségra celkem úspěšně bojovala u malýho s prdíkama, jsou tam různé polohy na odříhnutí a tak...třeba. A super tipy na masáže miminka. A spousta jiných věcí - třeba jak by se mimi nemělo nosit - to když jsme četli naší mámě, tak říkala, že se diví, že jsme obě zdravé, když ona nás tahala přesně tím "nezdravým" způsobem :sweat_smile:

pamuk, já jsem cvičila jen trochu na míči, ale pak jsem začala mít potíže s tvrdnutím břicha a tak mi Dr. pohyb zakázal, krom procházek, tak ti asi neporadím :frowning2: ale na netu určo něco najdeš, mrkni třeba sem: http://www.brisko.cz/clanek535.htm
11. zář 2007 v 17:46  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Pamuk: Taky bojuju s krční páteří, ale teď v těhotenství se mi to dost zlepšilo, to ty hormony, uvolňují svalstvo. Mě vždycky totiž zatuhnou šíjové svaly.

K svému velkému úžasu jsem zjistila jak bolest krční páteře souvisí s rameními a prsními svaly. Od té doby co je protahuju, tak se mi problémy s krční páteří hodně snížily.

Poznáš o čem mluvím, když si lehneš na balon zády, rozpřáhneš ruce do stran a necháš je v poloze, kde tě to bude nejvíc táhnout, případně lehce kmitáš.
Taky se můžeš zapřít předloktím o futra, ruku v pravém úhlu nahoru a nakročíš si. Rameno tlač dolu a přenes váhu vpřed.

A hlavně se nehrb, ramena vzad a dolu. To je asi to nejtěžší, změnit špatné držení těla.

No nevím, jestli to z mého popisu pochopíš. :confused:

A úplně nejlepší je, když ti manžel večer namasážuje záda. :grinning: :wink:

eLucinko: Tak to vzdávám, půjdu si tu knihu taky koupit. :wink: Když ji všichni tak chválí. :grinning:
11. zář 2007 v 19:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Grainne, myslím, že neprohloupíš, je opravdu dobrá! :slight_smile:
11. zář 2007 v 19:46  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Grainne - tak mi dneska dorazil ten babyvak a vypadá opravdu moc dobře, myslím to, jak je ušitej, fakt profícky. :slight_smile: Tak už se těším, až v něm budu nosit to naše malé zvíře :slight_smile:
18. zář 2007 ve 22:05  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky, už jsem zase v pracovním procesu a jaksi nestíhám:(
20. zář 2007 v 09:44  • Odpověz  • To se mi líbí
eLucinko: Držím ti palce, ať se Adámek narodí vklidu a vpohodě. :grinning:
Pak se ozvi, až se trošku vzpamatuješ. Jsem zvědava na zážitky z Hořovic.

Pamuk: Doufám, že už tě nevolnosti přešly. Já jsem se ve druhém trimestru cítila velmi dobře, tak to budeš mít třeba podobně. V práci se nenech honit, nemá to cenu. 8h a domů. :wink:
Já jdu naposled do práce ve čtvrtek. Stále jsem se nemohla rozhodnout, zda odejít z práce 6 nebo 8 týdnů před TP a nakonec jsem ráda, že jsem zvolila těch 8. Začínám být zase nějaká ospalá a taky mě začalo překážet bříško. :wink: Docela se těším, že nebudu muset do práce. Mám v plánu spousty věcí.
21. zář 2007 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, holky, můžu se přidat jako čerstvá těhulka z Berounska?

Kasli, kasli, kde jsi? To ten pán, co s ním bydlíš, ještě nesplnil bojový úkol? :grinning: Holky, abyste rozuměly, kasli je moje kolegyňka a vypadá to, že jsem těhu bacily převzala od ní :grinning: Až se to tu dozvědí, to bude mazec :wink:
25. zář 2007 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Nazdárek, Petule!! Ten pán co sním bydlím s moc snaží, ale jaksi okolí je proti nám, jsme holt v zapadákově a je tu blbý přjem!! Dneska jsem na chvilku na netu u kamarádů, a jsem v šoku!! Na diskuzi s holkama v našem měsící už máme 9 miminek a jedno se narodilo zrovna dneska!! Tobě držím palečky a koukej se opatrovat!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Elucinko ty ještě pořád nic! Já už čekala že budeš 100% mamina :grinning: ,
Pamuk jak je v práci? co nevolnosti :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. zář 2007 ve 20:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Peťulko, je super, když někdo rozšíří naše řady. :slight_smile: Jsi přímo z Berouna?
26. zář 2007 v 09:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Nazdárek, Kasli :grinning: No já si nemyslela, že Zdice jsou zapadákov, ale jak tak koukám... Hele, představ si, že já to pořád ještě nemám potvrzené. Doktor si dovolil vzít dovolenou zrovna když ho potřebuju!!! Dneska jsem se konečně dovolala a oni mají místo až 8. 10. :angry: Ale pobavila jsem sestru. Říkám, že bych se chtěla objednat. Ona na to, kdy budu po menzes :grinning: No tak jí říkám, že to asi neee, protože mám 10 dní zpoždění a dva pozitivní testy. Tak se začala chechtat a říkala: "No to asi fakt ne, tak teda aspoň kdy jste měla poslední.". Když jsem řekla, že od 19. 8., tak říkala, že už tam aspoň bude na tuty něco vidět. Tak doufám. Samozřejmě kvůli sobě (ta dvouletá snaha byla fakt na nervy), ale taky škodolibě kvůli tomu, že se straaašně těším, jak to tady "komusi" řeknu. Že bys chtěla být muškou, co? :grinning: Neboj, já ti pak barvitě sdělím dojmy :wink:

