Berounsko, těhulky a maminky

Ahoj, doufám, že se nějaké diskusechtivé těhulky a čerstvé maminky z Berounska najdou, ať si můžeme vyměňovat mimi zkušenosti🙂
marcim
6. čer 2008
Ahoj holky!
Ty vaše děti dělají pokroky...To je super.Všem velká gratulace.
Ten náš druhý zoubek si to zatím zase rozmyslel a čeká asi na lepší příležitost,kdy se začne klubat ven.

Měla bych dotázek - nevíte někdo jestli se dá v Berouně nebo blízkém okolí sehnat takový hrneček??
http://unas.mimishop.cz/shop/foto460116.jpg
Chtěla bych ho pro Martínka.Ptala jsem se všude možně,ale většinou mají jenom Avent.
Já přes net nakupovat moc nemusím.Raději z ruky do ruky :-N ...ale možná mě to asi nemine 😞
marcim
6. čer 2008
A nebo takhle to je lepší poznat http://unas.mimishop.cz/detail.php?zbozi=460116
kasli
6. čer 2008
Marcim tuhle značku v Berouně neseženeš, já od nich chtěla dudlíka a všude na mě koukali jako co to ponich chci, že tenhle výrobce neexistue! Asi tě 1. nakupování přes ne t nemine :-N Ale neboj pokud si to dáš na dobírku tak se nemusíš bát, já přes net nakupuji hodně a zatím bylo vše k mé spokojenosti 😉
kasli
6. čer 2008
Jo a hlásím, že Vojta je už zdravý! Dneska jsme lítali po doktorech nejdřív ušní, tam to bylo v pohodě, jen Vojta tam balil jednu třináctku, šel po ní jak drak 😃 No a pak k naší pediatričce a tam jsme také uspěli na poslech je už čistej jen nám zbývá ten kašlík, ale to je tak typuji ještě na týden jelikož je dost zahleněnej :-| Ale hlavně že na těch průduškách už nic není, rovnou nám udělala prohlídku takže máme 8,43kg a 69cm 😉
Jo a píchali nás do prstíku a když pak dostal Vojťas na bebí náplast tak si pů hodky pozoroval paleček a divil se co to tam má a pořád tu ručičku s náplasti porovnával s tou druhou a bylo mu strašně divné, že ta jedna je nějaká jiná 😃

A koupili jsem první botičky u Bati a asi je půjdeme reklamovat, páč se pářou ]-( Ale malej je z nich nadšenej, hned jsme je doma vyzkoušeli, nejdřív si je strašně prohlížel, pak o ně chvilku zakopával ale nakonec se rozťapkal 😉
marcim
6. čer 2008
Kasli taky jsem si to myslela.Tak snad bude ten hrníček stát za to a Marťas mi ho nehodí na hlavu,jako že chce jiný.😃 Budu se muset odhodlat.Dík za info.
grainne
6. čer 2008
Kasli - to je fajn, že už jste zdraví. Je neuvěřitelný, jak ten váš prcek začal brzy chodit! Tak ať se mu v nových botičkách hezky ťape. 😉
berynka
6. čer 2008
Čauky!

Kasli: tak to je bezva, že už vás nemoci opouští. Asi bylo fakt něco ve vzduchu, spousta lidí, co znám, tak měli různé virozy nebo rovnou na něco antibiotika :-| .

Grainne: "vidím", že můžete slavit půl roku. 🙂 Co příkrmy?

Marcim: jestli budeš něco kupovat přes internet, tak ti přeji, ať máš štěstí jako Kasli a né jako já. My co takhle objednali stálo za ... nic nebo s tím byl nějaký problém. A bylo jedno jestli se to týkalo různých drobností nebo ledničky či pojištění.
grainne
7. čer 2008
Ahoj holky,
první mrkvička nás čeká dnes, už jí mám uvařenou, tak jsem zvědavá, jak se bude šklebit. 😃 Už si chystáme foťák. 😉
K půl roku dostal od babičky tygříka od Lamaze a moc se nám líbí. Je fakt hezoučký a doufám, že si s ním vyhraje. Ode mě dostane tu mrkev. 😃
Co se internetových obchodů týče, tak si taky nemůžu stěžovat. Zatím vše k mé spokojenosti a to nakupujem hodně často. Na poště už jsme známé firmy. 😃
janula34
7. čer 2008
Je fakt, ze ja co mozem kupim cez net. dokonca aj kocik a bike pre Bronku sme kupili cez net.a skusenosti zatim len dobre. A poštarka nas tiež pozna.
Kasli-vy uz chodite? :-o nejak som to nezachytila :-| 😉 tak ste teda pekne sikovny 🙂
Grainne- tak to budu usklabky 😃 hod potom nejake foto do albicka
grainne
7. čer 2008
Ahoj holky,

fotky jsou v albíčku. 😉
Bilance:
Hromada špinavého nádobí (hrnec, 3 misky - nepasoval mi tam mixér, mixér a síto, protože mixér sklamal), kupa špinavého prádla (moje triko, plínka, brindák, punčošky), mrkev po celé kuchyňské lince a podlaze, včetně umytého nádobí na odkapávači (mixér víc mrkve rozstříkal než rozmixoval) a dítě bylo kompletně vykoupáno. 😃 😃 😃 Hádejte kolik mrkve skončilo v Kryštofovi???!!!! Stěží 3 kávové lžičky! Zato fotek je spousta. 😃 (Alespoň něčeho. 😃)
Jako sranda dobrý, ale každý den bych to mít nemusela. 😉 😃 😃 😃 😃
grainne
7. čer 2008
Ještě jsem zapomněla - ta mrkev nejde z toho mixéru dolu, je hezky oranžový. :-p A už stihle část té mrkve vyhodit na prostěradlo. 😃
marcim
7. čer 2008
Grainne-To musel být opravdový zážitek... 😃 😃 😃 Vyloženě Kryštofovi chutnalo. 😃 :-N To víš,maminka to není...
Joo,mrkev to je prevít a hlavně na oblečení.Taky mám od ní oranžový kelímek a ten jsem povýšila na krmící.Z mixeru to už asi nedostaneš... 😞
Fotky jsou super.. 🙂
janula34
7. čer 2008
Grainne - pobavila som sa, fotky su uzasne, a oranzova je pekna farba. 😃 😃 😃
som zvedava ako bude chutit nam. obavam sa ze podobne 😃
dzany
8. čer 2008
ahoj maminy 😉
teda grainne 😃 koukám že mrkev má u každého napoprvé obrovský úspěch 😃 😃 my jsme byli na tom podobně (kuk album) a ještě ke všému jsem jí nerozmixovla dobře takže se malá po první lžičce začala dusit 😃 uklidním tě - už sníme celou mrkev na psezení, ani to není taková pohroma ale plínky, bryndáky a občas nějaké oblečení máme poznamenáno oranžovou barvou navěky :-p je to prevít, nechce to pustit ani žlučovým mýdlem :-p
a líbí se mi jak tam máš Kryštůfka namalovaného x-) kdo ti ho takhle hezky zvěčnil?
grainne
8. čer 2008
Džany - já. 🙂
janula34
8. čer 2008
Grainne - tak to si teda sikulka, 😉
dzany
8. čer 2008
vaaaau grainee tak to máš talent 😉
berynka
8. čer 2008
Grainne: jsi talent x-) . Nebo jsi nám něco zatajila a snad profík? 🙂 Je vidět, že Kryštůfek se s prvním příkrmem správně popral.
Pamatuju se, že jsem první týdny až měsíce musela mít při ruce pořád Vanisch, jinak bychom koberečky mohli rovnou vyhodit a byla velká spotřeba plen, které jsem dávala místo bryndáku, ten prostě nestačil :-N .
grainne
8. čer 2008
Tak to jsem ráda, že se vám to líbí. :-N Poslední tři roky to pěkně flákám, nakreslím tak 2-3 obrázky za rok, takže profík teda sotva. 😃
A vanish na mrkev zabírá? =-) Budu to muset zkusit.
A musím se dnes pochválit, zase jsem po dlouhé době upekla a dokonce se to i povedlo. 😃 Akorát se musím hlídat, abych tam ještě něco zbylo na ráno. 😃
grainne
8. čer 2008
Džany - ta tvoje prperenda má teda ale modrý kukalda! :-o
berynka
8. čer 2008
Vanisch je podle mne skoro na všechno 😉 , ale musí se to prát nebo aspoň namočit hned, jinak to nepustí pak ani na třetí praní ]-( .
Třeba nechápu, jak někdo může dávat do sekáče nebo prodávat věci na mimi od půl roku a je netknuté, my máme na všem prostě fleky, které se dají odstranit leda tak nůžkama 😃 . Ale uznávám, že teď už je to zase lepší 🙂 .
marcim
9. čer 2008
Dobré ránko!
Vím,že to bude znít divoce,ale vyzkoušela jsem na čerstvé skvrny od mrkve metodu...nejdřív polít olejem a lehce promnout a pak hned přeprat mýdlem.Zatím všechny skvrny byly pryč a olej taky.
dzany
9. čer 2008
dobré ránko! grainne dík, a to nevím po kom je má 😎
marcim tak to určitě vyzkouším, dík za radu, protože u mně teda vanish na mrkev nezabral ani náhodou a to jsem to měla namočený třeba i půl dne :-|
marcim
9. čer 2008
Dzany-nejdřív jsem to vyzkoušela na špinavé plíně,když by to nefungovalo,tak ať mě to tolik nebolí,jako když bych si zničila tričko.Nechala jsem to uschnout a pak to vyprala normálně s prádlem v pračce.Už po přeprání mýdlem to bylo fuč.I na uschlou skvrnu na body to docela šlo.Tam to pak zmizelo až po praní v pračce.
berynka
9. čer 2008
marcim : tak to tvoje know-how ráda využiju 😉 . Díky za radu.
pamukautor
10. čer 2008
ahoj holky, nechci to zakřiknout, ale vypadá to, že už námkonečně funguje internet a spojení se světem je tady 🙂
Jak vás tady tak čtu, tak už se docela těším, až budeme taky baštit mrkvičku. To bude asi boj, i když malej lžičkou docela papká (dávám mu na ní kapičky na prdíky)
janula34
10. čer 2008
Pamuk-tak super, budes online 😉 a vidim ze vstavate tiez dost skoro 😃
grainne
10. čer 2008
Ahoj holky,
Pamuk - to je super, že máš internet. To je základní potřeba každé ženy na mateřské aby se nezbláznila. Vždy se máš koho zeptat, najdeš si co potřebuješ a objednáš věci co potřebuješ. 😃
My zase vstávali pro změnu v 5h! ]-( 😞 8-( Auuuu.... Tak jsem si s ním dala prvního ranního šlofíka. 😃 A je mi o moc líp. 😉
marcim
10. čer 2008
Ahojky,
Pamuk - super,že máš net.A co Honzík?Jak se vám vede?A kojo dobrý?A spinkání??
Janulo - už jste zdraví?
janula34
10. čer 2008
Ahojky,
tak my uz sme na to dobre, Bronka oci v pohode, uz chodi do skoly. 😉 Ale ja mam alergiu a teraz mi slzia oci, tecie z nosa, tak som z toho nervozna 😞 . Mam aj taky sprej do nosa co mozem aj ked kojim, ale ucinok je asi minimalny. Ach jo. :-| Ale mam dovod aby som povedala muzovi ze MUSIME ist k moru kvoli mojej alergii 😉
tak dufam ze v zari pojedem. uz sa tesim.