Grainne, já jsem původně přímo z Berouna, teď bydlím 3 roky v Králováku, takže de facto taky Beroun.
26. zář 2007 v 10:44  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj Petul.o, vítám další novou těhuli:slight_smile:
Už jsem to v práci oznámila, ví to teda jen někdo, ale i tak to stačí a začínám si z toho dělat cochcárnu:slight_smile:)
26. zář 2007 v 15:17  • Odpověz  • To se mi líbí
U mě to zas ví nejbližší tři osůbky - jedna sedí vedle mě a dvě se mnou prožívaly to dvouleté snažení :slight_smile:
26. zář 2007 v 15:29  • Odpověz  • To se mi líbí
čau holky, kasli, tak to vidíš, jak si náš mlaďas dává hezky na čas. Nejdřív mě děsej od 30tt, že předčasně porodím a nakonec mám zítra nastoupit na vyvolání - radost z toho nmemám, ale co už...nedá se nic dělat.
Ahoj petul.o,vy jste se snažili o mimi 2 roky? To je teda soda, to už bych asi začala být na nervíky...mně to vyšlo na potřetí, ale ségra čekala rok a už se z toho málem zcvokla, naštěstí to potom klaplo :slight_smile:
Tak holky, držte mi palce, ať to nějak dobře zmáknu, mám z toho celkem už teď bobky, ráno budu nervní jako blázen, už to vidím. :confounded:
Pa, jak se vrátím, dám vědět. :wink:
26. zář 2007 v 19:42  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
eLucinko, to si tedy dává mrňous načas. :grinning: Držím ti palce. Třeba si to ještě prcek rozmyslí a rozhodne se sám. Ani vyvolaný porod není tak strašný, prý je to aspoň rychlejší. :wink: Hodně štěstí.
26. zář 2007 ve 20:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Grainne, díky moc, jdu zkusit usnout, ale moc šancí tomu nedávám, jsem nervní jak pes... :slight_smile:
26. zář 2007 ve 22:07  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojky, tak jsem zvědavá, jestli se nám elucinka ozve.

Já začala opět řešit porodnici, tak jsem zvědavá na dojmy z Hořovic:slight_smile:
1. říj 2007 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
myslím, že to ještě chvilku potvá než se eLucinka dostane k netu. :wink:

Já se půjdu do Hořovic podívat buď v půlce října nebo na začátku listopadu, tak taky určitě napíšu své dojmy. Mají tam 2x do měsíce prohlídku/besedu.

Právě jsem objednala Kryštůfkovi matraci do postýlky a zavinovačku a asi si pořídím babyvak jako eLucinka. :slight_smile: Šátek kdyžtak později.

Pamuk - ty bys měla jít co nevidět na velký UTZ, necháš si říct, jestli budete mít kluka nebo holku?
2. říj 2007 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojky,

na velký UTZ jdu 17.10., teda aspoň si to myslím, protože můj Dr. mi nic mo neřekne. Teď čekám na výsledky tripl testu. Byla jsem na odběru minulou středu a prý kdyby něco, tak mi zavolají. Tak se uklidňuju, že už by volali.
4. říj 2007 v 15:44  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
a jestli si to nechám říct ještě nevím. Je mi to nějak jedno. TAk to asi nechám na doktorovi, když se zeptá, tak řeknu že jo, když se nezeptá, nebudu tlačit.
4. říj 2007 v 15:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Nazdárek holky, tak za chvilinku se to možná s netem vyřeší, dneska jsme si na zkouššku půjčili k zapojení net od T-mobilu a funguje, tu hurááááááááááá :grinning: takže manža ještě čeká na vyjádření jedné sítě a pak dyštak budeme připojeni přes t-mobil.
Už se těšímmm, strašně mi to kecání po netu chybí!!!
Petule to víš že bych chtěla být muškou!!!!!!!!!!!!! :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. říj 2007 v 15:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek